Pages

Користувачам

Наше відео

25 квітня 2018 р.

Вулиці нашого міста носять їх імена: Михайло Чалий.

Михайло Корнійович Чалий - український педагог і громадсько-культурний діяч, літератор, перший біограф Т.Г.Шевченка (“Жизнь и произведения Тараса Шевченко” 1882, перевидано українською мовою 2011р.).
Народився Михайло Корнійович 24 вересня 1816 р. в місті Новгород-Сіверському на Чернігівщині у давній козацькій родині. "Природа виховала мене, зберігши в душі моїй невинність, простоту і вразливість від зла і грубості, що кругом оточувала," – писав Чалий. І вже природні якості поглибила, відшліфувала родина. Виховували хлопчика батьки, збіднілі міщани та столітній дід, який добре пам’ятав боротьбу українських селян проти польського панства. Оповідання діда будили в душі Михайла любов до української старовини, пробуджували національну свідомість. 
Дослідник життя Т. Шевченка був залюблений у поезії Кобзаря з 1840 р. Чалий майже все життя досліджував листування Т. Шевченка, обійшов усі місця, де бував Кобзар, відвідав Хортицю та Олександрівськ. Літом 1852 року відвідав Звенигородку, а також Тарасівку, Кирилівку та інші села Звенигородщини.
М. Чалий – співорганізатор похорону Т. Шевченка в Україні, промовець над домовиною в Києві під час перевезення тіла до Канева.  
До останніх днів енергійний, рішучий 90-літній М. Чалий із зовнішністю козацького полковника продовжував друкуватися, охоче розповідав про Тараса Григоровича. Він "ніколи не виставлявся зі своїми переконаннями", називаючи себе "стихійним органічним українцем".
Помер він у Києві 6 (19 лютого) 1907 року. Похований на Байковому кладовищі.

Розпорядженням Звенигородської міської ради №19 від 18.02.2016 ”Про перейменування вулиць та провулків м.Звенигородки" провулок Терешкової   перейменований на провулок Михайла Чалого.  

20 квітня 2018 р.

Зустріч з художником.

Справжній художник працює для глядачів. Дуже важливо, щоб його картину побачили і зрозуміли. Найкраще, коли свій твір представляє і пояснює сам автор. Таку унікальну можливість зустрічі з художником мали учні ДНЗ “Звенигородський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів”. Днями в читальному залі центральної районної бібліотеки ім. Ю.С.Кримського місцевий художник Василь Гелетко ділився секретами своєї майстерності.






19 квітня 2018 р.

Історична година в Університеті третього віку.

"Гетьмани України та їх внесок в історію" – тема історичної години, яку провела Ольга Гаркавенко, завідуюча відділом обслуговування центральної районної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського, для  слухачів Університету третього віку, який діє при Звенигородському будинку інтернаті для інвалідів та престарілих. Слухачі познайомилися з історією виникнення козацтва на Україні, з гетьманами та кошовими отаманами Запорізької Січі. Детальніше Ольга Леонідівна зупинилася на біографіях гетьманів Дмитра Вишневецького, який у фольклорі згадується під прізвиськом Байда та Кирила Розумовського — останнього гетьмана України, який не був схожий на попередніх кошових отаманів, однак період його правління по праву вважається «золотою осінню» Гетьманщини.




12 квітня 2018 р.

"Малятко" у бібліотеці.

Сьогодні до нас в бібліотеку завітали вихованці дитячого садочку “Малятко”. Діти із задоволенням  розглядали книги, слухали бібліотекарів, а ще маленькі розумники розповідали віршики, показували виготовлені власноруч книжечки. З цікавістю дітлахи ознайомилися з інтернет-центром, де переглянули мультфільми.
Малюкам було весело і цікаво. Сподіваємось, що ця зустріч стане  початком довгої дружби між бібліотекарями та дітьми.







11 квітня 2018 р.

Увага! Новинка.


Бібліотечні фонди Звенигородської централізованої бібліотечної системи поповнилися новими книгами. Бібліотеки отримали книгу Юхима Кримського “Хроніка провінційного життя”.  Матеріали до книги переклав з російської , впорядкував та підготував вступну статтю Вадим Федорович Мицик. Видання проілюстроване видами давньої Звенигородки із зібрання В.П.Кучера, та Звенигородського районного краєзнавчого музею ім.Т.Г.Шевченка.
Увазі читачів пропонуються твори літератора, краєзнавця, педагога і видавця Юхима Кримського. Написані у пізнавальному й сатирично — викривальному стилі, вони оповідають про життя у Звенигородці в кін.ХІХ — поч.ХХ століть.
Книга видана за підтримки Звенигородської міської ради на пошану славетного звенигородця  Юхима Степановича Кримського в рік його 180-річчя.

Здоров’я Вам!

Всесвітній день здоров'я відзначається щорічно 7 квітня.  Гасло цьогорічного  дня здоров’я - “Здоров’я для всіх.” 
Багато з нас вважає: "Буде здоров'я - решта все, додасться". І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. Здоров'я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Чи будемо ми здорові, значною мірою залежить від нас. Дослідження вчених підтверджують, що серед чинників, від яких залежить здоров'я людини близько 50% припадає на спосіб життя людини, її ставлення до самої себе, близько 40% — соціальними й природними умовами життя, 10% становить спадковість. Саме про це і говорили учасники клубу “Берегиня” під час свого чергового засідання. А гостями у “берегинь” були Каракаш Тетяна Никодимівна, магістр-біохімік, викладач біології Чернівецького національного університету та Каракаш Віктор Степанович, волонтер від благодійного фонду “Рука Ангела.”
І традиційно на закінчення заходу — чай. Цього разу — м’ятний, мелісовий, ромашковий.

6 квітня 2018 р.