30 квітня 2021 р.

Вітаємо!

Шановні друзі, колеги, відвідувачі нашої бібліотеки та сторінок в соцмережах.
Щиро вітаємо вас із світлим святом Воскресіння Христового. Нехай це величне свято наповнить ваші серця світлими почуттями надії, любові та  щастя. Нехай світло та добро панують у ваших домівках, а здоров’я та енергія надихають на нові звершення! Христос Воскрес!

29 квітня 2021 р.

Міжнародний день танцю.

А ви знали, що сьогодні Міжнародний день танцю? Це професійне свято танцівників балету, колективів бального, народного, сучасного танцю, танцівників-аматорів і всіх, хто любить танець.  Ми ж пропонуємо вам книги назви яких нагадають вам про це дивовижне мистецтво.



Всесвітній день виконання дитячих бажань.

А ви знали, що сьогодні  відзначається Всесвітній день виконання дитячих бажань. Напевно, у будь кого з нас, дорослих, у дитинстві виникали абсолютно неймовірні мрії, і ми вірили, що все обов'язково збудеться. І навіть, якщо щось не збувалося, кожен з нас пам'ятає те світле почуття, коли зароджувалися мрії, як тепло ставало на серці від того, що просто віриш в диво. Тож сьогодні, в День виконання дитячих бажань, згадайте, про що мріє ваш малюк. Може сьогодні саме час виконати його мрію, або хоча б допомогти наблизитися до неї.

Увага! Важлива інформація.


 

Світ пригод Рафаела Сабатіні.

Сьогодні виповнюється 146 років від дня народження Рафаелю Сабатіні , англомовному письменнику італійсько - англійського походження.  Творчість письменника зароджувалося як захоплююче хобі, а визнання прийшло в зрілості. Автор написав понад 50 прекрасних романів і новел, але на вершину слави і багатства його піднесла знаменита “Одіссея капітана Блада”. Такий приємний ажіотаж надихнув письменника на продовження. Були написані ще 2 книги, що увійшли в трилогію: “Хроніка капітана Блада” і “Фортуна капітана Блада”. Вважається, що одним із прототипів капітана Блада є легендарний англійський пірат XVII століття Генрі Морган. Однак очевидно, що автор узяв за основу тільки масштабну особистість цієї людини, його досконалість в мистецтві управління флотами, але ніяк не надмірну жорстокість і бездушність. Герой Сабатіні - людина честі і вірний своїм звітом, а ще в його серці живе справжня любов, яка в підсумку і призводить до мирного життя.

28 квітня 2021 р.

А ви знали, що сьогодні День читання великої поезії?


Це привід, щоб  на кілька хвилин відкласти важливі справи – зробити невелику перерву в роботі чи навчанні та перечитати улюблені поетичні строки. А якщо ви раніше вважали, що вірші – це не ваше, саме сьогодні дайте собі шанс долучитися! А ще краще зробити це разом з близькою людиною, тим паче, що сьогодні ще й День поцілунку коханого! Тож поцілуйте своїх коханих та пориньте у незабутній світ поезії!

Поетичні рядки.

 
Вступає  дощ...  Високий  і  безмежний,  
Заслухатись  його  -  необережно.  
Розмиє  дощ  той  нетривкий  сосуд,  
в  який  тебе  природою  відлито,  
яким  тебе  одділено  од  світу,  
і  переллє  в  холодний  білий  сум  
просторів...  Але  годі  вже  печалі.  
Бо  нетерпляче  галасує  чайник.  
І  славословить  затишок  цвіркун.  
І  в  тому  всьому  є  спокійна  сталість,  
Мов  за  віки  нічого  тут  не  сталось.  
Завжди  тут  бив  годинник  у  кутку.  
Завжди  під  ним  дівчатко  виростало.  
В  товсті  косички  банти  заплітало.  
І  сутінки  торкалися  вікна...  
Усе  мина...
Але  довіку  буде  -  
твій  дім,  і  осінь,  і  ласкаве  чудо  
концерту  для  дощу  і  цвіркуна.
Ірина ЖИЛЕНКО

Ірина Жиленко.

28 квітня - 80 років від дня народження Ірини Жиленко (1941-2013), української поетеси-шістдесятниці, лауреата Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка за поетичну збірку "Вечірка у старій винарні" (1994). Працювала у пресі. Автор близько 20 книг. Серед них збірки: "Соло на сольфі", "Автопортрет у червоному", "Вікно у сад", "Дівчинка на кулі", "Євангеліє від ластівки" та ін. Опублікувала низку повістей та ліричних збірок для дітей ("Достигають колосочки", "Вуличка мого дитинства"). Дружина відомого українського письменника Володимира Дрозда (1939-2003). Одна з останніх книг Ірини Жиленко – автобіографічна книга спогадів "Homo Feriens" (2011), яка є, за словами Михайлини Коцюбинської, "колективним портретом в історичному і психологічному інтер’єрі шістдесятництва".

