23 лютого 2022 р.

Поетичні рядки.

Тепер шукай — між недругом і другом,
де друг, де ворог. Поки не збагнеш,
що ворог — друг, а друг — найбільший ворог,
допоки не збагнеш — що є в тобі
нищитель твій. Такий самонищитель,
що убиває, творячи добро,
що материнський дар земного лона
сповитий димом смерти, що небес
сягнув безмежний визволення дим,
попереду котрого невідомість,
в якій він тратить свій непевний вид.
                                               Василь Стус

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

Пропонуємо вашій увазі книги серії "Автографи часу". 
Це біографічна проза про видатних людей минулого і сучасності.
Сьогодні знайомимо вас з книгою Володимира Єшкілєва "Усі кути Трикутника. Апокриф мандрів Григорія Сковороди". Головний герой роману — зовсім юний Григорій Сковорода, якого вабили мандри з їх пригодами, містичні вчення, таємні знання. Подорожуючи Австрією та Італією, він потрапив у вир карколомних подій, що змінили політичну карту Європи напередодні Семирічної війни. Тоді він ще не був письменником, ніхто не знав його як філософа. Однак імовірна його причетність до однієї з масонських лож. Володимир Єшкілєв пропонує не життєпис, а художній роман, в основі якого — пригода. І цього разу він не зраджує собі в намаганні по-своєму роздивитися малодосліджені сторінки української історії. Пригода об’єднує зображені в романі події, що належать і теперішньому часу.

22 лютого 2022 р.

Поетичні рядки.

ЧОЛОВІКОВІ.  
Не цвітуть на вікні герані -                                Сонний символ спокійних буднів.
Ми весь час стоїмо на грані
Невідомих шляхів майбутніх.
І тому, що в своїм полоні
Не тримають нас речі й стіни,
Ні на день в душі не холоне
Молодече бажання чину.
Що нам щастя солодких звичок
У незмінних обіймах дому!
Може, завтра вже нас відкличе
Канонада грізного грому!
І напружений погляд хоче
Відшукати у тьмі глибокій –
Блискавок фанатичні очі,
А не місяця мрійний спокій.
Олена Теліга.

А ви знали?

А ви знали, що сьогодні День заохочення гарного настрою😊.Погодьтеся, від настрою залежить усе: бажання працювати, виконувати щоденні ритуали, спілкуватися і навіть займатися улюбленими справами. Відчуваєте, що у вашому житті більше негативу, тож гайда до бібліотеки позбавлятися його! Ми порадимо вам книжки, які покращать настрій у непрості для всіх нас часи. Читайте та не забувайте – все точно-точно😉 буде добре 👍. 

Нові надходження від Українського інституту книги.

"ТВОЇМИ ГОВОРИТИМУ УСТАМИ...". 
ІВАН ФРАНКО В КОНТЕКСТІ СВОГО ЧАСУ.
Іван Франко (1856–1916) — знакова постать в українській інтелектуальній історії: поет, прозаїк, драматург, літературознавець і критик, філософ, соціолог, громадський та політичний діяч загальноєвропейського масштабу кінця ХІХ — початку ХХ століття. Великий українець приятелював, співпрацював, спілкувався з багатьма сучасниками, діячами української, польської, німецької, австрійської, чеської, російської, угорської, сербської, хорватської та інших європейських культур. У книзі представлено листи І. Франка до близьких та колег, спогади сучасників про письменника, нариси про тогочасних інтелектуалів, з якими письменника та вченого в’язали дружні та творчі стосунки, присвяти визначних митців слова І. Франкові. Книга містить фотографії І. Франка, його оточення та архівні матеріали, які допоможуть глибше зрозуміти час, у який жив і творив великий українець.
Видання адресоване широкому читацькому загалові.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

