31 грудня 2021 р.

Поетичні рядки.

                                                            Останній день старого року                                                             Нечутно тане у снігах.
Життєвих змін, подій потоки
Вже розчиняються в святах.
Думки хай добрі тільки линуть
В Різдвянім просторі Землі.
Прийде хай Ангел до людини -
Поселить спокій у душі.
Весь світ хай стане трошки кращим
Ніж був увесь останній час
І врешті Мир, Любов і Щастя
                                                               Огорне кожного із нас.                                                                 Оксана Бондар

Вітаємо!

30 грудня 2021 р.

Важлива інформація.

Поетичні рядки.

 
Нехай сніги лежать, як килим,
Нехай хоч цілий вік метуть!
Дарма: мені над снігом білим
Квітки очей твоїх цвітуть.
Нехай мороз всю ніч шаліє
І тоне в темряві земля , -
Мене здаля, як сонце, гріє
Усмішка сонячна твоя.
Нехай зима мій волос вкрила, -
У серці квітень розцвіта!
І знов назад, рознявши крила,
Мої вертаються літа.
Олександр Олесь

Засідання клубу "Берегиня".

 Для членів клубу за інтересами "Берегиня" вже стало доброю традицією збиратися у Звенигородській публічній бібліотеці, щоб гарно провести час та поспілкуватися. Члени цього об'єднання  закохані у пісню, дотепний жарт, гарне поетичне слово. Над ними час не владний. Вони добрі і розважливі, щирі і привітні, ерудовані і начитані. З ними легко спілкуватись, адже мають за плечима досвід і  знання, що дозволяє їм мати свою думку. Кожне засідання цього клубу присвячене якійсь актуальній темі. Цього разу розмова йшла про зустріч Нового року. Відкрила новорічне засідання голова міської ради ветеранів, керівник клубу Алла Мартиненко, яка  сердечно привітала берегинь з прийдешнім Новим роком та побажала всім здоров’я, добра, творчого натхнення, любові, миру, радості і тепла. Зі щирими вітаннями до присутніх звернулися заступник міського голови Оксана Бугаєнко та голова районної ради ветеранів, голова районної організації Червоного Хреста Володимир Слинько. Крім вітань, присутні отримали ще і подарунки - це річна передплата газети "Шевченків край", новорічні сувеніри та від організації Червоного Хреста - ліки і вітаміни. А ще берегині вітали ветерана праці Сокур Марію Петрівну з днем народження. Як завжди, засідання відбулося в невимушеній теплій обстановці, такі зустрічі згуртовують людей, дають розраду, дарують чудові хвилини гарного настрою.








Цікаві факти про Джозефа Редьярда Кіплінга.

