Pages

Користувачам

Наше відео

28 серпня 2019 р.

Поетичні рядки.


Минає літо…Ще одне. 
Іще одне минає літо, 
І день за днем із ним пливе 
Ласкавим сонечком зігріте. 
Іще одне мина, як дим, 
Із літ, що звище нам судились. 
Минає літо…Разом з ним 
Минає все, що не здійснилось, 
А так хотілося б…На жаль… 
Осипалися дні листками, 
Квітками відцвіла печаль 
І відлетіла з журавлями. 
Минає літо із дощем, 
Із блискавицями й громами. 
І залишає в серці щем 
Розлук і зустрічей між нами. 
Вже незабаром золоті 
Листки засяють пишноцвітом. 
Єдина втіха у житті, 
Що не останнє в нас це літо. 
Леся ГУК

Більше ніж просто поет.

Йоганн Вольфганг фон Гете – один з найвідоміших філософів і поетів Німеччини 18 століття. "28 серпня 1749 року, коли годинник пробив дванадцяту, я з'явився на світ у Франкфурті-на-Майні", - писав Гете у своїй автобіографії "Поезія і правда". Прожив він довгі 82 роки, і помер  рівно в 12 годин дня, як і народився. Кажуть, що талановита людина талановита в усьому. Гете вписується у цю схему стовідсотково: поет, драматург, романіст, мемуарист, перекладач, літературний критик, художник, актор, режисер, мистецтвознавець, учений (оптик, ботанік, зоолог, мінералознавець), державний діяч… Начебто всі живемо на одній планеті, де доба триває лише 24 години, але мало кому вдається стільки встигнути. А Гете якимось незбагненним чином знаходив час ще й на бурхливе особисте життя! Справжній геній, що тут скажеш…



27 серпня 2019 р.

Богдан Ступка: кращі цитати великого актора.

27 серпня 2019 року легендарному українському актору Богдану Сильвестровичу Ступці виповнилося б 78 роки. Пропонуємо вашій увазі кращі цитати великого актора:
    • Роби справу чесно, з душею - і твоє до тебе прийде ... Але це не означає, що вже завтра з'являться золоті гори. Треба бути терплячим.
    • Господу Богу все добре вдалося - і народження людини, і юність, і зрілість. А ось старість - ні. Ідеш по вулиці, а ноги підкошуються. І думаєш: ще недавно бігав, куди все поділося? Адже в людині тільки тіло старіє, а душа залишається молодою.
    • Жінка може зробити чоловіка, а може кинути його під ноги. Все, як захоче жінка.
    • Мрією мого життя було, щоб українська культура стала відома в усьому світі. Мрії повинні збуватися, і я щасливий, що маю можливість сприяти цьому.
    • Український глядач - найкращий глядач у світі, і його вдячність і оплески є кращою нагородою для акторів і меценатів. Ми - громадяни однієї країни, і обов'язок кожного - зберегти її культурне багатство.

Теодор Драйзер – майстер реалістичної прози.


27 серпня народився американський письменник і публіцист Теодор Драйзер. У своїх творах Драйзер піднімає соціальні теми і становить приголомшливі психологічні портрети героїв. Найвідоміші романи письменника – "Фінансист" та "Американська трагедія", але своїм кращим творінням Драйзер вважав роман "Геній".
Теодор Драйзер  зробив значний внесок у розвиток американської літератури, розширивши горизонти реалістичного мистецтва. Відомий американський критик і публіцист Генрі Менкен писав після смерті митця у 1945 році: "Він був великий художник, жоден інший американець його покоління не залишив такого міцного і прекрасного сліду в нашій національній словесності ... Він був людиною величезної оригінальності, глибокої чуйності і непохитної хоробрості. Всім нам, хто пише, легше від того, що він жив, працював і сподівався."


Іван Франко — геніальна постать світового масштабу.


