Сьогодні в Звенигородській публічній бібліотеці ім.Ю.С.Кримського відбулося чергове засідання клубу “Берегиня”, присвячене 150-річчю від дня народження Лесі Українки, яку ще називають геніальною дочкою українського народу, красою і гордістю нації, духовним вождем української інтелігенції. Працівники бібліотеки підготували мистецьку годину “Якою була Леся насправді” та познайомили присутніх з цікавими фактами біографії поетеси. Голова міської ветеранської організації Алла Мартиненко читала поезію Лесі Українки. Потім було тепле спілкування за запашним чаєм.
25 лютого 2021 р.
З Днем народження, Лесю!
24 лютого 2021 р.
Флешмоб до 150-річчя від дня народження Лесі Українки. #ЧитаюЛесюУкраїнку #Українка150
Вірш читає учениця 7 класу Звенигородської спеціалізованої школи №1 Анастасія Бондаренко.
Вірш читає учениця 7 класу Звенигородської спеціалізованої школи №1 Софія Латко.
Вірш читає учениця 7 класу Звенигородської спеціалізованої школи №1 Мілена Дащенко.
Стів Джобс: геній і борець.
23 лютого 2021 р.
Дякуємо за співпрацю!
Поетичні рядки.
Якою була Леся Українка?
25 лютого виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українці. Якою була насправді Леся? Як жила? Кого кохала? Про це ви дізнаєтеся з нашого відео.
22 лютого 2021 р.
Згадаймо сьогодні Олену Телігу.
Мужність, честь, гідність — людські чесноти, які так багатогранно і неодноразово возвеличені переважно на прикладах із життя чоловіків. Та в українській історії є жінки, які своїм подвигом змогли піднести власний дух і закарбуватися в народній пам'яті. І серед цього пантеону зайняла своє місце 💛💙Олена Теліга — українська поетеса, член Організації Український Націоналістів.
День пам'яті Олени Теліги.
21 лютого 2021 р.
З Міжнародним днем жіночого щастя!
Поетичні рядки.
І в серці обізветься рідна мова;
І в голосі яснім ім’я твоє
Просяє, наче зірка світанкова.
З родинного гнізда, немов пташа,
Ти полетиш, де світу далечизна,
Та в рідній мові буде вся душа
І вся твоя дорога, вся Вітчизна.
У просторах, яким немає меж,
Не згубишся, як на вітрах полова.
Моря перелетиш і не впадеш,
Допоки буде в серці рідна мова”.
Дмитро ПАВЛИЧКО
Міжнародний день рідної мови.
"Дюма української літератури"
18 лютого 2021 р.
До Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні.
Тиха акція “Ангели памʼяті”.
17 лютого 2021 р.
Коти також заслуговують на свято.)
Міжнародний день прояву спонтанної доброти.
Якщо вам потрібен привід зробити добру справу, ось він – Міжнародний день прояву спонтанної доброти, який відзначається 17 лютого. А ми підібрали для вас книги, які точно надихнуть долучитись до благодійників і зробити світ трошечки добрішим.
Фредрік Бакман. Чоловік на ім’я Уве.Шведського письменника часто називають автором, який пише найдобріші книги. І не перебільшують. Всі його твори – про важливість добрих справ, любов, підтримку та віру у краще.
Джоанн Гаррис вважає за краще говорити про добро і зло просто і без повчальності. В її романі щирість і “побутове чаклунство” Віан Роше протистоять лицемірству і побожності священика Рейно та його фанатичних парафіян.
Історія маленького сонного містечка на півдні Америки, розказана маленькою дівчинкою. Історія її брата Джима, друга Ділла і її батька - чесного, принципового адвоката Аттікуса Фінча, одного з останніх і кращих представників старої "південної аристократії". Історія судового процесу у справі чорношкірого хлопця, звинуваченого в насильстві над білою дівчиною. Але перш за все - історія переломною епохи, коли ксенофобія, расизм, нетерпимість властиві американському півдню, поступово відходять у минуле. "Вітер змін" тільки-тільки повіяв над Америкою. Що він принесе? ..
"Смажені зелені помідори" - це класика американської і світової літератури. Прислухайтеся до звуків, що пробивається через обкладинку цієї книги і ви дізнаєтеся про історію одного маленького американського містечка, в якому, як і всюди в світі, переплелися любов і біль, страхи і надії, дружба і ненависть. Історія розказана з такою щирістю, що запам'ятається на довгі роки, і роман Фенні Флегг стане однією з найулюбленіших книжок - як став він для дуже багатьох у всьому світі.
Тринадцятирічний Грегуар добре пам'ятає, як його перша вчителька говорила про нього: "Голова як решето, золоті руки і величезне серце ..." Так він і живе з дня на день: обожнює свого діда, любить виготовляти вироби і ненавидить школу, куди його кожен день женуть батьки. Одного разу, дізнавшись про те, що на світі є ліцей, де хлопчики весь час щось майструють, він пише зворушливого листа з проханням дозволити йому там вчитися, вкладає в конверт креслення свого першого винаходу - машинки для чистки бананів - і ... схвильовано чекає. Може бути, і справді позначки - не найголовніше і набагато важливіше знати, чого ти хочеш від життя?
Деніел Кіз. Квіти для Елджернона.
Чарлі Гордон — розумово відсталий, але у нього є друзі, робота, захоплення і непереборне бажання вчитися. Він погоджується взяти участь у небезпечному науковому експерименті, який може зробити його найрозумнішим...Яку ціну маємо ми платити за свої бажання? Чи варті вони того?Пронизлива історія, яка нікого не залишить байдужим! Мабуть, один з найлюдяніших творів у світової літературі.