Pages

Користувачам

Наше відео

27 жовтня 2016 р.

День професійного спілкування "Бібліотека - осередок культури та територія спілкування."

26 жовтня у центральній районній бібліотеці ім. Ю.С.Кримського пройшов день професійного спілкування працівників Звенигородської централізованої бібліотечної системи. З вступним словом виступила директор ЦБС Добровольська Л.М., яка підняла питання зв’язків бібліотек з громадськістю.













 Під час спілкування обговорювалося  питання передплати періодичних видань на 2017 рік. Рекомендації надали заступник директора по роботі з дітьми Білан О.П. та завідуюча відділом обслуговування ЦРБ Гаркавенко О.Л.

































Цікаво пройшла година творчої ініціативи “Я пропоную свій досвід”. Пізнавальними були виступи працівників Вільховецької та Чичиркозівської СБФ, які поділилися досвідом створення народознавчих куточків та музейних кімнат. 



Традиційно привітали жовтневих ювілярів.





















У гості до бібліотекарів завітав Сергій Мошенський, письменник, поет, краєзнавець, автор книг “Дорога до храму” та “Куцівський бурлака”. З захопленням  присутні слухали вірші та оповідання в авторському виконанні.

Кожна бібліотека  отримала в дарунок від автора книгу “Куцівський бурлака”, присвячену невідомим  сторінкам біографії лірника українського слова Тодося Осьмачки.


13 жовтня 2016 р.

Акція "Бібліотека на вулиці."


З метою розширення бібліотечного простору, залучення жителів міста до читання працівники центральної районної бібліотеки ім. Ю.С.Кримського запровадили  акцію “Бібліотека на вулиці”. Так, 12 жовтня, для звенигородчан та гостей міста було представлено перегляд періодичних видань, які  передплачує наша бібліотека під назвою “Читайте, це цікаво!”. Під час акції бібліотекарі провели опитування “Бібліотека у вашому житті” та перехожим роздавались рекламні листівки.
В рамках акції “Бібліотека на вулиці”  ми плануємо пропагувати свою діяльність,  новини періодичних та книжкових надходжень.


 


12 жовтня 2016 р.

Подорож козацькими шляхами.

Чергове заняття Університету третього віку, яке відбулося 11 жовтня,  було присвячене дню Українського козацтва. Це свято відзначається згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 № 966/99 в день свята Покрови Пречистої Богородиці 14 жовтня. 
Завідуюча відділом обслуговування центральної районної бібліотеки ім. Ю.С.Кримського Гаркавенко О.Л. провела екскурс в історію, познайомила слухачів Університету з історією козацької доби, яка тривала кілька століть (від кінця ХV  до кінця ХVІІІ); розповіла про її важливе значення в історії України, про духовний зв’язок з лицарями-козаками, який став утіленням невмирущого українського духу. В Україні немає важливішого чинника, який би був і центром, і перехрестям, і змістом переважної більшості соціальних процесів, та важливішого компонента національної й територіальної консолідації, ніж козацтво. Саме цей феномен сприяв виробленню такого способу життя українського етносу, який допоміг йому вижити в умовах не тільки відсутності власної держави, але й за часів тотального знищення всього національного, самобутнього. Окремо зупинилася на таких історичних постатях, як Юрій Хмельницький  та Іван Скоропадський, 375 та 370 річницю від дня народження яких відзначаємо у цьому році. На закінчення слухачі ознайомилися з переглядом літератури українських авторів про козаків.



7 жовтня 2016 р.

Історія України в художній літературі.

Пропонуємо вашій увазі рекомендований список літератури українських авторів про історію козаків та козацтва в Україні:
Литовченко Тимур “Помститися імператору”
Невблаганна доля розчавила щасливе життя Степана Раковича — колишнього сердюка гетьмана Мазепи. Здавалось, вихід єдиний: накласти на себе руки... Та в мить найбільшого відчаю прийшло розуміння: спокій прийде, лише коли він помститься не окремим дрібним ворогам, а... найсильнішій людині в Російській імперії — самому Петру Великому! Але як вигнанцю дістатись до нього, як здійснити карколомний задум?..
Лепкий Богдан “Крутіж”
Одна з найкращих історичних повістей Б. Лепкого, яка відтворює епізоди після Хмельницького періоду, що здобув назву Руїни, періоду, найменш висвітленого наукою, майже не відтвореного художньою літературою. Події відбуваються на периферії, далеко від основних центрів політичного життя, персонажі теж не належать до тих, хто вирішує долі держав і народів... 

Малик Володимир “Таємний посол”
Тетралогія українського письменника-історика, складається з чотирьох романів:”Посол Урус Шайтана”, “Фірман султана”,  (1976 р.), “Чорний вершник”, “Золотий шнурок”. Усі чотири романи розповідають про долю українського козака Арсена Звенигори. Протягом усіх книг він подорожує по Україні і Туреччині, виконуючи секретне доручення кошового отамана Сірка. 

 Кащенко Андріан “Оповідання про славне Військо Запорізьке низове”
Давнина України. Початок козаччини. Перші часи життя Війська Запорозького. Неволя бусурманська. Гетьман князь Дмитро Вишневецький (Байда). Самійло Кішка (перше гетьманування). Люблінська унія та її наслідки. Гетьман Іван Свірговський. Гетьман Богдан Ружинський (Богданко). Шах та Підкова. Баторієві одміни в устрої козаччини. Самійло Зборовський. Богдан Микошинський. Гетьман Михайло Ружинський... 
Куліш Пантелеймон “Чорна рада”
Після поразки повстання полковник десять років сидів "зимовником серед дикого степу на Низу, взявши за жінку бранку туркеню; проповідував слово правди божої рибалкам і чабанам запорозьким. Коли повстання підняв Богдан Хмельницький, Шрам став першим його помічником, у боях заробив багато шабельних шрамів, за що його тепер і прозвано Шрамом. Постарівши, постригся в попи. Тепер у походи ходив його син Петро. Коли ж на Україні знову почалися чвари і роздори, люди знову обрали Шрама полковником...