27 серпня 1856 народився видатний український письменник, поет, публіцист, перекладач, учений, громадський і політичний діяч Іван Франко. Упродовж своєї 40-літньої творчої активності Франко надзвичайно плідно працював не лише як письменник (поет, прозаїк, драматург) і перекладач, а й як літературний критик і публіцист, багатогранний учений – літературо-, мово-, перекладо- й мистецтвознавець, етнолог і фольклорист, історик, соціолог, політолог, економіст та філософ. Письменник не втрачає популярності й в сучасній культурі: про нього пишуть книги, по його книгах знімають фільми, а на слова віршів пишуть пісні.
Ми пропонуємо підбірку книг про Каменяра, пісень на його слова та інших сучасних творів, що базуються на творчості письменника:
Відому збірку ліричної поезії Івана Франка, видану у 1896 році,  перевидало видавництво «Літопис». Над ілюстрацією книги працювала творча майстерня «Аґрафка». В оформленні книги використано автографи поета та архівні світлини українських жінок Франкової доби.

Книга «Франко від А до Я» - цей арт-бук видавництва «ВСЛ» розповідає про Франка «без прикрас». Автори видання Богдан і Наталія Тихолози зазначають, що головна мета абетки – показати не традиційного Франка-поета, революціонера чи громадського діяча, а Франка-людину.


«Лис Микита» – перший український багатосерійний анімаційний фільм, створений після здобуття Україною незалежності. Мультсеріал знято за мотивами сатиричної поеми-казки Івана Франка «Лис Микита». Його виготовлено на замовлення Всеукраїнського товариства «Просвіта» на кіностудії «Фрески».


Графічний роман «Герой поневолі» – двотомна графічна адаптація історичної повісті Івана Франка. Цей комікс розповідає про канцеляриста Степана Калиновича, який жив у Львові за часів Австрійської імперії та про його пригоди на львівських барикадах революції «Весна народів» 1848-1849 років.


«Захар Беркут» – український художній фільм за однойменною історичною повістю Франка, режисерів Ахтема Сеїтаблаєва та Джонна Віна. Розповідає про монгольську навалу 1241 року та братів Беркутів – мисливців, які визволяють полонених з рук монгольського ворога. Роль Захара Беркута отримав американський актор Роберт Патрік. Прем'єра цього фільму  запланована  на жовтень 2019 ріку. Слоган фільму – «У свободі моя сутність».


Чимало Франкових творів покладено на музику. Низка віршів із збірки "Зів'яле листя"  стали відомими піснями, що мають статус “народні”. Насамперед це чудові романси «Ой ти дівчино, з горіха зерня…» Анатолія Кос-Анатольського, «Червона калино, чого в лузі гнешся…» Богдана Янівського, «Зелений явір» Віктора Камінського… А останнім часом з’являються нові пісні молодих українських виконавців на Франкові тексти, які оживають у зовсім свіжих інтерпретаціях. Це Христина Соловій з піснею “Оце тая стежечка, де дівчина йшла”, львівський гурт “Один в каное” з цікавою музичною версією вірша “Човен”,   рок-гурт "Кому вниз " - з піснею "Орач" і ще близько  двох десятків виконавців, серед яких: Олег Скрипка та Лє Ґранд Оркестр, Кому Вниз, Тарас Чубай та Плач Єремії , Kozak System, та багато інших  які виконують пісні на слова Великого Каменяра. Несподівано для багатьох ці твори звучать по-новому, дуже сучасно й оригінально. Завдяки тому, що музикантів  цікавлять твори Франка – його образи й тексти будуть жити.

23 серпня 2019 р.

Вітаємо з Днем Незалежності України!

Вітаємо всіх із найголовнішим святом нашої держави - Днем Незалежності. Найважливішим  побажанням для нас  сьогодні є побажання миру. Нехай на нашій землі засяє сонце злагоди, достатку і процвітання, а небо над Україною завжди буде яскраво блакитним і безхмарним!

Патріарх української літератури.