Життя можна прожити по-різному. Можна йти довго й тихо, залишаючи непомітні сліди на піску буття, що змиє час, а можна спалахнути коротко і яскраво, осліпивши своїм блиском все навкруги. Історія знає немало прикладів таких зірок, чиї життя згоріли миттєво за ідею чи справу, але чию жертву ми пам’ятаємо і шануємо. У лютому минає 80-та річниця з часу загибелі талановитої української поетеси і патріотки Олени Теліги, чия зірка погасла на кривавому небі війни на тридцять шостому році життя. На сьогодні відомий лише сорок один вірш з написаних поетесою. За життя їй так і не вдалося видати жодної збірки. Та хоч і залишила вона по собі невеликий творчий спадок, життя її було коротке, але яскраве й сповнене великих справ, а тому й має бути вічним у нашій пам’яті.                                                                  Пропонуємо вашій увазі повість Валентина Чемериса "Амазонка", яка присвячена Олені Телізі, ім'я якої стало символом великої жертовної любові до України, незламності духу, правди й боротьби. Що спонукало Олену Телігу,  вишукану красуню-аристократку, не менш прекрасну поетесу, яку називали новітньою Лесею Українкою, ступити на кривавий шлях боротьби за визволення Батьківщини? Письменник зображує жінку, що вміє і страждати, і радіти, і бути ніжною, але коли перед нею ворог — стає хороброю та незламною. Такою й зустріла Олена свою смерть у горезвісному Бабиному Яру в Києві в лютому 1942 року, де її, патріотку, члена ОУН, розстріляли німецькі фашисти.

21 лютого 2022 р.

Чак Поланік.

 21 лютого 1962 року народився Чак Поланік (Чарльз Майкл Поланік; укр. Палагнюк), американський письменник, автор "Невидимок" і культового "Бійцівського клубу", фріланс-журналіст. Герої книг Чака Поланіка – невдахи і маргінали, а його тексти сповнені цинізму, їдкої іронії та чорного гумору. Поланік знає, про що пише: він народився в місті Паско (штат Вашингтон), виріс у вагончику. Його дід був українцем, з України в Америку емігрував у 1907 році (подейкують, що в Україні мешкають родичі Поланіка, але сам письменник на батьківщині діда  не був). Чарльз закінчив факультет журналістики Орегонського університету, мешкав у Портленді – писав для місцевої газети, складав інструкції з експлуатації вантажівок, працював волонтером у притулку для безхатченків, у госпісі. Письменницьку кар’єру розпочав у 35 років. З того часу Чак Поланік написав чимало романів, і кожен із них сприймається його численними фанатами по всьому світу "на ура", але якщо ви не знайомі з трансгресивною і мінімілістичною прозою цього американського письменника, варто почитати "Бійцівський клуб" – усе інше буде лише його варіаціями і відголосками. Коли ж читати вам все ж не до снаги, то хоча б подивіться однойменний фільм Девіда Фінчера, знятий 1999 року з Бредом Піттом, Едвардом Нортоном і Хеленою Бонем Картер у головних ролях. З часом кінострічка теж набула культового статусу, одним із її палких шанувальників є Квентін Тарантіно (самому Поланіку екранізація теж сподобалася).

Рідна мова - коріння нації.

Шановні користувачі! З нагоди Міжнародного дня рідної мови  пропонує вам переглянути віртуальну виставку "Рідна мова - коріння нації".

Міжнародний День рідної мови.

 Щорічно, 21 лютого, відзначають Міжнародний День рідної мови (International Mother Language Day) . Міжнародний день рідної мови був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року. Запроваджено його було з метою сприяння мовній і культурній різноманітності й багатомовності. Дата для Дня рідної мови була вибрана на згадку про трагічних події, що сталися в Бангладеш 21 лютого 1952 року. Тоді від куль поліцейських загинули студенти, котрі вийшли на демонстрацію на захист своєї рідної мови бенгалі, вимагаючи визнати її однією з державних мов країни. Відтоді ця дата у Бангладеш стала днем полеглих за рідну мову, а весь світ відзначає День рідної мови. З нагоди цього свята у нашій бібліотеці розгорнена книжково-ілюстративна виставка "Рідна мова – коріння нації". На ній представлені книги, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української. Мета цієї виставки – поглибити знання про мову як основу духовності; виховати любов і повагу до української мови як мови державної та материнської; спонукати читачів до роздумів про долю рідного краю та його славних синів, про свою приналежність до українського роду. Пропонуємо переглянути виставку, завітавши до нашої бібліотеки.

