У нашій бібліотеці ви можете познайомитися із статтею Володимира Мельниченка, доктора історичних наук, академіка НАПН України, почесного академіка НАМ України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка. В статті Володимир Мельниченко вперше звертається до витоків величезної духовної діяльності Агатангела Кримського, тісно пов'язаних з творчстю Кобзаря. Приходьте. Читайте. Буде цікаво.
31 січня 2022 р.
28 січня 2022 р.
До дня визволення Звенигородки від нацистських загарбників.
28 січня – одна із найбільш значущих дат в історії нашого міста. Адже саме цього дня далекого 1944 року наше місто було звільнене від нацистських загарбників. У ході наступальної Корсунь-Шевченківської операції війська 1 та 2 Українських фронтів, з’єднавшись у Звенигородці, звільнили місто від окупації, яка тривала 913 днів з 29 липня 1941 року. До цієї дати у Звенигородській публічній бібліотеці організовано тематичну книжкову виставку, яка доповнять знання користувачів бібліотеки про події, що відбувалися у роки Другої світової війни. Запрошуємо до нашої бібліотеки переглянути книжкову виставку .
День пам'яті Героїв Крут.
27 січня 2022 р.
Увага! Новинка.
Льюїс Керролл.
Павло Чубинський.
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
26 січня 2022 р.
Увага! Новинка.
Прочитати цей твір буде корисно усім, хто цікавиться Сходом, до того ж, Схід та Україна несподіваним чином переплітаються у романі, як це було і в житті самого А. Кримського.
Упорядником, автором післямови, коментарів та приміток до книги є С.А.Гальченко, український літературознавець, кандидат філологічних наук, Заслужений працівник культури України. Саме завдячуючи йому ми маємо цю книгу у бібліотеці.
25 січня 2022 р.
День пам'яті Агатангела Кримського.
20 липня 1941 року його заарештували за звинуваченням в антирадянській націоналістичній діяльності й ув’язнили в одній із тюрем НКВС у Кустанаї, тоді Казахська РСР. 25 січня 1942 року Агатангел Кримський помер у лазареті Кустанайської загальної в'язниці. У 1957 році його було реабілітовано.
24 січня 2022 р.
Ернст Теодор Амадей Гофман.
Вітаємо!
Олександр Ірванець.
Гійом Левассер де Боплан.
24 січня 1600 року у Нормандії народився інженер, картограф Гійом Левассер де Боплан, автор “Опису України” та кількох карт українських земель. "Опис", що вперше відкривав Україну для західного читача, викликав велике зацікавлення в Європі. У ньому автор подав відомості географічні й економічні, змалював побут українського селянства та інших станів, докладно описав дніпрові пороги. Фонд нашої бібліотеки має репродукції старовинних карт відомого картографа Гійома Левассера де Боплана. Бажаючих познайомитися з цікавинками запрошуємо до нашої бібліотеки.
Юрій Покальчук.
24 січня народився Юрій Покальчук (1941-2008), харизматична постать у сучасній українській літературі, відомий український письменник, поет, перекладач, науковий працівник, кандидат філологічних наук, голова міжнародного відділу Спілки письменників України. У 1997-2000 роках – президент Асоціації українських письменників. У 2000-2002 роках – член Національної ради телебачення і радіомовлення. Знав понад десяток іноземних мов. Завдяки Покальчуку український читач має можливість на рідній мові насолоджуватися творами Гемінгвея, Селінджера, Борхеса, Кортасара, Амаду, Варгаса Льоси, Кіплінга, Рембо, Радіге, Жене. Читав лекції в Англії, США, Канаді, Аргентині, Бразилії, Португалії, Іспанії, Польщі, Росії. Автор понад 20 книг прози та поезії, мав понад 600 публікацій у періодичній пресі. Автор сценаріїв і співпостановник телефільмів, працював на телебаченні, здебільшого на "1+1". Лідер музичного гурту "Вогні великого міста".
20 січня 2022 р.
З Днем Соборності!
Вітаємо з Днем Соборності України і від душі бажаємо завжди любити свою країну, пишатися своєю історією і своїм народом. Нехай Україна буде гордим птахом у зграї світових країн, нехай кожен день дарує українцям свободу думки, відчуття щастя, мир і світлу надію. З Днем Соборності!
Нові надходження від Українського інституту книги.
19 січня 2022 р.
Нові надходження від Українського інституту книги.
Едгар Аллан По.