"Людина, може, й не безсмертна, але — безмежна"
П.Загребельний
25 серпня народився Павло Загребельний,  український письменник, Герой України, лауреат Державної премії СРСР, Шевченківської премії. Кожного справжнього митця завжди можна розпізнати серед інших, і його самобутність визначають не лише свій почерк, манера, стиль, а передусім — своєрідне світосприйняття, власна концепція людини і світу, які й зумовлюють усі оті стильові особливості. Павла Загребельного найбільш характеризують людська й громадянська активність, творчий пошук, пристрасна відданість улюбленій справі. Він є одним із найпопулярніших українських письменників XX ст. Це один із найпродуктивніших митців —у його творчому доробку 20 романів, кілька повістей, десятки оповідань, публіцистичних і літературно-критичних статей, есе, п'єси, кіносценарії. Павло Загребельний і сьогодні є одним з найпопулярніших українських письменників, чия творча спадщина приваблює все більше нових читачів. Його твори відомі далеко за межами України, перекладалися багатьма мовами світу, неодноразово екранізувалися. Не всі з них стали непересічним художнім надбанням української прози, але всі активно сприймалися читачем, обговорювалися критикою, тою чи іншою мірою впливали на літературний процес.


Поетичні рядки.

Декому краще вдаються приголосні, декому голосні.
На неї не можна було не звернути увагу – вона сміялася уві сні.
Я подумав: вона так легко вгризається в шкіру, не знаючи, що ця шкіра моя.
Якщо вона коли-небудь прокинеться – добре було б дізнатись її ім’я.
Добре було б знати, звідки вона прийшла й куди поверталась вночі,
хто живе за тими дверима, до яких підходять її ключі,
чому вона нічого не може згадати й звідки в неї всі ці знання.
Якби наряд перевірив її кишені – хтось би точно отримав нове звання.
Якби вона почала писати спогади про кожну з отриманих ран,
її книга мала б такий самий успіх, як тора або коран,
чоловіки читали б цю дивну книгу, відчуваючи власну вину,
і палили б її на площах столиці, перш ніж почати війну.
Чоловікам не варто знати про наслідки, їм достатньо причин.
Коли їм, зрештою, дається все, вони наповнюють його нічим.
Коли вони говорять про спільне, вони мають на увазі своє.
З ними краще не говорити про те, що буде, щоби не втратити те, що є.
Але вона прокидалась і все починалося саме тоді.
Вона добре трималась на сповідях, на допитах і на суді.
Вона говорила, що краще зброя в руках, аніж хрести на гербах.
Коли вона вимовляла слово любов, я бачив кров на її зубах.
Стережіть її, янголи, беріть під крило легке.
Скажіть їй хай зберігає спокій, коли входить в чергове піке,
хай поверне мої рукописи, моє срібло й моє пальне,
до речі, спитайте її при нагоді, чи вона взагалі пам’ятає мене.
Сергій ЖАДАН

Вітаємо!

Сьогодні, 23 серпня, в День державного прапора України, відзначає свій день народження геніальний український поет, письменник, прозаїк і перекладач Сергій Жадан. Жадан - не просто найпопулярніший український письменник-сучасник, а й активний громадський діяч, який всіляко "просуває" українську літературу і мистецтво. 
Вітаємо і чекаємо на нові геніальні твори.)))

Історія України - шлях до Незалежності.

Історія України - це шлях до Незалежності, шлях, на якому кожна подія - це крок до мрії. День Незалежності нагадує не тільки українському народу, але і всьому світу, про існування нашої незалежної, демократичної та унікальної країни. І саме тому працівники центральної районної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського підготували до Дня Незалежності та до Дня Державного Прапора України ряд книжкових виставок та переглядів . Це і книжково - ілюстративна виставка "Козаку найперше – воля, козаку найперше - честь", на якій представлені книги із історії України, історії козацтва і розгорнена виставка книг та періодичних видань "Українці – нація героїв", книжково – ілюстративна виставка "Соборна і вічно жива Україна", тематичний перегляд літератури "Незалежність України в сучасному просторі"  та виставка архівних документів із фондфі Державного архіву Черкаської області та архівного сектору Звенигородської райдержадміністрації "Україна: шлях до незалежності". Крім того у фонді нашої бібліотеки є чимало цікавих наукових, науково - популярних та художніх книг з історії становлення незалежності України. Приходьте до нас, вибирайте на свій смак, читайте, дізнавайтесь нове.





