Pages

Користувачам

Наше відео

28 жовтня 2021 р.

День бабусь і дідусів.

28 жовтня  відзначають свято - День бабусь і дідусів. Ініціатива святкувати цей день з'явилася в 2009 році, в Голландії. Голландське Квіткове бюро виступило з ініціативою, щоб в цей день онуки дарували своїм бабусям і дідусям кашпо з квітів. Це стало  символом міцного і нерозривного зв'язку між поколіннями - як між корінням і молодими паростками. Тож не забудьте відвідати, привітати, приємно провести час зі своїми родичами.
Ми ж пропонуємо вашій увазі підбірку книг про найкращих у світі бабусь і дідусів.

27 жовтня 2021 р.

Поетичні рядки.

 Як солодко в північній тишині
Давно прочитані книжки перегортати
І знову — з радістю і сумом — зустрічати
Все те, що снилося в напівзабутим сні.
Тоді весна по серцю б'є крилом,
І давня музика сплітається і тане,
І новим променем виблискує в тумані
Те, що здавалося напівзабутим сном.
Максим Рильський 

26 жовтня 2021 р.

Це цікаво.

 Осінь - час кутатися в картаті пледи та обирати цікаві історії для читання. 26 жовтня загорнутися у плед або в'язану ковдру – просто обов'язкова умова для кожного – адже це День кутання в пледи і ковдри. На вечір краще не плануйте ніяких справ, а заваріть запашного чаю, укутайтеся в плед і зручніше влаштуйтеся  з цікавою книжкою... Приємного вам вечора та цікавого читання.

Володимир Лис: мені цікаво розповідати історії.

26 жовтня народився Володимир Лис — відомий український журналіст, прозаїк і драматург, майстер витонченого слова і глибоко народний письменник. Його називають справжнім феноменом сучасності. Із кожним романом автор розкриває нові грані свого таланту. Перелік його нагород вражає: «Людина року», кавалер ордена «За заслуги» III ступеня, автор «Найкращого роману десятиріччя» (за роман «Століття Якова»),  володар численних премій конкурсу «Коронація слова», «почесний громадянин Волині». В доробку популярного українського письменника Володимира Лиса твори різних жанрів і тональностей – історичні романи-біографії («Століття Якова» (2010), «Соло для Соломії» (2013)), своєрідні «саги поколінь» («Країна гіркої ніжності» (2015), «Діва Млинища» (2016)), іронічні романи («Іван і Чорна пантера» (2011)), романи-детективи («І прибуде суддя» (2004, 2018)). Усім творам притаманний суттєвий мелодраматизм, що поєднується з колоритним зображенням народного життя. Поряд з художніми творами є й автобіографічні: «Місяць, обмитий дощем» (2017) – збірка автобіографічних новел і есеїв та «Із сонцем за плечима. Поліська мудрість Пелагеї» (2014) – намагання Володимира Лиса передати в творчості образ і мудрість своєї бабусі. Останні твори відверто представлені, як автобіографічні, і вони захоплюють саме своєю справжністю, тим, що знаєш – це спогади реальної людини без художніх домішок.
Усіх, хто цікавиться сучасною українською літературою і ще не знайомий із творчістю Володимира Лиса запрошуємо до нашої бібліотеки. У нас є що вам запропонувати. 

25 жовтня 2021 р.

Посміхніться)))

 1 квітня 1957 року макарони стали предметом для жарту на телеканалі BBC. У новинах йшлося про збір урожаю макаронів на полях Швейцарії. Багато глядачів повірили в цю історію та просили надіслати їм макаронну розсаду 😀😀😀.

А ви знали ?

А ви знали, що сьогодні Всесвітній день макаронів🍜🍝?  Макарони — улюблена їжа і дорослих, і дітей практично в усіх куточках світу. В більшості країн різні види макаронних виробів об’єднані однією назвою — паста, що в перекладі з італійської означає тісто. В Україні теж здавна є відомі та улюблені національні страви з тіста, що нагадують італійську пасту — локшина, галушки,  ліниві вареники. Найкращий спосіб відзначити цей день — власноруч приготувати смачну страву з макаронних виробів. Можна скористатися улюбленим і вже давно перевіреним рецептом, а можна завітати до нас у бібліотеку ми допоможемо знайти  новий, цікавий та оригінальний рецепт.  

Поетичні рядки.


