Pages

Користувачам

Наше відео

30 листопада 2022 р.

Важливо!

І хто б там що, кому не говорив, і згине зло і правда переможе 💪🏻🇺🇦

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

 Насім Ніколас Талеб "Чорний лебідь. Про (не)ймовірне у реальному житті"
Це перша книга Насіма Талеба із циклу Incerto. "Чорний лебідь" —  пристрасний, іронічний і глибокий екскурс у філософію, математику й епістемологію ймовірності, який приніс автору світову славу. Чорним лебедем (з великої букви) автор називає подію, яка відповідає трьом ознакам: вона виняткова, має колосальний вплив і змушує нас вигадувати їй пояснення заднім числом. Насім Талеб у своїй книзі досліджує не лише теорію вірогідності виникнення цих подій, а й їхній вплив на історію людства. Талеб аналізує те, як ми пояснюємо "чорних лебедів", як шукаємо у них закономірності і як це впливає на нас у загальнолюдському та індивідуальному масштабах. Як часто наше життя змінювалося через непередбачувані, незаплановані події - непомітно чи різко, на краще чи на гірше? Як часто ми навіть не усвідомлювали, наскільки важливим був вплив випадкових подій на наше життя? Це — "чорні лебеді", рідкісні події, які неможливо передбачити.  Газета Sunday Times включила книжку до переліку 12 найвпливовіших книг, написаних після Другої світової війни.

До 300-річчя Григорія Сковороди.

 Байку Григорія Сковороди "Вітер і філософ" читає Любов Павлова.
#300Сковороді #ГригорійСковорода #Сковорода #читаємоСковороду

29 листопада 2022 р.

До 300-річчя Григорія Сковороди.

 Григорій Сковорода — це втілення духу і мудрості України, його можна назвати нашим Першорозумом, учителем істини і духовного життя. Сковорода — реальна і містична фігура, праведна і мудра, він народний улюбленець, як і геніальний Тарас Шевченко. Ми йдемо за Сковородою майже 300 років, збагачуємося його мудрістю. Час поставив Григорія Сковороду поряд з геніями людства. Долучайтеся до вивчення його спадщини, приходьте до нашої бібліотеки, у нас є як книги про життя Григорія Сковороди так і його твори: вірші, байки, пісні, трактати, діалоги,  переклади  грецьких філософів.   
#300Сковороді #ГригорійСковорода #Сковорода #читаємоСковороду

Дякуємо!

 І знову новинки📙📘📗! Дякуємо небайдужим,  хто дбає про поповнення бібліотеки новими україномовними книгами📚.

28 листопада 2022 р.

Бібліотека рекомендує.

 Мірослав Влеклий. "Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала" 
Книга Мірослава Влеклого — жанрово унікальна. З одного боку, автор створив репортаж-реконструкцію подорожі до Радянського Союзу в 1930-х роках Ґарета Джонса — британського репортера, який першим розповів у західних медіях правду про Великий голод в Україні. З іншого боку, ця книга — докладна та драматична біографія Джонса, якого за опубліковані тексти про "комуністичний рай" цькували деякі корумповані західні журналісти, а через декілька років він помер за достатньо загадкових обставин. За своє коротке життя журналіст (Ґарета вбили за день до 30-річчя),  добував інформацію, як його предки вугілля в шахтах. Крок за кроком, з вірою, що все вийде, постійно ризикуючи життям і розуміючи, що це надважливо. Це прекрасний нонфікшин в хорошому перекладі який читається наче детектив. "Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала" – перша книжка Мірослава Влеклого перекладена українською мовою.
Цінно те, що є такі дослідження про Україну, Голодомор і Людей які мали відвагу говорити правду, ціна за яку – життя...
Дякуємо Юлії Лячинській за можливість мати книгу у нашій бібліотеці.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

 28 листопада 52 роки тому загинула Алла Горська - видатна  українська художниця-шістдесятниця, діячка правозахисного руху (1929-1970). Харизматичний лідер (скільком вона допомагала вистояти морально й матеріально!) скарбник правозахисників (крім власних коштів, отримувала допомогу зі США, Канади), інтелігент не в першому поколінні, самодостатня особистість без жодного комплексу меншовартості, без генів страху, посіяних голодомором і розстрілами. Вона створювала монументальні полотна, а радянська влада їх нищила, як "ідейно ворожі". За нею постійно стежили агенти КДБ. Вона була товаришкою Василя Стуса, Євгена Сверстюка, родини Світличних, В’ячеслава Чорновола.
Дізнатися більше про Аллу Горську, познайомитися із світлинами з родинного альбому ви зможете у книзі "Алла Горська. Спалах перед світанком". Книга є у фонді нашої бібліотеки. Приходьте, читайте, робіть свої неупереджені висновки. 

