Pages

Користувачам

Наше відео

28 серпня 2020 р.

Українці - нація героїв.

Відзначення Дня пам’яті захисників України 29 серпня обрано не випадково, бо саме в цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів. Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України,  на полях соняхів. До Дня пам’яті захисників України у Звенигородській центральній районній бібліотеці ім. Ю.С.Кримського організовано книжково-ілюстративну виставку «Українці – нація Героїв», на якій представлено фото Героїв-земляків, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, документальні матеріали та художні твори в яких відображені події на сході.


21 серпня 2020 р.

З Днем Державного Прапора України.

Синій, як море, як день, золотий — 
З неба і сонця наш прапор ясний. 
Рідний наш прапор високо несім! 
Хай він, уславлений, квітне усім! 
Гляньте, на ньому волошки цвітуть, 
Гляньте, жита в ньому золото ллють. 
З жита й волошок наш прапор ясний. 
З неба і сонця, як день весняний.
Олександр ОЛЕСЬ.

Про Україну та українців: книги до Дня Незалежності.

Незабаром найголовніше свято кожного свідомого українця – День Незалежності України. Безліч книг присвячено Україні: її історії, сучасності, культурі та мистецтву, політиці, традиціям тощо. Для всіх, хто цікавиться Україною та хоче дізнатися ще більше про цю державу, ми зробили добірку книг, які варто прочитати напередодні 29-ї річниці Незалежності України.
Любіть Україну! Читайте українське! 

 “Історія України від  діда Свирида”
Сучасне бачення історії України пропонує відомий блогер Свирид Опанасович, або ж просто дід Свирид. Своїми книгами автор доводить, що історія – це цікаво, пізнавально та весело. 
Книги “Проект Україна”
Данило Яневський – телеведучий, журналіст, доктор історичних наук започаткував “Проект Україна”, присвячений історії України. У своїх історичних працях автор висловлює альтернативні, надзвичайно сміливі погляди на минуле України. 













Палій О. „25 перемог України”. Книга популярно викладає історичні події, пов’язані з Україною, що справили найбільший вплив на світову, європейську та українську історію. 














В’ятрович В. „Україна. Історія з грифом „Секретно”. Ця книга – зустріч з минулим. Тут – 61 історія, 74 роки і набагато більше людей та ситуацій, котрі дивляться на читача зі світлин та архівних документів. 
















Брати Капранови „Мальована історія Незалежності України” Короткий та зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватись у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування. 












Роман Остапа Дроздова "№1" — це більше, ніж просто роман, затиснутий жанровими рамками. Це сповідь кількох поколінь, об’єднаних наскрізною ідеєю — відстояти свою ідентичність.
















Сергій Лойко  "Аеропорт"  Це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. 
















Василь Шкляр “Троща” Це роман про УПА, про перемогу людини над обставинами і над собою. Сам автор каже, що книга написана для того, аби показати світові, що українці не змирилися з режимом і продовжують боротьбу, як і раніше.

18 серпня 2020 р.

Олександр Кониський.

Сьогодні виповнюється 184 роки від дня народження Олександра Кониського (1836–1900), українського письменника, публіциста, педагога, громадсько-культурного діяча, автора духовного гімну українців «Молитва за Україну» (“Боже великий, єдиний, нам Україну храни”). Член полтавської і київської громад, один з організаторів недільних та вечірніх шкіл, громадських бібліотек, Товариства по розповсюдженню письменності. Літературну діяльність почав 1858 року. Виступав у періодичних виданнях з літературно-критичними статтями і театральними рецензіями, популярними нарисами з історії України і загальноєвропейського демократичного руху, на етнографічні теми. Художні твори публікував у журналах і альманахах. У поезіях, повістях, драмах, оповіданнях відстоював українську національну ідею. Автор популярних поезій: «Я не боюсь тюрми і ката», «На похорони Т. Шевченка», інші, які, втім, стримано оцінюються критиками. Більшість віршів О. Кониського увійшла до збірки “Порвані струни”. В оповіданнях Кониський порушує проблему соціального й національного гноблення України в складі Російської імперії. А ще Кониський — автор першої ґрунтовної біографії поета Шевченка (у 2 томах), яка не втратила свого значення і нині: «Тарас Шевченко-Грушівський: Хроніка його життя». Створення гімну "Молитва за Україну", покладеного на музику Миколою Лисенком, також припадає на період його плідної праці над дослідженням життя та творчості Т. Шевченка. Олександр Кониський належить до того типу письменників , які не претендуючи на перші місця на "п'єдесталі" літератури  зробили для неї наполегливою буденною працею більше, аніж хто інший. Чи не найточніше життєву позицію Кониського характеризує його-таки вірш:
Покинь високії слова.
Возьмись за просте діло:
У нас робітників нема,
А ватажки нам надоїли.
Кониський і був тим робітником на ниві українського письменства та громадського життя, без якого важко уявити другу половину ХІХ століття.