📝 Чимало видатних письменників, яких не читають. Але мало якого письменника не читають так багато, як Джозефа Редьярда Кіплінга.
📝  Своє ім’я Редьярд отримав, як вважають, на честь англійського озера Редьярд, де познайомилися його батьки.
📝  У 23 роки – він знаменитий, у 24 роки – він уславлений. З цього часу він – класик.
📝 Кожне слово Кіплінга Британія цінувала, як золото: він отримував щедрі гонорари – шилінг за слово. Коли він помер, труну, накриту британським прапором несли прем’єр –міністр Стенлі Болдуїн та фельдмаршал Бернард Лоу Монтгомері.
📝  Редьярд Кіплінг першим з англійців отримав Нобелівську премію з літератури в 1907 році. До речі, він став наймолодшим здобувачем цієї нагороди. Його в момент нагородження було 42 роки.
📝 Тільки один з романів Кіплінга, "Кім", вважається визнаним літературним шедевром. Це перший шпигунський роман. Цікаво, що в усіх скаутів світу, зокрема й в українських пластунів, є чи була "гра Кіма", яка також уперше з’явилася в цьому романі. 
📝  Перший переклад творів Кіплінга українською – 1898 рік, у львівському «Віснику» вийшла програмна новела "Ліспет" в перекладі Івана Петрушевича. Відтоді Кіплінг активно видавався українською. Тоді одразу з’явилися і видання про джунглі, казки про Мауглі, дорослі оповідання Кіплінга.
📝  Редьярд і його дружина Кароліна в Першу світову війну працювали в Червоному хресті. Війна забрала в Кіплінга сина, тому після її закінчення він присвячує себе роботі в Комісії з військових поховань.
📝  До нацизму, чиє зародження Кіплінг устиг не лише побачити, а й передбачити у віршах, ставився з огидою. Мало хто знає, що свастика аж до кінця 20-х років була символом Кіплінга, донині на старих книжках можна побачити цей знак - символ удачі в Індії. Але щойно нацисти в Німеччині піднесли свастику себе на знамена, як Кіплінг заборонив її використання на своїх книжках.
📝  Кіплінгівська бібліотека, яка існує у Великій Британії і вміщує практично все, що видавалося з творів Кіплінга англійською та ще багатьма мовами, має український куточок.
📝  Улюбленим письменником Кіплінга був англієць Льюїс Керрол, а "Алісу в Країні чудес" та її продовження Редьярд знав майже напам’ять.
📝  Повне зібрання творів письменника налічує 35 томів.
📝  На честь Кіплінга названо британський есмінець часів Другої світової війни. З 2010 року один з кратерів Меркурія також носить його ім’я. У Канаді на піку популярності Кіплінга на його честь названо місто на південному сході Саскачевану.
📝 Прах Редьярда Кіплінга похоронений в Кутку поетів у Вестмінстерському абатстві, поруч із могилами Чарльза Дікенса і Томаса Гарді. 

Редьярд Кіплінг: англієць, який любив Індію.

 30 грудня народився Джозеф Редьярд Кіплінг (1865-1936), англійський поет і прозаїк, лауреат Нобелівської премії з літератури (1907) "за велику фантазію та зрілість ідей". Автор роману "Світло згасло", поетичних збірок "Пісні казарми", "Сім морів", "П’ять націй" тощо. Нам  більш відомий як творець дитячих казок про Мауглі, допитливе слоненятко, Кішку, яка гуляє сама по собі, про відважного мангуста Рікі-Тікі-Таві та багатьох інших. Аргентинець Хорхе Луїс Борхес писав про Кіплінга: "Творчість Кіплінга – його вірші і проза – набагато складніші за думку, яку вони відстоюють. Поряд з "Поганим кінцем", "Садівником" навіть кращі оповідання Мопассана – скажімо, "Пампушка", або "Мадемуазель Фіфі" – здаються дитячими карлючками. Другорядні обставини – те, що Кіплінг написав декілька книг для дітей, а в літературі надавав перевагу недомовленості – заступають цю істину… Передусім, він був майстром. Майстром винахідливим, потайним і невдоволеним, як Джеймс Джойс або Малларме. Нічого рівного пристрасті до слова в його пістрявому житті не було".

29 грудня 2021 р.

Поетичні рядки.

Очевидно, усе колись станеться:
сніг розтане, і бажане збудеться,
хтось зустрінеться, хтось розстанеться,
хтось згадається, хтось забудеться…
Очевидно, усе колись зміниться:
одяг зноситься, крейда змиється…
Хтось прийме все як дань – і змириться.
В когось море в очах поміститься.
Очевидно, усе десь зазначиться:
день мине – і важливе відбудеться.
Різні люди нитками по вулицях –
десь зав'яжеться, десь розпуститься…
І на кожному кроці тишею:
«Хтось загубиться, хтось залишиться...»
Таня-Марія Литвинюк

28 грудня 2021 р.

Читати чи дивитися?