19 січня 1809 року народився Едгар Аллан По. Вплив на світову літературу цього американського поета, прозаїка, журналіста та критика – дуже великий. Він по праву вважається родоначальником нового для того часу літературного жанру – детективних оповідань. Магією його поезій було зачароване не одне покоління поетів. Деякі роботи Едгара По сприяли формуванню та розвитку наукової фантастики. Він був людиною блискучого таланту та сумної долі, яка наклала відбиток на його творчість. Таємничі історії, в яких важко провести межу між реальністю і вигадкою, хибний стан душі, коли жах пригнічує решту почуттів, зачаровують і змушують повірити в незрозуміле.
Поетичні рядки.
Водохреща: традиції свята.
18 січня 2022 р.
Нові надходження від Українського інституту книги.
Це цікаво!
Впізнаєте? Так, це Вінні Пух, П'ятачок, Іа, Тигр і Кенга - іграшки Крістофера Робіна, які стали прототипами героїв книги. Не забувайте, що їм уже більше 90 років, адже вони з далекого 1925. А ви знали, що плюшевий прототип головного героя казки про Вінні Пуха був проданий в 1996 році з аукціону за 4 600 фунтів стерлінгів невідомому покупцеві. Решта іграшок зараз зберігаються в одній з бібліотек Нью-Йорка.
А ви знали?
А ви знали, що казка про Вінні Пуха має реальну основу. Історія казкового персонажу почалась 21 серпня 1921 року, коли Алан Мілн подарував своєму синові Крістоферу Робіну плюшевого ведмедя на день народження… П’ятачок, Іа, Кенга, Тигра теж справжні іграшки сина Алана Мілна. П’ятачка Крістоферу Робіну подарували сусіді, Кенга з Ру і Тигра, які в оповіданнях про Вінні-Пуха з’являються дещо пізніше, були куплені батьками Крістоферу Робіну вже спеціально, щоб урізноманітнити історії. У подарованого батьками ослика Іа Робін, граючись, відірвав хвоста. Тому в книзі це найсумніший та похмурий герой. Кролика і Сову письменник вигадав сам. Простір казки, де мешкають герої – це околиці ферми, яку придбали подружжя Мілн.
Алан Александер Мілн.
Водохресний Святвечір.
18 січня християни східного обряду святкують Надвечір’я Хрещення, яке у народі ще називають Водохресним Святвечором або ж Голодною кутею. Це особливий вечір, який входить в перелік різдвяних свят і передує одній з найважливіших подій в житті Ісуса Христа – хрещенні в річці Йордан. На Хрещенський Святвечір традиційно встановлений піст. На святковому столі основною стравою є кутя, яку ще називають “голодною”. У наших предків існувало чимало традицій та обрядів, які пов’язані з Хрещенським Святвечором. Про традиції та обряди нашого краю ви можете дізнатися із книги А.Кримського "Звенигородщина. Шевченкова батьківщина з погляду етнографічного та діалектологічного".
14 січня 2022 р.
Євген Гуцало.
З творами цього прекрасного майстра слова ви можете познайомитися, відвідавши нашу бібліотеку.
Поетичні рядки.
Іван Огієнко.
Вітаємо!
Нові надходження від Українського інституту книги.
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
13 січня 2022 р.
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
Коли, як не на Різдво, загадувати бажання, вірити в дива та читати затишні, атмосферні книжечки! Адже різдвяна казка важлива не лише дітям, а й дорослим. Нові й класичні різдвяні історії створюють святковий настрій. Сьогодні пропонуємо вашій увазі книгу "Вечори на хуторі біля Диканьки" Миколи Гоголя в чудовому перекладі Максима Рильського. Сюжет цієї повісті розгортається в Україні, в селі Диканька. Головний герой історії – молодий коваль Вакула, закоханий в Оксану – доньку багатого козака Чуба. Події відбуваються в ніч перед Різдвом, коли сили світла й темряви зустрічаються разом, коли навколо панує атмосфера таємничості та чарівності. Ця історія сповнена зимовою казкою, чаклуванням, українськими традиціями та справжнім коханням. Тож до читання. Буде цікаво.
А ви знали?
