Pages

Користувачам

Наше відео

30 грудня 2016 р.

Новорічний подарунок.

В переддень новорічних та різдвяних свят бібліотекарі та читачі центральної районної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського та районної бібліотеки для дітей отримали приємний подарунок від  Звенигородської районної ради. Завдяки депутатському корпусу Звенигородської районної ради та безпосередньо  голові Звенигородської районної ради Кучеру Володимиру Петровичу було виділено кошти для придбання літератури в сумі 49 тисяч гривень.
Бібліотекарі мали змогу поповнити книжкові фонди своїх бібліотек новинками художньої літератури, історичними, публіцистичними та науковими виданнями.
Колективи бібліотек висловлюють щиру вдячність за можливість  поповнення бібліотечного фонду, адже  це неоціненний скарб і для бібліотекарів і для читачів нашого району.
Ми радо запрошуємо всіх у бібліотеку, переглянути добірку нових книг.
(На фото далеко не всі придбані книги)

29 грудня 2016 р.

27 грудня 2016 р.

Книга для сімейного читання

Третяк, Анна
     Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні.  / - К.: Журнал “Радуга”, 2016. - 240 с.; іл.

Ви любите подорожувати? Відкривати для себе нові місця, дізнаватися про їхню історію, уявляти їхнє май­бутнє? Віковічні гори та швидкоплинні річки, темні печери і широкі степи, розкішні палаци, нездоланні замки... Це все наша  дивовижна країна Україна. У кожній області є місця, які вражають, захоплюють, причаровують і назавжди за­лишаються у пам’яті людей, які там побували. Не виняток і Черкащина - ботанічні, географічні та архітектутрні дива, історичні місця, такі як Звенигородщина, Чигиринщина, Корсунь-Шевченківський, пов’язані із визначними подіями нашої історії та багато інших цікавих речей дізнаємося із цієї книжкової мандрівки.
Ця книга створена для тих, хто хоче ближче позна­йомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві місцини. Можливо, саме це видання надихне вас на реальні подорожі.

Новинка нашого книжкового фонду.

Журі Всеукраїнського конкурсу «Краща книга України», заснованого Держкомтелерадіо, визначило переможців. Гран-прі конкурсу присуджено видавництву «Балтія-Друк» за книгу колективу авторів «Князі Вишневецькі». 

Князі Вишневецькі [Текст] / Під наук. ред. І.Тесленка .- К.: Балтія-Друк, 2016.-320с.:іл.

На небосхилі української історії XVI-XVIIIст. сяяло чимало аристократичних родин, однак з-поміж десятків династій рід Вишневецьких заслуговує у пам’яті нащадків на особливе місце. Значення роду Вишневецьких в історії важко переоцінити. Князі відзначилися в усіх сферах політичного, економічного та культурного життя держав, громадянами яких були. В Україні більше пам’ятають про легендарного козацького гетьмана Дмитра ”Байду”, у Польші завдяки трилогії Генрика Сенкевича захоплюються постаттю Яреми Вишневецького, в Білорусії та Литві підноситься ім’я князя Міхала-Сервація. Сподіваємося, що це видання допоможе дізнатися про цих та інших героїв більше.

23 грудня 2016 р.

Геній детективу.


Джеймс Хедлі Чейз (справжнє ім'я Рене Брабазон Раймонд) народився 24 грудня 1906 року в Лондоні, в родині офіцера. Чейз здобув освіту в королівській школі в Рочестері.
У 32 роки  за 12 днів написав свій перший детектив "Немає орхідей для міс Блендіш". Роман став однією з найбільш продаваних книг десятиліття. Пізніше Чейз був викритий у плагіаті сюжету роману і приніс публічне вибачення.
Ставши професійним письменником, Чейз перервав свою творчість тільки у зв'язку зі службою в армії під час Другої світової війни, коли був льотчиком Королівських ВПС.
Більшість своїх романів Чейз написав використовуючи словники американського сленгу, докладні карти, енциклопедії та довідники про життя американського злочинного світу. Дія більшості його романів відбувається в США хоча сам Чейз там ніколи не жив (за винятком двох коротких поїздок в Майамі і Новий Орлеан). Є у Чейза романи "чисто детективні", в яких розслідування заплутаних ниток злочину ведуть приватні детективи Вік Маллоу або Марк Гірланд, або Дейв Феннер, є  і "поліцейські детективи", є безліч авантюрно-пригодницьких романів, є чимало романів, сюжет яких побудований на шантажі, є й гангстерські історії , але безліч романів змішаних підвидів жанру, уміло з'єднаних в ціле.
Романи Чейза дуже популярні в Азії та Африці. Багато його романів  раніше побачили світ у Франції в великому паризькому видавництві «Галлімар», лише потім вони друкуються в інших країнах. Багато романів Чейза екранізовані, особливо у Франції. Чейз  був дуже популярний в СРСР за часів перебудови. Після себе він залишив понад вісім десятків детективних романів. Популярний Джеймс Хедлі Чейз і сьогодні. Тож запрошуємо всіх шанувальників творчості  Джеймса Х. Чейза  до нашої бібліотеки. Вам буде що вибрати почитати.