Драматична історія забороненого кохання юної дівчини до набагато старшого за неї одруженого польського шляхтича, яка розгортається в атмосфері Львова XIX сторіччя! Що це — мінлива пристрасть чи справжні почуття? Для неї — це перше кохання, для нього — мабуть, уже й останнє... Чи отримають закохані шанс змінити власну долю, залишитись разом і чи взагалі можливо побудувати щастя, балансуючи на краю прірви та порушуючи всі можливі заборони?.. Наталя Гурницька, коли писала свій перший роман “Мелодія кави в тональності кардамону”, навіть не уявляла, наскільки історія кохання її героїні заполонить серця читачів. А про те, що за цим романом буде знято телесеріал, навіть не мріяла. Проте зірки зійшлися і екранізацію роману Наталі Гурницької можна дивитися на одному з телеканалів України. Серіал називається “Кава з кардамоном”. 
Тож вирішувати вам :  ЧИТАТИ чи ДИВИТИСЯ. Ми - за читання). 

День календаря.

 Уся історія людства насичена різними важливими подіями, торжествами та святкуваннями, які мають своє особливе значення. Загубитися в датах і числах, якщо не мати календар перед очима, можна дуже легко і швидко. Саме календарі нагадують нам про важливі і знаменні події та дати, про народження славетних діячів, письменників, розповідають про страшні трагедії та війни, або  ж просто привертають увагу до важливих й актуальних соціальних проблем. Саме сьогодні, 28 грудня, відзначається День календаря. В цей день, вже традиційно, ми  презентуємо свої календарі, які присвячуємо видатним землякам.  Наш календар на 2022 рік присвячений  польському письменнику Станіславу Грудзинському, уродженцю с.Водяники, чий 170-річний ювілей будемо відзначати 27 квітня. Станіслав Грудзинський - поет, письменник, драматург, публіцист, літератор, критик, був прибічником традицій романтизму і наслідувачем так званої “української школи” у польській літературі, перекладав окремі твори Т.Шевченка. Кого зацікавила творчість цього письменника — запрошуємо до нашої бібліотеки. Його книга “Українські повісті”, до якої увійшли твори: “Ніч на Івана Купала”, “Рідні сестри”, та “Підпанок” є у фонді нашої бібліотеки.


24 грудня 2021 р.

Джеймс Хедлі Чейз.

 Справжнім шанувальникам детективів, напевно відоме ім'я англійського письменника Джеймса Хедлі Чейза (24.12.1906-06.02.1985), численні книги якого перекладені десятками мов світу і неодноразово були екранізовані. За підрахунками дослідників, з-під його пера вийшли 93 романи в улюбленому жанрі. Письменника і сьогодні називають генієм детектива. Автор, який створював найцікавіші твори із хитромудрими сюжетами, навіть власну біографію зумів заплутати. Виявляється, Джеймс Хедлі Чейз, книги якого читають буквально у всіх куточках планети, — це насправді псевдонім Рене Брабазона Реймонда, вихідця із сім'ї відставного офіцера. Крім вищезгаданих імен він використав такі: Емброз Грант, Джеймс Л. Догерті і Реймонд Маршалл. 
Запрошуємо  шанувальників творчості  Джеймса Х. Чейза  до нашої бібліотеки, ми маємо великий вибір його творів.

Адам Міцкевич.

 24 грудня народився Адам Міцкевич (1798-1855), один з найвидатніших польських поетів, засновник романтизму в польській літературі, діяч національно-визвольного руху.У Західній Європі його порівнюють з Байроном та Ґете. Під час свого життя в Парижі був професором Слов’янської літератури в Колеж де Франс. В основному відомий як автор поетичної новели "Дзяди" та національного епосу "Пан Тадеуш", який вважають останнім великим епосом шляхетної культури Речі Посполитої. Також його вважають національним героєм Польщі. Міцкевич, "людина великої трагічної долі і високопатріотичного подвигу", був одним із найвідоміших і найзнаменитіших поляків свого часу. 
Поезією Адама Міцкевича захоплювався Тарас Григорович Шевченко. Згодом його твори переклали Іван Франко, Леся Українка, Максим Рильський, Микола Бажан, Андрій Малишко та Іван Драч.

В'ячеслав Чорновіл.

