28 жовтня 2022 р.
День визволення України від нацистських загарбників.
А ви знали?
27 жовтня 2022 р.
Дмитро Кешеля.
Увага! Новинка.
26 жовтня 2022 р.
А ви знали?
Вітаємо!
25 жовтня 2022 р.
Увага! Акція!
А ви знали?
24 жовтня 2022 р.
Запрошуємо на книжкові новинки!
Вітаємо!
21 жовтня 2022 р.
Вітаємо!
А ви знали ?
А ви знали, що 21 жовтня 1947 року пройшла наймасовіша депортація населення із заходу України. За один день до Сибіру і Казахстану було вивезено понад 75 тисяч українців.
А ви знали?
Джек Керуак.
Сьогодні день пам'яті Джека Керуака, ікони американської літератури, одного із найважливіших та впливових авторів "біт-покоління". Джек Керуак відомий своїм методом спонтанної прози. Він писав про духовність, джаз, розбещеність, буддизм, наркотики, бідність і подорожі. За все своє життя Керуак написав десятки романів та віршів. Багато з його робіт були просякнуті впливом його буддійських вірувань та ідей, але потім вони набули більш нещасного та песимістичного відтінку, через алкоголізм письменника. Тим не менш, йому вдалося стати одним із найзнаменитіших письменників і надихнути Хантера Томпсона, Кена Кізі та Вільяма Гібсона. Роман "В дорозі" приніс автору всесвітню славу і став класикою американської літератури. Перший редактор цього роману любив згадувати, що дивнішого рукопису йому не приносили ніколи. Здоровезний, як лісоруб, Керуак приніс до редакції рулон паперу завдовжки 147 метрів без жодного розділового знаку. Це була розповідь про долю і біль цілого покоління... І головний герой роману, зубоскал, бабій і п'яниця Дін Моріарті, досі їде на своєму "мустангу" дорогою, яка не скінчиться ніколи...
А ви знали?
Книга є у фонді нашої бібліотеки.
19 жовтня 2022 р.
Пилип Орлик.
День пам'яті Юрія Тютюнника.
Бібліотека рекомендує.
У фонді нашої бібліотеки є видання присвячене творчості Сергія Васильківського. Запрошуємо пошановувачів мистецтва познайомитися з творчістю цього видатного українського художника.
А ви знали?
18 жовтня 2022 р.
А ви знали ?
Сергій Єфремов – сумління України.
18 жовтня 1876 року народився Сергій Єфремов, блискучий публіцист, редактор, видавець, політичний і громадський діяч, літературний критик, вчений, академік, віце-президент Української Академії Наук, керівник багатьох комісій УАН, автор численних статей, літературних монографій і славнозвісної книги, що називається “Історія українського письменства”. Щирий українець і демократ, Сергій Єфремов органічно не сприймав ні московського колоніального режиму, ні марксизму, не кажучи вже про більшовицьку "теорію та практику". Він чи не найкраще серед лідерів українства усвідомлював трагічні наслідки поразки УНР, чи не найпершим розгледів чорні хмари, що насувалися на Україну зі сходу... Залишаючись непримиренним противником більшовицького режиму, Єфремов, на думку певних кіл української діаспори в 1920–1928 створив і очолив діяльність таємних опозиційних організацій Братство української державності і Спілку визволення України (СВУ), які послідовно відстоювали ідею української державності. Однак відкриті з розпадом СРСР архівні дані засвідчили, що ці організації були вигадані ДПУ для легітимізації репресій над українською інтелігенцією. 21 липня 1929 в Києві Єфремова було заарештовано й звинувачено в організації та керівництві СВУ. У квітні 1930 засуджений до 10-річного ув'язнення з суворою ізоляцією. Перші 7 років ув'язнення відбував у Ярославському політізоляторі, потім його переведено до Володимирської тюрми.Загинув 10 березня 1939 року в одному з таборів ГУЛАГу.
17 жовтня 2022 р.
Іван Драч.
14 жовтня 2022 р.
13 жовтня 2022 р.
До Дня захисників і захисниць України.
12 жовтня 2022 р.
А ви знали?
А ви знали?
Війну, а не квіти малюють діти.
4 жовтня 2022 р.
Флешмоб-читання "Читаємо, мріємо, гуртуємося".
#zvenlib #читання_для_перемоги #словом_наближаємо_перемогу #read_and_win
Флешмоб-читання "Читаємо, мріємо, гуртуємося".
#zvenlib #читання_для_перемоги #словом_наближаємо_перемогу #read_and_win