Гарпер Лі.


Сьогодні виповнюється 95 років від дня народження Гарпер Лі (1926-2016), американської письменниці. Нелл Гарпер Лі в історію американської літератури увійшла як авторка одного єдиного роману – "Убити пересмішника" (1960; Пулітцерівська премія), але саме цей твір поставив її ім’я поряд із Селінджером, Кеном Кізі та Філіпом Ротом. Існує чудова голлівудська екранізація цього роману (1962; режисер Роберт Малліган) з Грегорі Пеком у головній ролі. У 2007 році письменниця була удостоєна найвищої американської нагороди – Президентської медалі свободи. 2015 року вийшов у світ другий роман письменниці "Іди, вартового постав", який на жаль , не повторив успіху "Пересмішника". Вважається, що ця книжка була написана раніше за “пулітцерівський” роман Лі, хоча деякі критики називають її чернеткою “Вбити пересмішника”.

27 квітня 2021 р.

А ви знали, що сьогодні день "Розкажи історію" ?

Колись давно передача інформації здійснювалась усним шляхом. Коли люди були не писемними,  майстерність розповідати історії дуже цінувалась. Щоб якось розважитись довгими холодними вечорами — люди переповідали захопливі перекази. Зустріти путівника, який приніс здалеку цікаву історію — вважалось великою вдачею. І сьогодні, незалежно від віку, статусу чи фаху ми постійно взаємодіємо з історіями: дивимося кіно, читаємо книжки, слухаємо життєві перекази своїх родичів чи друзів чи ж просто намагаємося розказати щось про себе. Уміння створювати і розповідати історії — це дієвий спосіб тримати увагу співрозмовника, зацікавити його. А це дуже важливо. Тож розповідайте свої історії, читайте книги, діліться враженнями.

Бібліотека рекомендує: Мішель Бюссі "Літак без неї ".

Мішель Бюссі - один із найвідоміших авторів детективів у Франції. Лауреат престижних літературних премій, зокрема премії Мішеля Лебрена, Ґран-прі Ґюстава Флобера та премії “Популярний роман”. Його роман “Літак без неї” став світовим бестселером і перекладений понад 20 мовами. Історія роману починається в ніч з 22 на 23 грудня 1980 року схилах Мон-Террібль. На франко-швейцарському кордоні зазнав аварії аеробус 5403 “Стамбул - Париж”. 168 з 169 пасажирів і членів екіпажу загинули в результаті зіткнення з землею і пожежі. Дивом врятувалася лише тримісячна дитина, яку викинуло з літака до того, як його охопив вогонь. Це дівчинка. Але хто вона, як її звуть і як вона зуміла вижити в цій жахливій катастрофі? У літаку летіло 2 сім'ї з 3-х місячними доньками. Сім'я промисловців де Карвілья і сім'я торговців смаженою картоплею Вітралей.  Чиє немовля  врятувалося під час падіння літака? Дві сім’ї — багата і бідна — ведуть запеклу боротьбу за право оформлення опікунства над дитиною.

26 квітня 2021 р.

Співець латини і України.

Сьогодні, 26 квітня, виповнюється 131 рік від дня народження Миколи Зерова (1890-1937) - українського поета, літературознавця, перекладача, педагога, жертви сталінського терору. Високоерудований історик літератури, першорядний майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії. Він став лідером славетної плеяди поетів-неокласиків, одним із найяскравіших представників українського Розстріляного відродження. Наприкінці квітня 1935 року Миколу Зерова арештували й заслали в концтабір на Соловки. Але навіть там, за нелюдських умов, втративши єдиного сина, він знаходив у собі сили писати сонети і працювати над перекладом Вергілівої "Енеїди". У 1937 році Миколу Зерова, разом із іншими представниками української науки, політики, літератури та мистецтва було розстріляно в карельському урочищі Сандармох. Йому було лише 47 років.

Біль Чорнобиля у літературі.