24 грудня 1937 року  народився В’ячеслав Чорновіл, публіцист, політик, дисидент, політичний в’язень комуністичного режиму, символ боротьби за незалежність України. Це одна з найяскравіших постатей в українському політикумі 90-х років. Завдяки розуму, енергії та надзвичайній працездатності він міг би стати успішним підприємцем або науковцем, міг би зробити блискучу чиновницьку кар’єру. Міг би, якби жив за принципом “поволі їдеш – далеко будеш”, або за золотим правилом “моя хата скраю”. Ходив би тепер, одягнувши вишиванку, засідав у президіях. Але не такий характер був у Чорновола, аби керуватися подібним. Він жив за діаметрально протилежним принципом – “якщо не я, то хто ж?”.  У радянських концтаборах він провів загалом 15 років. Відбував покарання в таборах суворого режиму та на засланні в Мордовії й Якутії. Академік Сахаров через рідних Чорновола передав запитання: чи не погодився б він виїхати з неволі за кордон. Багато хто мріяв би про такий “дарунок долі”, а Чорновіл відмовився. Він не мислив себе без України, а ще знав: він потрібен їй, а вона – йому.  Чорновіл учив українців позбуватися комплексу меншовартості, вичавлювати з себе раба. І він мав на це повне право – гордий, сміливий і прямий, по-справжньому вільний громадянин вільної країни. 

Поетичні рядки.


 Так радісно, що сніг пішов! 
Дух незбагненний носить мною - 
То тішиться селянська кров 
Накритою озиминою. 
Так сніг пішов, аж день осліп, 
Та бачу я в надії добрій: 
Той сніг - немов до неба сніп, 
Колосся, схилене за обрій. 
Дмитро Павличко

23 грудня 2021 р.

А ви знали?

 А ви знали, що сьогодні, 23 грудня, відзначається Свято людського світла, або День внутрішнього світла. Цей незвичайний день започаткували у 2001 році. Він не носить релігійного характеру, тому його можуть святкувати представники усіх національностей, віросповідань та конфесій. Метою свята організатори вважають нагадування про необхідність фокусування на таких вічних цінностях, як співчуття, доброта, вірність, взаємодопомога, рішучість та відповідальність. Традиційно у цей день потрібно запалити чотири свічки різного кольору на честь надії, співчуття, розуму та людяності і побажати добра усім на планеті.Свято має і свій особливий символ. Це три людські фігури на фоні сонячних променів та трьох кольорів (червоний, синій, золотий). Дехто обирає саме такі кольори свічок і доповнюють білою на честь людяності.

Дивосвіт різдвяних свят.

 Сезон зимових свят в Україні розпочинається всередині грудня. Його початком є День святого Миколая, а згодом починається новорічно-різдвяний період. Щодо Різдва, то тут є кілька варіантів – одні святкують його 25 грудня – за григоріанським стилем, інші – 7 січня, як це заведено за юліанським календарем. Різдво   для українців – дуже родинне свято, тому більшість обрядів проводилися у вузькому сімейному колі.  Дуже важливо, щоб в цей день всі рідні зібрались за одним столом. У нас прийнято готувати вечерю з дванадцяти страв, і щоб обов'язково була на столі кутя. А як правильно приготувати кутю? Які страви ще подати до святкового столу? Що таке дідух? Про це та про інші різдвяні традиції ви зможете дізнатися завітавши до нашої бібліотеки.

22 грудня 2021 р.

Як побороти нудьгу? Читай бестселери !!!

 

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

 Герби міст України (XIV-I пол. XX ст.) : Науково-популярне видання / Андрій Гречило, Юрій Савчук, Іван Сварник,; Ред. Ярослава Паньків ; Пер. англ. тексту Андрія Фролкіна. - К. : Брама, 2001. - 399 с. : кол.іл. - Текст укр., англ. мовами. - Бібліогр.: с. 390-398
Це – науково-популярне видання, що містить близько 450 зображень гербів міст, містечок та сіл України, частина з який публікується вперше. Книга знайомить з історією та теоретичними засадами геральдики, розповідає про виникнення та розвиток української міської геральдики протягом багатьох віків, дає уявлення про економіку та юридичний статус міст, зокрема про початки і розвиток міського самоврядування. Видання ілюстроване значною кількістю архівних матеріалів і на сьогодні найповніше висвітлює тему розвитку територіальної, міської, приватної, корпоративної геральдики на теренах України. У книзі є розділ присвячений нашому місту.
Запрошуємо усіх, хто цікавиться історією геральдики до нашої бібліотеки познайомитися з цікавим виданням.