14 лютого 2022 р.

З Днем усіх закоханих!

 Незважаючи на те, що лютий — місяць холодний та морозний, ми все одно його любимо за те, що святкуємо в ньому світле та чарівне свято всіх закоханих — день святого Валентина. День всіх закоханих — це свято романтики, кохання та ніжності. У цей день прийнято дарувати коханим і дорогим людям квіти, цукерки, повітряні кульки та інші приємні подарунки та, звичайно, читати вірші про кохання. Для когось ці вірші – політ, для когось – прозріння, комусь вони стануть ліками, а комусь здадуться тихою сердечною розмовою з хай незнайомою, а все ж рідною людиною. 



11 лютого 2022 р.

А ви знали?

А ви знали, що сьогодні відзначають День щасливої самотності. Справді, на світі існують і самотні люди, і зовсім не обов’язково, що при цьому вони нещасливі. Мабуть, саме для них і вигадали неофіційний День самотніх як альтернативу Дню закоханих.  У ці дні люди без пари збираються в компанії, щоб весело провести час. А хтось, навпаки, демонстративно вечеряє один. А дехто  усамітнюється з цікавою книгою!  Як провести сьогоднішній вечір вирішувати вам! 😉

А ви знали?

 А ви знали, що 11 лютого відзначають День хворого.  Багато хто з нас хворів, або відчуває усю підступність хвороби на собі зараз. У такі хвилини ми розуміємо, як для нас важлива підтримка і турбота тих, хто може її надати. Комусь із нас доводилося доглядати за хворими, хтось робить це постійно, обравши для себе професію медика. Є серед нас і ті, для кого підтримка і догляд за хворими - це святе веління душі. У цей День стало популярним проводити всілякі благодійні акції та заходи, організовувати перегляди тематичних фільмів та концертних програм, вести повчальні бесіди і багато іншого. Ми також приєднуємося до цієї доброї ініціативи і бажаємо всім, хто здійснює догляд за немічними і хворими - сил і здоров’я, бадьорості і гарного позитивного настрою! А всім хворим - полегшення і одужання, енергії і самовладання, душевного тепла і підтримки! А ще пропонуємо для покращення настрою читати легкі, розважальні книги!

Сідні Шелдон.

 11 лютого 1917 року народився Сідні Шелдон (справжнє ім’я Сідней Шехтель) — відомий письменник і сценарист. За досягнення у галузі літературної майстерності він отримав іменну зірку на "Алеї слави" в Голлівуді, а повний список книг Сідні Шелдона налічує понад 20 романів. Творчий шлях геніального письменника почався у 1937 році. Спочатку він спеціалізувався на створенні сценаріїв для голлівудського кінематографа. Слава і популярність прийшли до письменника у 1963 році, коли американські кіностудії MGM і Paramount Pictures стали купувати у нього сценарії до популярних телесеріалів. Він вважається одним із найкращих майстрів зі створення детективів, трилерів і гостросюжетних пригодницьких історій. Романи автора користуються великою популярністю у більш ніж 100 країнах, його  книги  люблять поціновувачі міцних, класичних, професійно написаних трилерів і детективів. Його твори переведені на 56 мов  - цей факт занесений в Книгу рекордів Гіннеса. Хто знайомий з творчістю Сідні Шелдона, знають, що він не написав жодного поганого роману. На жаль, письменника вже немає. Але він назавжди залишиться в серцях багатомільйонної армії шанувальників.

Міжнародний день жінок та дівчат у науці.