Щороку в українських та закордонних видавництвах виходять книги про Чорнобильську трагедію. Художні видання про катастрофу наповнені переживаннями та тужливими спогадами про минуле, автори-документалісти та історики, скинувши з себе кайдани радянської цензури, намагаються підійти до висвітлення цієї теми з максимальною об'єктивністю. Ми зібрали книги про Чорнобиль, які по-різному повертають читача у квітень 1986 року.

Міжнародний день пам'яті про Чорнобильську катастрофу

Сьогодні минає 35 річниця Чорнобильської катастрофи. 26 квітня 1986 року світ сколихнув вибух ядерного реактора на Чорнобильскій АЕС. Це стало трагедією світового масштабу, яка забрала тисячі життів. Щоб вшанувати пам'ять про цих людей працівники публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського підготували тематичний перегляд книг, журнальних статей  та архівних матеріалів. Запрошуємо до бібліотеки бажаючих познайомитися з матеріалами перегляду.

Агатангелу Кримському присвячується.

Краєзнавчий фонд публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського поповнився новими виданнями. Щиро радіємо книгам та дякуємо ГО "Пам'ять жива" (Ю.В.Лисогор) за можливість мати у бібліотеці такі новинки.

Краєзнавчий часопис Звенигородщини "Пам'ять". Перший номер цього журналу присвячений Агатангелу Кримському, 150-річчя якому відзначаємо в цьому році. В журналі подані світлини із сімейного альбому родини Кримських. Надруковані уривки з книги А.Кримського "Звинигородщина. Шевченкова батьківщина. З погляду етнографічного та діялектологічного. З географічною мапою та малюнками."






"Довкола Агатангела Кримського" книга краєзнавця, журналіста, історика Володимира Хоменка . Це вже третя книга Володимира Хоменка присвячена нашому земляку, ученому та письменнику Агатангелу Кримському.  

23 квітня 2021 р.

За чисте довкілля.

І наш маленький колектив долучився до  Всеукраїнській акції "За чисте довкілля". 

Це цікаво!

Саме 23 квітня  1907 року Джек Лондон - американський письменник і журналіст, військовий кореспондент, громадський діяч, найбільш відомий як автор пригодницьких оповідань і романів - вирушив у подорож навколо світу на двощогловому судні. До речі, це була не перша морська подорож письменника. Коли Лондону не було і 15 років, він плекав мрію стати піратом. З цією метою він позичив у своєї годувальниці Дженні грошей, на які купив у п'яного матроса шлюпку. На ній-то майбутній письменник і вирушив у дорогу. "Цей хлопець не протягне і року – пліткували про нього старі моряки. - А шкода, з нього б вийшов чудовий капітан". "Зіп’ється", – зітхали одні. "Уб'ють", - хитали головою інші. Однак ці передбачення не збулися - Джек Лондон став обожнюваним усіма письменником, багатим і знаменитим... І саме тоді, на сорок першому році життя, він помер від передозування снодійного. 

А ви знали?

 А ви знали, що 23 квітня, у Всесвітній день книги і авторського права, народилися такі українські письменники як Григорій Тютюнник, Василь Земляк, Василь Кухта, Андрій Курков?

А ви знали?

Наразі Всесвітній день книги і авторського права відзначають у понад ста країнах світу. Окрім цього, існує ще одна традиція у сьогоднішнього свята - щорічно, починаючи з 2001 року, в цей день називається місто, якому присвоєно звання Світової столиці книги (присуджується на 1 рік). У відбірковий комітет входять представники ЮНЕСКО та трьох міжнародних професійних видавничих організацій: Міжнародного союзу видавців, Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій і установ і Міжнародної федерації книготорговців. Світовою столицею книги 2021 року названо столицю Грузії – Тбілісі. Грузинська програма буде обертатися навколо гасла "Гаразд. Тож ваша наступна книжка – це…?" і приділятиме особливий акцент новим технологіям та інноваціям як інструментам залучити молодь до читання, а не тим, що відволікають увагу від книг. 

А ви знали?

Цього року Всесвітній день книги і авторського права проходить під гаслом – "Книги: вікно в світ під час пандемії COVID-19". Адже, як зазначають в ООН, книги не знають відстаней, наша уява здатна миттєво перенести нас в будь-яку точку планети і навіть всесвіту. Ми можемо мандрувати завдяки читанню. Це сильний засіб боротьби з самотністю. 

Всесвітній день книг та авторського права.

