Pages

Користувачам

Наше відео

31 липня 2019 р.

День спогадів про улюблені книги.

Сьогодні, 31 липня, День спогадів про улюблені книги. Свято встановили учасники Міжнародного книжкового інтернет-форуму. Ідея швидко поширилася в Мережі, а потім і в реальному житті - заходи, пов'язані з читанням, проходять 31 липня по всьому світу: в книжкових магазинах, бібліотеках і просто на вулицях міста. Цей день - чудовий привід згадати свої улюблені твори. Адже у кожного з нас є книга, яка закарбувалася в нашому серці надовго. Її перечитуєш, до неї повертаєшся через роки і відкриваєш в ній щось нове. Для кого-то це книга з дитинства, для інших - книга прочитана вже в зрілому віці. Тож давайте розповідати один одному про свої улюблені книги. Або хоча б про одну з них, ми ж розуміємо, що у книгоманів таких книг кілька десятків, а, може, навіть сотень.

День народження Джоан Роулінг - "мами" Гаррі Поттера.

Сьогодні, 31 липня, народилася британська письменниця Джоан Роулінг, відома як авторка серії романів про чарівника Гаррі Поттера. Її книги отримали світове визнання та купу нагород. Окрім того, своєю письменницькою діяльністю Джоан змусила дітей усього світу полюбити книги та процес читання. Ми зібрали для вас найцікавіші факти про відому письменницю та її праці. 
  • Джоан Роулінг стала першою письменницею-мільярдером завдяки своїм книгам. Сьогодні Дж. К. Роулінг є найвисокооплачуванішою світовою авторкою. Вся літературна спадщина Роулінг оцінюється в сотні мільярдів доларів, а сама торгова марка "Harry Potter" – приблизно в 15 мільярдів доларів.
   • Гаррі Поттер народився в 1980 році і разом з автором Джоан Роулінг святкує свій день народження 31 липня.
    • Перед виходом роману "Гаррі Поттер і філософський камінь" письменниці відмовило 14 видавничих агентств. Ніхто не хотів друкувати історію про хлопчика-чарівника, яку написала жінка. Тому авторці довелося скоротити Джоанна до Дж., аби книгу швидше розкупили (на даний момент продано більше як 450 млн книг).
    • Книги, а пізніше і фільми про Гаррі Поттера різко підняли попит на сов як домашніх улюбленців. Втім згодом через те, що люди не в змозі були доглядати за дикими птахами, більшість із них опинилися на вулиці. 
    • Дементорів письменниця вигадала, під час багаторічної депресії. Брак коштів і відсутність стабільної роботи для матері-одиначки виявилися важким випробуванням .
    • Роулінг зізналася, що вона б ніколи не написала романи про Гаррі Поттера, якби у неї не померла мама . Лише пізнавши, що таке смерть близької людини, можна було написати про життя та смерть, що є ключовими віхами в історіях про Гаррі Поттера. 
    • Герміону Ґрейнджер авторка списала з себе. Джоанна розповіла, що також була всезнайкою і жодним чином не любила хуліганство.
  • Платформа 9¾, з якої йде поїзд у Хогвартс знаходиться на одному з найбільших Лондонських вокзалів. Саме там свого часу познайомилися батьки Роулінг.
    • У четвертій книзі з’явилися чарівниця Наталі МакДональд. Цей персонаж отримав своє ім'я в пам'ять про реальну дівчинку, яка написала лист Джоан Роулінг. Наталі була хвора на лейкемію і боялася не дочекатися виходу книги "Гаррі Поттер і Кубок вогню". Джоан відповіла дівчинці та розповіла про подальші долі героїв. Однак лист вже отримала мати, коли дівчинка померла.

Поетичні рядки.


Може, так би невидимо й жив,
та котроїсь липневої ночі
впала зірка з високих верхів
у дитячі незамкнені очі -
пропекла борозну межи брів
і засіяла пам’ять золою...
Затулитись од неї хотів -
та долоня була замалою.
               Ігор РИМАРУК

30 липня 2019 р.

30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми.