11 лютого відзначають Міжнародний день жінок та дівчат у науці. Свято засновано "для того, щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчаток до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчат". На портретах "видатних науковців" у шкільних чи університетських кабінетах ми бачимо переважно чоловіків. Історія жінок-науковиць – це не просто історія досягнень. Це історія спротиву та боротьби, історія, що існує "незважаючи на". Пропонуємо вашій увазі серію плакатів Софії Желізної, які створені щоб привернути увагу до ролі жінки в науці.

10 лютого 2022 р.

Це цікаво!

 Книжка "Чарівні істоти українського міфу: домашні духи" поведе вас у дивовижний і самобутній світ українських вірувань. Перед вами постане величний шар культурної спадщини давніх українців, химерний світ чарівних істот праукраїнської міфології, досліджений і опрацьований Дарою Корній. Гортаючи її сторінки, ви дізнаєтесь і про поважного домовика день народження якого святкують саме сьогодні😊🎉🎈

А ви знали?

✅ Перша екранізація “Доктора Живаго” була створена в Бразилії в 1959 році. А найвідомішим став голлівудський варіант, який глядачі змогли побачити в 1965 році. Цей фільм отримав 5 “Золотих глобусів” і 5 “Оскарів”.

✅ Вірш "Нікого не буде в домі", який був написаний  у 1931 році, вперше  для широкої публіки прозвучав в 1976 році.  А почули його глядачі в комедії Е. Рязанова "Іронія долі, або З легким паром!"

✅ "Доктор Живаго"  був вперше опублікований в СРСР лише в 1988 році. В цьому ж році спадкоємці письменника отримали диплом Нобелівської премії.

Борис Пастернак.

 10 лютого 1890 року народився Борис Пастернак — один із найзначніших і найвідоміших російських поетів ХХ століття. Його перші книги з'явилися в 1910-і роки - наприкінці епохи, яку прийнято називати Срібним віком російської поезії. Вершина творчості Пастернака – роман “Доктор Живаго” – створювався десять років, з 1945 по 1955. Однак батьківщина заборонила друкувати роман, тому “Доктор Живаго” був опублікований закордоном – в Італії в 1957 році.  А в 1958 Пастернак був удостоєний Нобелівської премії з літератури  “За видатні досягнення в сучасній ліричній поезії та продовження благородних традицій російської прози”. Союз письменників СРСР відреагував на присудження цієї премії  виключенням письменника зі своїх рядів, його хотіли вислати із країни, звинувачували у зраді Батьківщині. В результаті письменник відмовився від премії. Цькування стало причиною нервового розладу поета, яке в підсумку призвело до раку легенів і смерті.

Посміхніться)))

9 лютого 2022 р.

Нові надходження від Українського інституту книги.

Олексій Коваленко “Фрукти проти овочів”.
Вважаєте, що підручники з ботаніки можуть читати лише завзяті й нецікаві зануди? Прочитайте книжку Олексія Коваленка та переконайтеся в тому, що ботаніка — дуже помічна наука в повсякденному житті, а ще вона допомагає вгледіти справжню суть рослин, які ми щодня споживаємо в їжу, або ж бачимо чи нюхаємо. Ця книжка докорінно переверне ваше уявлення про фрукти та овочі. Після прочитання книжки ви точно будете більше звертати увагу на те, що їсте. А ще  ви дізнаєтесь, які насправді звичні для вас фрукти та овочі, а також прочитаєте про справжнісінькі ботанічні міфи: як лікували безпліддя й укуси скорпіона огірками та чому листя салату “примножувало” чоловічу силу, на думку людей минулих століть. 
Тож, влаштовуйтесь зручніше і поринайте у світ овочів, фруктів, ягід, горіхів, горішків, кістянок та ГМО. 

Поетичні рядки.