Я б обрав життя, яке прожив.

“Якби мене запитали, чи жалкую я про те, як склалося моє життя, про відсижені 15 років, я б відповів: анітрохи... І якби довелося починати все спочатку та вибирати, я б обрав життя, яке прожив.”  В.М.Чорновіл.                                     
Упродовж багатьох років він був живим символом боротьби за незалежність України. Рух шістдесятників і дисидентів, національне відродження, становлення Народного руху — все це неможливо уявити без В’ячеслава Чорновола. Він залишається в нашій пам’яті, живе разом з нами і нині спонукає та закликає нас до дії.
До 79 річниці від дня народження В.Чорновола центральна районна бібліотека ім. Ю.С.Кримського спільно з директором музею- садиби В.Чорновола В.В.Стрижиусом провела ряд  заходів. Так для слухачів Університету третього віку, який діє при Звенигородському будинку інтернаті для інвалідів та престарілих, було проведено годину роздумів “Я б обрав життя, яке прожив”.

















Для учнів Звенигородського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів (ЦППРК) було проведено патріотичну годину  “До денця весь належав Україні".























В читальному залі нашої бібліотеки представлена книжкова виставка “Борець за вільну Україну”.

20 грудня 2016 р.

Прочитай першим!

Брати Капранови.
    Щоденник моєї секретарки.

Він має все – дружину-телеведучу, красуню-коханку, бізнес на бюджетних грошах, впливових друзів та партнерів. Він – типовий представник так званого «бомонду» чи то «еліти». Однак українцям завжди були притамані природний скепсис та іронія. Саме завдяки цим якостям головний герой роману «Щоденник моєї секретарки» стає діґґером – подорожуючи таємними коридорами влади та грошей він не забуває фіксувати для нас із вами правдиву картину того, що відбувається там. Але одного разу світ навкруги раптом починає руйнуватися – настає час великого бізнесового та політичного переділу, гаряче літо 2004-го...





Брати Капранови.
   Мальована історія Незалежності України.

Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991-го. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування.
Це – книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями.






Брати Капранови.
    Забудь - річка. 

Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА. Багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця у Другій світовій війні. Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Перелітаючи через неї, душа забуває все, що з нею було раніше. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині.


Брати Капранови.
    Я люблю Україну.

Телеканал ICTV та Брати Капранови до Дня Незалежності запустили спецпроект «I like Україна/Я люблю Україну». У рамках проекту вки долучилися до створення збірки. Двоє з авторів — Артем Чех та Геннадій Молчанов — свою любов до Українийде друком однойменний збірник. Його авторами стали 25 відомих українських письменників.
Незалежній Україні вже 25 років. Але боротьба триває: і на полі бою, і в головах українців. Українські письменники стали до лав бійців одними з перших, спочатку в інформаційному просторі, а дехто зі зброєю в руках.
Юрій Винничук, Любко Дереш, Макс Кідрук, Андрій Кокотюха, Лариса Денисенко, Андрій Курков, Марися Нікітюк, Євген Положій та інші відомі письменнии довели зі зброєю в руках на східному фронті, а один — Андрій Миронюк — загинув за неї у Донецькому аеропорту.

Брати Капранови.
    Кобзар-2000.

"Кобзар 2000" Братів Капранових - це містичний зріз сучасної України, де відьми існують поряд із мобільними телефонами, вовкулаки та русалки не зважають на наявність автомобілів та бетонних парапетів, а жінки привертають коханих у той самий спосіб, що й їхні прабабусі.
Романтичні, драматичні, іноді смішні і завжди цікаві історії розбито на дві частини: SOFT, рекомендований для жінок, та HARD – для чоловіків. Подивіться уважно на обкладинку і виберіть свою книжку! 


17 грудня 2016 р.

Гості бібліотеки — Брати Капранови.

