30 червня 2020 р.
Письменник, який любив небо.
29 червня минає 120 років від дня народження відомого французького письменника Антуана де Сент-Экзюпері, автора знаменитої історії про маленького принца. Біографія автора незабутнього твору сповнена неймовірних подій і збігів. Його основна діяльність була пов'язана з авіацією, адже понад усе він любив небо. Воно давало йому стимул до життя та жагу до нових і нових польотів. Після цього він пробував донести свої відчуття та переживання до людей, описуючи свої пригоди в літературних творах. В книгах французького автора, як і в житті, тісно переплітаються любов, ностальгія за дитинством та безліч інших почуттів і переживань, глибоких та особистих. Сент Екзюпері володар багатьох премій, в тому числі: Премії Феміна, Гран-прі Французької академії в номінації «Роман», Національної книжкової премії та інш.
26 червня 2020 р.
А ви знали ?
У 2011 році була презентована перша мініатюрна Конституція України – книжка розміром
2х3 см. У ній 160 сторінок, а кожна літера не більш як 1 мм. Важить книга всього 15 г.
Мініатюра вмістила лише десяту частину тексту оригіналу.
Автор – художник-графік Ігор Степанов – витратив на її створення близько двох місяців.
З Днем Конституції!
День Конституції – одне із головних державних свят України. Ми вітаємо вас з цим святом і бажаємо щоб демократичні засади, що було закріплено цим надзвичайно важливим документом стали реаліями нашого сьогодення, а дух законності прийшов до серця кожного громадянина нашої держави.
Давайте сподіватися у краще майбутнє та разом створювати нову європейську державу.
Зі святом вас!
Поетичні рядки.
Ах, молодість! Яка вона багата
На почуття, політ і відкриття.
Вона легка, відважна і крилата
І перед нею ще усе життя!
Ах, молодість! Краса і велич, сила!
Великих звершень в ній передчуття.
У неї пісня запальна і крила.
І перед нею ще усе життя!
Надія КРАСОТКІНА
Вітаємо!
Щорічно, підтримавши ініціативу молодіжних об’єднань і організацій, в останню неділю червня Україна відзначає День молоді. Цього року це свято випадає на 28 число. Юність і молодість - це не тільки прекрасні періоди в житті кожної людини, але ще й особливий стан душі, це час дерзань, пошуків, відкриттів і реалізації найсміливіших сподівань. Це свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові і романтики. Але загалом, немає різниці, скільки вам років! Якщо ви молоді душею, то День молоді – і ваш день також.
25 червня 2020 р.
Поетичні рядки.
Так кроки — нами зв’язані навік
У Божих меж — назавжди розминулись.
Без теплих слів, без дрогнення повік
Ми попрощались десь на розі вулиць.
Але, буває, крізь вогонь межі
Минулі дні вертаються, як спогад.
Ми завтра знов не будемо чужі,
Цей світлий дар приймаючи від Бога
Олена ТЕЛІГА
А ви знали ?
Нацією, що найбільше часу проводить за книгою, безперечно, вважається Індія. Здивовані? Але саме середньостатистичний індієць проводить по 10,7 годин на тиждень,
просто читаючи книгу.
Джордж Орвелл.
25 червня 1903 року народився Джордж Орвелл - один із найцікавіших романістів ХХ століття. Справжнє ім'я автора не Джордж Орвелл, а Ерік Артур Блер. Превдонім утворився наступним чином: Святий Джордж — патрон Англії, Орвел — невеличка річечка на тихій англійській півночі. Його книга "1984" входить чи не у всі можливі рейтинги, яку повинна прочитати кожна освічена людина. Цей роман навіть потрапив під заборону найдемократичнішої країни світу США, у СРСР його не друкували до 1989 року. Його політична алегорія "Колгосп тварин" була однією з перших книг, яка висвітлила тему Голодомору і чітко показала сутність тоталітарного режиму. Орвел відкрив світові нові небезпеки і нові перспективи, і саме тому його твори не втратили актуального політичного сенсу. Тоталітаризм може бути знищений, але він проростатиме в тисячах новітніх і найцивілізованіших варіантах. І нема гарантій, що в променях влади добропорядні люди раптом не зазнають дивної еволюції. У 2013 році газета «The Guardian» провела опитування: «Чи правий був Джордж Орвел у своїх прогнозах майбутнього?», тобто, чи збулися в сучасному світі побоювання Орвела щодо тоталітаризму, постійного спостереження за людьми і деформації мови. 89 % опитаних відповіли “Так”.