30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Торгівля людьми є третім (після торгівлі зброєю та наркотиками) за прибутковістю злочином. Це злочин, жертвами якого можуть виявитися чоловіки, жінки, діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. За даними Міжнародної організації праці, 21 мільйон людей у всьому світі є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки та діти потрапляють до рук торговців людьми як в своїх країнах, так і за кордоном. Рабство як в стародавній, так і сучасній формі - явище не тільки ганебне; це, за словами борця за скасування рабства Джона Уеслі, «огидна сукупність всіх гидот», якій немає місця в нашому світі.

Посміхніться)))

А чи знаєте ви, що є пам’ятник дружньому поїданню сосисок? Такий пам’ятник розташований у м. Новокузнецьк (Росія) біля одного з м'ясних магазинів. Автор роботи красноярський скульптор Костянтин Зінич.


А ще є пилка “Дружба”. До речі, спробуйте попрацювати цією пилкою один і одразу зрозумієте, чому вона отримала таку назву.


Існує і астероїд з дружньою назвою. Цей небесний об’єкт був названий Amicitia, що з латинської перекладається як дружба.


Самим дружнім символом стали бронзово-срібні медалі, які в 1936 році з’явилися, як знак незгоди суддівського рішення. Японці Сюхэй Нішіда і Суэо Ое показали абсолютно однаковий результат на Олімпіаді в стрибках з жердиною і таким оригінальним чином розділили дружній рекорд.


Соціологи стверджують, що найбільш дружні люди живуть у Сіднеї. А зоологи на підставі експериментів доводять існування дружби між тваринами.
А кращі друзі завжди знайдуть привід зустрітися і згадати, що дружба – це вміння мовчати вдвох.

Поетичні рядки.


А в дружбі не буває порівнянь.
Немає друзів кращих або гірших. 
Лиш  справжній друг за тебе без вагань
може віддати все і навіть більше. 
В очах у друга не буває фальші. 
І заздрості у серці теж не буде. 
І байдуже молодший він чи старший, 
та він тебе ніколи не осудить. 
А дружбу не вимірюють словами. 
Слова - ілюзія, що створена із пилу. 
Лиш дружба не розвіється з роками, 
бо справжня дружба це велика сила. 
У дружбі не буває порівнянь. 
Це кожен з нас повинен добре знати 
Бо друг - це той, за кого без вагань 
ти теж готовий все, що є віддати.
Любомир ВИННИК

Всесвітній день дружби.

Всесвітній день дружби щороку відзначають 30 липня. День дружби святкується за ініціативою ООН з 2011 року і щорічно випадає на одну і ту ж дату. Дружба – це одне з найважливіших почуттів людини, вона ж є дуже важливою та цінною. Адже серед багатьох людей дуже складно знайти людину, яка розділить ваш світогляд, зрозуміє вас у важку хвилину і розділить з вами переживання, горе, радість і щастя, буде зберігати всі ваші секрети і залишиться вірним.


29 липня 2019 р.

"Тигрові книги"

29 липня відзначають Міжнародний день тигра. Це свято було засноване у 2010 році на Міжнародному форумі "Тигровий саміт" в Санкт-Петербурзі з проблем збереження популяції цієї хижої тварини. Щоб звернути увагу читачів на цього неймовірно красивого звіра, ми пропонуємо добірку кращих книг про життя тигрів.
Класика - наше все! І як тут не згадати сера Редьярда Джозефа Кіплінга - видатного англійського письменника, новеліста, поета і його знамениту “Книгу джунглів”. Кіплінг став першим підданим англійської королеви, який в 1907 році отримав престижну Нобелівську премію в галузі літератури.


Джим Корбетт - знаменитий англійський мисливець, письменник-натураліст, захисник природи. Корбетт відомий як професійний мисливець на хижаків-людоїдів і автор захоплюючих оповідань про джунглі Індії. Його книга "Кумаонскіе людожери" розповідає про звірів-людожерів, на яких сам автор полював в Гімалаях.



"Життя Пі" - книга канадського письменника Янна Мартела в 2002 році була удостоєна престижної Букерівської премії. Це історія про те, як з якоїсь незрозумілої причини бенгальський тигр і індійський хлопчик виявилися в човні і протягом 9 місяців були змушені дрейфувати в водах Тихого океану. Вони обидва долають усі перешкоди і намагаються вижити.