Поетичні рядки.


 Уночі мороз поволі
Інеєм упав на шлях...
Спотикається на полі
Місяць грудень по грудках.
І тому такий він гнівний,
Дружить з вітром крижаним.
А хуртеча рівно-рівно
Засипає слід за ним.
Сипле сніг мов стеле килим,
Щоб за груднем із дібров
Тим рипучим снігом білим
Рік Новий до нас ішов.
Михайло Литвинець.

А ви знали?

 Під час Франкфуртського книжкового ярмарку оголосили номінантів на Меморіальну премію імені Астрід Ліндґрен 2022 року.Загалом на премію номінували 282 кандидатів з 71 країни. Сашко Дерманський став єдиним представником України. Переможця премії оголосять 22 березня у Стокгольмі.Лауреатами премії можуть стати письменники, ілюстратори, диктори чи організації з усього світу, незалежно від мови чи національності, за досягнення протягом усього життя. Якщо ж це організація, до уваги беруть довгострокові проекти, які підтримують у дітей та юнацтва інтерес до книги. Переможця обирає журі з 12 членів, до яких входить один із членів родини Астрід Ліндґрен.
Сашко Дерманський – один із найпопулярніших дитячих авторів в Україні. Видав понад чотири десятки книжок для дітей, серед яких найпопулярнішою є трилогія "Чудове Чудовисько". Твори Дерманського вивчають у початковій школі. Також він став одним із творців сценарію художнього фільму "Сторожова застава" за однойменною повістю Володимира Рутківського. В Україні письменник неодноразово здобував літературні винагороди, проте це вперше Сашко Дерманський номінований на одну з найвизначніших світових премій.

21 грудня 2021 р.

День ліхтарика.

21 грудня – найкоротший день у році, тож не випадково, що саме цього дня у світі відзначають День ліхтарика🔦. Перший переносний ліхтар вигадав та розробив Девід Майзелл у 1898 році, який разом із своїм приятелем Конрадом Х’юбертом створили компанію з розробки та продажу електричних ліхтарів  “Ever Ready”. Святкувати сьогодні цей день можна по-різному. Наприклад, зібратися компанією друзів і з ліхтариками прогулятися в нічному лісі. Запросити друзів додому, заварити теплий чай з смаколиками, запалити ліхтарики і провести час за теплою бесідою. А ще... пам'ятаєте, як в дитинстві, коли батьки заставляли лягати спати, а тобі хочеться ще трошечки почитати? Тоді береш ліхтарик🔦, ховаєшся під ковдрою та з цікавезною книжкою 📘📗📙занурюєшся у світ пригод!  

Посміхніться.

Усі ми родом з дитинства, тож День дурниць, який відзначається 21 грудня, став для багатьох людей днем, коли можна відчути радість та безтурботність життя. Свято створено з метою надати можливість висловити людству будь-які свої розчарування та пригадати гарні й веселі моменти з їхнього життя. Це дивовижна можливість згадати усі веселі жарти та неймовірні випадки, що трапилися з нами у житті, адже якими б ми не були серйозними та правильними,  кожен може наколобродити. Проте, навіть дурниці треба робити з розумом! Отож, сьогодні можна трохи побути буркотуном, згадати свої пригоди чи запитати у друзів – які дурниці робили вони? А потім разом посміятися над усіма негараздами. Бо радість, розділена між друзями, завжди примножується, а сміх то є найкращі ліки від усіх негараздів😆😃😄.

Для любителів книги і читання.

