24 лютого 2017 р.

Для вас, дачники!

Підготовка городу навесні – захоплююче і цікаве заняття. Від того, як ви проведете ці роботи, залежить зовнішній вигляд дачної ділянки, якість і кількість майбутнього врожаю. Облаштування власного городу, посадка овочів і догляд за квітами стануть приємним заходом, якщо ви будете віддаватися цьому процесу з душею. Всі без винятку дачники знають, що до весняного сезону потрібно готуватися заздалегідь. Для того, щоб підготовка проводилась своєчасно, пропонуємо вашій увазі виставку — інсталяцію “Дача. Сад. Город”. 


Крім того, бібліотекарі підготували для своїх відвідувачів весняну акцію:безкоштовне насіння квітів, овочів та пряних трав від бібліотеки. 



















Плануйте роботу в саду, на городі, адже від цього  залежить врожайність культур, які ви збираєтеся вирощувати на своїй ділянці в новому сезоні. 

21 лютого 2017 р.

"Уклін тобі, славетна наша мово..."

21 лютого ми святкуємо Міжнародний день рідної мови. Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави. А підштовхнула до такого кроку сумна подія, що сталася в Бангладеш саме 21 лютого, де загинули студенти, які відстоювали рідну мову. Недарма говориться, що  без знання рідної мови обійтися не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості. Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Тож, як писав Максим Рильський: «...Як парость виноградної лози плекаймо мову...». Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України! 
Саме в цей день, 21 лютого, у центральній районній бібліотеці ім.Ю.С.Кримського відбулася творча зустріч з Людмилою Солончук, поетесою, авторкою слів і музики низки пісень, членом Національної cпілки письменників України, керівником районного літературно-мистецького об’єднання “Звенигора”,  лауреатом Всеукраїнських літературних премій ім.О.Олеся та В.Мисика, лауреатом Першого Міжнародного літературного конкурсу “Козацька балачка” з учнями Звенигородського Центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів. 



Про життєвий та творчий шлях  Людмили Солончук розповіла завідуюча відділом обслуговування ЦРБ О.Гаркавенко.



Людмила Леонідівна розпочала зустріч своїм віршем “Слово”:

Прочанами йдемо по цій землі.
В серцях буває ясно й вечерово.
Та проступає Божий дар в імлі -
святе, величне, різнобарвне Слово.
Долаєм туск у спілкуванні душ.
Уклін тобі, славетна наша Мово,
Ти — Українська, в сяйві мальв і руж.-
сакральне, кровне наше рідне Слово.











Затамувавши подих слухали присутні вірші поетеси.



















На зустрічі звучали пісні Л. Солончук  у її власному виконанні, які зачарували присутніх магією любові до неньки - України. 


 Нових творчих успіхів від присутніх побажала поетесі Ольга Гаркавенко.



20 лютого 2017 р.

Запрошуємо на зустріч.


День Героїв Небесної Сотні.

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.
Пам'ятний день встановлено Указом Президента України  11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності(листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє Україн
До цієї пам’ятної дати в центральній районній бібліотеці ім.Ю.С.Кримського оформлено фотоілюстровану експозицію “В жалобі з Україною молимося за кожного”, 


 та перегляд літератури ”У мужності немає віку, у подвигу нема кінця.”       

                                                                                                            
А ще пропонуємо вашій увазі книги про події на Майдані, які ви можете прочитати у нашій бібліотеці: 








Публічні бібліотеки Звенигородщини: нові реалії та перспективи.

17 лютого  на базі центральної районної  бібліотеки ім.Ю.С.Кримського  відбувся семінар бібліотечних працівників району та тему: «Публічні бібліотеки Звенигородщини: нові реалії та перспективи». 

















Відкрила семінар директор ЦБС Добровольська Л.М., яка зупинилася на питаннях  децентралізації бібліотек в умовах створення ОТГ. Працівники сільських книгозбірень отримали рекомендації щодо організації мережі публічних бібліотек в об’єднаних територіальних громадах.


“Ефективність діяльності бібліотек: нові пріоритети, послуги та показники роботи” —  тема виступів заступник директора по роботі з дітьми Білан О. П. та методиста ЦРБ Лещенко О.І. 

Білан О.П. у своєму виступі розглянула питання індивідуального, групового і масового інформування користувачів в сучасних умовах, виставкової діяльності бібліотек, нових форм роботи з читачами — дітьми.








Консультації та методичні  поради працівникам сільських книгозбірень надала методист ЦРБ Лещенко О.І.


Завідуюча відділу обслуговування  ЦРБ Гаркавенко О.Л. зупинилася на питанні застосування інноваційних методів в обслуговуванні користувачів юнацького віку в  бібліотечних закладах.  