 Запахла осінь в'ялим тютюном, 
Та яблуками, та тонким туманом, —
І свіжі айстри над піском рум'яним
Зорюють за одчиненим вікном.
У травах коник, як зелений гном,
На скрипку грає. І пощо ж весна нам,
Коли ми тихі та дозрілі станем
І вкриє мудрість голову сріблом?
Бери сакви, і рідний дім покинь,
І пий холодну, мовчазну глибінь
На взліссях, де медово спіють дині!
Учися чистоти і простоти
І, стоптуючи килим золотий,
Забудь про вежі темної гордині.
Максим Рильський

Пабло Піккасо.

25 жовтня народився Пабло Пікассо (1881–1973), французький художник іспанського походження, громадський діяч, один з найвідоміших художників ХХ століття.Пікассо був не тільки живописцем, а й графіком, скульптором, керамістом, дизайнером. Його творчість зробила колосальний вплив на розвиток усього мистецтва ХХ століття. Щодо картин Пікассо, а він за своє життя написав їх понад 20 тисяч, то вони є "найулюбленішими" серед злодіїв – саме їх крадуть найчастіше. 
Хто хоче більше дізнатися про життя та творчість цього митця, запрошуємо до нашої бібліотеки. На вас чекає захоплююча книга  американського мистецтвознавця Майлза Юнгера "Пікассо. Живопис, що шокував світ".





Вітаємо!

 Вітаємо колег, працівників шкільних бібліотек, з професійним святом - 
 Міжнародним днем шкільних бібліотек🌹🌹🌹 !

22 жовтня 2021 р.

Поетичні рядки.


На отчі креси темна сила суне,
А наша совість спить собі, німа.
...Не озивайте Ім’я Бога всує,
Коли в душі давно його нема.
Уже й дідів своїх у дурні взули
Онуки мудрі, сплюнувши з губи.
...Не озивай ім’я Народу всує,
Коли ти пам’ять Роду розгубив.
І в час, коли прощення за провини
Молитимете в Божої Руки, -
Не озивайте всує Україну,
Аби не всохли ваші язики.
Борис Олійник

Борис Олійник.

22 жовтня народився Борис Олійник - поет, публіцист, перекладач, громадський та політичний діяч. Борис Ілліч був членом НАНУ, очолював Український фонд культури, а ще був лауреатом чисельних премій, в тому числі державної імені Шевченка.У 2005 році йому було присвоєне звання Героя України, 2010 - був призначений главою Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, а 2012 - кандидатуру Олійника висували на здобуття Нобелівської премії з літератури. Він належав до покоління письменників, яких називають шестдесятниками,— Д. Павличка, Л. Костенко, І. Драча, В. Симоненка, М. Вінграновського, В. Коротича, В.Коломійця, І. Жиленко, інших молодих письменників, які стали сівачами на ниві красного письменства. Як вважав Олесь Гончар, мотив синівської вірності, кровного обов'язку перед отчою землею, перед близькими людьми, зрештою, перед самим народом - один із найсильніших у творчості Бориса Олійника. Творчість Бориса Олійника - поета непростої долі - приваблює читачів щирістю почуттів і непідробністю таланту.  

21 жовтня 2021 р.

Поетичні рядки.

Я люблю, як буває осінню
пахне яблуками у хаті.
Он лежать вони, повні просині,
повні сонця, немов на святі;
крутобокі і вітром точені,
на весілля десь приурочені,
повисають на гільце зрубане
і самі бубонять, як бубони...
Звуться зорями і ранетами,
повні пахощів, соком гожі,
доспівали попід планетами,
і планети — на них же схожі.
Мились росами десь під тучею,
в землю падали в добрім літі,
і ставала земля пахучою,
ніби яблуко на орбіті...
Андрій Малишко 

З Днем яблук!

А ви знали, що сьогодні День яблук. Цей захід вперше організували за ініціативи благодійної організації “Спільна Земля” в 1990 році і тепер щороку святкують з розмахом. Це свято кольорів, смаку та врожаю, його відзначають у багатьох країнах світу, адже яблуня - найпопулярніше фруктове дерево і заслуговує на  свято в його честь.  За традицією, в цей день проходять різні "яблучні" конкурси, ярмарки, де головним атрибутом є цей смачний і корисний фрукт. З цього,  здавалося б, банального фрукту творять шедеври  - його ріжуть, шаткують, варять, запікають, пасерують, карамелізують. До них додають прянощі і мед. А ще, на святі часто проводяться різні конкурси.
Ми ж вітаємо любителів яблук зі святом і бажаємо  залізного здоров’я, якого так багато у яблуках та пропонуємо вашій увазі "яблучні " книги. 