23 червня 2020 р.
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
Григір Тютюнник. Три зозулі з поклоном.
Напевно, немає в українській літературі кращого новеліста, ніж Григір Тютюнник. В книзі “Три зозулі з поклоном” представлено найколоритніші його новели. Герої Тютюнника - прості люди, на долю яких випало жити у повоєнні роки ХХ століття. У буденних реаліях життя письменник уміє побачити їхню глибинну сутність, характерну ознаку часу, долю людини. Він любить тих людей, про яких пише; написане ним - завжди вистраждане до глибини душі. Тому кожне його оповідання, новела чи повість сприймаються як сповідь. Добірна і точна мова персонажів, за нею можна безпомилково визначити характер, моральне обличчя, а нерідко і професію того, хто говорить.
Рекомендуємо всім, хто ще не знайомий із творчістю Григора Тютюнника . Це один із небагатьох випадків, коли історії з життя химерніші за голлівудський фільм...
Поетичні рядки.
Встають "діди"... Їй-богу, задощить!
За лісом грім бухика басовито.
Струмок в долині сріберно плющить,
На луках, ген, вилежується літо.
А по землі верткі гарпійчуки,
Сини самої Гарпії-богині,
Гарцюють через межі, навпрошки,
Піднявши в небо куряву на спині.
В польоті ластівка шугає мошкару,
Ширяючи низенько над травою.
Живиці дух в сосновому бору
Теплом мене вкриває з головою.
Та раптом обрій густо потемнів
І вітерець завмер перед грозою.
Вже зовсім поруч грім забубонів,
Аж тихий шепіт скинувся лозою.
Зненацька злива ринула туга,
Та й покотилася ревучою стіною.
А Громовержець стріли витяга
І кидає вперед, переді мною.
Та сонце пронизало товщу хмар
І вже блищить трава, як діаманти.
Стихає дощ, як срібний дзвін литавр
І знову вже кортить мені у мандри.
Ще мчить вода з довколишніх висот,
В"юняться скрізь розмиті борозенки,
А літній день, на тлі земних красот,
Сміється вже під куполом веселки!
А ви знали?
Сьогодні, 23 червня, відзначають День народження друкарської машинки. У 1868 році американець Крістофер Шоулз зі штату Вісконсін запатентував друкарську машинку. Вона була завбільшки з великий стіл, друкувала лише великими літерами, причому друкар не бачив результату своєї роботи, бо папір перебував усередині машини. Поговорюють, що першою написаною книгою на друкарській машинці були “Пригоди Тома Сойєра” Марка Твена.
22 червня 2020 р.
Поетичні рядки.
По голубих лугах, мов голуб,
кошлатих сонць шугає спах.
Волошки в золотих житах
і пелехаті маки долу
геть оклонили головки.
А пам’ять любої руки —
п’янкої, білої, гінкої
перегортає днів сувої.
І золотої й дорогої
нам стане думи на віки.
Василь СТУС
Еріх Марія Ремарк - голос втраченого покоління.
22 червня 1898 року народився Еріх Марія Ремарк - німецький письменник, учасник Першої світової війни, автор романів про Першу і Другу світові війни та драму післявоєнного покоління “На західному фронті без перемін”, “Три товариші”, “Тріумфальна арка”, “Час жити і час помирати” та багато інших. Про Ремарка написано вже багато, проте найкраще про нього скажуть тільки його книги. Головна тема його творчості – показ життєвої долі молодих людей, які стали жертвами безглуздої – Першої світової війни і так й не знайшли сил у мирному житті. В кожному літературному герої є частинка автора. Якщо поглянути на персонажів Ремарка — це часто авантюрні заручники обставин, які знаходять вихід з лабіринту життя, навіть якщо кінцевим результатом є смерть.
Сумна посмішка Франсуази Саган.