До 300-річчя Григорія Сковороди.

 Наближається велика дата для всіх українців ­— 3 грудня відзначатимемо 300 років від дня народження Григорія Сковороди. Продовжуємо знайомити вас з крилатими висловами та цитатами Григорія Сковороди, які не втрачають своєї актуальності і сьогодні. 
#300Сковороді #ГригорійСковорода #Сковорода #григорійсковородацитати

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

Улас Самчука “Марія”. Цей роман став свого часу справжньою сенсацією. Це один з найдостовірніших та найдовершеніших творів про трагічну долю України в роки Першої світової війни та революції, насильницьку колективізацію й голодомор. Як писав сам письменник: “Хочу бути літописцем українського народу в добу, яку сам бачу, чую, переживаю”. У повісті, як у давніх літописах, невтомний письменник-літописець показав справжнє, страхітливе обличчя комунізму, змалював жахливі картини лютого голодомору, що принесла на українську землю радянська влада, з одного боку, а з іншого – створив незабутній гімн добру, яке все ж таки перемагає зло, подарував поколінням нових читачів віру в незнищенність волелюбного та життєлюбного духу українців. Це один з небагатьох творів, що розповідає про період, протягом якого в Україні голодною смертю загинули мільйони людей. У двадцятому столітті. В самому центрі Європи. На території з багатими чорноземами і споконвічними господарями. Роман-хроніка "Марія" Самчука — художній свідок історії нашої держави (роман  має конкретну присвяту: "Матерям, які загинули голодною смертю на Україні в роки 1932–1933"). Твір дає змогу подивитися на історичну добу очима її сучасників, він є першим пам'ятником жертвам Голодомору.

До Дня пам’яті жертв голодоморів.

 До Дня пам’яті жертв голодоморів для підопічних Звенигородського  будинку-інтернаті для інвалідів та престарілих було проведено історичну годину "Голодомор крізь призму часу". Захід підготували та провели Ольга Гаркавенко, завідувачка обслуговування Звенигородської публічнї бібліотеки ім.Ю.С.Кримського, та Оксана Олексієнко, бібліотекар  будинку-інтернаті .  Цього року вшанування пам'яті жертв сталінського режиму відбувається під час повномасштабної війни Росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже Росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам'ять всіх жертв. Під час проведення історичної години були використані різноманітні книги та посібники, що розповідають про причини та наслідки голодоморів, зокрема і художні твори, такі як "Марія" Уласа Самчука, "Жовтий князь" Василя Барки, "Розколоте небо" Світлани Талан. Та найбільше зацікавлення присутніх викликало видання Звенигородського краєзнавчого музею "Спадщина". Це видання краєзнавчого характеру, в якому зібрані спогади про голодомор жителів міста та району. 

Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо.

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і 1946 – 1947 роках. Наймасштабніший із них був у 1932 – 1933 роках. Саме його нині називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Жертвами цього Голодомору в Україні стали щонайменше 3,9 мільйона людей. Про ті події вже написано багато наукових праць, книг, статей, знято фільмів. А втім, як і раніше, вона залишає багато таємниць, і запитань інколи більше, ніж відповідей. Саме до цієї сумної дати у історії нашого народу працівники Звенигородської ПБ ім.Ю.С.Кримського підготували книжковий перегляд, на якому представлені книги, які переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки страшної соціо-гуманітарної катастрофи. Перегляд доповнює виставка картин місцевого письменника, поета, художника і краєзнавця Михайла Іванченка "Пам’ять серця: про голодомор мовою живопису". 


