28 грудня 2017 р.

Вітаємо!



Підсумки 2017 року.

Відходить в історію 2017 рік, який був насичений подіями та напруженою працею. Він залишиться для нас добрим спогадом, бо подарував радість зустрічей та досягнень, новий професійний та життєвий досвід. Підводячи підсумки року, що минає ми дякуємо відвідувачам нашої бібліотеки, нашим друзям, письменникам, поетам, художникам Шевченкового краю за те, що протягом року були з нами.
Дякуємо відвідувачам нашого сайту http://www.zvenlib.in.ua  та сторінки на Facebook https://www.facebook.com/zvenlib за щедрість ваших вподобань, за ваші коментарі до наших дописів.
Дякуємо видавництву Гран-Т, авторам, благодійникам, читачам, усім тим, хто поділився з нами книгами, адже дарування книг — це давня форма благодійності та надійне джерело поповнення бібліотечного фонду.
Дякуємо працівникам телестудії “Меркурій ТВ-Плюс”, бібліотекарю Звенигородського будинку інтернату для інвалідів та престарілих Олексієнко О.М., голові Звенигородської міської ради ветеранів, керівнику клубу “Берегиня” Мартиненко А.М., і ще багатьом - багатьом за спільну результативну роботу протягом року.
Дякуємо працівникам видавництва “Наш формат” за допомогу у відборі нової літератури.
Дякуємо Бородій Олені Микитівні, яка надає нашій бібліотеці велику допомогу щодо збереження бібліотечного фонду — вона майстерно ремонтує та прошиває книги.
І, звичайно, велика вдячність голові районної ради В.П.Кучеру та депутатському корпусу Звенигородської райради, голові районної державної адміністрації В.М.Довбушу та безпосередньо начальнику відділу культури і туризму Л.М. Іщенко за увагу до потреб бібліотеки, за допомогу і підтримку.
Ми дякуємо всім за співпрацю у 2017 році та вже готуємось до плідної праці в новому році, надіємося, що прийдешній 2018 виправдає наші надії і прагнення.

20 грудня 2017 р.

Людина високої проби. (До 80-річчя від дня народження В.Чорновола)

“Людина високої проби” – під такою назвою в читальному залі центральної районної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського  відбувся патріотичний урок для  учнів міської ЗОШ №1 та ДНЗ “Звенигородський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів.” Захід був приурочений 80-річчю від дня народження В’ячеслава Чорновола – Героя України, Лауреата Національної премії України ім.Тараса Шевченка, видатного журналіста, політика-державотворця. 



Директор садиби-музею В’ячеслава Чороновола в с. Вільховець Василь Стрижиус  розповів присутнім про життя та діяльність В’ячеслава Максимовича. Василь Васильович зауважив, що В’ячеслав Чорновіл  був вірний Україні до останніх хвилин свого життя і потрібно пам’ятати цю велику людину, та не забувати про те, що на плечі кожного з нас також покладені національні обов’язки. А найголовніше для нас – бути українцями. 



Крім цього до уваги відвідувачів бібліотеки розгорнено  перегляд книг та журнальних матеріалів  “Борець за вільну Україну” та виставка архівних документів із фондів архівного сектору Звенигородської райдержадміністрації.



19 грудня 2017 р.

Художня виставка Василя Гелетка.

15 грудня в центральній районній бібліотеці ім.Ю.С.Кримського  відкрилася персональна виставка художника  Василя Гелетка. На виставці  представлено більше півсотні робіт, які характеризують основні напрямки творчості талановитого художника. 


На відкриття виставки прийшли  члени клубу “Берегиня," міська інтелігенція, учні. Серед поважних гостей, що відвідали захід були місцеві  краєзнавці Вадим Мицик, Станіслав Лячинський, директор районного краєзнавчого музею Олена Наріжна, голова міської ради ветеранів, керівник клубу “Берегиня” Алла Мартиненко, заступник директора ТРК  “Звенигора” Олександр Калінін. 








Чільне місце у виставці Василя Гелетка займає тема життя і творчості Тараса Шевченка. До Шевченкіани автор звернувся ще в середині 90-х, художник осмислено підійшов до розкриття і відтворення своїх творчих задумів.  Привертає увагу творча інтерпретація автопортретів Кобзаря.





А родзинкою виставки стала козацька тематика, адже ця виставка проходить в рік святкування 100-річчя Вільного Козацтва. На виставці представлені  портрети Семена Гризла і Никодима Смоктія, Тимоша Гуляй-Гуленка і Костя Блакитного, Івана Лютого-Лютенка і братів Чучупак,  інших ватажків Вільних козаків. В своєму творчому доробку художник прагне відтворити образи Богдана Хмельницького, Максима Залізняка, Вячеслава Чорновола – тему козаччини, Запорозької Січі і героїки сьогодення.






Запрошуємо всіх шанувальників народної творчості відвідати виставку художніх робіт Василя Гелетка, яка буде експонуватися в нашій бібліотеці протягом  грудня 2017- січня 2018.