21 червня виповнюється 85 років від дня народження популярної французької письменниці і драматурга Франсуази Саган. З дитинства в ній поєдналися дві крайності: високий інтелект і велика недисциплінованість. Вона володіла рідкісною людською привабливістю і дивним письменницьким даром, що дозволив їй стати знаменитою вже на самому початку творчого шляху. Всі її твори - про любов, самотність, незадоволеність життям, про найтонші моменти людських відносин. "Я пишу інстинктивно, як живу або дихаю", - так говорила Саган. Напевно, тому сьогодні її книги потрібні багатьом людям, як ковток свіжого повітря.
24 вересня 2004 року всі французькі телеканали перервали передачі, щоб повідомити про смерть письменниці. Французький президент Жак Ширак оголосив її самою блискучою письменницею в історії Франції. А прем'єр-міністр Жан-П'єр Раффарен сказав: “Франсуаза Саган була посмішкою - сумною, загадковою, далекою, тією, що приносить радість. І мільйони французів сьогодні відчувають смуток, що вона безліч разів змушувала їх відчувати в своїх книгах”.
Якщо ви ще не читали книги Франсуази Саган радимо почати з роману "Здрастуй смуток"! Її книги потрібно читати наодинці, спокійно і не поспішаючи, але ці хвилини пролітають з шаленою швидкістю стрімко підігріваючи інтерес до продовження.
Якщо ви ще не читали книги Франсуази Саган радимо почати з роману "Здрастуй смуток"! Її книги потрібно читати наодинці, спокійно і не поспішаючи, але ці хвилини пролітають з шаленою швидкістю стрімко підігріваючи інтерес до продовження.
19 червня 2020 р.
Поетичні рядки.
Літо - на усі смаки.
Тут солодке, гірке, кисле.
Тут вздовж бистрої ріки
Небо жмуриться обвисле.
Підсолоджує нектар
Бджілка, вічна трудівниця.
Ну а вітер-кашовар
Підцукровує пшеницю.
Тут смакує кожен штрих -
Пагін, гілка невагома.
Тут від "глечиків" малих
Аж до осені оскома.
На губах липка смола
Благородної ялини.
В білім пуху голова,
Що летить із тополини.
Смак малиновий, легкий.
Смак чорничний губи в"яже.
А калиновий гіркий
Піднебіння соком маже.
Ще є розова вода.
М"ятний чай, зефір з пектину.
Є кропива молода,
Що лікує ноги й спину.
Це все літом. Дощ, гроза.
Вітер, сонце, млість і спека.
Джерело, як та сльоза.
Як хмариночка - лелека.
І смакує літо все -
Недозріле, перезріле.
Радість сонечко несе
На обличчя захмеліле.
Галина ПОТОПЛЯК
Тут солодке, гірке, кисле.
Тут вздовж бистрої ріки
Небо жмуриться обвисле.
Підсолоджує нектар
Бджілка, вічна трудівниця.
Ну а вітер-кашовар
Підцукровує пшеницю.
Тут смакує кожен штрих -
Пагін, гілка невагома.
Тут від "глечиків" малих
Аж до осені оскома.
На губах липка смола
Благородної ялини.
В білім пуху голова,
Що летить із тополини.
Смак малиновий, легкий.
Смак чорничний губи в"яже.
А калиновий гіркий
Піднебіння соком маже.
Ще є розова вода.
М"ятний чай, зефір з пектину.
Є кропива молода,
Що лікує ноги й спину.
Це все літом. Дощ, гроза.
Вітер, сонце, млість і спека.
Джерело, як та сльоза.
Як хмариночка - лелека.
І смакує літо все -
Недозріле, перезріле.
Радість сонечко несе
На обличчя захмеліле.
Галина ПОТОПЛЯК
А ви знали?
Всього життя не вистачить, щоби прочитати хоча б 1% літератури.
Адже, за підрахунком Google, де враховувались художні, публіцистичні та наукові твори, всього їх понад 130 мільйонів!
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
Джон Ґрін “Провина зірок”
Хейзел і Огастус – не звичайні підлітки: вони страждають від серйозного захворювання, але не хочуть здаватися. Молоді люди попри все залишаються підлітками – уїдливими, невгамовними, запальними, які протестують, в однаковій мірі готовими на ненависть, і на любов. Вони кидають виклик самій долі. Хейзел і Огастус закохані один в одного, їх мучить не тільки перспектива близької смерті, а й тривіальні ревнощі і нерозуміння. Зараз вони разом. А що на них чекає в майбутньому?
18 червня 2020 р.
А ви знали ?
