А ви знали, що 31 серпня - День Слави української зброї. У цей день в 1919 р. Українська Галицька Армія і Армія Української Народної Республіки визволили Київ від більшовиків. Передові частини УГА очолював генерал Антін Кравс. Свого часу командування Української Повстанської Армії ухвалило щороку відзначати 31-го серпня свято Слави української зброї. У 20–40–х рр. минулого століття в патріотичному середовищі борців за незалежну Українську державу відзначалося Свято зброї на згадку про переможну подію 31 серпня 1919 року.
31 серпня 2022 р.
30 серпня 2022 р.
Павло Глазовий: "Народ, який сміятись вміє, Ніхто не знищить, не розвіє."
Сьогодні, 30 серпня, виповнюється 100 років від дня народження Павла Глазового - улюбленого багатьма поколіннями українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004).Ті, хто добре знав Павла Глазового, говорили, що в житті він був безкомпромісним і гострим, як його твори, жив досить скромно, не мав ні машини, ні дачі. Найбільшим багатством були книги.
Вже кілька десятиліть читачі різних поколінь читають гуморески Павла Глазового, знаходячи у його творчості щось своє.
29 серпня 2022 р.
День пам'яті захисників України!
Вісім років тому відбулася одна із найтрагічніших подій в історії незалежної України – Іловайський котел. 29 серпня 2014 року Іловайськ мав стати "зеленим коридором" для українських військових. О 6:00 ранку московський офіцер прибув до Многопілля і повідомив українській стороні, що вихід має відбуватися без зброї. О 8:15 українські військові організованими колонами почали рух з міста за попередньо домовленими з московською стороною маршрутами. Але так званий "зелений коридор" обернувся зрадою та сотнями загиблих, поранених, взятих у полон та зниклих безвісти.
Сьогодні 29 серпня – День пам’яті українських захисників, а ще - трагічне нагадування про те, якою є ціна "домовленостей”"та "переговорів" з росіянами.
Пропонуємо вашій увазі книги про мужність, неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, всіх тих, хто опиняється в кінці серпня 2014 року в Іловайському котлі.
Читайте, думайте, робіть свої неупереджені висновки.
25 серпня 2022 р.
24 серпня 2022 р.
З Днем Незалежності, моя рідна Україно!
Наша сила у нашій єдності і тому нас не зламає жоден ворог, а мрія про близьку Перемогу і краще майбутнє окриляє нас! Україна – самостійна, вільна, неподільна держава. І буде такою завжди! З Днем Незалежності, моя рідна країно!
23 серпня 2022 р.
День Державного Прапора України та День Незалежності України!
День Державного Прапора України та День Незалежності України! Це дні, коли варто серйозно задуматись про день завтрашній, про майбутні покоління, про нашу відповідальність перед історією…
22 серпня 2022 р.
Запрошуємо на перегляд.
До Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України працівники публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського підготували панорамну книжково – ілюстративну виставку - інсталяцію, матеріали якої висвітлюють тривалий шлях становлення української державності, розкривають історію появи українського національного прапора, його використання у різні історичні періоди, знайомлять з історичними постатями, які відіграли значну роль на шляху здобуття незалежності України.
Запрошуємо усіх, хто цікавиться історією нашої країни, переглянути книжкову виставку та познайомитися з іншими матеріалами, які є у фонді нашої бібліотеки.
16 серпня 2022 р.
Юрку Іздрику - 60!
Самобутньому й харизматичному Юрку Іздрику сьогодні виповнюється шістдесят. Він автор десятків потужних та відвертих віршів, які цитують у соцмережах та запам'ятовують із першого прочитання. Його неповторну, проникливу й відчайдушну поезію хочеться читати й перечитувати, декламувати й наспівувати, речитативити й шепотіти – у такт голосу автора, що незмінно проступає поміж рядків. Його поезія, що не ховається в холодні слова і загадкові метафори, а ловить моменти життя і оголює його найпотаємніші сенси. У ній стільки любові, скільки може вмістити серце чоловіка, яке вміє відчувати біль і красу однаково гостро.
Усіх хто цікавиться сучасною поезією запрошуємо до нашої бібліотеки, ми можемо запропонувати нам збірку поезій Юрка Іздрика "Меланхолія".
Усіх хто цікавиться сучасною поезією запрошуємо до нашої бібліотеки, ми можемо запропонувати нам збірку поезій Юрка Іздрика "Меланхолія".
15 серпня 2022 р.
Олесь Ульяненко.
14 серпня могло виповнитися 60 років від народження Олеся Ульяненка – наймолодшого лауреата премії Тараса Шевченко і єдиного в історії незалежної України письменника, книжки якого були заборонені. Його яскраве та насичене пригодами життя символізувало бунт та повсякчасний вияв непокори. За життя Ульяненку довелося заробляти підпільним боксом, проходити військову службу в Німеччині та Афганістані, довго блукати залізницями Центральної Росії і навіть побувати в іпостасі якутського шамана, не кажучи вже про систематичні візити в КПЗ. Раптова смерть письменника у 2010-му році (її обставини досі є нез’ясованими) символізувала закінчення епохи в українській літературі, після якої на передній план вийшли нові дійові особи. Переконаний націонал-анархіст, дебошир і просто принципова людина – він стоїть осторонь від решти письменників свого покоління. І все ж він популярний серед знавців та дійсних літературних цінителів. Він є автором більш ніж 20 романів, які базуються на дійсності нашого часу. Його твори входять в програму середніх та вищих навчальних закладів України. Але більшості читачів з творів Ульяненка відома лише "Сталінка", яку відзначили Шевченківською премією. У світі літератури цей твір називають одним з найвизначніших романів часів української незалежності.
Книги Олеся Ульяненка є у фонді нашої бібліотеки, тож приходьте, читайте, робіть свої неупереджені висновки.
Книги Олеся Ульяненка є у фонді нашої бібліотеки, тож приходьте, читайте, робіть свої неупереджені висновки.
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
Його життя — пристрасні, мученицькі і болючі пошуки власної сутності у творчості, громадській діяльності, любовних історіях. Контроверсійне мислення і безмежна творча сміливість, місіонерство і протест зробили його найчитабельнішим письменником свого часу. Були в тому часі і ті, хто вважав його "жахливою дитиною" національної літератури. Таким постає Володимир Винниченко в романі Степана Процюка "Маски опадають повільно". У цій сміливій художній версії — внутрішній світ і складний шлях героя від ексцентричного невротика, екстравагантного і сенсаційного митця до видатного мислителя, який гідно представив українську літературу у світі.
Підписатися на:
Дописи (Atom)