30 грудня 2022 р.

Вітаємо!

 Новий рік — свято, на яке чекають і дорослі, і діти. Хоча сьогодні через війну святкового настрою практично немає, надія на світле майбутнє та здійснення бажань все ж жевріє в душі кожного українця. Бажаємо щоб здійснилося єдине бажання мільйонів українців у всьому світі – це здобута ПЕРЕМОГА . А ще -  щоб попереду у нас були тільки хороші і світлі події, щоб нас оточували добрі і веселі люди, а в будинках наших було затишно, тепло і мирно.🎄🎅🎆🎉🌲

Новорічні вітання та вірш Лариси Юсковець від Світлани Жукової, волонтерки, члена ДФТГ.

 

Новорічні вітання від Василя Стрижиуса.


29 грудня 2022 р.

Поезія народжена війною.

 #Поезія_народжена_війною
Вірш Лідії Мищенко читає Оксана Лещенко

Поезія народжена війною.

 #Поезія_народжена_війною
Вірш Людмили Галінської читає Ольга Гаркавенко

28 грудня 2022 р.

Поезія народжена війною.

Вірш "І знову йдуть бійці в атаку" читає автор Василь Стрижиус.
#Поезія_народжена _війною 

Запрошуємо до бібліотеки!

 Напередодні новорічних свят працівники публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримсього  обладнали кілька гарних, стильних, затишних та креативних фотозон. Запрошуємо всіх бажаючих зробити чудові фотографії та зануритися в атмосферу свята! 

День календаря.

Щорічно 28 грудня світова спільнота відзначає День календаря. Дата святкування обрана на честь видання першого цивільного календаря під редакцією Якова Браса у 1708 році. Ми користуємося календарем повсякчас – як мірилом часу, фіксатором подій, засобом для планування майбутнього. Звіряємося з ним, аби спіймати миті життя, засвідчити емоції і переломні дати, підвести підсумки та спроектувати подальший розвиток подій. У наші дні календар служить не тільки для обчислення днів і місяців, а й для нагадування знаменних і пам’ятних дат і подій. Саме у цей день, Звенигородська публічна бібліотека ім.Ю.С.Кримського, вже традиційно, презентує свій календар, який присвячує видатним землякам, ювілейні дні народження яких ми будемо відзначати у наступному році. У 2023 році – це 100-річний ювілей Михайла Григоровича Іванченка.  Михайло Іванченко – наш земляк, уродженець с.Гусакове, син сотника Вільного Козацтва 1918-1919 рр., поет, письменник, художник, краєзнавець. Книги та картини Михайла Григоровича є у фонді нашої бібліотеки. 

27 грудня 2022 р.

Важливо.

 "Можна все на світі вибирати, сину. Вибрати не можна тільки Батьківщину”. 🇺🇦💛💙  Василь Симоненко

День пам'яті Івана Білика.

 Сьогодні, 27 грудня, день пам'яті Івана Білика (01.03.1930 – 27.12.2012) українського письменника, історичного романіста, перекладача болгарської літератури, лауреат Шевченківської премії. Іван Білик — людина з надзвичайно яскравою долею. Долею, що поєднала неспокійне дитинство сина розстріляного 25-річного вчителя, члена Спілки визволення України, написання роману-гіпотези з історії Праукраїни, багаторічне цькування, звільнення з роботи, пильну увагу КДБ і працю, працю, працю — письменника, перекладача, журналіста — з відновлення національної гідності народу України. Переживши більше ніж 30-річну заборону на творчість, Іван Білик зберіг безмежне бажання творити та встиг побачити видання свого першого написаного й останнього надрукованого роману "Яр", що понад 30 років пролежав "у шухляді".
Книги Івана Білика є у нашій бібліотеці. Приходьте. Нам є що вам запропонувати.📚

26 грудня 2022 р.

23 грудня 2022 р.

Вітаємо!