23 квітня відзначається Всесвітній день книг та авторського права. Щиро вітаємо всіх хто шанує друковане слово із Всесвітнім днем книги і авторського права! Бажаємо нових відкриттів, реалізації творчих задумів та натхнення! Нехай прочитана у цей день  книжка стане  справжнім другом і порадником на довгі літа. До цього дня публічна бібліотека ім.Ю.С.Кримського підготувала книжкову виставку "Бібліотеці з любов'ю", на якій представлені книги з автографами авторів. Колекція книг з автографами займає чільне  місце в фонді нашої бібліотеки. Це наша гордість, адже наявність дарчого напису надає особливу цінність книзі, робить видання унікальним,  вирізняє його серед інших книг. А ще автограф в книзі - приємний спогад про зустріч з  автором. Нашу бібліотеку в різний час відвідувало багато творчих людей: письменників, поетів,  громадських діячів. Багато з них залишили пам'ятні автографи – це побажання бібліотеці, бібліотекарям, читачам, думки про Звенигородщину. 

22 квітня 2021 р.

Володимир Набоков.

 22 квітня 1899 року народився Володимир Набоков. Свої перші романи він написав російською, але міжнародне визнання отримав лише після того як почав писати прозу англійською у 1940 році. Він народився в один день з Шекспіром, генієм англійської літератури і відкрив світу багато дивовижних творів, та й сам прожив цікаве життя, яке й відобразилось на його творчості. В.Набоков — єдиний з російських авторів, хто міг писати твори англійською мовою так само, як рідною російською. Зокрема, романи "Лоліта" та "Інші береги", спочатку написані англійською мовою, автор сам переклав російською, а точніше — написав їх заново, щоб врахувати сприйняття тексту. Набоков створив унікальні переклади англійською мовою таких творів, як "Євгеній Онєгін" і "Слово о полку Ігоревім". Будучи видатним письменником, поетом і перекладачем, Набоков здобув репутацію нетривіального викладача і літературознавця, що мав свою думку про світових літературних класиків. Набоков про себе писав: "Я американський письменник, народжений в Росії, здобув освіту в Англії, де я вивчав французьку літературу перед тим, як на п'ятнадцять років переселитися до Німеччини …Моя голова розмовляє англійською, моє серце — російською, і моє вухо — французькою…"

Бібліотека пропонує.

Щорічно 22 квітня відзначається Міжнародний День Землі - свято, що ознаменувало початок сучасного екологічного руху. Мета цього дня - звернути увагу на проблеми навколишнього середовища. У цей день люди проголошують екологічні ініціативи і закликають до дбайливого ставлення до планети. Ми ж, як завжди, пропонуємо вам книги - в назвах яких є ім'я нашої планети.



21 квітня 2021 р.

Володимир Владко - український Жуль Верн.

 Сьогодні, 21 квітня, День пам’яті чудового українського письменника-фантаста Володимира Владка (08.01.1901- 21.04.1974), якого ще називають "україньским Жулем Верном". Книги В.Владка були улюбленим дитячим чтивом багатьох українців. Саме його книги надихнули таких письменників, як брати Стругацькі та Павло Попович. Перший фантастичний твір Владко видав у 1929 році. Він називався "Ідуть роботарі". За цю повість автор отримав всеукраїнську премію. Одна з найвидатніших робіт автора – "Аргонавти Всесвіту". Цей твір про космічну експедицію на Венеру друкувався частинами протягом десяти місяців. Одразу після журнальної публікації книжка вийшла величезним друкованим накладом – 20 тисяч. Для україномовної книжки у 1935 році це була неосяжна цифра. Наступні твори Владка мали антифашистське, антивоєнне спрямування — "Аероторпеди повертають назад" та "Сивий капітан", у якому головний герой виходить на двобій з диктатурою. Але всі його зусилля закінчуються трагічно. Приречена на поразку сама філософія життя, яка будується на егоїзмі, жорстокості, зневазі до людей. Після "Капітана", як письменник, Владко мовчав 15 років. Під час Другої світової війни працював журналістом. І лише у 1956 році написав нові повісті — "Позичений час", "Фіолетова загибель", збірку "Чарівні оповідання".

Сестри Бронте.

