Pages
Користувачам
Наше відео
27 листопада 2020 р.
Дякуємо за книги.
Це важливо!
26 листопада 2020 р.
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
25 листопада 2020 р.
Серце болить, а розказувать треба...
Дякуємо за книги.
24 листопада 2020 р.
23 листопада 2020 р.
Поетичні рядки.
20 листопада 2020 р.
Поетичні рядки.
Микола ВІНГРАНОВСЬКИЙ Художник Олег ШУПЛЯК
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
Всесвітній день дитини.
- Не очікуй, що твоя дитина буде такою, як ти, або такою, як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою.
- Не вимагай від дитини плати за все, що ти для неї зробив. Ти дав їй життя, як вона може віддячити тобі? Вона дасть життя другому, той – третьому, і це найсправедливіший закон Подяки.
- Не зганяй на дитині свої образи, щоб у старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й зійде.
- Не стався до її проблем зверхньо. Життя дане кожному по силі і, будь певен, їй воно тяжке не менше, ніж тобі, а може, й більше, оскільки в неї немає досвіду.
- Не принижуй!
- Не забувай, що найважливіші зустрічі людини – це її зустрічі з дітьми. Звертай більше уваги на них – ми не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.
- Не картай себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини. Картай, якщо можеш – але не робиш. Пам’ятай: для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все.
- Дитина – це не тиран, який заволодіває всім твоїм життям, не тільки плід плоті й крові. Це та дорогоцінна чаша, яку Життя дало тобі для зберігання й розвитку в ній творчого вогню. Це вільна любов матері й батька, у яких буде рости не "наша", "своя" дитина, але душа, дана на зберігання.
- Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужій те, що не хотів би, щоб робили твоїй.
- Люби свою дитину будь-якою – неталановитою, невдачливою, дорослою. Спілкуючись із нею – тішся, бо дитина – це свято, яке поки з тобою...
З Днем гідності та свободи.
18 листопада 2020 р.
Поетичні рядки.
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
17 листопада 2020 р.
Андрію Кокотюсі - 50!
16 листопада 2020 р.
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
13 листопада 2020 р.
Поетичні рядки.
Всесвітній день доброти.
Сьогодні, 13 листопада, у багатьох країнах світу відзначається щорічний Всесвітній день доброти. Доброта - якість, яка цінується незалежно від свята, тому проявляти її варто не тільки сьогодні. Але сьогодні можна зробити ще більше добрих справ, ніж зазвичай. Якщо ви не знаєте з чого почати — завітайте до нас. А ми підібрали для вас книги, які точно надихнуть долучитись до добрих справ і зробити світ трошечки добрішим.
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
Андрій Любка. Твій погляд, Чіо - Чіо - сан. Цю книгу однозначно варто прочитати всім, кому вже виповнилось 16 років. Історія цікава, самобутня, базується на українських реаліях і може допомогти краще зрозуміти суспільство, в якому живемо, й самих себе, “перетравити” якісь психологічні травми чи “камені спотикання”. Читається книга легко і досить швидко. Від першого речення і до самого кінця книга дуже реалістична: читач відчуває себе у справжньому світі, хоч у ньому і видніється тонка межа між правдою і вигадкою. А ще автор змушує нас повірити, що життя — непередбачуване і багатогранне, його треба цінувати, як і тих, кого воно нам дарує у подарунок або ж у винагороду.
12 листопада 2020 р.
БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ ІНФОРМУЄ. Декілька дивовижних фактів про Стівенсона.
✅2. Він писав під вигаданим ім'ям. Коли Стівенсон починав писати «Острів скарбів», він публікував його окремими частинами під псевдонімом «Капітан Джордж Норт» в дитячому журналі «Young Folks».
✅3. Він винайшов спальний мішок. Згідно з сайтом «Stevenson House», «Р.Л.С. всерйоз претендує на титул винахідника спального мішка, після того як взяв з собою в подорож Францією великий, утеплений шерстю мішок, щоб спати в ньому, як це було описано в його книзі «Подорожі з віслюком по Севен».
✅4. Стівенсон грав на фортепіано і флажолеті (старовинна флейта). Він написав понад 100 оригінальних музичних композицій і аранжувань. Серед його творів є 10 пісень, написаних на його власні вірші.
✅5. У юності він уславився молодим денді, а його звичка носити вельветові пальто і крислатий капелюх принесла йому прізвисько «Оксамитовий піджак».
✅6. В знаменитій пісні з роману Стівенсона "Острів скарбів" співається: "П'ятнадцять чоловік на скриню мерця. Йо-хо-хо, та пляшка рому!". Логічно припустити, що "Йо-хо-хо" - це регіт піратів, однак це не так. Такий вигук використовувався англійськими моряками, коли їм потрібно було разом одночасно докласти зусиль в який-небудь роботі - в українській мові йому відповідає фраза "Один, два, почали!".
БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ ІНФОРМУЄ. Романтик подорожей і пригод.
Поетичні рядки.
Микола Сингаївський.
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
11 листопада 2020 р.
Курт Воннегут.
Поетичні рядки.
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
Франсуаза Саган - “Сонячний промінь у холодній воді”. Якщо на запитання “Про що ця книга?” вам хтось відповість просто “Про кохання”, не вірте йому. Так, кожний рядок, кожне слово цього твору наповнене почуттям любові, та стрижень всієї розповіді – це характер і вибір її головної героїні. Сюжет роману дуже схожий на події з “Анни Кареніної”. Ті самі сильні почуття, які переважають всі норми суспільства та моралі, та сама неможливість спільного щастя і дуже схожий фінал. Історія Саган доповнена французьким шармом та атмосферою тогочасного Парижа, та й характери її героїв вже більш схожі до сучасних нас з вами. Якщо хтось ще не знайомий з творчістю французької письменниці Франсуази Саган, запрошуємо до нашої бібліотеки і щиро рекомендуємо познайомитися і обов'язково закохатися в її книги. Адже ніхто інший не розбирається в психології жінки, в її бажаннях, часом не логічних вчинках, як це робить Франсуаза. Її книги можуть допомогти чоловікові зрозуміти жінку, логіку її вчинків, чому вона бреше, за що вона любить і чому розлюбила. Франсуазу Саган не можна читати на ходу або автобусі - це книги-побачення. Чашка чаю, приглушене світло і тиша - тільки ти і Саган.
10 листопада 2020 р.
Ніл Гейман.
День пам'яті Івана Котляревського.
9 листопада 2020 р.
Цікаві факти про українську мову.
* Загалом у світі близько 45 мільйонів людей вільно володіють українською мовою.
* Особливістю української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Зменшувально - пестливу форму має, як не дивно, навіть слово "вороги" – "вороженьки".
* Найбільш уживаною літерою в українській абетці є літера "п"; на неї також починається найбільша кількість слів. Літера "ф" – найменш уживана.
* Назви всіх дитинчат тварин в українській мові належать до середнього роду.
* На відміну від інших східнослов’янських мов, в українській мові є кличний відмінок.
* Найстарішою українською піснею, запис якої зберігся до наших днів, вважається пісня "Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?"
* Найбільше перекладений літературний твір – "Заповіт" Т.Г.Шевченка: 147 мовами народів світу.
* Офіційно вважається, що після видання "Енеїди" Івана Котляревського, українська мова була прирівняна до літературної мови. Івана Котляревського по праву вважають основоположником нової української мови.