Це цікаво!

Пулітцерівська премія (англ. Pulitzer Prize) — одна з найпрестижніших нагород у галузі літератури, журналістики, музики і театру в США, заснована видавцем «жовтої преси» Джозефом Пулітцером. Розмір нагороди становить 10 тисяч доларів. 17 серпня 1903 року був складний заповіт. Цей день вважається датою заснування Пулітцерівської премії. За час свого існування Пулітцерівська комісія неодноразово піддавалася критиці за неправильне вручення або невручення нагород. Однак комісія ніколи не ухвалювала популістських рішень. Лауреатами літературної Пулітцерівської премії в різні роки ставали Ернест Хемінгуей (“Старий і море”), Гарпер Лі (“Убити пересмішника”), Вільям Фолкнер (“Притча”), Юджин О'Ніл (“За обрієм”, 1920; “Анна Крісті”,1922; “Дивна інтерлюдія”, 1928; “Довга подорож у ніч”, 1957), Теннессі Вільямс (“Трамвай „Бажання“), Артур Міллер (“Смерть комівояжера”), Маргарет Мітчелл (“Віднесені вітром”), Джон Апдайк (за романи “Кролик розбагатів” і “Кролик заспокоївся”), Френк Маккурт (“Прах Анджели”). У 2020 році кращим романом визнано книгу Колсона Уайхеда “Хлопці з Нікелевої академії”.
У фонді нашої бібліотеки багато книг , що отримали Пулітцерівську премію, приходьте, вибирайте на свій смак, читайте, отримуйте задоволення.

А ви знали?

17 серпня 1945 року світ побачила книга “Колгосп тварин” Джорджа Орвелла (англ. Animal Farm; в інших українських перекладах також: “Ферма „Рай для тварин”, “Скотоферма”, “Скотохутір”, “Хутір тварин”) Одна з найзнаковіших антиутопій, що входить до 100 найкращих книжок усіх часів за версією журналу Newsweek. Ще до того, як цей твір приніс Орвеллу світову славу, він відгукнувся на прохання українських біженців у зруйнованій війною Європі і, відмовившись від гонорарів, дав згоду на переклад і навіть фінансово сприяв друку книги українською мовою. Автором українського перекладу став молодий український інтелектуал Ігор Шевченко (згодом авторитетний професор Гарвардського університету в США.)
Герої цієї повісті — тварини, які скидають владу людей і проголошують рівність на своїй фермі. Та з часом їхні прагнення побудувати утопію призводять до диктатури та тоталітаризму. Цей сюжет є алегорією на революцію 1917 року та становлення СРСР.
Хто вже читав цю книгу і хоче перечитати, чи може ще хтось не знайомий з творчістю Джорджа Орвелла приходьте до нас в бібліотеку. Нам є що вам запропонувати.

17 серпня 2020 р.

Як вам таке?

Люди діляться на тих, хто віддає перевагу паперовій  книзі чи електронній. Дизайнер Марго Кент показала свою любов до паперового варіанту книг і представила колекцію прикрас у вигляді книг.









Поетичні рядки.

ниті між нами тонкі й невидимі
прірва між нами глибока і темна
довго долали ми хащі задимлені
аж зрозуміли що це даремно
довго в’язали мости ліанні
аж дов’язали драбину в небо
аж зрозуміли в своїй нірвані –
небо вже зайве його не треба
небу давно вже час помирати
нам вже давно – починати жити
канатохідці ми і акробати
і спайдермени невидимих нитей.
Юрко ІЗДРИК

14 серпня 2020 р.

Як вам таке?

Хтось любить читати книги про мистецтво, а хтось - створювати мистецтво за допомогою книг. Елізабет Саган (Elizabeth Sagan) ось уже кілька років  придумує хитромудрі і надихаючі  образи за допомогою книги зі своєї величезної бібліотеки.









Зі святом!

Нарву чебрецю і зеленої мʼяти.
і маківок спілих у кошик складу.
Ще меду й води приготую до свята,
і ранком до церкви з дарами піду.
Вже літа вінець, на осінь звертає.
Коротшає день, до Спасівки йде.
Сад яблуком спілим мене пригощає
і місяць поважно у хмарах бреде.
Медовії ріки, рої відлетіли,
жнива залишили колючу стерню.
Бабусині грушки на сонці поспіли
і трави шовкові жовтіють на пню.
А тут Маковій, Перший Спас із медами.
І коржики з маком, солодкі млинці.
Освячені вОди на пару з садами
і краплі святої води на щоці.
Галина ПОТОПЛЯК

13 серпня 2020 р.

Всесвітній день шульги.