Не менш цікавий цикл з чотирьох книг "Прокляття тигра", написаний американською письменницею Коллін Хоук. Це історія  17-річної дівчини Келсі, яка вирішила підробити в цирку, де вона знайомиться з білим тигром на ім’я Дірен. З цього моменту її життя змінюється - зачарований принц, стародавнє прокляття, загадкова Індія і неймовірні пригоди. Доля готує Келсі багато випробувань.


Хто не знає знаменитого дресирувальника тигрів і левів! Запашний Едгард Вальтерович -  дресирувальник в четвертому поколінні. Його книга "Мої друзі тигри" призначена для молодших і старших школярів, а також їх батьків. Книга розповідає про те, як в цирку дресирують тигрів, чи люблять дикі кішки грати, чому люті хижаки слухаються дресирувальників та ін. Книга цінна тим, що читач зможе дізнатися практично все про цю складну професію з перших рук.


Поетичні рядки.


Тільки вечір злітає на місто
І нема біля мене нікого,
Я збираю в єдине намисто
Всі слова, що почула від нього.
Олена ТЕЛІГА

26 липня 2019 р.

Кращі книги Андре Моруа.

26 липня народився класик французької літератури XX століття Андре Моруа, який відомий  читачам насамперед по «Листам до незнайомки», а ще по «Літературним портретам». Він прожив довге творче життя (1885-1967) і вважається визнаним майстром романтичного жанру. Мова його творів, що відрізняються тонким психологізмом, легка, витончена, афористична. Йому доступні таємниці жіночої душі і чоловічого егоїзму.                                                                            Пропонуємо згадати найвідоміші книги письменника.






Це цікаво.

 26 липня православні святкують Собор Архангела Гавриїла. Цього дня  наші предки ще з ранку вирушали в поле на жнива, адже вважалося, що вже достигало жито. Вважалося, що на допомогу їм приходить Архангел Гавриїл, дарував полям силу небесну. Перший сніп повинна зрізати найстарша жінка в сім'ї, передати незаміжнім дівчатам, а вони вже прикрасять його стрічками, які взяли з коси. Потім сніп несли додому з піснями. Перший сніп дуже шанували, ставили біля ікон, вважали, що у нього велика сила, і він може вилікувати від різних хвороб. Його давали як корм хворим тваринам, птахам, а зерна настоювали чаєм для членів сім'ї. А ще сьогодні  спекли особливий хліб у вигляді хлібного колоса. Його повинні з'їсти тільки члени сім'ї, а крихти не викидали, їх додавали у каші. 


Поетичні рядки.


Твої очі — тихий вечір,
Що спускається безгучно,
Несучи на землю спокій
На своїх сріблястих крилах.
Твої очі — сизі хмари,
Крізь які у день похмурий
Пробивається проміння
Твого серця золотого.
Твої очі — срібна річка
З таємничим царством казок...
Їх розказують нечутно
Золотим рибкам русалки.
Твої очі — ніжні квіти,
На яких спинились сльози
Після мук за світ безщасний,
Як росинки після ночі.
Твої очі — тиха радість,
Що у душі людські ллється
І несе в яснім спокою
В їхні ночі усміх неба.
Олександр ОЛЕСЬ

25 липня 2019 р.

Це цікаво.

25 липня православні віряни вшановують Прокла Плакальника. Це мученик, який постраждав під час гоніння християн за імператора Траяна. День навіть називали іноді Прокловими росами, бо роси було дійсно багато, а наші предки вірили, що у неї є цілюща сила. Роса і дощова вода в цей день, згідно з повір'ями, може позбавити від пристріту, порчі, очних недуг, зробити обличчя красивим, а розум гострим. Треба вмитися росою на світанку, протерти тіло рушником, змоченим в росі або дощовій воді. Ви вже встигли це зробити? Не впадайте у відчай, якщо ви про це не знали. На допомогу вам можуть прийти книги, які теж можуть зарядити вас позитивною енергією і навчити ніколи не здаватися, не дивлячись на різні життєві перипетії.













Поетичні рядки.


