Pages

Користувачам

Наше відео

28 березня 2019 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

Журавльов Д.В. Усі гетьмани України.
Гетьман. Слово, яке здатне викликати чимало асоціацій практично у кожного українця. Асоціацій героїчних — «гетьманська слава», іронічних — «до булави треба голови», зрештою, самоіронічних — де «два українці, там три гетьмани»... Слово, буквально просякнуте історією і водночас — якоюсь бадьорою, невмирущою енергетикою. Слово, яке звучить майже як «своє», хоча його походження є неукраїнським і взагалі неслов’янським, не маючи нічого спільного з лунким українським «геть». Так, «гетьмани в золотих жупанах» були не тільки в Україні. Але українською специфікою є те, що саме в Українській козацькій державі гетьман став у силу історичних обставин таким собі квазімонархом, майже незалежним володарем...
У цій книжці здійснена спроба зібрати під однією обкладинкою біографічний матеріал про більш ніж 70 ватажків українського козацтва, котрі, згідно з джерелами чи історичною традицією, носили гетьманський титул чи претендували на нього.

30 березня - година Землі.

Година Землі – це міжнародна акція, ініційована Всесвітнім фондом природи WWF, під час якої люди, організації та комерційні установи на одну годину вимикають зайве освітлення й електроприлади. Вперше ця акція пройшла у 2007 році, вона стартувала у Сіднеї. Тоді рівно на годину погасли вогні у понад 2 млн будинків і підприємств. Захід спрямовано насамперед на те, щоб привернути увагу до екологічних проблем Землі (наслідків зміни клімату, згубної людської діяльності тощо), змусити людей задуматися і зупинити деградацію природного середовища планети. Україна приєдналася до всесвітньої кампанії у 2009 році, тоді до неї долучилися більше 50 міст та містечок, у тому числі Київ, Одеса, Львів, Харків, Полтава, Кривий Ріг та інші. Цього року Година Землі відбудеться 30 березня 2019 року о 20:30. Тема цьогорічної кампанії – Connect2Earth (“Злови зв’язок з Землею”) – підкреслює, що людству потрібно відновити втрачений контакт із планетою. Не будьте байдужими, адже перший крок такий же простий, як клацнути вимикачем світла!

27 березня 2019 р.

Фантом німецької розважальної літератури.

Патрік Зюскінд - німецький драматург і прозаїк, представник постмодерністської літератури. Народився 26 березня 1949 року в родині професійного літератора. Перший успіх на театральній сцені прийшов з написанням “Контрабаса”. Через п'ять років  з романом “Парфумер. Історія одного вбивці” до Зюскінда приходить світова слава. Після виходу цього роману, що був перекладений 45 мовами й більше восьми років тримався в списку бестселерів, ім'я Патріка Зюскінда стало культовим. Услід за феноменальним успіхом роману “Парфумер” з'являються нові, не менш значні книги “Голубка. Три історії і одне спостереження” та  “Історія пана Зоммера”.  В особистому житті Патрік Зюскінд дуже своєрідна людина, веде потаємний стиль життя, через постійне відхилення від пропозицій інтерв'ю й офіційних заяв щодо його творчості в літературному процесі преса називає його “Фантомом німецької розважальної літератури”. На сьогоднішній день невідомо чи є у Патріка Зюскінда дружина і діти. Він по черзі живе то в Німеччині, то у Франції. Опубліковано  лише 3 його фотографії.                                                                                  В Україні письменник і драматург Патрік Зюскінд відомий порівняно недавно. Зате ми за короткий час познайомилися відразу з усією його творчістю. У фонді нашої бібліотеки є найвідоміші його твори: “Контрабас”, “Парфумер. Історія одного вбивці” та “Голубка. Три історії і одне спостереження”. Приходьте до нас, відкривайте свій книжковий світ, знайомтесь з цікавими книгами.


26 березня 2019 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

Тарас Каляндрук - автор багатьох цікавих історичних книжок (розвідок) та документальних фільмів,  які вдало поєднують в собі глибоку наукову і талановиту популяризаційну складові. Пропонуємо книги цього автора із фонду нашої бібліотеки:

“Таємницях бойових мистецтв України” - книга присвячена бойовим мистецтвам українців і є першим комплексним дослідженням цієї теми з точки зору сучасного дослідника. Автор досліджує бойові мистецтва богатирів, пластунів, козаків та інших воїнів. Зі сторінок книги оживає самобутня бойова культура наших предків, яка тисячі років допомагала їм захищати рідну землю від ворогів. У виданні представлено понад чотириста зображень з рідкісних джерел, більшість з яких до останнього часу були малодослідженими.