24 листопада 2022 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

Дейл Карнегі. Як здобувати друзів і впливати на людей.
Вже майже 80 років поради автора цієї книжки допомагають людям здобувати друзів, завойовувати довіру, будувати міцні стосунки. Надзвичайно складні речі пояснюються простими і доступними словами. Ці невигадливі рекомендації допоможуть вам: - вийти з суперечки, зберігши гідність і дружні стосунки з опонентом; - сказати "ні", не відштовхнувши людину; - справити хороше враження на клієнта за 10 секунд і утримати його на багато років; - навчитися знаходити вихід там, де його не бачить ніхто; - відчувати себе "своїм" серед чужих людей; - майстерно керувати підлеглими та знаходити спільну мову з керівниками. Ви можете претендувати на роботу своєї мрії - і ОТРИМАТИ її. Ви можете прийняти свою роботу - і ПОКРАЩИТИ її. Ви можете взяти під контроль будь-яку ситуацію - і змусити її ПРАЦЮВАТИ НА ВАС! 

А ви знали?

 А ви знали, що 24 листопада, відзначають День завоювання друзів. Свято відзначається в дня народження Дейла Карнегі (1888-1955), автора книги — бестселера "Як здобувати друзів і впливати на людей". Дейл Карнегі народився на фермі Мерівілль, у штаті Міссурі. Сім’я жила дуже бідно, проте він зміг вступити до Державного Педагогічного Коледжу в Уорренсберзі й отримати хорошу освіту. Прагнучи подолати комплекс меншовартості, викликаний фінансовим станом, Дейл Карнегі шукав шляхи для самореалізації. Практикуючись в ораторському мистецтві в студентських дискусіях, він несподівано для себе виявив, що знайшов деякі способи ефективного спілкування. Відтак, Дейл Карнегі став автором чималої кількості книг, присвячених успіху, мотивації, ораторському мистецтву, публічним виступам. Головна ідея Карнегі вміщається у його головну концепцію – безконфліктне спілкування. Що це означає? Не кричати на опонента? Не бити співрозмовника по обличчю? Все набагато глибше і трохи складніше. На щастя, автор залишив підказки у своїх роботах. Чому вам варто читати книги Дейла Карнегі? Тому що вони працюють. Не самі собою, а якщо ви виконуєте те, про що пише автор. Мільйони людей у ​​відгуках про книги Дейла Карнегі кажуть, що читання не пройшло даремно. Навіть якщо вони не надихнулися ідеями знаменитого американця, переглянули свої погляди на комунікацію і зрозуміли, як слова можуть допомагати справі.
Книги Дейла Карнегі є у фонді нашої бібліотеки. Приходьте до нас, вибирайте, читайте, учіться.

Важливо!

 І хто б там що, кому не говорив, і згине зло і правда переможе 💪🏻🇺🇦

Вистояли на Майдані — переможемо у війні!

Сьогодні, 21 листопада, ми відзначаємо День Гідності та Свободи. Цей день – символ творення новітньої історії держави та пам'ятна дата, що вшановує мужність та патріотизм громадян, які відстоювали цінності свободи, демократії та вибір народу щодо європейського розвитку держави. Як сказала Ліна Костенко - "Ми унікальна нація. У нас хліборобів морили голодом. Режисери ставили спектаклі у концтаборах. Поетів закопували у вічну мерзлоту. У кого ще є атомний саркофаг? А у нас є."  І ось сьогодні уже 271 день поспіль  ми щодня виборюємо нашу свободу та відстоюємо свою гідність. Ми твердо віримо – УКРАЇНА  переможе!💪🇺🇦 Все буде УКРАЇНА! 💪🇺🇦Слава УКРАЇНІ!💛💙 ГЕРОЯМ слава!💪🇺🇦

18 листопада 2022 р.

Важливо!

 І хто б там що, кому не говорив, і згине зло і правда переможе 💪🏻🇺🇦

17 листопада 2022 р.

Вітаємо!