Життя, присвячене літературі, сирітство при живому батькові, рання смерть – це долі трьох сестер Бронте - Шарлотти , Емілі і  Енн , які були так тісно переплетені і схожі, що складно говорити про  них окремо. Кожна з сестер зуміла залишити свій неповторний слід в історії британської літератури. Вони добре відомі як поетеси і романісти, написали безліч віршів, а також кілька оповідань, есе та романів. У день народження однієї зі знаменитих сестер ми згадуємо їхні найяскравіші твори:

Шарлота Бронте найстарша серед сестер (21.04.1816-31.03.1855). Найзнаменитіший її роман "Джейн Ейр", який оповідає про непросту долю сироти з сильним, незалежним характером, про її дитинство, дорослішання, пошуках свого шляху і подоланні перешкод, що постають на цьому шляху. Роман малює перед нами процес емоційного та духовного зростання головної героїні, яка є безпосереднім відображенням реальної Шарлотти. Книга описує пошуки Джейн Ейр своєї власної гідності, незважаючи на низький соціальний статус; пошук індивідуальності, незважаючи на свою матеріальну залежність від інших людей в світі, де подібна жіноча амбітність, м'яко кажучи, не віталася. Цей роман - один з найзнаменитіших у світі. Він займає десяте місце в списку "200 кращих книг за версією BBC".

Емілі Бронте. Перу середньої сестри - Емілі Бронте (30.07.1818 – 19.12.1848) -  належить лише один роман. Це  "Грозовий перевал". Роман побачив світ у 1847 році. Однак успіх до Емілі  прийшов на багато пізніше - лише в середині 20 століття. Тоді цей твір назвали одним з найбільш великих і загадкових в світовій літературі. Зразково продуманий сюжет, новаторське використання декількох оповідачів, увага до подробиць сільського життя в поєднанні з романтичним тлумаченням природних явищ роблять "Грозовий перевал" еталоном роману пізнього романтизму і класичним твором ранньовікторіанської літератури. Він входить в число 200 кращих книг за версією BBC.

Енн Бронте. Роман "Незнайомка з Уайлдфелл-Холу" молодшої з сестер - Енн Бронте (17.01.1820 – 28.05.1949) - називають найбільш шокуючим з усіх їхніх творів. Він докорінно відрізняється від романтичних творів її старших сестер. Йому притаманні реалізм і іронія. Цей роман, що став класикою англійської літератури, називають одним з перших феміністських творів. Читачі відреагували на нього, треба сказати, з переляком. Реалістичні описи проявів алкоголізму і розбещеності не могли залишити байдужими людей вікторіанської епохи. Після смерті Енн її старша сестра Шарлотта заборонила книгу до подальшої публікації.

Шарлотта Бронте - знаменита англійська письменниця- романістка.

Сьогодні виповнюється 205 років від дня народження Шарлотти Бронте,  англійської поетеси, письменниці-романістки. ЇЇ називають сподвижницею феміністичного руху в літературі. Творча діяльність Шарлотти Бронте почалася з віршів, опублікованих в 1846 році, проте вони залишилися непоміченими читачами. Пізніше Шарлотта написала роман "Учитель", але всі видавництва відкинули його, заявивши, що книзі не вистачає захопливості. Шарлотта Бронте не залишала спроб стати відомою письменницею і в 1849 році написала роман "Джейн Ейр", який приніс їй неймовірний успіх. У 1848 році був виданий роман "Шерлі", в 1853 році вийшов "Вільєтт". Пізніше вона приступила до твору "Емма", проте встигла написати всього два розділи. 31 березня 1855 року Шарлотта Бронте померла. Останній роман письменниці "Емма" так і не був дописаний, а її перший роман "Учитель", відкинутий видавництвами в 40-х роках, був виданий в 1857 році посмертно.
У 39 років Шарлотти Бронте не стало. За свій невеликий шлях вона зуміла досягти своєї мети, ставши надзвичайно талановиту письменницею. Її твори просякнуті душевністю та щирістю.

20 квітня 2021 р.

Юрко Тютюнник. До 130 - річчя від дня народження.

Сьогодні виповнюється 130 років від дня народження Юрія Тютюнника.  Це - один з найяскравіших діячів свого часу, бойовий офіцер, що пройшов фронт Першої світової війни, піднявся від унтер-офіцера до поручика царської армії, з радістю зустрів лютневу революцію 1917 року, Центральну Раду і утворення незалежної Української держави, в числі перших вставши на її захист. Народився Ю.Тютюнник 20 квітня 1891 року в селі Будище Звенигородського повіту Київської губернії, розстріляний 20 жовтня 1930 в Москві. Реабілітований 28 листопада 1997 року. Більше про життя та діяльність українського військового діяча, генерала-хорунжого Армії УНР ви можете дізнатися з книг та журнальних статей, які є у фонді нашої бібліотеки.



19 квітня 2021 р.

Поетичні рядки.


Он пролісок, як клаптик неба,
Росте на вітрові такому.
Йому тепла і сонця треба,
І ґрунт, щоб втриматись на ньому.
Надія Красоткіна

16 квітня 2021 р.