"Не треба слів. Хай буде тільки діло.
Його роби — спокійний і суворий,                                              Душі не плутай у горіння тіла,                                                  Сховай свій біль. Стримай раптовий порив".
Але для мене — у святім союзі
Душа і тіло, щастя з гострим болем.
Мій біль бринить. Зате, коли сміюся,
І сміх мій рветься джерелом на волю.
Не лічу слів. Даю без міри ніжність.
А може в цьому й є моя сміливість:
Палити серце — в хуртовині сніжній,
Купати душу — у холодній зливі.
Вітрами й сонцем Бог мій шлях намітив,
Та там, де треба, я тверда й сувора:
О краю мій, моїх ясних привітів
Не діставав від мене жодний ворог.
#ОленаТеліга

Олена Теліга: "Щоб Бог зіслав мені найбільший дар: Гарячу смерть - не зимне умирання".

9 лютого 1942 року у Києві німці заарештували Олену Телігу та інших членів ОУН(М). У січні-лютому 1942 німці почали другу хвилю арештів українських націоналістів. Член Проводу ОУН Олег Ольжич фактично наказував Олені Телізі залишити Київ, приготувавши для цього необхідні документи. Проте Теліга очолювала тоді Спілку українських письменників і на 9 лютого у них була запланована зустріч. Гестапівці прийшли арештувати всіх членів Спілки, присутніх на зборах, втім, дозволили вийти тим, хто до неї не належить. Чоловік Олени – Михайло Теліга, який перебував на зборах, але письменником не був, відмовився вийти і пішов з дружиною на смерть.  В камері, де вона перебувала перед розстрілом, знайшли напис, зроблений її рукою: "Тут сиділа і звідти йде на розстріл Олена Теліга"Зверху було викарбувано стилізований під меч тризуб. 22 лютого їх  було  розстріляно в Бабиному Яру.

А ви знали?

А ви знали, що 9 лютого відзначають незвичне свято — День читання в ванній. А що може бути кращим у зимовий морозний день ніж забратися у гарячу ванну та ще взяти із собою цікаву книжку. І не хвилюйтеся, що замочите книгу — є багато винаходів, які допоможуть захистити книгу від води. Тож, святкуйте, насолоджуйтесь у ванній, читайте і отримуйте задоволення.


8 лютого 2022 р.

А ви знали?

  А ви знали, що практично всі книги Жуля Верна  містять передбачення і відкриття. Все фантастичне, що описував у своїх книгах письменник було пізніше винайдено. Вчені іноді навіть спиралися на його твори, брали у нього ідеї. У фантастичних романах Жюль Верн точно передбачив такі наукові винаходи і відкриття, як акваланги і підводні човни, міжгалактичні польоти і космічні кораблі, літаки і вертольоти, відеозв'язок і телебачення і безліч інших. Із 108 фантастичних ідей Жуля Верна нездійсненими сьогодні залишились тільки 10. Такою кількістю втілених в життя задумів не можуть похвалитися навіть вчені.

Жуль Верн, великий фантаст і трудівник.

8 лютого народився Жуль Верн (1828-1905). Французький письменник, один з найпопулярніших у світі, згідно з дослідженнями ЮНЕСКО, автор класичних пригодницьких романів, основоположник жанру наукової фантастики. Твори Жуля Верна за кількістю перекладів займають друге місце серед усіх письменників світу. Творча спадщина письменника величезна. Його книги складають бібліотеку приблизно з 115 великих томів. Велику роль у популяризації творів Верна в Україні відіграла Марко Вовчок, яка переклала 16 його творів. Багато читачів зросли на його історіях про дітей капітана Гранта, загадкового капітана Немо, подорожі Філеаса Фоґґа навколо світу за 80 днів. Але незважаючи на те, що творчість письменника частіше відносять до дитячої літератури, читати книги Жуля Верна варто незалежно від віку і статі. Описані автором пригоди будуть цікаві усім. Тож приходьте до нашої бібліотеки. Нам є що вам запропонувати.

7 лютого 2022 р.

Нові надходження від Українського інституту книги.

