Пам'ятаємо!
26 квітня 1986 року о 1-23-44 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС.
26 квітня 2019 р.
24 квітня 2019 р.
Чорнобиль не має минулого часу.
26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян. Це не лише велика трагедія, це символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Завдяки самопожертві ліквідаторів аварія стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації. Жодні трагедії не минають безслідно. Вони впливають на наше життя не залежно, чи ми були їх свідками. Знати і розуміти наслідки Чорнобильської трагедії надзвичайно важливо. Можливо одним із гідних варіантів буде взяти до рук книгу - щоб згадати, уявити або осмислити.
"Чорнобилська молитва" - художньо-документальний роман. Він промовляє тисячами голосів очевидців, потерпілих від трагедії, вимушених біженців із найближчих сіл, посадовців, які впливали на рішення в той час, та дітей-жертв радіації.
"Прогулянка в Зону(Оформляндія)" - розповідь про досить екзотичне явище - нелегалів у зоні. Емоційний вимір Чорнобильщини, занурення у світ нелегальних туристів - ”сталтерів”.
"Чорнобильська Мадонна" Чорнобиль − i Мадонна. Якось навiть не в'яжуться докупи цi слова. Страшна іронія − назва мiста стало символом страшної бiди. I Чорнобиль вже звучить як "чорне билля", щось випалене, висушене, мертве. Цьому загальному горю присвячена поема I. Драча "Чорнобильська мадонна".
"Марія з полином в кінці століття" В романі трагедія чорнобильської катастрофи розкривається через долю родини Мировичів, батьківська оселя якої була в селі Городища, розташованого всього за двадцять кілометрів від атомної станції. Автор, нічого не приховуючи і називаючи речі своїми іменами, оприлюднює страшну правду про справжні наміри й шляхи імперії до дешевого збагачення, нехтування Москвою долями України й українців.
"Пропусти Чорнобиль крізь серце" Захоплива розповідь про мальовничий древній поліський край, убитий радіацією, примушує читача поглянути на чорнобильську катастрофу не тільки як на техногенну, але й під іншим кутом зору – гуманітарним, і замислитись над тим, що ми втратили в історичному, культурному, природничому та мистецькому значеннях: до аварії на Поліссі зберігалися, як ніде в Україні, найдавніші звичаї, традиції культури та побуту слов’ян. Правдиву, емоційну оповідь Михайла Загреби ілюструють його фотографії – адже автор відомий як талановитий фотожурналіст.
"Екскурс у Чорнобиль" ...Книга поведе читача по пустих приміщеннях, загляне в порожні квартири, зайде в осиротілі дитсадки, школи, магазини. Усюди під ногами можна побачити уламки далекого щасливого життя: іграшки, дитячий черевичок, фотографії, листівки... У виданні показаний нинішній стан населених пунктів Чорнобильської зони відчуження, які були покинуті внаслідок аварії на атомній електростанції.
"Чорнобиль" Герої повісті – реальні люди: пожежники, вчені, робітники, військовослужбовці, іноземці. Об’єднала цих, досі не знайомих людей, подія, що приголомшила світ – аварія на Чорнобильській АЕС. Письменник розкриває подробиці аварії, аналізує факти, вчинки фізиків, медиків, авіаторів, персоналу АЕС. При цьому він особливу увагу зосереджує на причинах, які призвели до вибуху четвертого реактора.
23 квітня 2019 р.
Книги, які не можна прочитати.
Нікого не здивуєш пам’ятниками визначних письменників, ми ж спробуємо познайомити вас з пам’ятниками книгам та читачам.))) Ми підібрали найяскравіші!
Ця босонога красунечка прикрашає собою м.Крайстчерч у Новій Зеландії.
А ця скульптура в Китаї наглядно демонструє вагу знань.
Пам’ятник Читачу в Єревані.
Ось такі читаючі матрони прикрашають парк маленького
англійського містечка Уеллс в графстві Сомерсет.
Не тільки віскі і стріляниною живуть ковбої в Техасі.
Оригінальний пам’ятник Читачу у німецькому м.Дармштадт.
Пам'ятник "Граніт науки" у Полтаві.
Такий собі «ботан» з величезною головою на стопці книг в Кореї.
Пам'ятник спаленим книгам знаходиться на площі Бебельплатц у Берліні.
В ямі під бруківкою за товстим склом порожні книжкові полиці.
На них могли б стояти знищені книги!
Всесвітній день книги та авторського права.