20 жовтня 2021 р.

День пам'яті Юрка Тютюнника.

 20 жовтня 1930-го в Москві був розстріляний легендарний повстанський отаман і генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. Юрко Тютюнник став без перебільшення легендою у боротьбі українського народу за державну незалежність, у борні з більшовицькою окупацією. Зрозуміло, що кремлівські вожді не могли пробачити таке. У 1923 році внаслідок проведеної Державним політичним управлінням УСРР спецоперації Тютюнник був виведений з-за кордону на радянську територію та заарештований. Через шість років колегія ОДПУ СРСР засудила його до страти. 20 жовтня 1930 року вирок був виконаний. Більше про історію життя та діяльність нашого земляка, уродженця села Будище, легендарного повстанського отамана  Юрка Тютюнника ви зможете дізнатися з книги Феофана Білецького "За особливим розпорядженням". Книга є у фонді нашої бібліотеки.

Міжнародна наукова конференція до 150-річчя від дня народження академіка А. Ю. Кримського .

 Учора, 19 жовтня, відбулася Міжнародна наукова конференція "До 150-річчя від дня народження академіка А. Ю. Кримського", сходознавця, мовознавця і літературознавця, письменника і перекладача, громадського діяча й організатора науки, одного із засновників Української академії наук (1918), її неодмінного секретаря (1918–1928), директора Інституту української наукової мови (1921–1929), фундатора академічного сходознавства в Україні й української школи художнього перекладу з мов Сходу. Конференція була організована Національною академією наук України спільно з Інститутом сходознавства імені А. Ю. Кримського, Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського, Інститутом мовознавства імені О. О. Потебні. До участі в роботі конференції були запрошені науковці та спеціалісти бібліотек, архівів, музеїв, видавництв, інформаційних підрозділів наукових установ, аспіранти. Була запрошена і наша бібліотека. Засідання проходили очно у приміщенні Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського та дистанційно на платформі ZOOM. Робота секції "АРХІВ І БІБЛІОТЕКА А. Ю. КРИМСЬКОГО: ІСТОРІОГРАФІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ", в якій ми брали участь проходила в онлайновому режимі. Виступ директора публічної бібліотеки Звенигородської міської ради Лариси Добровольської був присвячений історії становлення бібліотеки Юхима Степановича Кримського. 
Мета цього науково-комунікативного заходу  - це об’єднання науковців і практиків у відзначенні ювілею видатного вченого задля висвітлення наукового доробку академіка А. Ю. Кримського та його значення для національної та всесвітньої історії.

















19 жовтня 2021 р.

Сергій Васильківський.

19 жовтня народився Сергій Васильківський (1854-1917), український живописець, пейзажист, баталіст. Народився майбутній художник у місті Ізюм на Харківщині. Навчався у Петербурзькій Академії Мистецтв. За серію пейзажних етюдів, в яких художник зобразив мальовничу українську природу, отримав 5 срібних і одну малу золоту медаль, а за картину «На Дінці» – велику золоту і право на зарубіжну поїздку для фахового вдосконалення. Жив у Франції, подорожував Англією, Іспанією, Італією, Південною Африкою та Німеччиною. Повернувшись на батьківщину, продовжив малювати українські праліси та левади, сільські хати та вулиці в різні пори року. Все частіше художник звертається і до історичних тем. Типовий сюжет його картин – озброєний козак-вершник в степу або група козаків на сторожі, в кінному поході чи на відпочинку. Розквіт творчості Сергія Васильківського припадає на останню третину XIX століття, період, коли в Україні діяли Емський акт та Валуєвський циркуляр про заборону українського друкованого слова. Звернення художників до рідної історії, до відображення природи України, народних типажів, етнографічних особливостей селянського або козацького побуту, звичаїв та обрядів, народної архітектури було своєрідною формою протесту, боротьби митців за утвердження національної гідності свого народу. 
Наша бібліотека має видання присвячене творчості  С.І.Васильківського. Хто зацікавився творчістю художника запрошуємо до нашої бібліотеки. 

Маркіян Камиш.