 Сьогодні святкує свій день народження Софія Андрухович – українська письменниця, публіцистка, перекладачка.  Можливо – найсильніша авторка сучасної України. Літературна кар’єра розпочалась у 2002 році романом "Літо Мілени". До 2007 року вийшли з друку ще три книги: "Старі люди", "Жінки їхніх чоловіків", "Сьомга". Далі було сім років письменницького затишшя. За ці роки Софія набралася досвіду – життєвого, материнського, літературного. Роман "Фелікс Австрія" став найочікуванішою прем’єрою осені 2014 року та одним з найяскравіших її творів. У 2020 році світ побачив ще один роман Софії Юріївни – "Амадока". Від моменту задуму до реалізації ідеї пройшло шість років. Амадока – це містичне озеро, що колись давно існувало на межі українського Поділля і Волині. Озеро, що позначали на стародавніх картах, зникло безвісти як і тисячі, мільйони людей на війні, під час сталінських репресій, Голокосту. Сюжетні лінії  роману "Амадока" відправляють читачів у часи єврейської катастрофи, сталінських репресій та знищення української інтелігенції. 
Сьогодні ми вітаємо Софію Юріївну з днем народження і зичимо їй натхнення, творчої зрілості, особистого щастя.

Вітаємо!

 17 листопада святкує свій день народження відомий український письменник-белетрист, сценарист, журналіст, переможець численних літературних конкурсів - Андрій Кокотюха. Героїв для своїх романів він шукає в минулому і зазначає: аналогій із сьогоднішніми подіями в історії нашої країни достатньо..."Я не живу у вигаданому світі, я не вигадую світ. Але люди, які споживають книги, кіно, люблять вигадані історії. Взагалі вся література - це вигадані історії, так само, як казки. Я користуюся як автор історичних творів документальними джерелами, відірваним від реальних подій я бути не можу. Якби я був відірваним, то писав би фантастику." 
 На полицях нашої бібліотеки багато гостросюжетних пригодницьких детективів Андрія Кокотюхи. Приходьте до нас, обирайте до смаку, читайте, отримуйте задоволення.

16 листопада 2022 р.

А ви знали?

 А ви знали, що сьогодні - Всесвітній день ґудзиків! Про ґудзик ми найчастіше згадуємо, коли він відірвався. А дарма, адже це важливий елемент одягу. Правильний ґудзик може прикрасити найпростішу сукню, а ось неправильний – зруйнує весь образ. Найдавніші ґудзики або предмети, схожі на сучасні ґудзики, використовувалися  виключно як прикраси, а не для застібання. Для застібання використовувалися зав’язки, шнурівки, вироби з рослин і кісток тварин, в якості шпильок. Гудзик був своєрідним предметом розкоші. Завдяки старанню майстерних умільців, у світовій практиці такий виріб, як ґудзик давно став предметом колекціонування, а деякі унікальні екземпляри, навіть музейними експонатами. 
Ми ж пропонуємо вашій увазі книги Ірен Роздобудько  "Ґудзик" та "Ґудзик 2". Ці романи мають багато нашарувань, сюжетних колізій і героїв. Їх часовий простір: від 80-х до наших днів,  географія – Київ, українська провінція, Росія, Чорногорія, зрештою – Америка. Але головна ідея така: велике щастя або велика трагедія може початися з найменшої деталі, з ґудзика, який так легко загубити, а потім шукати все життя…

Важливо!

І хто б там що, кому не говорив, і згине зло і правда переможе 💪🏻🇺🇦


А ви знали?

 А ви знали, що сьогодні, 16 листопада, відзначають Міжнародний день, присвячений терпимості. Міжнародний день терпимості (толерантності) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада. Варто пам'ятати, що толерантність ‒ це терпимість до іншого світогляду, способу життя, поведінки, культури і звичаїв. Здатність терпимо і з розумінням ставитись до інакшості оточуючих, це невід'ємна складова сучасного життя та умова органічного співіснування різних людей в одному суспільстві. Толерантна людина, передусім, поважає право кожного на індивідуальність. Інший – не означає гірший. Ціннісною є повага до думок, почуттів та переконань, відмінних від особистісних. Навчаймося не змінювати людей, а сприймати такими, якими вони є. Адже кожен із нас унікальний.

Нарада бібліотечних працівників.

16 листопада у  публічній бібліотеці ім.Ю.С.Кримського відбулася нарада бібліотечних працівників Звенигородської ТГ на тему ”Традиційні та інноваційні аспекти планування та звітності роботи бібліотек громади в реаліях воєнного часу”  

                                               

Методичні поради на тему “Актуальні питання в плануванні роботи бібліотек на 2023 рік” надала завідувачка відділу обслуговування Ольга Гаркавенко. 


