17 серпня 2018 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

Герус Л. Українська народна іграшка.
Народна іграшка – унікальне явище культури, тісно пов’язане з різними проявами життя, багатогранне за змістом. 
Українська народна іграшка є особливим, яскравим і самобутнім видом декоративно-прикладного мистецтва. Вона здатна зацікавити і дітей як безпосередніх учасників гри, і дорослих в якості потужного засобу виховання. Іграшка захоплює тематикою, довершеною простотою форми, конструктивною вигадливістю, лаконічним декором, емоційною налаштованістю, яку надає їй здатність рухатись та утворювати звуки.
До виготовлення іграшок долучались й самі діти, виготовляючи іграшки для себе та молодших братиків і сестричок. Також до створення іграшок долучались й досвідчені майстри – столярі, бондарі, токарі, теслі, гончарі, що дозволяло їм повніше виявити свій хист пластика та маляра.
Українці можуть пишатися своєю іграшкою, усвідомлюючи значення народної іграшки як невід’ємної складової національної культури, безумовно, хочеться не втратити її у суперечливих ритмах ХХІ століття.
Це видання буде цікавим та корисним як для дітей, так і для педагогів та батьків.

15 серпня 2018 р.

Жінка, яка змінила світ.

19 серпня виповнюється 135 років від дня народження Коко Шанель. Габріель Бонер Шанель - ікона стилю, одна з найвідоміших модельєрів світу, засновник бренду одягу та парфумів Chanel. Стиль, створений Шанель, уособлює собою цілу епоху, а в ній — елегантність і зручність, а ще -  мінімалізм у використанні аксесуарів. Коко Шанель принесла в жіночу моду приталений жакет і маленьку чорну сукню, сумку 2.55 і двоколірне взуття, перли і коротку стрижку  та ще багато іншого. Француженка, яка за 87 років свого життя, залишила для  нащадків щедрий спадок – секрети стилю та витонченості, якими користуються мільйони жінок і сьогодні. 
Пропонуємо вашій увазі книгу із фонду нашої бібліотеки: Марія Сердюк “Коко Шанель”. Це повчальна історія про дівчинку-сироту, котра змінила світ. З історії життя цієї неймовірної жінки дізнаєтеся, що успіху в житті може досягти кожен, хто його прагне, а сім’я та відносини — це найголовніше. 
Книги серії “Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей” надихають проводити вільний час разом з усією родиною. Адже спільне читання дозволяє щиро поговорити з дитиною про важливе, зміцнює стосунки з нею.  Читайте разом зі своїми дітьми і нехай вони відчують, що ви їх любите!  


13 серпня 2018 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

 Андрій Кузьменко (Кузьма) культовий український співак, письменник, телеведучий, продюсер, актор. Лідер гурту «Скрябін». 17 серпня йому мало б виповнитися 50, але три роки тому він загинув. Таких як Кузьма  небагато. Справжній, щирий. Ми досі слухаємо його пісні і будемо слухати ще довго.  Попри те, що в дитинстві Андрій мріяв стати водієм сміттєвоза, а за освітою він стоматолог, його життя – музика. Саме у цій сфері він прославився найбільше. А ще Андрій  вмів писати. І це не лише  тексти багатьох десятків пісень. Він талановитий письменник – автор кількох книжок.
У нашій бібліотеці ви можете познайомитися з іскрометним гумором, тонким ліризмом, чіткою громадянською позицією у  книгах цього талановитого митця:



























10 серпня 2018 р.

Нечуєві ювіляри.

В цьому році , крім  "Миколи Джері" Івана Нечуя-Левицького, ще кілька його творів відзначають свої ювілеї : 150 років - повісті “Дві московки” та оповіданню “Рибалка Панас Круть” і  125 років повісті “Поміж ворогами”.
Творчість Нечуя-Левицького — це рідкісний зразок єдності ідеологічного, сюжетного, композиційного і стилістично-мовного компонентів літературного твору. Заслугою письменника є й розширення жанрових меж української літератури. Він виступає як новеліст, повістяр, драматург, автор художніх, історичних та етнографічних нарисів, літературно-критичних і мистецтвознавчих статей. У його творчості відбувалося  становлення і розвиток різноманітних жанрів української літератури. Разом з новими темами і сюжетами Нечуй-Левицький створив і нову манеру письма. Він першим відійшов від етнографічної школи, збагативши реалізм української літератури новими зображальними засобами. Тільки після нього могли з'явитися Панас Мирний, Михайло Коцюбинський, Володимир Винниченко.
Чарівне слово Нечуя-Левицького не згасло, воно й сьогодні світить правдивістю, любов'ю до народу, своєю художньою майстерністю. І в тих досягненнях, які здобула українська література, є частка заслуги і класичної спадщини І. С. Нечуя-Левицького. 

7 серпня 2018 р.

"Миколі Джері" І.Нечуя-Левицького - 140 років.

Цьогоріч свій 140-літній ювілей відзначає соціально-побутова повість Івана Нечуя_Левицького "Микола Джеря". Ця повість правдиво відображає гострі соціальні суперечності, боротьбу між закріпаченими селянами і поміщиками -кріпосниками, між заробітчанами і промисловцями, між масою “звільнених” селян і сільськими багатіями. Повість підкреслює контраст між високим покликанням людини і її буденними обов’язками, які це покликання руйнують. Що ж, врешті-решт, переможе? Чи вдасться головному герою перемогти кріпацькі закони і відстояти своє право на вільне життя? І чого буде варта ця перемога? Уперше твір було надруковано на сторінках львівського журналу "Правда" у 1878 році. Подальші спроби автора опублікувати повість окремою книгою в авторській (не цензурованій) редакції увінчувалися поразкою. Цензурний комітет або ж взагалі забороняв твір, або ж вимагав від Нечуя-Левицького вилучити деякі фрагменти. Звичайно, в "урізаній" версії повість багато втрачала у своїй викривальній, критичній спрямованості.
Найавторитетнішим текстом "Миколи Джері" вважається видання 1909 року, яке передало останню авторську волю. Хоча і в даному тексті не всі цензурні купюри були поновлені. Лише згодом максимально канонічний текст повісті "Микола Джеря" вдалося відтворити на основі рукопису 1876 року та першодрукованого тексту 1878 року.
Ювілярам прийнято дарувати подарунки. Але ж як привітати паперову іменинницю? Дуже просто! Достатньо лише взяти книгу з полиці й почати її читати. Для будь-якої книги це найкращий подарунок.