Тарас Береза. А як кажуть у вас? Словник мовного розмаїття.
Словники – це також книжки, в які потрібно вчитуватися, щоб віднайти влучне слово, зрозуміти автентичність мови, її багатство, синтаксичну та синонімічну розлогість. Тарас Береза склав 10 словників, серед них: “Скажи мені українською”, “Гарна мова – одним словом”, “Слова, що нас збагачують: словник вишуканої української мови”, “Мовою бестселерів: сучасний словник живої мови”, “Так кажуть! Англійсько-український словник народної мудрості”, "Мова – не калька". Його словники доступні для всіх, попри вік, заняття, інтереси, найбільше ними користуються російськомовні українці, які щиро бажають вивчити українську. 
" Словник мовного розмаїття" дарує читачам яскраву палітру рідного слова. Словникові одиниці відкривають незнаний мовний світ, вишукану словотворчу автентику у всій її красі та синонімічній розлогості.
Книга отримана за сприяння   Українського інституту книги.

Чарльз Діккенс. Улюбленець літературної долі.

 7 лютого виповнюється 210 років від дня народження  британського письменника Чарльза Діккенса (1812–1870). Популярність Діккенсу приніс сентиментально-гумористичний роман “Посмертні записки Піквікського клубу”. Крім того, він є автором романів “Пригоди Олівера Твіста”, “Домбі й син”, “Девід Копперфілд”, “Холодний дім” та ін. Діккенс прожив лише 58 років, але встиг за цей час надзвичайно багато – написав 20 романів, велику кількість оповідань, п’єс, есе, статей. Мова творів Діккенса надзвичайно яскрава, соковита, немовби створена для читання вголос. Письменник був неабияким актором; він сам читав власні твори. Перший його виступ відбувся у 1853 році в Бірмінгемі, де напередодні Різдва він зі сцени читав “Різдвяну пісню в прозі” та “Цвіркуна за пічкою”. Відтоді публічні читання стали для Діккенса справою звичною і необхідною. Він їздив різними містами Англії, Ірландії, Шотландії, влаштовував благодійні читання в Парижі (1863) і під час другої мандрівки до Америки (1867-1868). Діккенсові виступи перетворювалися на справжній театр одного актора: він перетворювався в кожного персонажа, про якого читав. Його вважали одним із найяскравіших читців століття. Любов британців до Діккенса була безпрецедентною. Він був справжнім щасливцем літературної долі. Ніде протягом усього ХІХ ст. не існувало таких щиросердних взаємин між письменником та нацією. І недарма в 1853 році йому було присвоєно звання національного письменника Англії.
Тих, хто ще не знайомий з творчістю Чарльза Діккенса - запрошуємо до нашої бібліотеки. Нам є що вам запропонувати.

4 лютого 2022 р.

Поетичні рядки.

 Коли і я за караваном
Піду, згорнувши днів сувій,
Я скіфським золотом курганним
Залишусь в пам’яті твоїй.
Не зви мене, не бий на сполох,
Не витрачай себе в журбі.
Можливо, інший археолог
В житті зустрінеться тобі.
Він сум в очах твоїх розтопить,
І ти промовиш тихо: «Мій!..»
Не дозволяй йому розкопок
В душі і пам’яті твоїй…
Борис Мозолевський

Борис Мозолевський : поет, шукач скарбів і волі.