Сорока Юрій  “Іван Богун”
Що нам відомо про сподвижників Богдана Хмельницького? Про людей, котрі пов'язали власну долю з боротьбою славного гетьмана? Ким вони були, як жили, що залишили по собі? Як не сумно це розуміти, але про Івана Богуна, Данила Нечая, Максима Кривоноса і багатьох інших відомо значно менше, ніж заслуговують ці люди за свої життя, що вони їх поклали на олтар служіння Батьківщині. Герой твору Юрія Сороки, полковник кальницький, вінницький і подільський, а пізніше й наказний гетьман Іван Богун є чи не найяскравішою постаттю в плеяді полковників Хмельницького.








Мушкетик Юрій  “Гетьманський скарб”
У романі «Гетьманський скарб» письменник досліджує проблему пошуку легендарного скарбу наказного гетьмана Полуботка. Події роману показані очима молодого козака Івана Сулими, закоханого в Улясю – дочку гетьмана Івана Скоропадського. Палке кохання, насильницька розлука закоханих, таємні та випадкові зустрічі, страждання, сльози – і все це на тлі тяжкої політичної боротьби українського народу в ХVІІІ столітті, підступів, зрад, смертей і пошуку головного скарбу – духовного.
 Шатайло Олег “Спадкоємці козацької слави”
Книга розповідає про життєвий та бойовий шлях генералів Армії Української Народної Республіки - уродженців тих міст і сіл Київської та Полтавської губерній, що згодом стали основою Черкаської області. їх долі об’єднані однією метою - здобути єдину соборну незалежну Українську Державу.Видання розраховане на всіх, хто цікавиться внеском Черкащини у національно-визвольну боротьбу українців першої половини XX століття... 










З цими та ще з багатьма іншими, не менш цікавими, книгами ви можете познайомитися у нашій бібліотеці. Приходьте. Вибирайте. Читайте. Відкривайте для себе нові сторінки нашої історії.

Пензлем і серцем намалюю світ.

Образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності, оскільки в художній палітрі кристалізується внутрішній світ людини, звучать кольори глибоких почуттів. Вишуканий живопис, віртуозна графіка, майстерна пластика - невід’ємна частина національної культури, джерело духовного розвитку і задоволення естетичних потреб українського суспільства. Творчі досягнення художників свідчать про потужний потенціал народу, сприяють створенню позитивного іміджу України у світі.
Українським майстрам пензля  належать твори, які стали частиною золотого фонду світового образотворчого мистецтва.
9 жовтня в Україні відзначатиметься День художника, саме до цього свята працівники центральної районної бібліотеки підготували перегляд літератури “Пензлем і серцем намалюю світ”.

4 жовтня 2016 р.

Святкові урочистості з нагоди професійного свята.


30 вересня бібліотечні працівники відзначали
своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек. З нагоди професійного свята у приміщенні центральної районної бібліотеки ім. Ю.С. Кримського  зібралися працівники бібліотечної системи Звенигородщини. Першою привітала своїх колег із професійним святом директор Звенигородської централізованої бібліотечної системи Добровольська Л.М. У своєму виступі вона зазначила, що нинішні завдання бібліотеки спрямовані на те, щоб її діяльність відповідала вимогам ХХІ століття і щоб кожен користувач зміг знайти відповіді на всі свої запитання.


Привітати бібліотекарів зі святом  завітали учасники ансамблю народного аматорського фольклорного автентичного співу Вільховецького сільського Будинку культури. 



На святі привітали працівників,  які в цьому році святкували свій ювілейний день народження.





















У читальному залі була розгорнута виставка “Світ моїх захоплень”, на якій представлені роботи, виготовлені нашими бібліотечними майстринями. Адже  бібліотекарі не тільки майстри своєї справи, але й люди з різнобічними інтересами, талантами. Серед наших колег - прекрасні майстрині народної вишивки, в’язання, вони активні учасники художньої самодіяльності. Кожна з них має своє улюблене хобі, те, чим займається в коротенькі хвилини вільного часу. І саме   цією частинкою світу своїх захоплень вони й поділилися  з нами. Свято пройшло весело, у теплій, дружній обстановці.


3 жовтня 2016 р.

Подарунок від земляка.

Петровський Леонід Євгенович, український письменник, народився 06.01.1947 року в селі Багачівка Звенигородського району Черкаської області. Виховувався у Київській школі-інтернаті №1. Закінчив Київський державний університет імені Т.Г.Шевченка. Одружений, має доньку, двох онуків.
Нині - автор багатьох художніх творів, серед них повісті і романи: “Дев’ятнадцята осінь”, “Три приїзди в село” “Людина черги”, “Інтернат”, “Інваліди душі”, “Зворотній бік землі”, “Гніздо для лелеки” та інші.
Петровський Л.Є. донині не пориває зв’язку з малою батьківщиною. На днях завітав до центральної районної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського з подарунком — своїми книгами “Зворотній бік землі”, “Інтернат”, “Гніздо для лелеки”, “Інваліди душі”.
Бажаючих познайомитися з творами Петровського Л.Є. запрошуємо до  бібліотек нашої системи.