29 вересня 2016 р.

Всеукраїнський день бібліотек.


Підвищення кваліфікації працівників сільських бібліотек.

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек у центральній районній бібліотеці ім. Ю.С.Кримського відбулися заняття з підвищення кваліфікації працівників сільських бібліотек організовані управлінням культури та туризму Черкаської обласної державної адміністрації. Заняття проводилися за участю директора обласних курсів підвищення кваліфікації працівників культури Топор Є.А., завідувачки науково — методичного відділу ОУНБ ім.Тараса Шевченка Вітавської Н.Д., завідувачки відділу аналітико-методичної роботи та автоматизації ОБЮ ім.Василя Симоненка Філахтової Н.М. та завідувачки методичного відділу ОДБ Зимовець А.Ю. 
Про складові успішної діяльності публічної бібліотеки, основні напрямки  у роботі, становлення та підвищення іміджу сільської бібліотеки розповіла Вітавська Н.Д.
Основною темою виступу Філахтової Н.М була тема організації читання молоді в структурі інформаційно-дозвіллєвої діяльності публічної бібліотеки, правова та краєзнавча робота сільських бібліотек-філіалів.
Зимовець А.Ю. у своїх виступах  зупинилася на організації обслуговування читачів-дітей в сільській місцевості та популяризації документного ресурсу бібліотек.
На заняттях розглядалися ще ряд важливих питань, таких як: “Синтез нових ідей та традицій бібліотечно-інформаційного обслуговування жителів громади”, “Інтернет-доступ як бібліотечна послуга”, “Інновації, професіоналізм, прагнення до розвитку — стратегія успішності та розвитку бібліотечних закладів”.
Працівники сільських бібліотек - філіалів задали ряд питань до виступаючих та обмінялися досвідом роботи. 

Відлуння Бабиного Яру — у серцях мільйонів.

...Бабине літо по Бабинім Ярі 
Разом із осінню ходить у парі.
Ходить, шукає бабине літо,
Може, рідню, що в тім ярі убито?
Григорій Фалькович 

В історії нашого народу багато трагічних сторінок. Однією з них є Друга світова війна, яка обернулася для Києва низкою жахливих подій, незліченними людськими втратами та матеріальними збитками. Під час фашистської окупації Києва у 1941–1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів окупантами мирного населення, більшість з яких були євреями. Масове знищення єврейського народу протягом 1933-1945 років отримало назву "голокост", і трагедія у Бабиному Яру — одна з його чорних сторінок. 
До 75 річниці трагічних подій у Бабиному Яру працівниками Звенигородської районної бібліотеки ім. Ю.С.Кримського підготовлено ряд масових заходів, зокрема, оформлений тематичний перегляд літератури та газетних статей.
Бібліотекарями Мазирою О.Я., Давидчук С.П. спільно з головою Звенигородської громади прогресивного іудаїзму Карпенко В.П. для учнів загальноосвітньої школи №5 було проведено урок пам’яті “Відлуння Бабиного Яру — у серцях мільйонів”.

27 вересня 2016 р.

Михайло Грушевський - духовний провідник України

В Університеті третього віку, що діє при Звенигородському будинку інтернаті для інвалідів та престарілих, відбулося урочисте відкриття навчального  2016-2017 року. Враховуючи побажання слухачів Університету постійно розширюється спектр та тематика масових заходів, які готує центральна районна бібліотека ім.Ю.С.Кримського. Перше засідання Університету відкрила завідуюча відділом обслуговування Гаркавенко О.Л. історичною годиною,  присвяченою 150-річчю від дня народження Михайла Сергійовича Грушевського - історика, науковця, літературознавця, соціолога, публіциста, письменника, громадського та політичного діяча, Голови Центральної Ради Української Народної Республіки (1917-1918).