18 грудня 2017 р.

Книги для бібліотеки від учнів Матвія Шестопала.

З нагоди 100-річчя від дня народження Матвія Шестопала в Неморозькій ЗОШ відбувся вечір пам’яті науковця, журналіста, перекладача, педагога – декана факультету журналістики Київського державного університету ім.Т.Г. Шевченка (1955–1957). У заході взяли участь і виступили зі спогадами його учні  член НСЖУ Михайло Скорик, письменник Григорій Гайовий, місцевий краєзнавець Вадим Мицик. родичка Матвія Михайловича, доцент університету харчових технологій Оксана Відоменко, секретар НСЖУ Сергій Шевченко та  інші.
Після заходу поважні гості відвідали центральну районну бібліотеку ім.Ю.С.Кримського. На згадку про гостини Григорій Гайовий і Михайло Скорик подарували для читачів бібліотеки свої книги.


7 грудня 2017 р.

Зустріч з Євгеном Стеблівським.

6 грудня в центральній районній бібліотеці ім.Ю.С.Кримського відбулася зустріч з письменником, журналістом, істориком, літератором, автором серії «Український бойовик» - Євгеном Стеблівським. Євген Віталійович презентував свої книги “Звенигора. Повстанці. Шабля на комісара” та “Кіборги. Сага про воїнів.” 





















Презентуючи книгу “Кіборги. Сага про воїнів”, автор зазначив, що ідея написати книгу виникла з початком війни в Україні.  Це другий роман у трилогії – першим був “Звенигора. Повстанці. Шабля на комісара” - в якому описуються невідомі і трагічні події Звенигородсько-Таращанського повстання 1918 року на території центральної України. “Після першої книги наступною мала вийти історія про Юрка Тютюнника. Вона уже на 50% готова. Але так сталося, що я вирішив писати про війну, яка сьогодні в Україні. “Кіборги. Сага про воїнів” розповідає історію семи побратимів із розвідувального взводу Старого. Це історія про друзів, які почали свою війну під Слов’янськом і пройшли пекельний шлях до Донецького аеропорту  – розповів автор Євген Стеблівський.                                                                                              

Читальний зал ледве вмістив бажаючих зустрітися з письменником, адже Євген Стеблівський наш земляк, тому на зустріч з ним прийшли його колишні вчителі, однокласники, товариші, просто знайомі. А ще учні, творча інтелігенція та члени клубу “Берегиня.”
Вступне слово завідуючої відділом обслуговування ЦРБ Ольги Гаркавенко.


Член Національної спілки письменників України Олекса Озірний зазначив,  що пишається талановитими людьми, яких дала наша звенигородська земля і зокрема пишається своїм учнем Євгеном Стеблівським. 


Завітав на презентацію захисник Донецького аеропорту, а сьогодні заступник міського голови Сергій Куліков. 


Боєць батальйону “Айдар”, товариш дитинства Олександр Зацарінний.


Вадим Мицик в знак поваги до автора подарував його власну книгу “Родина на Майдані.”


З відгуками про книги та з привітаннями виступила  вчителька Євгена Стеблівського , а зараз  керівник клубу "Берегиня", голова міської ветеранської організації Алла Мартиненко.


Поета, члена Національної спілки письменників України Сергія Ткаченка не залишив байдужим роман Є.Стеблівського "Звенигора. Повстанці. Шабля на комісара."


Вчителька міської ЗОШ №1 Ганна Недашківська подякувала Є.Стеблівському за творчість та висловила надію на майбутні зустрічі з учнями.


Художник з м.Ватутіне Василь Гелетко, представив свої картини.




Пісня від членів клубу “Берегиня” Марії Домбровської, Катерини Постоленко та Валентини Осадчої.


Автографи від автора.






Знати та відповідати.

Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини. 
В рамках  Міжнародного дня захисту прав людини та Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” для учнів міської ЗОШ №4 фахівцями Звенигородського бюро правової допомоги Смілянського місцевого центру з надання БВПД - в.о. начальника  Звенигородського бюро правової допомоги Бондарчук Н.В., головним спеціалістом бюро  Винарською О.Л. та бібліотекарем  центральної районної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського О.Мазирою було проведено  правову годину “Знати та відповідати.”
Метою  цього заходу було ознайомлення учнів із поняттям прав людини та  виховання правової свідомості. Учнів навчали визначати у повсякденному житті правові ситуації та знаходити шляхи їх розв’язання.  На прикладі героїв відомих казок були розглянуті статті Конвенції про права дитини та визначалося, яке право було порушено стосовно цього героя. Важливо запам’ятати: поводитись слід так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини. Незнання закону не звільняє від відповідальності за вчинки, дії або бездіяльність. 
Серйозною проблемою в нашому житті є низький рівень обізнаності не лише юних, але й дорослих громадян України щодо прав людини і прав дитини. Адже всі люди від народження мають певні права, які гарантовані і захищаються державою. Їх потрібно знати й реалізовувати.