30 листопада 2017 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

Топська Н. Подільський орфей. – К.: Альфа, 2016. – 64с. 

Книга розповідає про життя великого українського композитора Миколи Дмитровича Леонтовича, про його пошуки гармонії — у музиці, у власній душі, у навколишньому світі. Самобутній талант композитора, диригента, хорового педагога невід’ємний від української народної творчості, з якою тісно була пов’язана вся його мистецька доля. Він є одним з найчастіше виконуваних українських композиторів у світі завдяки його “Щедрику”, мелодія якого стала всесвітньо відомою і символом Різдва для мешканців багатьох країн. 
Подільський Орфей — так часто називають Миколу Леонтовича. Він залишив нащадкам музику криничної води та зелених дібров, високого неба та пшеничної ниви. Музику, якій належить чудодійна влада пробуджувати у людській душі найблагородніші поривання і почуття. Музика добра і краси...

Плануємо, інформуємо, пропонуємо.

29 листопада 2017 року відбувся семінар бібліотечних працівників Звенигородської ЦБС “Планування роботи бібліотек на 2018 рік: інформуємо та пропонуємо”. Провідними спеціалістами ЦРБ та РДБ були надані консультації з основних питань планування роботи бібліотек на 2018 рік, враховуючи потреби та інтереси своєї громади. 



Методист ЦРБ Лещенко О.І. зупинилася на основних напрямках роботи на наступний рік, звернула увагу присутніх на основні пам'ятні дати та події, які будуть відзначатися в наступному році.


 У своєму виступі “Актуальні аспекти планування роботи бібліотек району з читачами-дітьми” заступник директора  по роботі з дітьми Білан О.П.   звернула увагу на основні пріоритети роботи бібліотек з дітьми . Вона зауважила, що  до планування роботи необхідно підійти ретельно і продумано, зваживши на умови сучасної діяльності бібліотеки та свої можливості. Планові заходи повинні працювати на майбутнє, формувати своєрідний, оригінальний та сучасний імідж бібліотеки.  


Редактор відділу комплектування Надточій В.Д. надала лаконічну, але змістовну первинну інформацію про перехід з ББК на УДК,  визначила напрями подальшої спільної діяльності бібліотечних працівників. На семінарі були прийняті рішення щодо вирішення нагальних проблем, які виникають у процесі індексування документів за УДК.


В ході семінару було обговорено багато важливих тем, що стосуються   організації та використання бібліотечного фонду. 

29 листопада 2017 р.

28 листопада 2017 р.

Не дамо згасити свічку пам’яті.


Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Відкриті архівні документи  ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада, радянський політичний режим.                          До цієї сумної дати в центральній районній бібліотеці ім.Ю.С.Кримського організовано книжкову виставку “Згадайте нас, бо ми колись жили”, на якій представлені документи та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом. 


Крім цього, бібліотекарі відділу обслуговування Ольга Мазира та Ольга Гаркавенко взяли участь у загальношкільному заході “І пам’ять гострим болем озоветься,” який відбувся у Звенигородській загальноосвітній школі ім.Т.Г.Шевченка.                                 
Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни. 

27 листопада 2017 р.

В душі живе вишнева Україна.

23 листопада в читальному залі центральної районної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського відбулася зустріч з відомою поетесою, членом Національної спілки письменників України Людмилою Солончук. Учасниками заходу стали члени клубу “Берегиня” та члени громадської ради, що діє при райдержадміністрації.
Людмила Леонідівна не вперше  зустрічається з своїми шанувальниками і завжди дарує своїм землякам вірші та пісні у власному виконанні. Цього разу поетеса  презентувала нові збірники пісенної лірики "Найкраще сузір’я – моя Україна" і "Душа чекає квітку щастя."
Завідуюча відділом обслуговування Ольга Гаркавенко ознайомила присутніх з творчим доробком Людмили Солончук. 
З захопленням слухали присутні поезію про сьогоднішнє і минуле України, про святість і нерозривність зв’язку різних поколінь, про їх духовну єдність.



Вільним людям - вільний простір.

24 листопада у м.Черкаси відбувся практикум “Створи Халабуду у своєму місті”.
Практикум провів Дмитро Чичера - творець вільного простору Халабуда (Маріуполь) , керівник НГО «СХІДНА БРАМА», Маріупольського Волонтерського Центру, Маріупольскої школи фотографії, Фотоклубу «Вітамін", ГФ "Сектор М», Маріупольської Асоціації Підприємців та партнер проекту "Київський діалог.” Дмитро поділився власним досвідом створення вільного простору від А до Я. Практикум був збудований на досвіді вільного простору "Халабуда" (Маріуполь) та його трансформації з волонтерського центру в освітній хаб з зоною коворкінгу. 
Поради Дмитра Чичера стануть корисні людям, які мають конкретні ідеї та плани по створення вільних просторів в своєму місті або вже роблять перші кроки по їх втіленню.
Учасниками практикуму були і працівники центральної районної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського.





26 листопада 2017 р.

Засідання громадської ради у бібліотеці.

23 листопада в читальному залі Звенигородської центральної районної бібліотеки ім. Ю.С.Кримського відбулось розширене засідання громадської ради при райдержадміністрації.    Члени громадської ради за участю начальника управління соціального захисту райдержадміністрації О.Лісової, начальника  Звенигородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України  Л.Пони обговорили питання щодо стану роботи управління соціального захисту з підтримки вразливих верств громадян та хід виконання в 2017 році районної програми «Турбота», діяльність Звенигородського об'єднаного управління Пенсійного фонду та  план роботи громадської ради на 2018 рік.
Детальнішу інформацію можна дізнатися за посиланням:
http://zvenrda.gov.ua/news/11-49-12-24-11-2017/

22 листопада 2017 р.