“Загадки козацьких характерників” -  друга книга серії Тараса Каляндрука про славні бойові подвиги українських "лицарів духу". У книзі висвітлено малодосліджені сторінки української історії, міфології, культури, які по-новому розкривають сутність бойового духу та військового мистецтва українського народу через прадавні традиції військової бойової підготовки та вірування наших предків. Книга також містить унікальний ілюстративний матеріал, зібраний з найрізноманітніших давніх та сучасних джерел: ілюстрації до давніх видань, фрагменти фресок, графіті та рельєфних зображень, малюнки, світлини тощо.









Книги будуть цікаві для  істориків, культурологів, захисників вітчизни та усіх, хто небайдужий до минулого та сучасного рідного краю.

25 березня 2019 р.

24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

 
 24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) по всьому світу відзначають День боротьби з туберкульозом. Ця дата вибрана не випадково, адже саме у цей день 1882 року Роберт Кох повідомив про відкриття бактерії, яка викликає це захворювання. У цей день світова спільнота звертає увагу населення планети на серйозну проблему сучасності, що становить загрозу здоров’ю людей в усьому світі. За офіційними даними ВООЗ, у світі близько 9,6 млн. осіб хворіють на туберкульоз, щорічно близько 1,5 млн людей помирає внаслідок цього захворювання. Туберкульоз є однією з причин смертності внаслідок інфекційних хвороб. Понад 95% летальних випадків від туберкульозу реєструється в країнах з низьким рівнем життя. Мета Дня боротьби з туберкульозом – підвищити рівень обізнаності населення щодо глобальної епідемії туберкульозу та розповісти про способи її профілактики та лікування. Саме з цією метою у Звенигородській центральній районній бібліотеці ім.Ю.С.Кримського спільно з районним товариством Червоного Хреста організований інформаційний куточок. Матеріали представлені на виставці, висвітлюють підходи щодо організації боротьби з туберкульозом, сучасні тенденції діагностики та профілактики, а також шляхи підвищення ефективності лікування цього поширеного захворювання. Для пошуку інших видань цієї тематики  пропонуємо скористатися послугами Інтернет-центру нашої бібліотеки.


22 березня 2019 р.

Сучасний прозаїк історичного минулого.

21 березня виповнилося 90 років Юрію Мушкетику – корифею української літератури, автору низки історичних романів і Герою України. Його називають одним із найпопулярніших українських прозаїків. Понад десяток романів, добряча низка повістей, п’єс, збірки  оповідань… Шевченківська премія за роман «Позиція»…А головне – багато вдумливих, уважних  читачів, які, одного разу перегорнувши першу сторінку його твору, назавжди залишаються читачами Мушкетика.
Пропонуємо вам добірку книг Юрія Мушкетика із фонду нашої бібліотеки:









Зустріч з майстринею.

Кажуть, що успіх залежить від того, як людина проводить свій вільний час. Хобі – одне з тих занять, яке не лише приносить задоволення, а й розвиває вміння зосереджуватися, що є корисною психологічною зарядкою. Тож улюблена справа – це і відпочинок, і гімнастика для душі.
На черговому засіданні клубу “Берегиня” відбулася зустріч з надзвичайно цікавою людиною Книжкою Оленою Миколаївною, яка має не одне захоплення. Але на цьому засіданні йшла мова про вишивання. Олена Миколаївна розповіла про техніку вишивання, про те як правильно підібрати кольори при створенні картин, поділилася секретами своєї майстерності. Берегині мали змогу познайомитися з виставкою  картин майстрині. Керівник клубу “Берегиня” Мартиненко А.М. та завідуюча відділом обслуговування   ЦРБ  Гаркавенко О.Л. подякували Книжці О.М. за зустріч.










Неможливо однозначно сказати, від чого залежить вибір захоплень людини. Та це й не так важливо. Головне – щоб хобі було у кожного. Улюблена справа повинна приносити задоволення, бути джерелом щастя й сили. Ніколи не пізно почати займатися тим, що подобається. 

21 березня 2019 р.

Весна. Жінка. Книга. Част.3.