Сьогодні, 23 квітня, світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права – свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів і всіх-всіх, хто часом залишається «за лаштунками» книговидання. Традиція святкування Дня книжки народилася у Каталонії, де 23 квітня на День Святого Георгія, традиційно дарували троянду за кожну куплену книжку. Сьогодні Всесвітній день книжки святкують у 190 країнах світу.
Тож вітаємо усіх хто шанує й розвиває друковане слово із Всесвітнім днем книги і авторського права! Бажаємо нових відкриттів, реалізації творчих задумів та натхнення! А ще запрошуємо до нашої бібліотеки, скористатися багатим та різноманітним книжковим фондом, переглянути наші цікаві та змістовні книжкові виставки!
"Земні" книги.
22 квітня 2019 р.
Всесвітній день Матері - Землі.
Щорічно, 22 квітня, ми відзначаємо Всесвітній день Матері - Землі, який покликаний об'єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища, нагадати про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна й потребує турботи й захисту. Це свято чистої Води, Землі і Повітря. Метою свята є привернення уваги суспільства до проблем екології, заклик дбати про природу. Вважається, що сьогодні кожен має зробити для Землі щось корисне: прибрати засмічену ділянку, чи посадити дерево. Адже посадивши дерево, ви точно зробите свій внесок у збереження довкілля, а значить, у збереження життя на планеті.
8 квітня 2019 р.
Виставка у бібліотеці.
Вихованці художньої школи та дитячої школи мистецтв побували у Звенигородській центральній районній бібліотеці ім.Ю.С.Кримського, де оглянули персональні виставки картин Олени Книжки, Нелі Дичко та Оксани Коваленко. Яскраві сюжети у поєднанні з технікою виконання створили в приміщенні бібліотеки унікальну експозицію, яка вразила дітей особливою глибиною та майстерністю.
Як добре, що є такі талановиті люди. Їхня творчість говорить нам, що світ не обмежується лише полем нашого зору, що ще щось є у ньому, чого ми, можливо, й не завжди помічаємо.
Екскурсія залишила приємні враження та надихнула дітей на створення власних картин.
Позивний "Третій".
5 квітня у Звенигородській центральній районній бібліотеці ім.Ю.С.Кримського відбулося відкриття виставки картин Нелі Дичко та Оксани Коваленко.Виставка присвячена пам’яті загиблого в АТО нашого земляка Сергія Сиротенка.
Сергій Васильович Сиротенко (позивний "Третій") народився 24.12.1977 року у селі Вільховець Звенигородського району Черкаської області. Мешкав у Черкасах. У 1995 році закінчив 11 класів сільської школи, після чого вступив до окремого факультету внутрішніх військ МВС при Національній Академії прикордонних військ у місті Хмельницький. Після його закінчення у 1999 році виїхав із села до Павлограда, де деякий час проходив службу командиром взводу у частинах Північного територіального командування ВВ МВС України. Війна покликала його і він одразу зголосився йти добровольцем. З літа 2014-го року перебував у лавах добровольчого батальйону "Донбас" (батальйон спеціального призначеня Національної Гвардії України "Донбас"), у складі якого пройшов більше ніж 3 роки війни, у складі якого й загинув. Загинув Сергій Сиротенко 1 листопада близько 11.30 в районі міста Мар'їнка Донецької області внаслідок підриву на міні. Не стало не просто сильного духом та талановитого офіцера. Не стало чудового командира, під керівництвом якого у хлопців палали очі. Не стало сина, чоловіка та тата, якого чекали вдома рідні. Не стало часточки кожного з нас, хто знав його і пам’ятає досі. Про те яким був Сергій Сиротенко і яким залишився у пам’яті згадували присутні на заході.
Завідуюча відділом обслуговування ЦРБ О.Л.Гаркавенко.
Голова Звенигородської районної державної адміністрації В.М.Довбуш.
Голова села Вільховець, перша вчителька Сергія Сиротенка Т.О.Колосенко
Директор Вільховецької ЗОШ А.В.Дідусенко
Автор картин, однокласниця Сергія Сиротенка Н.М.Дичко.
Автор картин Оксана Коваленко
Викладачка Звенигородської художньої школи, вчителька малювання Н.Дичко та О.Коваленко. Н.Д.Рябіш
Директор Вільховецького СБК, односелець, приятель Сергія Сиротенка М.М.Кобеняк
Голова Звенигородської міської ради ветеранів, керівник клубу "Берегиня" А.М.Мартиненко
Мама Сергія Сиротенка Л.А.Сиротенко з майстринями.
Підписатися на:
Дописи (Atom)