Найпопулярніший у світі автор — письменниця Агата Крісті. Її книги поступаються популярністю лише Біблії.
Поетичні рядки.
І знов з'єднались в одну оману
О, дивне танґо, — і сум і пристрасть.
Пливу на хвилях твого туману
Згубила керму, спалила пристань!
І б'ється серце, і гнеться тіло,
В твоїм повільнім і п'янім вирі —
Блакитне сонце мені світило,
А буде чорне, а може й сіре…
Чекає прірва на кожнім схилі —
Та сум і пристрасть манять так п'яно.
Пливти все далі, віддавшись хвилі,
Та завтра, вранці, під перший промінь
Зрадливе танґо, твого туману.
Мені не пристрасть туманна сниться —
Зоріє ясно в чаду і втомі,
О, світла ніжність, твоя криниця.
Олена ТЕЛІГА
17 червня 2020 р.
Відомі письменники-друзі. Кого почитати, якщо ви читали… Част.ІІІ.
Трумен Капоте і Харпер Лі.
Капоте був сусідом і другом дитинства письменниці, відомої сьогодні світу завдяки своєму роману «Убити пересмішника». Дружба двох великих письменників почалася, коли їм було по шість років, і тривала аж до смерті Капоте в 1984 г. Не раз у своїх творах друзі наділяли героїв якостями один одного. Так, Капоте став прототипом для маленького хлопчика Ділла Харріса в вищезгаданому романі Харпер Лі. Капоте теж вивів Лі в своїх творах, наприклад, в романі «Інші голоси, інші кімнати» - в образі Айдабел Томпкинс.
16 червня 2020 р.
А ви знали ?
Паперові книжки читаються швидше. Це підтвердив своїм дослідженням Професор Якоб Нільсен, фахівець із комп’ютерів, ще у 2010 році. Він провів дослідження, та виявив: пропри те, що відсоток читачів електронних книг росте — паперові все ж вдається прочитати швидше, а засвоюються вони мозком простіше.
Відомі письменники-друзі. Кого почитати, якщо ви читали… Част.ІІ.
К.С.Льюїс та Дж.Р.Р.Толкін
Цих двох об’єднувала спільна нелюбов до… Волта Діснея і до мультфільму «Білосніжка та сім гномів». Вони вперше познайомилися у Мертонському коледжі Оксфордського університету, де обидва викладали. Спочатку вони ставилися один до одного дуже насторожено, але незабаром стали хорошими друзями, якими залишалися протягом двадцяти років. Толкін був дуже вдячний Льюїсу за підтримку і натхнення та вірив, що їхня дружба буде сильнішою за час. Однак релігійні відмінності, швидкозростаюча популярність автора «Хронік Нарнії» і нові друзі Льюїса, до яких Толкін його ревнував, послужили причинами того, що з середини 30-х років дружба між письменниками почала вщухати.
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
Сім’я Уітшенків напрочуд згуртована і невловимо особлива. Їм всі навколишні по-доброму заздрили. Але сімейство володіє таємницею, невидимою стороннім людям. Еббі, Ред і їх четверо дорослих дітей приховують не тільки світлі спогади про веселощі та сімейні свята, а й розчарування, гіркоту, ревнощі, ревниво збережені таємниці. У романі показана ретроспектива трьох поколінь родини – драматична, але з іронією і мудра. Е. Тайлер – лауреат Пулітцерівської премії, а ця книга в 2015 р була номінантом на премію «Букер».
15 червня 2020 р.
Відомі письменники-друзі. Кого почитати, якщо ви читали… Част.І.
У житті людини дружба, як і любов, в усі віки була однією з найбільших цінностей. Дружні почуття об'єднують людей, дають їм опору, підтримку, додаткові стимули до нових звершень. Вибір друзів може розповісти про людину набагато більше, ніж що б то не було. Приклади справжньої дружби можна зустріти в середовищі політиків, бізнесменів, артистів і, звичайно ж, відомих письменників. Дружба серед письменників — не рідкість. Вони часто радяться один з одним, знаходять спільні теми для обговорень, — але і часто сваряться через конкуренцію чи битви за авторство. Пропонуємо вашій увазі книги авторів, які були друзями, однак разом з тим — найбільшими суперниками:
Ф.С.Фіцджеральд та Е. Гемінґвей.