Шановні любителі книги і читання, пропонуємо вашій увазі підбірку українських ресурсів, які пишуть про літературу та книжкові новинки і допоможуть вам підібрати  цікаву книгу.
✅ Читомо 
Незалежна редакція існує з 2009 року та пише про все, що стосується книжок, книговидання та культури читання. Крім того, Читомо є постійним партнером найгучніших книжкових подій України та світу, серед яких BookForum, Frankfurter Buchmesse та Книжковий Арсенал. Тож, читаючи їх, Ви ніколи не пропустите найновіші новини з літературного світу.
 Літакцент
Існує з 2007 року та є одним з найстаріших українських видань про літературу. На «Літакценті» публікують новини, колонки та інтерв’ю, а також рецензії та огляди українських та перекладних видань. Крім того, медіа має щорічну премію «ЛітАкцент року», яку присуджують найкращим прозовим, поетичним та літературознавчим творам. Нагорода включає в себе й славнозвісну номінацію-антипремію "Золота булька".
✅ БараБука
Простір української дитячої книги, найпомітніший і масштабніший український сайт про книжки для дітей. Тут є рецензії на українські і зарубіжні видання, інтерв’ю з письменниками, книжкові огляди, розповіді про світові тенденції та багато іншого. 
✅ Часопис КРИТИКА - Journal KRYTYKA 
Часопис аналітичної есеїстики, публіцистики та рецензій «Критика» заснувала восени 1997 року група українських інтелектуалів за ініціативи літературознавця та історика культури, професора Гарвардського університету Григорія Грабовича.
✅ Блог Yakaboo
Книжковий блог інтернет-магазину Yakaboo.ua, який публікує не лише авторські матеріали, написаних спеціально для цього ресурсу, але й вибірки найцікавіших статей з усього книжкового інтернет-простору.
Сподіваємося, що ці ресурси допоможуть вам знайти свою книгу.

День народження кросворду.

 Сьогодні, 21 грудня, свій День народження святкує цікава та корисна розвага — кросворд (у перекладі з англійської це слово означає "перетин слів"). Є кілька версій того, де і коли вони були винайдені. На звання батьківщини кросвордів претендують  Італія, Великобританія,  США та Південно-Африканська Республіка.  І все ж творцем першого кросворду вважають журналіста Артура Уїнна, який емігрував до Нью-Йорка з Ліверпуля. Він уклав літери в клітини, розмістивши їх у смужки і назвав нову головоломку "cross-word puzzle". Автор відіслав свій кросворд з 32 слів в газету "Нью-Йорк уорлд", де його надрукували 21 грудня 1913 року. З того часу дату 21 грудня вважають Днем народження кросворду. Розгадування кросвордів  приносить неабияку користь. По-перше, розвиває інтелектульно, по-друге, допомагає перевірити свої знання, розширити кругозір, тренує пам'ять та логічне мислення. Та й, просто, це цікаве проведення дозвілля.

День зимового сонцестояння.

 Сьогодні День зимового сонцестояння🌞 – найкоротший день і найдовша ніч року. У сиву давнину, ще до запровадження християнства, наші пращури святкували в цей день "родини сонця"🌞, або "народження Коляди"🌞 – язичницького сонячного божества. Відсьогодні починали співати колядки – величальні пісні українських хліборобів. А ще казали: "Сонце повертає на літо🌞, а зима на мороз🎆". Щодо астрономії, то це явище пояснюється наступним чином: під час зимового сонцестояння в північній півкулі Землі Сонце найменший час залишається над горизонтом, займаючи найнижчу позицію над обрієм. 21 і 22 грудня – найкоротші дні 🌝 в році, а ніч 🌛з 21 на 22 – найдовша. 
А що це значить для любителів читання? Та вони ж мають більше часу😊😎 для нічного читання📖📚. Тож не забудьте завітати до бібліотеки по цікаву книгу 📘📙📗.

20 грудня 2021 р.

А ви знали?