Пройти уранці вулицями тиші.
Знайти готелик. Скинути пальто.
І де я, хто я,— полустанків тисячі,—
хоч день, хоч два не знатиме ніхто.
І тільки шум далекого прибою —
дерева, люди, вулиці, мости...
Валізу віршів привезти з собою
З цього притулку тиші й самоти.
Ліна КОСТЕНКО

24 липня 2019 р.

Вітаємо.

Сьогодні, 24 липня,  святкують свій день народження  двоє  чудових  українських письменників – Дмитро та Віталій Капранови. Брати Капранови відомі Україні своєю письменницькою та видавничою діяльностю. Брати-близнюки популяризують українську книжку, історію та культуру. Публіцисти роблять вагомий вклад в українську літературу завдяки новаторському стилю пера та інтерактивному підходу до своїх читачів. Завдяки їхнім книжкам, навіть малеча цікавиться історією та літературною спадщиною України. Вітаємо Віталія та Дмитра з Днем народження. Бажаємо здоров'я, всіляких гараздів, нових творчиї ідей та їх втілення. 
А читачів запрошуємо до бібліотеки познайомитися чи перечитати твори Братів Капранових.

Поетичні рядки.



Хтось гладив ниви, все гладив ниви,
Ходив у гніві і сіяв співи:
О, дайте грому, о, дайте зливи! —
Нехай не сохнуть злотисті гриви.
Хтось гладив ниви, так ніжно гладив.
Плили хмарини, немов перлини...
Їх вид рожевий — уста дитини!
Набігли тіні - і... ждуть долини,
Пробігли тіні — сумні хвилини:
Плили хмарини чужі, далекі...
Сліпучі тони — і дика воля!
Ой, хтось заплакав посеред поля.
Зловісна доля, жорстока доля.
Здаля сміялась струнка тополя.
Сліпучі тони — й смутні волошки...
Павло ТИЧИНА, 1915

23 липня 2019 р.

Засновник "крутого детективу"

23 липня - день народження відомого американського письменника Реймонда Торнтона Чандлера, якого вважають одним із засновників жанру “крутого детективу”. Своєю популярністю Чандлер зобов'язаний перш за все образу бувалого приватного детектива Філіпа Марлоу. На відміну від детективів-аматорів з класичних творів детективного жанру, Марлоу - людина жорстка, цинічна, приваблива у своїй невибагливості - протистоїть убогому і продажному світові, в якому правоохоронці іноді діють заодно з бандитами.



Поетичні рядки.


Гроза проходила десь поруч. Було то блискавка, то грім.
Дорога йшла кудись на Овруч в лісах і травах до колін.
Латаття ніжилось в озерах, хитали ряску карасі.
Черкнула блискавка по зелах, аж полягали вони всі.
Над світом білим, світом білим хтось всі спіралі перегрів.
А хмари бігли, хмари бігли і спотикалися об грім.
Гроза погримувала грізно, були ми з нею тет-а-тет.
Тремтіла річечка рогізна, човни ховала в очерет.
Ліна КОСТЕНКО

Це цікаво.

23 липня в народному календарі вшановується пам'ять Антонія Печерського, якого називають Громовержцем. Насамперед Антоній відомий тим, що заснував Києво-Печерську лавру. Антоній народився недалеко від Чернігова в 10 столітті. Коли він ще був молодий, то відвідав Афон і Палестину. Після повернення на батьківщину Антоній оселився поруч з Києвом. Потім з учнями викопав печеру, яку пізніше назвали Києві-Печерською лаврою. У Антонія був дар чудотворення, він зціляв хворих і міг передбачати майбутнє. Його мощі все ще не знайдені.


19 липня 2019 р.

Невловимий шукач пригод.