 24 грудня в Україні відзначається День працівників архівних установ. Тож вітаємо наших постійних і надійних партнерів – працівників архівного відділу Звенигородської РВА з професійним святом.
На нескінченних архівних стелажах зберігається історія, велика і мала, і ви, її хранителі, готові допомогти  знайти все, що тільки тут є! Ви трішки історики, трішки зберігачі і головне – безцінні працівники яким ми бажаємо бути на висоті і в пошані. Нехай на все у вас вистачає уваги і сил, нехай будні будуть плідними. Бажаємо вам міцного здоров'я, щастя, добра, впевненості в майбутньому, і головне -  перемоги і миру нашій Україні.

Борець за вільну Україну.

 24 грудня 2022 року виповнюється 85 років з дня народження В’ячеслава Чорновола – Героя України, українського політика, публіциста, діяча руху опору проти національної дискримінації українського народу, нашого земляка. До цієї дати працівники Звенигородської ПБ ім.Ю.С.Кримського підготували книжкову виставку  "Борець за вільну Україну".  Відкривають виставку "Твори В’ячеслава Чорновола в 10-ти томах", що вийшли у київському видавництві "Смолоскип" протягом 2002-2015 років, голова редколегії Атена Пашко. Представлені на виставці  видання української діаспори та дослідження сучасних істориків і політиків про внесок В.М. Чорновола у розвиток суспільно-політичної думки та розбудову державності України, а також спогади соратників та  література про його життя і політичну діяльність.
Запрошуємо охочих до нашої бібліотеки ознайомитися з матеріалами виставки. Буде цікаво.
#ВячеславЧорновіл #вячеславчорновіл85 #чорновіл85

До 85-річчя В'ячеслава Чорновола.

 Вірш Василя Стрижиуса "України син" читає завідувачка відділом обслуговування Ольга Гаркавенко.
#ВячеславЧорновіл #вячеславчорновіл85 #чорновіл85

22 грудня 2022 р.

Вітаємо!

Сьогодні - День енергетика. Свято людей, які повертають нам світло після темряви ліквідовуючи наслідки рашистських "ракет миру" та іншої нечисті.
Дякуємо вам!

Марко Вовчок.

 22 грудня 1833 року народилася українська письменниця Марко Вовчок - Марія Олександрівна Вілінська. Росіянка за походженням, вона досконало вивчила українську мову, і через шість років створила "Народні оповідання", які принесли їй славу в Європі. Твори Марка Вовчка за життя були перекладені багатьма європейськими мовами, а французька редакція повісті "Маруся" отримала нагороду Французької Академії і стала класичним твором французької дитячої літератури, витримавши майже двадцять видань. Марко Вовчок знала близько 10 мов, вільно володіла французькою, англійською мовами. Вона багато перекладала. Перелік перекладених нею творів склав би цілу бібліотеку зарубіжної літератури. Невичерпним джерелом творчості для Марка Вовчка був Шевченків "Кобзар". Вона вважала Шевченка літературним батьком, ідейним спільником. "Яке величне, прекрасне створіння ця жінка.", - писав про неї Тарас Шевченко, а ще називав "кротким пророком та донею". Завдяки літературній діяльності Марка Вовчка значно зросла роль української літератури в 40-60 рр.ХІХ сторіччя. Останні роки життя Марко Вовчок прожила на Кавказі. Померла на Північному Кавказі в передмісті м. Нальчик, де й похована.

21 грудня 2022 р.

Вітаємо!

Український поет, письменник, музикант і волонтер Сергій Жадан удостоївся ще однієї важливої європейської премії. Цього разу це премія від фонду Schwarzkopf. "Його поезія та погляди символізують активне громадянське суспільство. Перед обличчям війни він уособлює надію не лише для України, але й для всієї Європи", — говориться на сайті премії. 
Премія Schwarzkopf Europe Prize щороку вручається громадським діячам або організаціям, що відстоюють демократичні цінності, такі як свобода вираження думки, мирне співіснування, боротьба з репресивними та недемократичними режимами. 