Сьогодні, 13 серпня, святкується Всесвітній день шульги. Це неофіційне свято, що присвячене людям, які переважно користуються лівою рукою. Всесвітній день ліворуких уперше відзначили 13 серпня 1992 року за ініціативою британського Клубу шульг (Left-Handers Club). Це свято започатковане, щоб привернути увагу суспільства до проблем, з якими стикаються лівші в світі праворуких. Адже сучасний світ створений для людей, які все роблять правою рукою - письмове і кухонне приладдя, двері і замки, комп’ютерні миші і багато іншого для праворуких. Раніше людей, які писали лівою рукою, намагалися переучувати. Зараз ж їх визнають ледь не геніями. Ну, як мінімум, більш творчими та креативними. Недарма багато відомих людей були лівшами, в тому числі знамениті письменники. Всіх лівшів серед письменників не перелічити, назвемо лише найбільш видатних. Отже, свої геніальні твори писали лівою рукою:  М.Твен, Ф.Кафка, Г.Х.Андерсен, О.Пушкін, Л.Толстой, Г.Уеллс, Л.Керролл, М.Лєсков (до речі, один з його творів так і називається - “Лівша”), В.В. Маяковський, М.Матіос ... 
Непоганий список чи не так?

Поетичні рядки.

Білі птиці позначені Богом.
Білий ранок.
Тремтлива імла
розвидняє чумацьку дорогу
від земного
й небесного зла.
І летять вони
в зиму і літо,
і несуть те, що житом стає.
В білих вузликах –
душі,
не діти,
їх лелекам Господь роздає.
Сергій ЧИРКОВ
Художник Олег Шупляк

12 серпня 2020 р.

З Міжнародним днем молоді.

Ми лише молодь нашого народу,
Його плоди, що зріють для життя.
Ми – ті терпкі красиві краплі глоду,
Які не хочуть визріть для гниття!
Ми – зброя для майбутнього і влади,
Ми – дим, що вітер віє врізнобіч.
Ми прагнемо до спокою і правди,
Спіткаючись об спотички сторіч…
І серед нас є славні Галілеї,
Шевченки, Гоголі, малі Франки,
Герої, патріоти, Прометеї,
Яких клюють нацьковані орли.
Ми ті терпкі красиві краплі глоду,
Які не хочуть визріть для гниття!
Ми – просто молодь нашого народу,
Його майбутнє і його життя.

Поетичні рядки.

Зірка летить від серця до серця.
Погляд стрімкий ламає кордони.
Я відчуваю, як падає небо
так невблаганно в мої долоні.
День віднайди, бо в пітьмі заблудився.
Сон твій не вічний - настане ранок.
Знати б, коли повернути праворуч
щоб зупинити ці миті назавжди.
Марина МИКОЛАЄНКО

Вітаємо!

Колектив Звенигородської центральної районної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського щиро вітає Мицика Вадима Федоровича, краєзнавця, етнографа, громадського діяча, активного учасника бібліотечного життя, - з славним ювілеєм.
Бажаємо Вам, шановний Вадиме Федоровичу, міцного здоров’я, невичерпної енергії, прихильності долі, розуміння і підтримки з боку рідних, друзів та однодумців. Нехай кожен день додає Вам життєвих сил, оптимізму та наснаги для реалізації найсміливіших планів і задумів.  Нехай у вашому домі завжди панують мир і злагода, у справах – мудрість та виваженість. Чекаємо на нові зустрічі .

11 серпня 2020 р.

Поетичні рядки.

І все це музика, і музика, і музика
Старого шарлатана-цвіркуна...
А може, просто скрипнула галузка,
А може, просто звіялась пелюстка
Біля твого відкритого вікна.
То, може, вітер шарудить афішами,
Як чорний лебідь, скрикнув пароплав...
А ми себе надіями потішимо,
А ми себе надіями потішимо,
Що серпень цей іще не одпалав...
А ми себе сподіваним порадуєм:
Яка то розкіш - мрії про запас!
У білім плині, в трепетанні райдуги
Спинився час? Пливе у вальсі час?
Роман ЛУБКІВСЬКИЙ

Це цікаво.

Книгу за обкладинкою судити не можна.., але книгу в тисячу разів приємніше читати, якщо вона цікава не тільки всередині, а й зовні. А іноді правильна обкладинка може стати хорошим стимулом взятися за книгу.
Винахід вигнання. Ванесса Манко
 В ефірі. Вальтер Рюегг
 Прагматизм. Луї Мена

Хороші ідеї світяться в темряві
 1984. Джордж Оруелл
 Острів скарбів. Роберт Луїс Стівенсон
 Історія історій. Джон Берроу
 Коротка історія мертвих. Кевін Брокмаер
 Азбука полум’я. Бен Маркус
Лоліта. Володимир Набоков