Пам'ятники Звенигородки.

Трішки про пам'ятники та пам'ятні знаки у  м.Звенигородка. До Міжнародного дня пам’яток і визначних місць та Дня пам’яток історії та культури в Україні.
1.Мозаїчна стела “Звенигородка”. На фасаді стели - рельєфне зображення озброєного мечем давньоруського витязя, що стоїть на вершині Звенигори та б'є на сполох у дзвін. Тильна сторона відтворює символи життя - сонце, землю, воду. Автор - художник О.Ю. Студені, архітектор С. Рец. Встановлена 1967 р. 
2.Пам'ятний знак "Легендарна" тридцять четвірка", розташований в м.Звенигородка.  Це танк Т-34 часів Другої світової війни, випущений 1943р., брав участь у бойових діях. Встановлений на постаменті у 1957 році. Напис на постаменті: “28 січня 1944 року у місті Звенигородка 6-а танкова армія 1-го Українського фронту і 5-та гвардійська танкова армія 2-го Українського фронту завершили оточення Корсунь-Шевченківського угрупування німецько-фашистських військ. Слава і вічна пам’ять воїнам визволителям!”
3. Стела “Кільце зімкнуто”, на якій зображена зустріч воїнів 1-го та 2-го Українських фронтів. Пам’ятний знак встановлено 1967р. на місці, де з'єднались війська 1-го і 2-го Українських фронтів 1944р. Автор - художник П. Козін, архітектор С. Рец. 
4.Пам’ятник Тарасу Шевченку. Поет зображений в молодому віці. Скульптура установлена 10.03.1982  на привокзальній площі, м. Звенигородка.  Скульптор П. Остапенко.

Книжкове різноголосся.

16 квітня щорічно відзначається Міжнародний день голосу. Голос це відображення душі. Ми інтуїтивно прислухаємося до людини з приємним "оксамитовим" голосом, і навколо нас безліч професій, в яких голос є основним інструментом.  Звучання голосу складає про нас не менше враження, ніж зовнішність і поведінка. А ви знали, що книги теж мають свій "голос" -  пропонуємо вашій увазі книжкове "різноголосся".

День обізнаності про стрес.

А ви знаєте, що сьогодні День обізнаності про стрес. Стрес та емоційне вигорання – найпоширеніша недуга зайнятих людей. За даними Київського міжнародного інституту соціології більше 60% українців переживають емоційні потрясіння через шалений ритм життя. Найкращим засобом від турбот, тривожності і стресу вчені з Оксфордського університету називають читання. Вони стверджують, що це заняття має швидкий позитивний ефект на організм. Такий спосіб набагато кращий для швидкого відпочинку за алкоголь, набагато ефективніший від прогулянки, чаювання або прослуховування музики.  процесі дослідження виявилося, що читання знижує ступінь стресу на 68%. Всього шести хвилин достатньо, щоб розслабити м’язи і нормалізувати пульс. Вибір книг анітрохи не впливав на ефективність способу. Для позбавлення від стресу рекомендують читати будь-що, головне — достатньо зрозуміти сюжет і зануритися з головою. 

15 квітня 2021 р.

Пам'ятки історії та культури Звенигородщини.

 Звенигородщина – край з багатовіковою історією та культурою. Кожна епоха залишила нам у спадщину пам'ятки архітектури чи історії. Археологічні знахідки на території району свідчать про поселення людей тут ще за часів кам'яного віку. В результаті розкопок  Великого Рижанівського Кургану було знай­дено унікальне поховання скіфської доби, вік якого майже дві з половиною тисячі років. На території району є також сліди Трипільської і Черняхівської археологічних культур.  У середині XVI ст. Звенигородщина підпала під владу Речі Посполитої, на наших землях відбулося повстання, відоме під назвою “Коліївщина”. На Звенигородщині був започаткований Всеукраїнський рух Вільне козацтво. Відоме в історії  і Звенигородсько - Таращанське повстання.  Кожен куточок нашого краю наповнений історією. Тому до Дня пам'яток історії та культури України працівники публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського підготували перегляд літератури,  присвячений історичним пам'яткам Звенигородщини. Цікаві матеріали для перегляду надав архівний відділ Звенигородської районної державної адміністрації. Це рішення Звенигородської районної ради за 1990 та 1999рр. про затвердження та доповнення переліку нововиявлених пам'яток архітектури та історії Звенигородського району. Родзинкою перегляду є перший номер новоствореного краєзнавчого часопису "Пам'ять". 

Міжнародний день пам'яток визначних місць. День пам'яток історії та культури.