#Поезія_народжена_війною



 Це наш аркан... Це наш останній танець...
По склі, хоча співаєм - по росі...
Цих триста днів, що кожен як спартанець,
Це наш гопак, котрий танцюють всі,
Самі собі постанемо щитами... 
І кожен меч - як виріс із руки... 
Могили навернули нас до тями, 
Із-під чобіт - розтоптані страхи... 
Керва взялась калиновою бростю 
Прийшла на нашу музику пора... 
Це наш аркан над Тисою і Россю. 
Це наш гопак від Бугу до Дністра, 
Затерта вічна рима до руїни? 
Затуркана натурниця сльози? 
З твоїх образ одвічних, Україно, 
На небесах писали образи... 
Під цей осатанілий пафос герців
Історію станцюємо навспак
А ці ідуть куди страшніші персів, 
В аркан, братове... А відтак - в гопак... 
Бо це насправді наш пекельний танець... 
По склі, хоча співаєм - по росі... 
Цих триста днів... І кожен, як спартанець... 
МузИко, мУзику... Танцюють всі!
Богдан Томенчук.
Графіка офорт Г. Якутович

19 грудня 2022 р.

Бібліотечні посиденьки.

Сьогодні, 19 грудня,  члени клубу "Берегиня" зібралися на своє чергове засідання. Адже сьогодні День Святого Миколая, особливе свято, на яке всі чекають з нетерпінням, щоб попросити у святого здійснення своїх найзаповітніших мрій. Завідувачка відділом обслуговування Ольга Гаркавенко привітала присутніх зі святом, а голова міської ветеранської організації Алла Мартиненко вручила  невеличні гостинчики, а ще повідомила, що для  кожного члена "Берегині" передплачено  місцеву газету "Шевченків край". А потім були пісні, музика, чай та солодощі і, звичайно, фотосесія.

Марія Матіос.

 19 грудня день народження Марії Матіос - відомої української письменниці, прозаїка і поетеси, публіцистки, лауреатки Шевченківської і багатьох інших премій, народної депутатки України двох скликань. Марія Матіос - авторка кількох поетичних збірок, але найбільшу популярність їй принесли прозові твори, перекладені багатьма мовами. Національний бестселер - роман Марії Матіос "Солодка Даруся" було визнано найкращою книгою першого 15-річчя Незалежності, яка найбільше вплинула на українців. Саме з цією книжкою Марія Матіос стала лауреаткою Шевченківської премії. Це приголомшлива розповідь про нещадні жорна історії, невитравлюване людське зло і незнищенне добро водночас.
Марія Матіос - трикратна переможниця конкурсу "Книжка року": у 2005 р. - "Солодка Даруся", у 2008 р. - "Майже ніколи не навпаки", у 2019 р. - "Букова земля". "У мене багато книжок, вони всі різні, але їх об’єднує те, що я люблю історію в людині й людину в історії. Мене цікавить, як людина поводить себе у пастці, як обирає свою дорогу, цікавить мотивація вчинків, поведінки.", - Марія Матіос.
Книги цієї авторки є у фонді нашої бібліотеки, приходьте, вибирайте, знайомтесь з творчістю чи перечитайте твори Марії Матіос.


18 грудня 2022 р.

Національний тиждень читання. День 7.

❤️Художня література: література для дітей і та підлітків і молоді 
❤️Нехудожня література: нон-фікшн: практична психологія / психологічні порадники / мотиваційна література
🧐❓А ви щось читали з цих книг?)
#ЗачитанеДоДірок  #тижденьчитання 

17 грудня 2022 р.

Національний тиждень читання. День 6.

❤️Художня література: комікси / манга / мальописи / графічні романи
❤️Нехудожня література: нон-фікшн: науково-популярна література для дітей
🧐❓А ви щось читали з цих книг?)
#ЗачитанеДоДірок  #тижденьчитання

16 грудня 2022 р.

Національний тиждень читання. День 5.