 А ви знали, що журі премії "Книга року ВВС" визначило лауреатів 2021 року. У номінації "Книга року BBC" перемогу здобув Артем Чех за книжку «Хто ти такий?» (Чернівці: Meridian Czernowitz, 2021).
Артем Чех (справжнє прізвище Чередник) — український письменник. Народився 13 червня 1985 року в Черкасах. У 2007 році з книжкою “Цього ви не знайдете в Яндексі” став переможцем всеукраїнського конкурсу “Міській молодіжний роман”. А ще він лауреат конкурсу видавництва "Фоліо", "ЛітАкценту", премії Джозефа Конрада-Конженьовського. 
У фонді нашої бібліотеки є дві книги цього автора: "Район Д" - книга про рідне місто Черкаси та "Точка нуль" - книга про досвід перебування на передовій. Усіх, хто цікавиться українською сучасною літературою запрошуємо до нашої бібліотеки. Нам є що вам запропонувати.

Це цікаво.

20 грудня 1616 року у друкарні Києво-Печерської лаври побачила світ перша датована книжка "Часослов" – богослужебна книга, що містить тексти незмінних молитов добового богослужебного кола.Назва книги походить від слова "часи" (години), тобто частини церковної служби. Крім незмінних молитов, у Часослові вміщені змінні пісноспіви (тропарі, кондаки), пасхалія, потрібні вказівки церковного уставу тощо. Часослов був найпопулярнішою церковною книгою в середньовічній Україні, мав багато видань та широко вживався як читанка при навчанні грамоти, чимало текстів Часослову завчалося напам’ять.

А ви знали?

А ви знали що 19 грудня 1686 року Робінзон Крузо (герой книги Даніеля Дефо) залишив безлюдний тропічний острів, на якому провів 28 років, 2 місяці і 19 днів. Роман вперше був опублікований у квітні 1719 року і коротко названий за іменем головного героя. Книга започаткувала класичний англійський роман і породила моду на псевдодокументальну художню прозу, її нерідко називають першим "справжнім" романом англійською мовою. Твір Дефо став літературною сенсацією і породив безліч наслідувань. Оповідання, подібні розповіді Робінзона, називаються "робінзонадами".

8 грудня 2021 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

Невідомський Леонід. Дивна планета Колима, де вічно плачуть і співають, або К-577 – це я. Був би чоловік, а справа на нього знайдеться.
Пропонуємо вашій увазі книгу-сповідь, книгу-пересторогу, книгу написану самим життям, книгу написану нашим земляком, який родився у нашому містечку у далекому 1923 році. Сам автор пише про свою книгу так: "Це автобіографічна повість популяризаторна, гостросюжетна, де події розвиваються динамічно і постійно змінюються. Це мої спогади, це моя історія – але пишу не про себе, оскільки це не моя автобіографія, а біда мого народу. Багато хто дотепер  не розібрався у своєму минулому. Щоб простий трудар не забув минуле, і щоб він не дав політикам та новим урядовцям повторювати його знову, я подаю свої спогади якоїсь частинки суспільного життя минулих часів. Адже не маючи поняття про минулі часи, людина не може правильно оцінити сучасність."  

Поетичні рядки.


Грудневий дощ, холодний і сумний,
Шкребе у шибку, проситься зігріти.
В імлі туманній обрій неясний.
На небі сірім не знайти просвіту.
Все сіре та сумне. А темний ліс
В своїй зажурі тихо щось шепоче.
І  день короткий сонця не приніс.
І зір не видно в покривалі ночі.
Чи осінь, чи зима. Короткий день утік,
І довга ніч накрила пеленою.
За  каплями дощу збігає рік.
Хай всі печалі змиються водою.
А серце хоче білих завірюх.
Дерева просять білу кожушину,
Щоб біло- біло стало все навкруг.
Полям вже сниться снігова перина.
І знову  дощ у вітах шарудить,
На темній шибці крижані патьоки.
Під тихий шум дощу природа спить...
Такий фінал цього важкого року.
#ЛідіяМищенко

7 грудня 2021 р.

Поетичні рядки.