Імена жінок є і у назвах детективів - "Єва" Д.Чейза, "Ребекка" Д.Дюморьє, , цикл "Пелагія" Б.Акуніна та інш.
Чимало жіночих імен присутні у назвах історико-авантюрних романів про кохання - "Анжелика" А.і С. Голон, "Прекрасна Маргарет" Г.Р.Хаггарда, "Мерседес із Кастиліі" Д.Ф.Купера,  "Маріанна" Ж.Бенцоні, "Скарлетт" А.Ріплей...
Звичайно, перелік творів далеко не повний - є ще багато цікавих, відважних і кмітливих, хитрих і спритних, зворушливих і люблячих героїнь, в честь яких автори назвали свої книги. Приходьте до нас в бібліотеку, вибирайте цікаву книгу, читайте і отримуйте задоволення.








20 березня 2019 р.

Весна. Жінка. Книга. Част.2.

Світова література розповість про спокусниць та володарок найвіддаленіших часів - це "Клеопатра" Г.Р.Хаггарда та Г.Еберса, "Таїс Афинська" І.Єфремова, "Анна Ярославна - королева Франції" А.Ладинського, "Марія Антуанетта" С.Цвейга. Іменами титулованих осіб названо багато романів О.Дюма: "Королева Марго", "Дві Діани", "Ізабелла Баварська", "Луїза Сан-Феліче", "Марія Стюарт". 
Та не тількі життя королев гідне романів - їхні історії кохання часом мало чим відрізняються від історій звичайних жінок... 
Отже, перелік продовжують "Молль Флендерс" Д.Дефо, "Ежені Гранде" О.де Бальзака, "Джен Ейр" Ш.Бронте, "Консуело", Ж.Санд, "Ваніна Ваніні" Стендаля, "Кармен" П.Меріме, "Нана" Е.Золя,"Олівія Летам" Е.Войніч, "Тесс із рода Д'Ербервілей" Т.Гарді, "Дженні Герхардт" і "Сестра Керрі" Т.Драйзера, "Люсі Краун" І.Шоу, "Анна Кареніна" Л.Толстого, "Ася" І.Тургенєва, "Олеся" та "Суламіф" І.Купріна, "Анна Снегіна" С.Єсеніна, "Лоліта" В.Набокова.







Будьте щасливі !



У 2012 році ООН своєю резолюцією №66/281 проголосила 20 березня Міжнародним днем щастя. На думку засновників Дня щастя, свято покликане показати, що щастя є однією з основних цілей людства.   
Що стосується традицій, то поки їх не так багато, адже Міжнародний день щастя - зовсім молоде свято. Як правило, в цей день проводяться лекції та тренінги на яких розповідають про значення щастя для людини, влаштовуються презентації книг, присвячених темі щастя.
Ми ж пропонуємо вам підбірку книг з фонду нашої бібліотеки, в назвах яких є слово щастя.











19 березня 2019 р.

Весна. Жінка. Книга. Част.1.

 Березень – весна, сонце, надія! І як би там не було холодно, все ж весна, переступила через снігові замети і озивається до нас радістю та надією.  Сяє небо блакиттю, відступають морози і земля оживає. А чого хочеться навесні? Звичайно ж, легкості, оновлення, наснаги та оптимізму! Доповнити атмосферу можуть лише хороші книжкові історії. Отож, зустрічайте весну з чудовими книгами.
Цього разу ми пропонуємо вам книги із фонду нашої бібліотеки, у назві яких є жіночі імена. Як виявилося, таких книг дуже багато ! Ми спробували їх трішки класифікувати.
Українську літературу представляють: І.Котляревський "Наталка Полтавка", Г.Квітка-Основ'яненко "Маруся", "Сердешна Оксана", Т.Шевченко "Катерина", "Марія", "Мар'яна-черниця", М.Вовчок "Горпина", "Одарка", В.Стефаник "Катруся", "Марія", М.Черемшина "Парасочка",  Леся Українка "Кассандра", "Ніобея", "Іфігенія в Тавриді", "Сафо", "Любка", "Ільза", "Йоганна, жінка Хусова",  О.Назарук "Роксоляна", П.Загребельний "Роксолана", "Євпраксія", "Юлія", У.Самчук "Марія", Б.Лепкий "Мотря", М.Матіос "Солодка Даруся", Л.Костенко "Маруся Чурай".