 4 лютого 1936 року у селянській родині на Миколаївщині народився Борис Мозолевський . Його батько загинув на одному з фронтів Другої світової війни, мати тяжко працювала на колгоспних полях, аби заробити на окраєць хліба. Від голоду Борисові порадили втікати до армії, і він (хоча й був замалим) спершу прибився до авіаторів, а потім – до одеських моряків. Пізніше став льотчиком. Після служби десять років кочегарив у Києві. Писав вірші, переважно ліричні. Спочатку російською мовою, а згодом і українською. Про археологію до 30 років навіть і не мріяв, хоча й побував у кількох експедиціях, керував археологічним гуртком у Київському палаці піонерів. Якби склалося подальше життя Мозолевського невідомо, але у степових краях розгорталося широкомасштабне будівництво. Кургани розорювалися, опинялися під загрозою знищення. Археологи квапилися їх розкопувати. Фахівців катастрофічно бракувало. Саме тоді й згадали про опального кочегара-поета. Все змінилося 21 червня 1971 року, коли під час археологічних розкопок кургану Товста Могила, Борис Мозолевський знайшов золоту пектораль. Незабутню мить свого життя вчений зафіксував так: “Я побачив, як зблиснуло золото, і, якимсь невідомим відчуттям збагнув, що це саме те: річ була велика і явно лежала на своєму первісному місці, не зрушена грабіжниками. На хвилю я заціпенів...” Плідна праця, впертість, хороша вдача і надзвичайно сильна інтуїція посприяли археологу обрати саме той курган, де і був схований один із найцінніших артефактів, які вдалося знайти на території України.

Нові надходження від Українського інституту книги.

 Володимир Саркісян. Хімія повсякдення. Від шампуню і прального порошку до смаженої картоплі.
Наше повсякденне життя — суцільна хімія. У ванній, на кухні, в автівці, аптечці й навіть на природі. За найпростішими речами — від прянощів до антисептика — стоїть складна формула і щонайменше кілька хімічних сполук зі страшними назвами, які взаємодіють між собою у той чи інший спосіб (незрозумілий для нас зазвичай). У своїй книжці хімік-токсиколог Володимир Саркісян пояснює, як на хімічному рівні функціонують речі та явища, з якими ми стикаємося щодня, — приготування їжі, прибирання та прання, купівля ліків, ожеледь на дорогах. Тут не лише формули та схеми, а й цілком буденні та практичні приклади. Коли потрібно посолити смажену картоплю та чому гомеопат не зможе нікого отруїти (як і вилікувати)? За яким принципом працюють марихуана, пестициди і шампунь? Звідки взялися мило, антисептик та чи існують чудодійні креми «все в одному»? Про все це розповідає Володимир Саркісян, пояснюючи принцип дії простих сполук і речовин, ділячись при цьому кулінарними лайфхаками та історіями від Плінія, Дюма та Агати Крісті.
Книга отримана за сприяння Українського інституту книги.

3 лютого 2022 р.

Подаруй бібліотеці книгу.

 14 лютого кожного року книголюби з усього світу святкують Міжнародний день дарування книг (Book Giving Day). Саме у цей день люди не лише зізнаються один одному в коханні, а й дарують книги рідним, знайомим та бібліотекам.   Вважається, що у цей день мають об’єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто заохочує любов до читання. Таке свято - чудовий привід потішити свою улюблену бібліотеку  гарними книгодарунками. Наша бібліотека  також очікує, що її фонди поповняться цікавинками. 

2 лютого 2022 р.

Валер’ян Підмогильний .

 2 лютого народився Валер’ян Підмогильний (1901–1937), письменник і перекладач, одна з провідних постатей літературного життя України 20-30-х років. Він був настільки талановитим у своєму жанрі психологічно-модерністської прози, що зумів саме завдяки рівню літературного мистецтва протистояти тоталітарній системі тих часів. Його сміливість полягала не в лозунгах, клятвах та зізнаннях у любові до України. Він говорив мовою літературного стилю та сюжету, сутністю своїх героїв про Голодомор, про справжній патріотизм, про людяність, що вище за будь-яку ідеологію. У свій час він був новатором всесвітнього рівня. Своєчасне визнання та увага до нього західних літературних кіл та видавництв свідчать про це. Він і "справді був надто оригінальним явищем в українській літературі. Пройшовши чорну смугу півстолітнього ігнору та забуття, як жертва тоталітарної системи, він лише в теперішній час постає перед нами без образливих наличок і всіляких упереджень, у всій своїй повноті", — саме так казав про нього Тодось Осьмачка.

Євген Гребінка.