Методист публічної бібліотеки Оксана Лещенко зупинилась на таких питаннях, як “Форми звітності / таблиці:  6-НК, ЕСМаР, робочі таблиці звіту” .


Про списання літератури з бібліотечних фондів  (виконання Рекомендацій МКІП ) проінформувала бібліотекар Наталя Олійник. 

15 листопада 2022 р.

Увага! Новинка.

Продовжуємо  інформувати  читачів   про нові книжкові дарунки  бібліотеці. Цього разу ми отримали добірку книг українських сучасних письменників. Подарована література стане вагомим джерелом поповнення бібліотечного фонду. Дякуємо всім, хто небайдужий до нашої бібліотеки! А наших користувачів запрошуємо на книжкові новинки! 

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

 Володимир Єшкілєв.  Усі кути Трикутника. Апокриф мандрів Григорія Сковороди. 
Головний герой роману — зовсім юний Григорій Сковорода, якого вабили мандри з їх пригодами, містичні вчення, таємні знання. Подорожуючи Австрією та Італією, він потрапляє у вир карколомних подій, що змінили політичну карту Європи напередодні Семирічної війни. Тоді він ще не був письменником, ніхто не знав його як філософа. Володимир Єшкілєв пропонує не життєпис, а художній роман, в основі якого — пригода. І цього разу він не зраджує собі в намаганні по-своєму роздивитися малодосліджені сторінки української історії. Пригода об’єднує зображені в романі події, що належать і теперішньому часу. Роман "Усі кути трикутника" виписаний за канонами пригодницького твору. У ньому — авторське бачення європейських подорожей 1750—1753 рр. молодого Григорія Сковороди. Саме тоді він, на погляд В.Єшкілєва, потрапив до середовища містиків-революціонерів, які належали до різних напрямів та юрисдикції європейської масонерії. Автор виходить із переконання, що видиму історію України рухають і невидимі сили.

14 листопада 2022 р.

А ви знали?

А ви знали, що 14 листопада 1918 року Грамотою, підписаною гетьманом Павлом Скоропадським створена Українська Академія Наук (УАН).У перший рік діяльності Академія складалася з трьох наукових відділів - історико-філологічного, фізико-математичного та соціальних наук, які охоплювали 3 інститути, 15 комісій і національну бібліотеку. Видання Академії повинні були друкуватися українською мовою. А вже 27 листопада того ж року спільне зібрання обрало президентом УАН професора Володимира Вернадського, а неодмінним секретарем - Агатангела Кримського.

До 300-річчя Григорія Сковороди.

 #300Сковороді #ГригорійСковорода #Сковорода #григорійсковородацитати

Вітаємо!

 Ще одна нагорода в української авторки!
Цьогорічну премію міської ради Кракова Станіслава Вінценза, якою нагороджують за видатні заслуги в популяризації культури Центрально-Східної Європи, отримала українська письменниця, поетка та есеїстка Оксана Забужко. "Це данина величезній праці, спрямованій на усвідомлення світу історичної, культурної та екзистенційної специфіки України, а також літературних досягнень, які наближають чутливість нашого макрорегіону", — зазначили у муніципалітеті Кракова. Церемонія нагородження відбудеться 22 листопада під час відкриття цьогорічного Open Eyes Economy Summit.
Вітаємо переможницю й бажаємо ще багато відзнак та часу на написання нових книжок!

Андрій Малишко.

 14 листопада 110 років тому на Київщині народився Андрій Малишко - український поет, перекладач (1912-1970). Він ввійшов у літературу за часів сталінщини, коли в нашій поезії, здавалося, уже не було нічого живого. І якимось дивом зумів залишатися щирим поетом. Його "Пісня про рушник" (Рідна мати моя) перекладена на 90 мов світу. Любов до народних мелодій і рідного слова у нього від мами: "Той незабутній вогник отчого дому, де вперше почув я думи Великого Кобзаря, материнська пісня, ласкава і сувора, напоїли і вигодували мене, дали мені душевний гарт і радість на все життя."

10 листопада 2022 р.

А ви знали?