❤️Художня література: жахи / нуар / хорор / химерна проза / готика / містика / трилер 
❤️Нехудожня література: нон-фікшн: мистецькі видання про культуру (їжа, кіно,
архітектура, музика, музейні колекції тощо
🧐❓А ви щось читали з цих книг?)
#ЗачитанеДоДірок  #тижденьчитання

15 грудня 2022 р.

Соломія Павличко.

15 грудня виповнилося б 64 роки Соломії Павличко. Вона була письменницею, літературознавицею, перекладачкою, авторкою праць з теорії літератури, історії фемінізму, доктором філологічних наук, професором Києво-Могилянської академії, членом Спілки письменників України. Засновниця видавництва перекладної наукової літератури "Основи". "Блискучий учений, літературний критик, перекладач, вона, поза всім тим, була самовідданим культуртреґером у найкращому сенсі цього слова, завжди витворювала навколо себе атмосферу творчого пошуку, прилучала до задуманих нею проектів багатьох і багатьох людей.", - так про С.Павличко відгукувалась Віра Агєєва.
Книга Соломії Павличко "Націоналізм, сексуальність, орієнталізм: складний світ Агатангела Кримського" є у фонді нашої бібліотеки. Це остання праця науковиці - багатопланове дослідження життєвого і творчого шляху Агатангела Кримського, всесвітньо відомого вченого-сходознавця, видатного громадського діяча, поета, письменника, перекладача. Проникнення дослідниці в найпотаємніші глибини психіки високоталановитої людини, тонкий аналіз художніх творів, безсторонні, виважені характеристики оточення та політичної і соціальної атмосфери, в якій жив Кримський, дають змогу по-новому оцінити цю дивовижну, одну з найвеличніших і найтрагічніших постатей української інтелектуальної історії.

А ви знали?

 А ви знали, що "За двома зайцями" Михайла Старицького – це обробка п'єси Івана Нечуя-Левицького "На Кожум'яках". Цікаво, що п'єса вважалася спільним твором письменників і перша публікація 1890 року містила прізвища обох. У першій постановці, роль Голохвостого зіграв Панас Саксаганський, Проні — Марія Садовська, Сірка — Іван Карпенко-Карий. 
У п’єсі висміюється життя українських русифікованих міщан Києва. І нині це набуває нової гострої актуальності, чи не так?

Національний тиждень читання. День 4.

❤️Художня література: фантастика / фентезі / наукова фантастика
❤️Нехудожня література: нон-фікшн: популярні видання про науку для дорослих 
🧐❓А ви щось читали з цих книг?)
#ЗачитанеДоДірок  #тижденьчитання

14 грудня 2022 р.

А ви знали?

 А ви знали, що 14 грудня 1944 року Президія Верховної Ради РРФСР своїм указом замінила назви районів і відповідних районних центрів Кримської АРСР з кримськотатарських і німецьких на російські. Зокрема, Ак-Мечетський район було перейменовано на Чорноморський, а село Ак-Мечеть - на село Чорноморське, Ак-Щейхський район - на Роздольненський. За підрахунками дослідників, упродовж наступних років було перейменовано 1 062 села в 26 районах Крим (приблизно 90 % від усіх топонімів) Після депортації кримськотатарського народу радянська влада розпочала в Криму ліквідацію всього, що нагадувало про етноси, які населяли Крим.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

Олег Шинкаренко. Кагарлик.
"У супермарĸет "Ашан" влучила ĸрилата раĸета. Це трапилося багато роĸів тому, тож сьогодні ніхто не пам’ятає обставин, за яĸих це сталося. Але дивним чином після обвалу даху та пожежі у внутрішніх приміщеннях будівля стала більш придатною для життя родини з трьох людей..."
– це не опис подій в Україні в 2022 році, це уривок з роману "Кагарлик", який український письменник Олег Шинкаренко написав 12 років тому. Роман  "Кагарлик" - це сатирична антиутопія, що зображує життя в Україні через сто років.  Головний герой, чию свідомість використали для виготовлення комп'ютерів російських військових супутників, намагається повернути втрачену через це пам'ять та свою дружину. Для цього він вирушає у загадкове місто Кагарлик, де в результаті випробування новітньої зброї назавжди зупинився час. 
Кого зацікавили події, що відбуваються у романі – приходьте до бібліотеки . Книга чекає на свого читача.