Їхня дружба розпочалася в Парижі незадовго після того, як Френсіс видав роман «Великий Ґетсбі», який згодом надихнув Гемінґвея, тоді ще тільки успішного журналіста, на початок власної літературної кар’єри. Два видатні письменники продовжували довгий час листувалися, і втрачена згодом через суперництво дружба, принаймні для Фіцджеральда, була розчаруванням. Гемінґвей жорстко розкритикував його роман «Ніч лагідна» і в своїх мемуарах описав свого давнього друга не з найкращого боку. А Фіцджеральд у своїх листах друзям писав, що дружба з Хемінгуеєм - “одна з найяскравіших сторінок в моєму житті”.
4 червня 2020 р.
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
Клінт Емерсон "100 життєво важливих навичок"
Опинитись у небезпеці чи стати жертвою катастрофи може будь-хто, у будь-яку мить, перебуваючи у будь-якому місці - чи то у найвіддаленішому куточку світу, чи на власному подвір'ї. Шанси на виживання залежатимуть передусім від того, як добре ви розумітимете, в чому полягає загроза. Офіцер ВМС США у відставці Клінт Емерсон розповідає, як відірватися від стеження, не потрапити в полон і вижити в небезпечній ситуації. Його книга містить практичні поради та інструкції, якими у своїй діяльності послуговуються працівники спецслужб.
Поетичні рядки.
Гроза проходила десь поруч. Було то блискавка, то грім.
Дорога йшла кудись на Овруч в лісах і травах до колін.
Латаття ніжилось в озерах, хитали ряску карасі.
Черкнула блискавка по зелах, аж полягали вони всі.
Над світом білим, світом білим хтось всі спіралі перегрів.
А хмари бігли, хмари бігли і спотикалися об грім.
Гроза погримувала грізно, були ми з нею тет-а-тет.
Тремтіла річечка рогізна, човни ховала в очерет.
Ліна КОСТЕНКО
3 червня 2020 р.
Поетичні рядки.
на мокру гілку всівся — і щосили
виспівує — на весь колючий світ —
що скоро-скоро літо переможе
цю весну забарну і надлетять
шелихвости, і кулики, й зозулі,
і ліс здригнеться в співі солов’я,
почавши течію плавкого літа.
Як заклинає, як тріпоче він
всім серцем і всіма грудьми вузькими
виспівує — аж гілка в брость береться
і тим шпачиним співом зацвіта!
Василь СТУС
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
Гресь А. Як пригорнути кактус? Книга для батьків, які хочуть зрозуміти своїх підлітків
Ця книга для тих, у кого вдома є незрозумілий, вередливий, різкий, агресивний підліток, який ще вчора був милим, ласкавим, добрим малюком. І для тих, у кого вдома є замкнений, мовчазний, ображений на весь світ підліток, який ще вчора був усмішливим, товариським, відкритим. Ця книга покликана допомогти мамам і татусям зрозуміти і прийняти свою «нову» дитину, яка подорослішала. Дбайливі батьки навчаться розуміти причини поведінки свого підлітка, не приймати скороспішних рішень, знаходити з дитиною спільну мову, вживати правильні слова. А головне — бачити у своїй дитині хороше, навіть якщо цього зараз не видно.
Кращі гаджети для книголюбів.
Книги - це не лише джерело інформації. Для багатьох людей в світі читання є найефективнішим способом зняти стрес, відволіктися від напруженої роботи, розслабитися в кінці важкого дня. Але є люди, які, прямо скажемо, не можуть випустити книги з рук. Вони читають постійно, кожну вільну хвилину, в будь-якому місці. Саме для таких людей створюють дуже цікаві пристосування, які полегшують книгоманам життя:
Справжнього книголюба не може зупинити захід сонця. Можливо, його навіть не зупинить Апокаліпсис, який відключить електрику на всій планеті, тому що книгомани запаслися чудо-ліхтариками, які можна кріпити на окуляри. Вони рівномірно розподіляють світло на направленій ділянці, дозволяючи читати в непроглядній темряві і при цьому не дратувати світлом сплячого поруч .
Загальновідомо, що більшість людей обожнює читати в ліжку. Адже улюблена ліжко це найзатишніше і захищене місце в світі. Ось тільки з читанням лежачи виникає безліч незручностей. Саме для таких лежебок створили окуляри, що змінюють кут зору на 90 °! Вам більше не доведеться будувати незручні барикади з подушок для того, щоб бачити книгу.