 А ви знали, що першим стібком у вишивці ми відкриваємо реальність, другим - закриваємо її. Таким чином, ми "чаклуємо" - програмуємо свою реальність, вишиваючи те, про що думаємо в цей момент. При цьому дуже важливі наші емоції! Така вишивка може стати сильніше оберега, адже наші думки отримують матеріальну підтримку у вигляді хрестиків. Це як елемент давньої магії і дуже сильної віри. Створюючи той чи інший дизайн, ми зосереджуємося на досягненні мети. Адже в процесі вишивання  свідомо чи несвідомо думаємо про те, що важливо, для нас, шукаємо способи швидкого вирішення питань і життєвих ситуацій, ми немов "зашиваємо" своє бажання у вишивці.

Увага! Новинка.

 До вашої уваги нова поетична збірка Михайла Солончука "З орлиних верховин". 
Пропонуємо познайомитися з одним із віршів Михайла Васильовича:
Хвилин катастрофічно мало,
Щоб розписати всі роки,
Спрягти початок із фіналом,
Зухвалість - з досвідом гірким.
У горніх думах розповитих
Забуту істину знайшов:
Усім, кого не зміз любити,
Дороги я не перейшов.
Робив, що міг... У вічнім Слові
Знаходжу сповідь доброти.
А ще є біль. І ще є совість,
Яку ніяк не обійти.

 

Запрошуємо на виставку!

"Вигаптуй на небо райдугу-доріжку,
Простели до сонця вишивку-маніжку,
Щоб по тій доріжці з лебедями-снами
Плавати по щастя білими човнами."
                             Василь Симоненко

10 листопада відзначають Міжнародний день вишивальниці. Його святкують з 2013 року в День святої Параскеви Іконійський, Параскеви-Пятниці, християнської великомучениці III століття. Вишивальниці вважають її своєю покровителькою. У старі часи на Параскеву майстрині хвалилися один перед одним вишитим за рік. От саме до цього свята у Звенигородській публічній бібліотеці ім.Ю.С.Кримського відкрилася виставка вишивок, на ній презентовані роботи майстринь Звенигородщини. Кожна робота на виставці унікальна, адже представлені різноманітні техніки вишивання, різні види швів, різноманітна символіка українського орнаменту. Маючи в арсеналі лише різнокольорові нитки, пяльці, тканину і вільний вечір, майстрині створювали українські рушники, скатертини й серветки, українські вишиванки -  кожна   робота є своєрідним оберегом. 
Виставка організована працівниками бібліотеки та Звенигородського краєзнавчого музею . Дякуємо директору музею Наріжній О.М. (Lena Light) за надані експонати із фонду музею
Запрошуємо бажаючих відвідати нашу виставку, познайомитися з чудовими роботами майстринь, зробити пам’ятну світлину на згадку. 
Виставка діятиме до 17 грудня, Дня вшанування пам’яті святої Варвари-великомучениці.
Принагідно вітаємо професійних вишивальниць та просто любителів вишивання зі святом. Бажаємо усім натхнення, творчих успіхів, звершень, перемог, рівних та легких хрестиків! Нехай ваші вишиття надихають кожного любити та берегти Україну!








День пам'яті Григорія Сковороди.

 9 листопада день пам'яті Григорія Скоовороди - видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, богослова, поета, педагога (1722-1794). А 3 грудня відзначатимемо 300 років від дня народження геніального українця. Григорія Сковороду без перебільшення можна вважати однією з центральних постатей України, Генієм і Батьком української філософії. Мандрівник-мислитель прожив не легке, сповнене випробувань життя. Світ "ловив його, та не спіймав". Григорій Савич вписався в історію України як основоположник української педагогічної школи та суттєво вплинув на своїх послідовників в різних культурних часових вимірах. Спадщина Григорія Сковороди є неймовірно глибокою і пізнавальною, адже сам філософ був багатогранною особистістю - не тільки мудрецем-філософом, а й поетом та письменником, твори якого вважаються класикою української літератури.

До дня української писемності і мови.

 Українська мово, в тобі – наша самобутність, наша єдність, наша звитяга, наша незалежність і майбутнє!💛💙💛💙💛💙

А ви знали?