Увага! Потрібна інформація.


Кого цікавить інформація про перейменування вулиць 
у місті Звенигородка переходьте за посиланням:

21 листопада 2017 р.

Запрошуємо на зустріч.



Україна пам’ятає. Світ визнає.

Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка у 2014. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. 
З нагоди Дня Гідності та Свободи бібліотекарем відділу обслуговування Звенигородської ЦРБ О.Мазирою спільно з бібліотекарем та учнями ДНЗ “Звенигородський ЦППРК ” було проведено урок пам’яті і слави “Україна пам’ятає. Світ визнає.”
Бібліотекарі поспілкувалися з учнями, які висловила своє відношення до тих доленосних подій. Говорили про патріотизм і мужність учасників революцій, про гідність, як вона проявилася у кожного із нас. 
Ольга Мазира запропонувала переглянути книги, а це і літописи очевидців подій і романи і оповідання, нариси, вірші присвячені доленосним подіям в Україні. 
Хвилиною мовчання присутні вшанували героїв Небесної Сотні.




















17 листопада 2017 р.

Толерантність — це єдність у різноманітності.

16 листопада світ відзначає Міжнародний день толерантності. 
Цього дня за традицією в різних країнах світу проводяться акції, спрямовані проти екстремізму, різних форм дискримінації та проявів нетерпимості.
Саме тому в цей день для учнів Звенигородської ЗОШ - інтернат було проведено урок - діалог “Толерантність — це єдність у різноманітності”. Бібліотекар відділу обслуговування Ольга Гаркавенко ознайомила дітей з принципами толерантності. Шкільний бібліотекар Марія Янішевська провела бібліографічний огляд літератури “Всі різні — всі рівні”. Діти активно обговорювали риси притаманні толерантній особистості.




14 листопада 2017 р.

Зустріч з Людмилою Солончук.

В читальному залі центральної районної бібліотеки ім. Ю.С.Кримського  відбулася зустріч учнів ДНЗ “Звенигородський ЦППРК” із Людмилою Солончук, членом Національної спілки письменників України, лауреатом Першого Міжнародного літературного конкурсу “Козацька балачка”,   керівником районного літературно-мистецького об’єднання "Звенигора". 




Людмила Леонідівна автор поетичних збірок "Дожниця" , "Птах туману", "Поки летить стріла", "Візьми мене до раю", "Чекання вишневого Бога", "На спокутницькій тверді", "Спасівчане небо".
За збірку лірики "Візьми мене до раю" у 2007 році Людмила Солончук була нагороджена літературною премією імені Олександра Олеся, а за збірку віршів "Чекання вишневого Бога" – літературною премією імені Василя Мисика 2010 року в номінації "поезія".


У 2017 Л.Солончук стала претендентом на Симоненківську премію за книгу поезій «Спасівчане небо» та збірники пісенної лірики "Найкраще сузір’я – моя Україна" і "Душа чекає квітку щастя". Саме пісенні збірники і презентувала поетеса на зустрічі.

8 листопада 2017 р.

Усміхаймося й живім... (творча зустріч з Володимиром Бойком)


В центральній районній бібліотеці ім.Ю.С.Кримського відбулася зустріч з поетом із шевченківської Керелівки Володимиром Бойком, автором шести поетичних збірок.


Завідуюча відділом обслуговування Ольга Гаркавенко представила Володимира Бойка як людину неординарну, інтелігентну, ерудовану, з незвичайними захопленнями. Адже Володимир Григорович, окрім того, що поет, сатирик, гуморист ще й художник. Присутні мали змогу познайомитися з його книгами та невеличким доробком його картин.


Володимир Бойко розповів про свою творчість, презентував нову збірку “Аромат аличі”. З великою цікавістю присутні слухали нещодавно написані  вірші Володимира Григоровича, які не ввійшли до нової книги.


Вітав поета його однокласник, товариш, поет, член Національної спілки письменників України Сергій Ткаченко.


Поділилася враженнями від прочитаних віршів Алла Мартиненко, керівник клубу "Берегиня", голова міської ветеранської організації.


Підтримати Володимира Бойка приїхали односельці -  художній керівник сільського будинку культури Наталія Карпенко , вчителька української мови і літератури  Наталія Хмара  та шевченкознавець,  праправнук Т.Г.Шевченка по брату Йосипу Микола Лисенко.




Творчий дует Шевченківського будинку культури в складі Анатолія Різника та Володимира Пономаренка виконав пісню на слова В.Бойка “На мить у дитинство”.


Молода поетеса, авторка книги "ЯнголЯ" Анастасія Подбітова - Яніна зацікавилася поезією  Володимира Бойка про війну на сході, про солдат АТО.



На заході були присутні дружина та донька поета. Катерина Бойко розповіла про їхню сім’ю, про  захоплення чоловіка, поділилася секретами щасливого подружнього життя. 


Зустріч пройшла надзвичайно цікаво, присутні дякували за зустріч, бажали Володимиру Григоровичу здоров’я, творчого натхнення та нових книг.



6 листопада 2017 р.

А душа співає...

6 листопада  відбулося чергове засідання клубу “Берегиня.” Цього разу в гостях у берегинь були  голова громадської організації “Народжені перемагати” Лідія Войцях та громадська діячка Алла Васильченко.


У теплій, затишній, довірливій обстановці звучали пісні у виконанні Лідії Михайлівни. 


















Члени клубу не лишилися пасивними спостерігачами, вони брали активну участь у заході — співали, танцювали, веселилися.



















На закінчення керівник клубу Алла Мартиненко подякувала гостям, подарувавши їм невеличкі, але приємні подарунки.