З Днем Державного Прапора України!

Колектив Звенигородської центральної районної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського вітає всіх з Днем Державного Прапора України. Наш державний прапор оточений багатовіковою славою, він вінчав великі перемоги, найважливіші події в житті країни. Патріотизм, любов до Батьківщини, почуття національного єднання народжується в наших серцях, коли звучить державний гімн і майорить державний прапор.

22 серпня 2019 р.

Поетичні рядки.


Нас чарує нічний зорепад.
Аж горять чорнобривці та айстри.
Дня і ночі різкіші контрасти.
Плаче стиглими сливами сад.
З павутинок сплелася вуаль,
А підвіски – із грон винограду.
Прохолоди розкішну розраду
Дочекались. А літа нам жаль!
Осінь нову приміряла шаль – 
До лиця їй убрАння барвисте
І вінок із кленового листя!
Грає коник - зелений скрипаль!
У красі розчинилась печаль!
Нінель НОВІКОВА

Кращі цитати від Рея Бредбері.

Пропонуємо вашій увазі добірку кращих цитат від Рея Бредбері:
  • Є злочини гірші, ніж спалювати книжки. Наприклад – не читати їх.
  • Коли людині 17, вона знає все. Якщо їй 27 й вона знає все – значить їй все ще 17.
  • Щоб вижити, треба припинити допитуватися, в чому сенс життя. Саме життя  й є відповіддю.
  • Ширше відкрий очі, живи так жадібно, наче за 10 секунд помреш. Намагайся здивувати світ. Він прекрасніший за будь-яку мрію, створену на фабриці й куплену за гроші. Не вимагай гарантій, не шукай спокою – такого звіра немає у світі.
  • Так, ми маємо вдосталь вільного часу. Та чи маємо час подумати?
  • В нас один обов’язок – бути щасливими.
  • Не має значення, що саме ти робиш; важливо, щоб все, до чого ти торкаєшся, змінювало форму, ставало не таким, як раніше, щоб в ньому залишалась часточка тебе. В цьому різниця між людиною, що просто стриже траву, й справжнім садівником.
  • Кохання – це коли хочеш переживати з кимось усі чотири пори року. Коли хочеш бігти з кимось від весняної грози під всипаний квітами бузок, а влітку збирати ягоди й купатися у річці. Восени разом варити варіння і заклеювати вікна від холоду. Взимку – допомагати пережити нежить й довгі вечори…
  • Я зазнав просте і найбільше у світі щастя – я був живий.

Гросмейстер фантастики : Рей Бредбері.

22 серпня народився  один з найвизначніших письменників ХХ століття Рей Бредбері . За своє довге життя Бредбері написав 11 романів, понад 400 фантастичних повістей та оповідань, 21 п’єсу, а також інші літературні твори, кіносценарії, вірші, статті.
«Коли мені було 19 років, я не міг вступити до коледжу: я був з бідної родини. Грошей у нас не було, тож я ходив до бібліотеки. Три дні на тиждень я читав книги. В 27 років замість університету я закінчив бібліотеку», - так він написав у своїй автобіографії. 
Сьогодні ми запрошуємо вас до бібліотеки познайомитися чи перечитати книги Рея Бредбері. 


21 серпня 2019 р.

Поетичні рядки.