 
Сьогодні святкує свій день народження Маркіян Камиш, письменник, сталкер Чорнобильскої зони. Народився Маркіян в сім’ї ліквідатора, фізика-ядерника та інженера-конструктора відділу електростатичних прискорювачів Інституту ядерних досліджень в Києві. У 2005 році  вступив на історичний факультет Київського національного університету ім.Т.Шевченка, але покинув навчання аби присвятити себе літературі та нелегальним дослідженням Чорнобильської зони. В 2010-2017 роках – нелегальний сталкер Чорнобиля, здійснив масу експедицій за колючий дріт, сумарно проживши в Зоні більше року. Результатом цих досліджень став роман "Оформляндія або прогулянка в Зону" , який здобув вкрай схвальні відгуки критиків в Україні, а ще став книжкою року в Італії від la Repubblica як "...одна з сузір'я десяти книг, які найкраще відображають дух часу". 
Хто зацікавився книгою М.Камиша приходьте до нас у бібліотеку, ця книга є у нашому фонді.

Всеукраїнський День відповідальності людини.

Цьогоріч українці вперше відзначатимуть Всеукраїнський День відповідальності людини, водночас вшановуючи пам’ять видатної особистості, автора "Декларації відповідальності людини" Богдана Дмитровича Гаврилишина. Згідно з Постановою Верховної Ради № 5286 від 16 липня 2021 року в Україні щорічно 19 жовтня відзначатимуть Всеукраїнський День відповідальності людини. 7 років тому, у революційному для Української держави 2014 році, Богдан Гаврилишин, який працював на світовому рівні як член Римського клубу, очільник Міжнародного інституту менеджменту в Женеві, співзасновник Світового економічного форуму в Давосі, написав 15 ефективних пунктів для здорового й успішного майбутнього людства − "Декларацію відповідальності людини". Пропонуємо вашій увазі  15 сходинок особистісного зросту від Богдана Гаврилишина:
1. Говори правду, будь чесним, дій згідно з моральними та етичними принципами
2. Підтримуй своє здоров’я в якнайкращому стані, щоб не обтяжувати суспільство витратами на твоє лікування.
3. Вчися, розвивай свої таланти, здібності, навички протягом усього життя, щоб бути корисною частиною суспільства.
4. Стався до інших так, як би ти хотів, щоб ставились до тебе.
5. Будь вільною людиною, тобто будь сам суддею того, що є правда, а що − ні, що є добре, а що − зле. Водночас продовжуй випробовувати свій розсудок, щоб впевнитись, що він відповідає моральним та етичним принципам.
6. Прагни до гармонії між особистим, професійним та соціальним життям, будучи частиною громади.
7. У прагненні реалізації своїх прав не обмежуй прав інших членів суспільства.
8. Вирішуй якнайбільше проблем та питань на індивідуальному, сімейному, громадському рівнях, щоб полегшити тягар та зменшити витрати на управління.
9. Обов’язки людини до сім’ї:
    • бережи культурну спадщину своїх предків;
    • стався до батьків із любов’ю та повагою, за потреби допомагай їм;
    • стався до братів та сестер, як до найкращих друзів.
10. Батьків до дітей:
    • люби своїх дітей, виховуй у них етичні та моральні цінності;
    • сприяй їхній освіті та розвитку їхніх талантів й особистостей, виховуй їх як вільних людей.
11. До суспільства:
    • допомагай суспільству бути ефективним у наданні таких послуг, як початкова освіта, охорона здоров’я, соціальні послуги;
    • сприяй добробуту всіх членів суспільства;
    • зберігаючи свою ідентичність, будь свідомою частиною всієї світової спільноти.
12. До довкілля:
    • економно та розумно використовуй усі ресурси, уникай забруднення біосфери;
    • допомагай зберегти біологічне та зоологічне різноманіття.
13. До країни:
    • будь законослухняним;
    • допомагай своїй країні в рамках власних можливостей підтримувати пріоритет загального блага: повної політичної свободи, адекватного рівня економічного добробуту для всього населення, соціальної справедливості, здорового довкілля.
14. До майбутніх поколінь:
    • залиш навколишнє середовище в кращому стані, ніж отримав: зі збільшеним культурним спадком, цінностями, щоб уможливити майбутні покоління бути більш ефективними в політичній, економічній, соціальній, культурній сферах суспільства.
15. До світу:
    • будь толерантним та стався з повагою до всіх рас, етнічних груп, релігій, мов, звичаїв;
    • вивчай різні мови та хоча б базові речі про інші цивілізації;
    • сприяй розумінню різних культур, їхніх цінностей для мирної співпраці та чесної торгівлі.