А ви знали, що 13 січня відзначають День "Зроби свою мрію реальністю". Це неофіційне свято засноване заради того, аби мотивувати людей активно втілювати власні мрії, навіть якщо вони здаються, на перший погляд, нездійсненними. Адже всі ми мріємо, хтось більше, хтось менше, хтось про звичайне, земне, а хтось про напівреальне, фантастичне, хтось масштабно, а хтось потрохи. Але всім нам хочеться, щоб наші мрії збувались. Тож докладаючи зусиль, приділяючи часу і додаючи бажання цілком реально пройти шлях від абстрактної мрії до реального результату. Тому мрійте і дійте. Все вийде!
Свято Меланки.
Сьогодні, увечері 13 січня, напередодні Нового року за старим стилем, українці традиційно святкують Щедрий вечір (Щедру кутю) або свято Меланки. Головні святочні дійства Щедрого вечора це – щедрування. Як тільки починає смеркати, групи щедрувальників (переважно молодь) здійснюють величальні новорічні обходи і поздоровлення, під час яких піснями славлять господарів, бажають їм здоров’я й достатку на весь рік, за що й отримують щедру нагороду. Як проходили різдвяні свята у нашому регіоні ви можете дізнатися із книги А.Кримського "Звенигородщина. Шевченкова батьківщина з погляду етнографічного та діалектологічного".
12 січня 2022 р.
Харукі Муракамі.
12 січня 1949 року народився Харукі Муракамі — японський письменник, перекладач. Він вважається одним з найкращих живих романістів (за версією «The Guardian»), що підтверджують багатомільйонні тиражі й переклади 50 мовами світу. Лауреат Єрусалимської премії (2009) за розкриття теми людської свободи. Письменник став тим самим "вікном", через яке західний світ дивиться на Японію, її самобутню культуру і духовність. І далека країна відкриває свої таємниці, стаючи ближче і зрозуміліше, але все-таки не впускаючи в найпотаємніші глибини. Недомовленість вабить, розбурхує, заворожує і підкорює, перетворюючи читача в бранця створених автором сюжетів, образів і характерів.
Шарль Перро.
А ви знали?
Більшість людей знає Джека Лондона як популярного американського письменника, автора близько 50 книг. Деякі, можливо, згадають, що він був мандрівником та громадським діячем. Проте навряд чи хтось знає, що Джек Лондон був ще й дуже продуктивним фотографом. За все життя він зробив близько 12 тисяч фотографій: пронизливі кадри життя бездомних в Іст-Енді (східна частина Лондона), образи російсько-японської війни, куди він потрапив за завданням Hearst Syndicate, портрети аборигенів із островів південної частини Тихого океану та знімки руйнувань після страшний землетрус у Сан-Франциско. До 2010 року більшість фотографій письменника залишалися неопублікованими, поки не вийшла фотокнига з 200 кадрами. Її авторами були Джинна Кемпбелл Різман, Сара Ес. Хадсон та Філіп Адам.
Джек Лондон.
Марія Примаченко.
11 січня 2022 р.
Це цікаво!
❗book_fairy_eli - https://cutt.ly/bIrgZ5J
❗natalia_chaikovska_ - https://cutt.ly/3Irg1Ty
❗olenkapasieka - https://cutt.ly/SIrhdc5
День пам'яті Л.Биковського.
Сьогодні, 11 січня, день пам'яті відомого бібліотекознавця, бібліографа, книгознавця, історика, журналіста, мемуариста Левка Устимовича Биковського (22.04.1895-11.01.1992). Биковський Левко Устимович (Лев Юстимович) – народився 10 (22 квітня) 1895 року в селі Вільховець Звенигородського повіту Київської губернії, нині Звенигородського району Черкаської обл. Він один із перших п’яти бібліотекарів-фундаторів Всенародної бібліотеки України (нині НБУВ). Він є автором першої "Бібліотековіани НБУ" та близько 20-ти публікацій про початок діяльності Бібліотеки. Загалом Л. Биковському належить авторство понад 530 праць з книгознавства, бібліотекознавства, бібліографії, історії українського книжкового руху, геополітичного становища України та її новітньої історії. Бібліографія залишалася улюбленою справою Л. Биковського до кінця життя. Також Л. Биковському належать науково-публіцистичні праці про діячів української науки та культури: М. Ветухова, В. Дубровського, С. Єфремова, А. Кримського, В. Кузева, М. Міллера, О. Лотоцького, В. Міяковського, В. Проходу, С. Рудницького, В. Тимошенка, К. Широцького. Ім’я Л. Биковського замовчувалось довгий час за радянської доби, у публікаціях дослідників з’явилось лише в незалежній Україні. У 1995 році з нагоди 100-річчя Лева Биковського у мальовничому урочищі Привороття, що в с.Вільховець, встановлено пам'ятний камінь українському книгознавцю та публіцисту Леву Биковському.