Немов одвічне передвістя
Невідворотних холодів, – 
Опалі яблука на листі
Тривожним поглядом уздрів.
Червонобокі та духмяні,
Медові, – пробував, на смак, – 
Вони попадали зарано
З підступних гойдалок-гілляк.
Невже триматися несила
Було плодам осель косих, - 
Чи дуже близько підступила
Зима непрохана до них?
А я її ходи не чую
Ані в природі, ні в житті,
Коли безклопітно смакую
Дозрілі яблука оті.
Віктор КУЧЕРУК

Посміхніться )))


На сторінках книги «Етикет», написаної в 1863 році леді Гаф, яка прославилася своєю манірністю і ханжеством, міститься наступна порада: “Хороша господиня подбає про те, щоб твори письменників і письменниць були належним чином відокремлені один від одного на книжкових полицях її будинку. Близькість цих книг, якщо автори не перебувають у шлюбі, є неприпустимою “.

20 серпня 2019 р.

Поетичні рядки.

Теплим сонцем напоєні вщерть, 
Пахнуть яблука срібними росами, 
Пахнуть медом і щедрим дощем, 
Пахнуть зорями... Пахнуть осінню...
Alfa

Болеслав Прус - майстер польської реалістичної прози.

20 серпня народився Болеслав Прус – польський письменник, фундатор польського критичного реалізму, учасник польського повстання 1863–1864 рр. Він вважається одним з фундаторів польської новели. Згодом Болеслав Прус пише великі твори, а саме соціально-психологічні романи: "Душі в неволі", "Анелька", "Форпост", "Лялька", "Емансиповані жінки" , "Діти" . Та найпомітнішим твором Пруса став історико-філософський роман "Фараон". Болеслав Прус був письменником, який поруч з такими майстрами як Генріх Сенкевич, Еліза Ожешко заклав основи класичного польського реалізму XIX ст. Письменник чудово знав життя, вмів спостерігати та осмислювати. Він яскраво відображав суспільні відносини свого часу. Демократ за своїми поглядами він зумів так багато написати, що все написане Болеславом Прусом стало частиною сучасних уявлень про епоху письменника. Письменник до кінця залишався активним учасником суспільного життя. Його творчість стала взірцем великого реалістичного роману, а сам Болеслав Прус залишається прикладом громадянина з великої літери.


19 серпня 2019 р.

Магія фотографії і читання.

19 серпня відмічають Всесвітній день фотографії. Заснований в 2009 році австралійським фотографом Корскі Ара (Korske Ara). Дата вибрана на честь дня, коли французький уряд придбав патент на дагеротип - ранній фотографічний процес. Фотографія - це унікальне явище, адже на фотознімках можна відобразити події, що відбуваються, цікаві моменти, красиві місця, улюблені обличчя ... Завдяки їм, можна повернутися в минуле, адже переглядаючи фотографії, ми згадуємо багато чудових моменти життя. Але фотографія - це не просто захоплення, а ще й професія і навіть мистецтво. Пропонуємо подивитися на фотографії людей, яких фотографу довелося застати за читанням часом в найнесподіваніших місцях і обставинах.
















Вітаємо із Яблучним Спасом!

Нехай це світле свято принесе вам радість, позитив та щастя, зарядить енергією та натхненням на добрі справи.

16 серпня 2019 р.

Юрко Іздрик.


16 серпня Юрій Іздрик відзначає свій  день народження. Він став чи найпопулярнішим українським поетом, адже його поезія влучає у самісіньке серце і юної, і зрілої людини. За словами поета, усі його вірші з'явилися з кохання:
Пам'ять дощами вимило
розум вітрами вимело
хто тебе мила вимолив?
хто тебе з неба виманив?
звідки ти щастя випало?
взяло мене і випило..
хто тебе в бога вигадав?
і для чиєї вигоди?
а не було вже виходу
окрім дурного випадку
сам я тебе і вихопив
як випадкову вигадку
сам же тебе і вимислив
сам же тебе і вичислив
і як пречистий вимисел
поміж рядками вичитав
я тебе мила вимолив
з божого саду виламав
і небеса відкрили ми
і обгорнули крилами
і не забракне сили нам
поки шепочуть губи:
мила а хто ти мила?
любий а хто ти любий?