Він любив котів і дайкірі, у молоді роки займався боксом, був гірськолижником, яхтсменом, мисливцем, снайпером, військовим кореспондентом, заходив у клітки з левами, обожнював сафарі, ловив акул, мав чотири пристрасні шлюби, пройшов дві світові війни, був поранений, побував в численних аваріях, двох авіакатастрофах та ледь не загинув під час лісової пожежі, переніс малярію, сибірську виразку, гепатит, безліч переломів та струсів мозоку,  а в  результаті покінчив життя самогубством застрелившись з рушниці… Людина, саме життя якої може стати сюжетом захоплюючої книги, увійшов в історію як один з найвизначніших письменників, володар Пулітцерівської та Нобелевської премії з літератури. Ви вже здогадались, хто цей невгамовний шукач пригод. Так, це Ернест Хемінґуей. Він народився 21 липня 120 років тому і подарував світові безліч цікавих, мудрих, захоплюючих історій. Тож читайте і перечитуйте  правдиві і реалістичні книги  Хемінґуей, які стануть частиною життєвого досвіду кожного з вас.  

Цікаві факти про Петрарку.

Франческо Петрарка народився 20 липня 1304 році в Ареццо, поблизу Флоренції. Праці італійського поета пов'язують з початком епохи відродження в світовій літературі. Визначний поет, мислитель та громадський діяч Петрарка є засновником гуманізму і навіть сьогодні його сонетами захоплюються мільйони людей по всьому світі. 
    • Петрарку заслужено називають "батьком філософії гуманізму", яка запалила епоху Ренесансу в Європі, а також завдяки його працям з'явилась течія італійської поезії — петраркізм.
    •  Характерним для петраркізму є ідеалізація коханої жінки, драма і трагізм. Специфічні риси петраркізму можна зустріти в поезії таких українських письменників як Василь Симоненко та Володимир Сосюра. 
    •  Мало кому відомо, чому Петрарку часто зображують у лавровому вінці. Річ у тому, що 1943 року в Римі він був «коронований» лавровим вінцем за популярність і вплив його творчості на тогочасне суспільство.
    • Вірші Франческо Петрарки відіграли визначну роль в формуванні сучасної італійської мови.
    • Про кохану Петрарки Лауру нам відомо дуже мало. Поет розповів, що вони вперше зустрілись в церкві Санта-К'яра і що вже через 21 рік вона померла. Поет оспівував та ідеалізував Лауру ще десять років і присвятив їй відомі у всьому світі збірки сонетів і канцон.
    • В честь Петрарки на планеті Меркурії названо кратер, а також астероїд головного поясу — 12722 Петрарка (12722 Petrarca).
    • Свій астероїд має і кохана Петрарки Лаура, на її честь було названо невеликий астероїд 467 Лаура (467 Laura).


Найвідоміші книги А.Д.Кроніна.

19 липня 1896 року народився Арчибальд Джозеф Кронін - шотландський письменник, знаний головним чином за романи “Цитадель”  і “Ключі від Царства Небесного”, які згодом екранізувалися та номінувались на “Оскара”. Перший роман “Замок Броуді” (1931), приніс А.Кроніну популярність і став улюбленим для багатьох читачів. За цим романом пішли інші твори письменника: романи “Зірки дивляться вниз” (1935), “Цитадель” (1937), п'єса “Юпітер сміється” (1940), “Ключі від царства” (1941), автобіографічні повісті “Юні роки” ( 1944) і “Шлях Шеннона” (1948). А потім пізніші книги: “Іспанський садівник” (1950), “Древо Іуди” (1951), “Пам'ятник хрестоносцю” (1956), “Північний світло” (1958) і ряд інших. Твори Кроніна продовжують хвилювати читачів і сьогодні. То у чому ж сила письменницького дару Арчібальда Джозефа Кроніна? У життєвості ситуацій, реалізмі, хорошому оповіданні і яскравих образах, які не потьмяніли і донині? Чи  в тому, що життя повторюється, люди не змінюються, проблеми ті ж, а в деяких героях ми можемо дізнатися себе? Читайте, думайте, вирішуйте.

18 липня 2019 р.

Андре Кертес “Про читання”.

Андре Кертес — угорський, французький і американський  фотохудожник, один з найбільших майстрів світової фотографії. Роботи Кертеса відрізняються вишуканою простотою і вивіреністю композиції, грою природного світла і тіні, туману і штучного міського освітлення,  зйомкою через скло і інші перепони. Одними з ключових у творчості Кертеса були портрети читаючих людей. Ним була створена серія робіт під загальною назвою On Reading (Про Читання), яка успішно експонувалася в багатьох галереях світу. Пропонуємо подивитися його фото.