Всесвітній день „ Дякую”.
10 січня 2022 р.
Увага! Новинка.
Книжковий фонд нашої бібліотеки поповнився надзвичайно цікавими книгами Олександра Гаврилюка "Лисянка – велич українського народу" та "Козацький літопис (2005-2021)". Олександр Миколайович Гаврилюк відомий краєзнавець та літератор, автор більше десяти наукових праць, кандидат юридичних наук, академік політичних наук України, наказний отаман Черкаського обласного товариства ВГО "Українське реєстрове козацтво", громадський діяч, волонтер Збройних Сил України. Колектив бібліотеки щиро вдячний автору за подарунок. Ми впевнені, книги знайдуть своїх читачів.
"Лисянка – велич українського народу" - присвячена минувшині Лисянщині, що віддзеркалює суспільні, політичні і соціальні процеси в Україні, є складовою цілісної історії нашої країни. У праці зібрано в одну монографію цінний матеріал з історії Лисянського краю. Книга містить не тільки широкий історичний виклад розвитку Лисянщини, а й опис весільного обряду, млинарського промислу, непростого чумацького ремесла, надає книзі, крім суто історичного, ще й етнографічне забарвлення. Видання розраховане на широке коло читачів.
День вдячності кімнатним рослинам.
А ви знали?
А ви знали, що сьогодні відзначають День своєрідних (дивних) людей. Поряд із загальними рисами, які притаманні всьому людському роду, кожна людина має свої особисті якості, завдяки яким вона відрізняється від інших. І кожен з нас зустрічав особливих, своєрідних людей, тим чи іншим дуже цікавих і не схожих ні на кого. Мета сьогоднішнього свята - розповсюдження інформації про відмінні риси людей, для того, щоб світ був добрішим та толерантнішим до усіх. Ми ж традиційно підготували для вас підбірку книг, які, надіємося, вас зацікавлять.
6 січня 2022 р.
Вітаємо з прийдешнім Різдвом Христовим!
Горить палає пам’яті свіча - і голос Симоненка пломеніє!
Звенигородська публічна бібліотека ім.Ю.С.Кримського долучилася до відеофлешмобу "Горить палає пам’яті свіча - і голос Симоненка пломеніє!" на вшанування пам'яті Великого Українця - Василя Симоненка. Вірші читає Алла Мартиненко, керівник клубу "Берегиня", голова міської ради ветеранів.
Поетичні рядки.
бо зіронька волі захмарилась вже,
Нам треба єднатись і з ворогом битись,
що з сміхом кайдани нам знову кує.
Ой, встаньте, ой, встаньте, вже хмари несуться
і смерть вони зіроньці волі несуть.
Чи чуєте, плаче земля там, де б’ються,
де кров за Україну червоную ллють…
Ой, встаньте. Вже близько ворожая сила,
вона вже підходить до нас.
Нехай того зразу захопить могила,
хто спить в цей сумливо-злий час.
Чи вже не пора перестати так гризтись,
бо зіронька волі захмарилась вже,
Нам треба єднатись і з ворогом битись,
що з сміхом кайдани нам знову кує.
Володимир Сосюра.
1918.
Володимир Сосюра.
6 січня 1898 року народився Володимир Миколайович Сосюра, відомий український поет-лірик, один з найщиріших ліриків XX століття - увійшов у слов’янську поезію як співець любові й вічної світозміни, що злилися в єдиному понятті прекрасного, у відчутті вільного і терпкого смаку життя, якому немає кінця-краю. Майстер загадкової простоти і ясної незглибимості почуттів, поет ніжний і тривожний, як надвечірнє світло, він пройшов через кілька історичних та культурних епох у житті України: від УНР до хрущовської “відлиги”. Творчість Сосюри, котрий лишив близько шістдесяти поетичних книжок, десятки поем, автобіографічну прозу, - це безмежний світ, це історія, що переживаються в любові й ненависті, радості й журбі - гостро, до сліз, до млості... “Талановитий і свіжий, інколи курйозний, завжди експансивний і щирий, Володимир Сосюра належить до поетів, за якими ходить популярність, яких знає, визнає й вітає “масовий”, “широкий” читач”, – писав про нього Микола Зеров.