18 жовтня 2021 р.

Всесвітній день цукерок.

 А ви знали, що сьогодні свято всіх ласунів, адже сьогодні - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЦУКЕРОК 🍬🍭. Спочатку цукерки були ліками. Слово "цукерка" перекладається з латині як "приготоване зілля" і тому солодкі шедеври наділяли магічною надприродною силою. Не дарма ж після смачних "ліків" поліпшується настрій і організм отримує порцію "гормонів щастя". А ви приготували собі смачненьких цукерочок до вечірнього читання? Так? Ну тоді мерщій до бібліотеки по цікаву книгу і – приємного вам читання 📘📙📗.

А ви знали?

А ви знали що сьогодні, 18 жовтня, відзначається незвичайне  свято – Всесвітній день жіночого щастя.  Кожна жінка хоче бути щасливою, але вкладає в це різний сенс. Для когось щастя — це люблячий чоловік і діти, а для когось- кар'єра чи можливість подорожувати. Щаслива жінка ніколи не робить того, що їй не подобається, вона витрачає свій ресурс на щось корисне чи важливе для неї. Ми ж пропонуємо вашій увазі книги наповнені світлом і любов'ю, книги, які допоможуть вам зазирнути в найпотаємніші глибини жіночої душі. Читайте, отримуйте задоволення і будьте щасливі.

13 жовтня 2021 р.

До 85 - річчя від дня народження Івана Драча.

До 85 - річчя від дня народження Івана Драча,  українського поета, перекладача, кіносценариста, драматурга, державного і громадського діяча, борця за незалежність України у ХХ сторіччі,  Героя України.

До 100-річчя від дня народження Дмитра Луценка.

 До 100-річчя від дня народження Дмитра Луценка, видатного поета, автора популярних, улюблених народом пісень, Заслуженого діяча мистецтва України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка.

12 жовтня 2021 р.

Навчання для бібліотекарів.

 Сьогодні, 12 жовтня, бібліотечні працівники Звенигородської ТГ взяли участь у навчанні по підвищенню кваліфікації на платформі Zoom. В ході зустрічі були обговорені важливі питання діяльності та розвитку бібліотек, підведені підсумки статистичної звітності за півріччя, говорилося про форми і методи промоції книг та про роботу бібліотек в умовах карантину. Дякуємо працівникам науково-методичного відділу ОУНБ імені Тараса Шевченка за змістовні консультації.




11 жовтня 2021 р.

А ви знали?

А ви знали, що сьогодні, 11 жовтня,   відзначають Міжнародний день дівчаток.  19 грудня 2011 року, з ініціативи прогресивного міжнародного співтовариства, на  пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН  було прийнято рішення про заснування Міжнародного дня дівчаток, який тепер щорічно відзначається 11-го жовтня. Мета цього Дня досить серйозна – привернути увагу світової громадськості до соціальних проблем і нерівності, з якими зіштовхуються дівчатка в усьому світі, пов’язаних безпосередньо з їхньою приналежністю до жіночої статі. Вітаємо дівчаток зі святом та  бажаємо, щоб кожен день дарував шоколадний настрій, щасливу усмішку, везіння, успіхів у навчанні, щоб завжди мрії здійснювалися. А ще пропонуємо для читання книги   про дівчаток, дружбу, пригоди та перше кохання. 

Вітаємо!

 Вітаємо з прийдешніми святами Покрови Пресвятої Богородиці, Днем Українського Козацтва та Днем Захисника та Захисниці України. Бажаємо мирного неба, міцного здоров'я, незгасимої енергії, завзяття та сили. Нехай Покров Пресвятої Богородиці, простягнений над нами, оберігає від бід, зла та негараздів.





8 жовтня 2021 р.

А ви знали?

 8 жовтня проводиться День "Подивися своїм страхам в обличчя". Ми часто опиняємося в ситуаціях, коли наші страхи починають нами керувати і диктувати нам, як жити далі. Страхи можна ігнорувати, але вони все одно не зникнуть.  Можна втікати, але тоді перетворишся на втікача на все життя. Почуття страху – це знак вашої підсвідомості про те, що треба щось змінити. А щоб почати щось змінювати, потрібно розібратися в причинах виникнення проблеми.  Єдиний спосіб їх позбутися – це визнати та поглянути їм в обличчя. Надіємося, що наша добірка книг вам у цьому допоможе.