18 квітня відзначається Міжнародний день пам’яток і визначних місць, який був  встановлений ще в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць (ICOMOS), створеної при ЮНЕСКО.  В Україні він має назву "День пам’яток історії та культури" і встановлений відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 року № 1062/99 на підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам'яток історії та культури. Публічна бібліотека ім.Ю.С.Кримсьького пропонує своїм відвідувачам книжковий перегляд присвячений  пам'яткам культурної спадщини України, адже це спогади про життя нашого народу, безцінні свідки духовності й національної свідомості попередніх поколінь. Тому дбайливе ставлення до історико-культурного надбання, спроможність зберегти багатовікову спадщину є не лише виявом поваги до наших попередників, а й показником культури і цивілізованості держави, її місця у світовому співтоваристві. 

День довкілля.

Щорічно, в третю суботу квітня в Україні відзначається День довкілля.  День довкілля покликаний спонукати якомога більше людей до активних дій, аби не допустити, щоб навантаження на природні системи життєзабезпечення планети, яке зростає з кожним роком, сягнуло своєї критичної межі. Цього дня проводяться заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища – очищення водних джерел, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань.          З метою поширення екологічних знань, підвищення рівня суспільної свідомості  з питань збереження безпеки навколишнього середовища працівниками публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського організовано тематичний перегляд літератури     "Від екології природи – до екології душі". Представлені книги висвітлюють питання екології та охорони довкілля, шляхи вирішення екологічної загрози суспільному розвитку в економічній, екологічній, соціальній і духовній сферах.

13 квітня 2021 р.

Пам'ятаймо!

13 квітня 2014 році, спецпризначенці СБУ прийняли перший бій на Донбасі. 12 квітня 2014 року, проросійські бойовики, якими керували офіцери спецслужб РФ захопили державні установи у Донецьку, Горлівці, Дружківці, Краматорську, Костянтинівці та Слов’янську. До Слов’янська і Краматорська були спрямовані спецпідрозділи Служби безпеки та Збройних Сил України. Вранці, 13 квітня 2014 року, в передмісті  Слов’янська група спецназу СБУ "Альфа" спільно з керівництвом донецької обласної міліції проводили розвідку. Вони зупинилися в селі Семенівка, аби поспілкуватися з місцевими мешканцями. У цей час на спецпризначенців було вчинено збройний напад. У цьому бою загинув капітан СБУ "Альфа" Геннадій Біліченко. Ввечері, 13 квітня, РНБО провела екстрене засідання і ухвалила рішення щодо початку Антитерористичної операції. Пропонуємо вашій увазі книги про АТО, які стали дуже популярними. І це не дивно, адже події, що відбуваються на сході країни, стосуються кожного українця. Щодня ми стежимо за новинами із зони АТО, однак сьогодні про події на сході України можна дізнатися не тільки з інформаційних випусків, а й з книжок. Вони написані людьми, які там побували та на власні очі бачили весь жах того, що відбувається. Ми представляємо   книги про АТО, в яких розказано не тільки про гібридну війну на Донбасі, а й про переплетіння героїзму та зради, любові та ненависті, горя та радості, а також про багато-багато іншого.



12 квітня 2021 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

Сьогодні у Всесвітній день космонавтики пропонуємо вашій увазі книгу  Ешлі Венсі "Ілон Маск: Tesla, Space X і шлях у фантастичне майбутнє". Ця книга стосується космосу лише опосередковано, проте оминути її в цей день було б несправедливо, адже саме цьому амбітному підприємцеві належить ідея приватних польотів у космос і колонізації Марса. Компанія Space X, яку заснував Маск, працює в галузі будівництва космічного транспорту, виробляє ракети Falcon і кораблі Dragon. Ілон Маск — людина-легенда, видатний інженер, винахідник, американський підприємець та інвестор. Журналісти називають його "Нікола Тесла 21 століття". Його особистість оточена таємницями і здогадками. Автор книги Ешлі Венс провів з Ілоном Маском понад 50 годин у розмовах і щоб відрізнити правду від вигадок  варто прочитати  цю книгу, дізнатися більше про історію компанії, що змінює світ, та  історію особистості, яка дивує людство своїми задумами міжпланетних масштабів.  