 …Випровожала три поля, три милі,
Прощалися при долині.
Дарувала шиту шовками хустину,
Щоб згадував на чужині…
Ой хустино, хустиночко!
Мережана, шита.
Тільки й слави козацької –
Сіделечко вкрити.
Т. Шевченко

Поетичні рядки.

З чим можем зрівняти квітчасту хустину ?
Хіба є щось краще її на на заміну ?
У ній і традиції , в ній і культура , 
Хустки є для свята і є для зажури ,
Хустина , як пісня , легка і крилата ,
Як мамина ласка , як батьківська хата .
В ній осінь чарівна , в ній лагідне літо ,
В ній квіти найкращі в своїм розмаїтті ,
Хустина , як вітер приємний , весняний ,
І тепла та ніжна , як руки у мами . 
Тамара Франчук-Шандрук.

Всесвітній день української хустки.

 Щороку 7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Це неофіційне свято, яке з'явилося 2019 року, покликане об'єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій. Цього дня по всій країні відбуваються флешмоби та майстеркласи, учасники яких діляться яскравими фото в соцмережах. Ми також долучилися до цього свята.)))

6 грудня 2021 р.

А ви знали?

 А ви знали що 6 грудня свій День народження святкує чи не найпопулярніший різдвяний персонаж Санта Клаус. І незважаючи на те, що  у нас більше люблять і поважають традиційних Діда Мороза з Снігурочкою чи Святого Миколая, сьогодні Санта міцно увійшов у наше сучасне життя, його знають наші діти – з казок, фільмів та рекламної атрибутики. Тож в очікування різдвяних та новорічних свят пропонуємо вам підбірку книг про цього різдвяного дідуся.

Поетичні рядки.

 
Мій друже! Я Красу люблю,
І з кожної хвилини
Собі ілюзію роблю,
Бо в тій хвилинності ловлю
Я щастя одробини.
Що є життя? Коротка мить.
Яке його надбання?
Красою душу напоїть
І, не вагаючись, прожить
Хвилину раювання.
Краса! На світі цім Краса —
Натхненна чарівниця,
Що відкриває небеса,
Вершить найбільші чудеса,
Мов казкова цариця.
Її я славлю, і хвалю,
І кожну їй хвилину
Готов оддати без жалю.
Мій друже, я Красу люблю…
Як рідну Україну!
Микола Вороний
1912р.

Микола Вороний.

 6 грудня народився Микола Вороний (1871–1938), поет, критик, перекладач, журналіст, театрознавець, актор, громадсько-політичний діяч. Один із засновників Української Центральної ради. Один із засновників і режисерів Українського національного театру (1917). Видавав альманах "З-над хмар і з долин" (Одеса, 1903). Переклав українською мовою "Інтернаціонал", "Марсельєзу", "Варшав’янку"; здійснив численні переклади з російської, французької (Сюллі Прюдом, Поль Верлен, Моріс Метерлінк), німецької (Генріх Гейне), англійської, японської, перської та ін. літератур. Автор ряду літературознавчих статей, театральних рецензій. Навчався у Віденському і Львівському університетах (філософський факультет). Допомагав Франкові у виданні газет "Громадський голос" і "Радикал". Працював бібліотекарем і коректором Наукового товариства ім. Шевченка, режисером українського театру товариства "Руська бесіда", в редакції журналу "Життє і слово", актором труп Марка Кропивницького, Панаса Саксаганського. 1901 року залишив сцену й служив в установах Харкова, Одеси, Чернігова. В 1910 році оселився в Києві, працював у театрі Миколи Садовського, викладав у театральній школі. У 1920 р. емігрував за кордон. Жив у Варшаві, та невдовзі переїхав до Львова. Згодом вирішив повернутися в Радянську Україну. Це рішення виявилось для митця і його сім’ї доленосним. У червні 1938 року Миколу Вороного розстріляли в Одесі, а за рік до того енкаведистська куля обірвала життя і його сина – поета Марка Вороного, розстріляного у листопаді 1937 року на Соловках.