Багато людей люблять ніжитися у ванній, і не дарма - розслабляються м'язи, знімається стрес, тривоги. Цей процес іноді займає тривалий час, так чому не поєднати його з корисним? Прозора водонепроникна обкладинка дозволить вам насолоджуватися улюбленою книгою не відриваючись від банних процедур. Обкладинка має знизу два поглиблення, що дозволяють вам тримати книгу і перевертати сторінки. А ще вона герметично застібається і не тоне.
Читати лежачи на боці тепер ще зручніше. Адже видавці зважилися на випуск ліжкових видань книг. Тепер ви сміливо можете зачитуватися улюбленою книгою в улюбленій позі. Правда, змінюючи положення, краще буде взяти стандартний формат.
Цей гаджет (якщо можна його так назвати) покликаний зробити ваше життя комфортним і максимально затишним. Використовувати цей масажер читаючи - це брати від життя все! Він оснащений досконалої масажною системою, має велику кишеню для книг, підсклянник і навіть лампочку для комфортного читання! Цей масажер підходить для будь-яких ліжок і будь-яких розмірів і форм тіла.
Якщо вам набридло весь час притримувати сторінки, щоб вони не перегорталися в свавільному порядку, вам просто необхідна ця штука. Зроблена з акрилу, вона значно легше своїх попередниць зі скла. Вкрай корисна в умовах вітряної погоди. Єдиний мінус - перевертаючи сторінки, вам доведеться кожного разу її перекладати.
2 червня 2020 р.
Поетичні рядки.
І це називається літо:
надворі – дощі та дощі!
Ну як мені мальву полити?
Чи йти поливати в плащі?
І це називається літо:
хмар у саду – ніби слив!
На гойдалці бавиться вітер,
а я ж коли вийду? Коли?
І це називається літо…
Галина КИРПА
Чи знали ви? Найдавніший засіб боротьби з крадіями книг.
Сьогодні ми можемо, на жаль, дозволити собі недбалу поведінку з книгами - їх у нас безліч і в багатьох примірниках. В попередні ж епохи все було зовсім по-іншому. Книги виготовлялись в обмежених кількостях (зачасту в одиничних примірниках), а поява на світ хоча б однієї одиниці, потребувала багато часу і зусиль. Особливостями процесу появи книги визначалась і її ціна, яка була просто захмарною, адже матеріалом для книжок слугував пергамент. Робили його зі шкіри теляти, палітурку виготовляли з сап'янової шкіри. Оклад прикрашали золотом чи сріблом та у великій кількості дорогоцінними каміннями - алмазами, смарагдами, рубінами. Такі книги коштували дуже дорого і, цілком природно, виникала потреба боротьби з крадіями. Тому найцінніші книги приковували до місць їх зберігання ланцюгами. А в Україні практикувався інший, дуже оригінальний засіб - на полях книги чи на початку її писалося міцне закляття або лайка до того, хто захотів би цю книгу привласнити. Ось зразки таких записів:
"Хто хотів би віддалити цю книжку з цього місця, той буде мати зі мною справу перед Божим судом".
"Хай ця книга перебуває у цій церкві вічно, а хто її візьме, хай буде проклятий, хай буде засуджений на невгасимий вогонь і хай точить його невсипущий черв'як".
На одному рукописі XVIII ст. стояв навіть такий двовірш: "Хто би мав сю книгу красти, тому сім літ свині пасти".
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
Ренделл Манро. “А що, як?.. Серйозні відповіді на абсурдні запитання”.
А що, як усі люди на Землі одночасно посвітять на Місяць лазерними указками? А що, якщо хтось зможе осушити всі океани? А що, як усі блискавки на світі вдарять в одне й те саме місце? Виявляється дивні на перший погляд питання можуть бути досить цікавими для багатьох людей. Книга “А що, як? .. Серйозні відповіді на абсурдні запитання” - знахідка для читачів будь-якого віку! З нею на подив легко поповнити або відновити знання - з хімії, фізики, математики та всесвітньої історії. Додайте сюди ще комікси і гумор - і отримаєте рідкісну комбінацію навчання і розваги для себе та близьких.
Підписатися на:
Дописи (Atom)