 А ви знали, що 9 листопада 1114 року у Києво-Печерському монастирі помер 65-річний чернець Києво-Печерського монастиря Нестор-літописець, який 17-літнім поступив до монастиря, після трирічного випробування прийняв постриг. Найбільший руський історик середньовіччя, автор 1-ї редакції "Повісті минулих літ", житій князів Бориса і Гліба, Феодосія Печерського.
Більше про життя Нестора - літописця ви зможете дізнатися з книги Оксани Іванченко "Гнів Перуна". Книга є У фонді нашої бібліотеки.

ВІтаємо!

 Шановні працівники культури та майстри народного мистецтва! 
Від щирого серця вітаємо вас з професійним святом. Щастя, радості, міцного здоров’я вам і вашим родинам! Нехай здійсняться всі ваші мрії, надії та сподівання, а кожен день вашого життя буде мирним, радісним і сонячним!

8 листопада 2022 р.

Вітаємо!

Колектив Звенигородської бібліотеки ім.Ю.С.Кримського щиро вітає поетесу, керівника районного літературно-мистецького об’єднання "Звенигора", давнього друга і партнера бібліотеки, красиву жінку Людмилу Леонідівну Солончук з перемогою у Всеукраїнському літературному конкурсі творів (книг, збірок) для дітей "Лоскотон". Цей конкурс заснований 2018 року Департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України з метою заохочення професійних і непрофесійних літераторів до написання високохудожніх творів для юних читачів, виховання в них любові до рідної землі, добротворення, справедливості, життєлюбного оптимізму. Людмила Леонідівна отримала нагороду за збірку авторських пісень "Мелодії сонячної скрипки" та збірку поезій для дітей "В Українському диво-краю".

До 300-річчя Григорія Сковороди.

 Григорія Сковороду називають першим філософом-містиком, українським Сократом та надзвичайно талановитим промовцем, слова якого влучали в самісіньке серце. Пропонуємо вам крилаті вислови та цитати Григорія Сковороди, які не втрачають своєї актуальності і сьогодні.      #300Сковороді #ГригорійСковорода #Сковорода #григорійсковородацитати

До 300-річчя Григорія Сковороди.

3 грудня 2022 року будемо святкувати 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди. А чи залишилася хоча б одна людина на планеті Земля, яка хоч раз не чула славнозвісні слова українського Сократа "Світ ловив мене, та не спіймав"?   Якщо ви досі не знайомі з його історією пошуку себе, саме час це виправити! Краще зрозуміти постать Григорія Сковороди допоможуть маловідомі факти з його біографії:

* "До господарської роботи непридатний…" - Саме так вважав про свого талановитого сина батько, Сава Сковорода. Тож посприяв тому, щоби він мав зовсім іншу долю.

*  Григорій мав відмінний музичний слух та чистий голос. Тож окрім Могилянки, він навчався в Глухівській співацькій школі. Зі школи, він потрапив до Петербурзької царської хорової капели, брав участь у виступах.

* Григорій Сковорода не бажав заводити стосунки чи навіть просто закохуватися. Та така доля не оминула юнака: йому все ж припала до душі дівчина, а згодом він запропонував своїй обраниці одружитися. Однак в останній момент передумав: втік просто з-під вівтаря.

* Одного разу, імператриця Катерина ІІ забажала особисто побачити відомого філософа. При зустрічі, Григорій не вклонився їй. Коли ж Катерина запитала, чому він не хоче кланятися, Скворода спокійно відповів: "Не бажав я тебе бачити, ти сама захотіла на мене подивитися. А як же ти мене роздивишся, якщо я перед тобою удвоє зігнуся?"

*  Є думка, що Сковорода умів бачити майбутнє. Так, за переказами, він покинув Київ за декілька днів до того, як там почалась епідемія чуми, а також самостійно викопав собі могилу в день смерті.

* Григорій вкрай мало часу витрачав на повноцінний відпочинок та сон: не більше 4-х годин на добу. Завжди старався вставати зі сходом сонця.

* Основною метою людського життя Григорій вважав самопізнання. Саме цій справі він присвячував максимум часу.

* "Життя — це постійний та безперервний пошук істини" - Саме так вважав Григорій Савич, та демонстрував це на власному прикладі.

#300Сковороді #ГригорійСковорода #Сковорода