2 лютого виповнюється 210 років від дня народження  українського письменника, байкаря, педагога, видавця Євгена Павловича Гребінки. Він прожив коротке життя - всього 36 років. Та за недовгий вік він встиг зробити собі ім’я і в українській, і в російській літературі, створивши поетичні та прозаїчні шедеври. За 15 років літературної діяльності Гребінка надрукував понад 50 повістей, романів і оповідань. Впродовж 1830-х – початку 1840-х років Є. Гребінка, разом із Г. Квіткою-Основ’яненком, М. Костомаровим, А. Метлинським, М. Шашкевичем, був ключовою постаттю українського національного відродження. Гребінка був знайомий з Тарасом Шевченком, якого підтримував матеріально, допомагав йому у самоосвіті, взяв безпосередню участь в організації викупу поета з кріпацтва, сприяв виданню «Кобзаря» 1840 року. Відомий Гребінка і як автор романтичних віршових і казкових творів. Окремі вірші, покладені на музику, ще за життя письменника стали народними піснями.

Всесвітній день читання вголос.

 Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве й доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос. Цю подію започаткував міжнародний освітній проєкт «LitWorld» у 2010 році. У 2022 році Всесвітній день читання вголос відзначається 2 лютого. Це свято спрямоване на те, щоб долучитися до читання книжок  вголос разом із другом або друзями, обговорювати зміст твору, ділитися враженнями та думками щодо прочитаного, просто більше читати і спілкуватися між собою. Для святкування достатньо обрати цікаву книжку й знайти  слухачів. То ж читайте з друзями, з родиною, читайте з дітьми. А ми допоможемо підібрати для вас цікаву книгу.

1 лютого 2022 р.

Нові надходження від Українського інституту книги.

 Мішель Бюссі. Чорні водяні лілії.
Всі події в книзі відбуваються в невеликому селі Живерні, яке існує насправді і яке багатьом відоме через французького художника, одного із засновників імпресіонізму - Оскара Клода Моне. Завдяки Моне, Живерні стало улюбленим місцем паломництва багатьох туристів та шанувальників творчості художника. Але ця історія не тільки про Моне. Це розповідь про мешканців цього маленького села: про стару, що спостерігає за буднями села і туристами, про жінку, яка мріє про кохання і втечу, про дівчинку одинадцяти років, що живе живописом. Кожна з них має свій секрет, але перш ніж зрозуміти, в чому він полягає, потрібно розворушити старі рани.                                                                  
Книга отримана за сприяння Українського інституту книги.

А ви знали?

А ви знали, що 1 лютого відзначають одне з незвичайних щорічних свят – День Робінзона Крузо. Свято ініціювали у 1999 році видавці Книги про незвичні свята — The Chase’s Calendar of Events. Ідея була в тому, аби згадати мореплавця, якого викинуло на безлюдний острів на початку XVIII століття, і якому вдалося там протриматися чотири роки. Саме 1 лютого 1709 року команда англійського судна знайшла на безлюдному острові Хуан Фернандес у Тихому океані моряка Олександра Селькірка, який став прототипом героя роману Даніеля Дефо "Робінзон Крузо". День Робінзона Крузо святкують ті, хто любить подорожі, нові відкриття та природу. Хороша ідея для проведення свята – вирушити хоч на один день у непрохідні місця дикої природи та замислитися про виживання у її умовах. Або ж прочитати книгу “Робінзон Крузо” 📙📘📗. Вибір за вами😊.

Поетичні рядки.

А місяць лютий, не такий вже лютий!
І сонце посміхнулося згори!
Південний вітер трохи вже забутий
Полоскотав заснулі явори.
Дволикий місяць - і такий мінливий,
Лютневий сніг весною вже пропах.
То завірюхи, то мороз, то зливи,
А небо - синє! мов казковий птах!
Міняються січневі панорами,
Зима згортає білі килими...
Як не крути - весна не за горами,
Бо місяць лютий - це кінець зими!
majra