16 грудня у центральній районній бібліотеці ім. Ю.С.Кримського   відбулася зустріч з письменниками, видавцями, громадськими діячами  братами Капрановими, які презентували свою творчість і, зокрема, новий роман "Забудь-річка".
Брати Капранови розповіли, що основною причиною написання твору стало бажання розповісти про те, як протягом багатьох років українці старанно намагалися забути свій родовід. Маючи у власній родині двох дідів: героя – воїна Червоної армії та "ворога народу", письменники вирішили торкнутися дуже складного періоду української історії – Другої Світової війни та участі у ній наших співвітчизників. Назва роману є символічною, адже язичницький символ Забудь-річка, що розділяє світ живих та мертвих – це саме та ріка, через яку душа людини перелітає двічі: після смерті, коли забуває усе, що пов’язує її з минулим життям та напередодні народження. Саме така ріка протікає між поколіннями у кожній українській родині.
Брати Капранови зауважили, що "Забудь-річка" - це не історичний роман про війну,  це історія кохання на тлі історичного розслідування героїв.


















На зустріч з літераторами завітали користувачі бібліотеки, місцеві письменники, шанувальники творчості Братів Капранових.

































Гості подарували для бібліотеки свої книги, а всі бажаючі мали змогу придбати твори письменників.




















Тож всіх, хто цікавиться творчістю Братів Капранових, запрошуємо до бібліотеки.

15 грудня 2016 р.

Міжнародний день чаю.

15 грудня відмічають Міжнародний день чаю. Крім економічних цілей, ціль свята — популяризація цього стародавнього напою. А хто найбільший поціновувач і любитель великих чашок чаю холодними вечорами? Правильно! Це читачі.  Отже це свято - ще один привід заварити  великий чайник запашного чаю, запросити у гості рідних чи друзів. Або ж ... присвятити вечір читанню за чашкою ароматного гарячого чаю.
Пропонуємо вам книги, в назвах яких використовується слово «чай». Читайте і насолоджуйтесь чаєм і читанням.


К. Уилсон “Чай с Джейн Остин”. 














М. Фрай “Чайная книга”. 

















П. Кэдиган “Чай из пустой чашки”. 



















Дж. Маклеод “Любовь с ароматом чая”. 


















Ш. Оуэнс “Чайная на Малберри-стрит”. 


Г. Мортенсон “Три чашки чая”


















Лам Кам Чуєн “Путь чая”

И.Хагеруп "Чашка чаю с лимоном".

Тиждень правових знань.

В рамках Тижня правових знань в центральній районній бібліотеці ім.Ю.С.Кримського було підготовлено і проведено ряд заходів, які сприяють підвищенню рівня правової культури читачів бібліотеки, інформованості молоді про їхні конституційні права та обов’язки, можливості їх реалізації та захисту. Сприяли організації тижня в бібліотеці фахівці Звенигородського бюро правової допомоги Смілянського МЦ з надання БВПД. 
Для учнів Звенигородської загальноосвітньої школи № 5 було проведено правову годину “Права і обов’язки. Поняття гідності”.           В.о. керівника  бюро Бондарчук Н.В. розповіла про права дитини в нашій країні , а працівник відділу обслуговування Мазира О.Я. провела коментований огляд новинок правознавчих видань із фонду бібліотеки.


























 Учням було цікаво і корисно довідатись про свої права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства України та Декларації ООН про права дитини, адже дуже часто наші повсякденні вчинки мають правові наслідки. Життєві приклади, конкретні ситуації, які розглядалися під час зустрічі змусили замислитись учнів над необхідністю знати закони нашої країни та вміти їх застосовувати. Під час заходу було обговорено питання толерантності у підлітковому середовищі, проблему правопорушень серед неповнолітніх та відповідальність за їх скоєння. 

На закінчення заходу було проведено  правознавчу вікторину "Як я розумію свої права “. Учні жваво відповідали на питання вікторини, і показали хороший рівень правової освіченості. Присутні отримали  інформаційні буклети «Як захистити права дитини?» 



















Протягом Тижня правових знань у бібліотеці діяла книжкова виставка “Єдність прав і свобод громадян”, постійно проводились тематичні огляди “Знання законів– знання прав”.                    


Тиждень права пройшов цікаво, змістовно і головне, засвідчив небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки.

13 грудня 2016 р.

В очікуванні Нового року...

До новорічних свят завжди хочеться подивувати своїх відвідувачів чимось цікавим та неординарним.  Тому працівники нашої бібліотеки змайстрували ось такі бібліоялинки )))))