У рамках семінару відбулася зустріч з в.о. начальника Звенигородського бюро правової допомоги Бондарчук Н. В., під час якої  була надана юридична допомога та фахові консультації бібліотекарям району.


16 лютого 2017 р.

Засідання Звенигородських краєзнавців.

16 лютого в читальному залі центральної  районної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського відбулося спільне засідання членів Звенигородської районної організації Національної спілки краєзнавців України, колективів районного краєзнавчого музею ім.Т.Г.Шевченка та центральної районної бібліотеки. Зібралися саме ті люди, які сьогодні роблять неоціненний вклад у вивчення і популяризацію історії рідного краю, дослідження історичних подій минулого. Говорили про наболіле, ділились здобутками та планами на майбутнє.



























Крім того, на засіданні відбулася приємна подія. За значний внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико - культурної спадщини місцеві краєзнавці Лячинський С.С. та Мицик В.Ф. отримали нагороди. Голова Звенигородської районної організації  краєзнавців  Бойко М.М. та член Національної спілки краєзнавців України Білецький Ф.Ф. вручили відзнаку  “Почесний краєзнавець України” Лячинському С.С., науковому співробітнику районного краєзнавчого музею ім.Т.Г.Шевченка.



















Мицик В.Ф., заслужений працівник культури України, знаний журналіст, археолог, етнолог та краєзнавець, отримав грамоту Національної спілки краєзнавців України. 


Афганістан то біль і смуток, чиєсь обірване життя.

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цей день не випадковий. Він приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану. За  десять років, з 1979  до 1989 рік,  близько ста п'ятдесяти тисяч українців пройшли через горнило «афганської війни». 290 українців не повернулися з Афганістану, 62 - вважаються зниклими безвісти або потрапили в полон. Отримали поранення більш ніж 8 тисяч українців, 4 687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами. З афганської війни не повернулися і четверо звенигородчан це: Коновал Віктор Леонідович, Кравченко Валерій Олександрович, Титаренко Олег Миколайович та Хамко Василь Васильович. 
Вшановують в Україні і всіх тих, хто брав участь в інших війнах, хто виконував інтернаціональний обов'язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В'єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших "гарячих точках". 
15 лютого у Звенигородці  відбулося урочисте покладання вінків та квітів до  пам’ятного знака воїнам-інтернаціоналістам та урочисті заходи, які проходили у Звенигородській школі мистецтв. Працівники центральної районної бібліотеки ім. Ю.С.Кримського долучилися до цих заходів, зокрема, у фойє Звенигородської школи мистецтв було презентовано перегляд літератури та газетних матеріалів    “Пам’ять загиблим — шана живим”. 


















Перегляд літератури був організований і на абонементі центральної районної бібліотеки.


Для учнів Звенигородської ЗОШ ім.Т.Г.Шевченка працівники бібліотеки Гаркавенко О.Л. та Мазира О.Я. підготували і провели урок мужності “Афганська війна: правда і міфи”. 

















13 лютого 2017 р.

День всіх закоханих.

День Святого Валентина, Валентинів день чи День Закоханих — щорічне свято, яке припадає на  14 лютого.  У цей День усі ми не тільки очікуємо один від одного, але більш готуємо один одному  маленькі сюрпризи.  
Саме тому, з нагоди цього свята,  для наших відвідувачів   ми підготували виставку -інсталяцію “Подаруй своє серце читанню”, на якій представлені  поетичні та прозові твори сучасних  письменників про кохання. І хоч про кохання написано і сказано так багато, що здавалося б нічого нового вже сказати просто неможливо, ми надіємось, що наші читачі знайдуть для себе нечитані книги, які додадуть  яскравих барв повсякденному життю та подарують позитивні емоції . 
Тож вітаємо всіх з Днем Святого Валентина і запрошуємо на побачення до цікавих книжок! 




3 лютого 2017 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.


Журнал “Країна” №3 (356) від 26 січня 2017року.
У рубриці “Історія” читайте статтю “Якби пісня була державою, то Україна посіла би перше місце поміж народами”. Стаття присвячена історії створення Української республіканської капели під керівництвом Олександра Кошиця та її тріумфальним виступам у Західній Європі та Америці.

Олександр Кошиць: “Голосом святої чистоти і небесної художньої правди залунала наша пісня в широкому світі. Встала велика, могутня, життєтворна, як вічне Сонце. І перед нею, мов електричне світло перед Сонцем, згасло і потемніло, все штучне в мистецтві.”




Репертуар Української республіканської капели становили переважно народні пісні. Обов’язковий пункт програми  колядка “Щедрик”, яка потім стала різдвяним гімном  у США.