"Космічні книги"

 Сьогодні Всесвітній день авіації та космонавтики, який відзначається за рішенням Міжнародної авіаційної федерації. 12 квітня 1961 року громадянин СРСР Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше у світі здійснив орбітальний політ навколо Землі. Цього ж дня світова громадськість відзначає і Міжнародний день польоту людини в космос. Рішення було ухвалене 7 квітня 2011 року на 65–ій сесії Генеральної Асамблеї ООН і було присвячено 50-й річниці першого польоту людини в космос. А в Україні сьогодні професійне свято тих, хто є дотичним до космонавтики – День працівників ракетно-космічної галузі України. Свято встановлене згідно з Указом Президента від 13 березня 1997 року.                                                                                         Ми ж пропонуємо відзначити цей день за читанням книг відомих письменників-фантастів, дія яких відбувається в космосі - на інших планетах, їх супутниках, астероїдах, в космічних польотах.

9 квітня 2021 р.

Шарль Бодлер – передвісник декадансу.

Сьогодні минає 200 років від дня народження Шарля Бодлера (1821–1867), французького поета, критика, перекладача, класика французької й світової літератури. Літературну діяльність починав як критик. Найвідомішими творами Бодлера є збірки поезій «Квіти зла» і «Малі поезії у прозі», а також збірка художньо-філософських есе «Штучний рай» у якій він досліджує проблему впливу на людину збуджуючих засобів: вина, гашишу, опіуму. Його трагічна поезія, котра успадкувала класичну стрункість французького вірша, закарбувала в строго бездоганних формах невідомі минулому сумніви і пристрасті, а також  вперше оприлюднила багато з того, про що всі знали (або здогадувались), але не наважувались про це говорити високопоетичною мовою, і що буде непокоїти західну літературу впродовж всього ХХ століття.

Сторінками книги "Мальовничий пленер "Тараса пензлі оживають".

Анастасія Скакун. Переможниця літературно-мистецького фестивалю "Тараса пензлі оживають".

Надягну чохла
Від тривог і зла,
Від біди і болю,
Вирватись на волю!
Вимкну телефон,
Обійму свій сон...
І порину в світ,
Де розтане лід
Відчайдушних слів,
Кришталевих сліз,
Негативних фраз -
Враз!

8 квітня 2021 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

 Чос Володимир. Стародавня Черкащина. Це цікава й наповнена ілюстраціями збірка нарисів про давню історію двадцяти міст Черкащини. Значна частина інформації стосується періоду національно-визвольних боротьби та промислово-технічної революції. Один з розділів книги  присвячений нашому місту і розповідає про історію Звенигородки спираючись на відомості з книги Лаврентія Похилевича "Розповіді про населені місця Київської губернії". Розділ щедро проілюстрований стародавніми світлинами.  Книга буде цікавою для тих, хто цікавиться історією рідного краю.

Художник, що шокував світ.

8 квітня 1973 року у затишному французькому містечку Мужен (Приморські Альпи), що за 9 кілометрів від Середземного моря, на 92 році життя відійшов у вічність Пабло Пікассо  – один із найвідоміших художників ХХ століття. Його ім’я відоме навіть тим, хто не бачив жодної картини іспанця і навіть не здогадується про якісь періоди в творчості художника – «блакитний», «рожевий» чи приміром «африканський», а термін «кубізм» чомусь стійко асоціюється з Чорним квадратом Малевича – одним словом, щось страшне і незрозуміле. Пікассо  був не тільки художником, але й графіком, скульптором, керамістом, дизайнером. Його творчість зробила колосальний вплив на розвиток усього мистецтва ХХ століття. Щодо картин Пікассо, а він за своє життя написав їх понад 20 тисяч, то вони є «найулюбленішими» серед крадіїв – саме їх крадуть найчастіше. Впродовж десятків років Пікассо є найдорожчим художником сучасності.  Більше про життя та творчість невідомого юного художника із Барселони на ім'я Пабло Руїс який став "тим самим Пікассо", найвпливовішим митцем ХХст., ви дізнаєтесь у книзі Юнгера М.Д. "Пікассо: живопис що шокував світ."


Сторінками книги "Мальовничий пленер "Тараса пензлі оживають".

Карина Олійник. Переможниця літературно-мистецького фестивалю "Тараса пензлі оживають"

Ми всі пов'язані любов'ю.
Комусь – це щастя, радість, сміх,
Комусь приносить мить незгойну.
Любов торкається усіх.
І блиск в очах вона дарує,
Крилатість кожному дає,
Жаркими маками дивує,
Якщо душа насправді є.
ЇЇ порівнюють із морем,
Глибоким, чистим, непростим.
Хтось каже, що вона – як гори,
Бо підійма до висоти!
З любов'ю не страшні нещастя
В путі тернистім до мети.