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

14 грудня – день, коли Українська держава вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Насамперед, це день мужніх та самовідданих людей, які прийняли доленосний виклик — захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС енергоблоку. Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.
Пропонуємо вам добірку книг, які по різному розкривають страшну екологічну катастрофу.

Національний тиждень читання. День 3.

❤️Художня література: історичний роман / історична новела (оповідання)
❤️Нехудожня література: нон-фікшн: популярна історія, репортажі, соціально-
політичні видання
🧐❓А ви щось читали з цих книг?)
#ЗачитанеДоДірок  #тижденьчитання

13 грудня 2022 р.

Микола Хвильовий.

13 грудня народився Микола Хвильовий – один із найвизначніших українських письменників ХХ століття. Лідер покоління, яке згодом назвуть "Розстріляним Відродженням". Хвильовий умів давати не тільки новий стиль, а й нові сенси українській літературі. За своє недовге життя став однією з ключових та найтрагічніших фігур національної літератури. Як людина, для деяких міг стати неоднозначним, але в історію увійшов як емоційний, прогресивний та високоінтелігентний інтелектуал. Митець, що усіляко підтримував та впроваджував україноцентризм, будував ідеологію національно-культурного відродження України й виступав за інтеграцію українського в європейську та світову культуру. 
Книги Миколи Хвильового є у фонді нашої бібліотеки. Запрошуємо охочих познайомитися чи перечитати твори цього письменника.

День пам'яті Василя Симоненка.

Сьогодні день пам'яті Василя Симоненка. У ніч з 13 на 14 грудня 1963 року обірвалося життя Василя Симоненка – українського поета - "шістдесятника" й журналіста. Смерть Симоненка у 28-річному віці стала надзвичайно трагічною подією в культурі української нації. За своє коротке життя поет зміг залишити не лише пам’ять про себе, але й безліч прекрасних віршів. І якби доля відвела поету більше років, можливо, українці мали б ще одного письменника такого масштабу як Тарас Шевченко. Співвітчизники по всій Україні пам’ятають його як незламного борця і правдолюба. Для багатьох він був прикладом для наслідування, кумиром і символом протидії тоталітаризму.
У 1995 році Василю Симоненку посмертно присуджено Державну премiю Украïни iменi Т.Г. Шевченка.

Миколі Леонтовичу - 145.

 Сьогодні виповнюється 145 років від дня народження Миколи Леонтовича - геніального композитора, хорового диригента, громадського діяча, педагога, збирача українського фольклору, одного із засновників української національної композиторської школи (1877-1921). Понад 100 років лине світом славнозвісний "Щедрик" (відомий в англомовній версії під назвою "Carol of the Bells") Миколи Леонтовича. Вперше твір було виконано у 1916 році в Києві. Проста мелодія в обробці композитора отримала нову неймовірну енергетику. 4 грудня цього року в нью-йоркському Carnegie Hall відбувся концерт "Notes from Ukraine", присвячений сотій річниці премʼєри "Щедрика" в США. Музично-творча спадщина Миколи Леонтовича, якому доля відвела лише 43 роки - це понад сто творів обробок українських народних мелодій (“Щедрик”, “Козака несуть”, “Дударик”, “Із-за гори сніжок летить”, “Женчичок-бренчичок”, “Гаю, гаю, зелен розмаю“ та інших), хори на слова українських поетів “Льодолом”, “Літні тони”, “Легенда” та “Моя пісня”, незакінчена опера до дитячої казки Б. Грінченка “На русалчин Великдень”. Миколу Леонтовича  називали Бахом у хоровій музиці. Геніальний композитор у своїх творах все життя пропагував українську культуру . Він збирав та обробляв козацькі пісні, створюючи високохудожні твори-пісні.
У 2018 році вийшов чудовий роман "Прилетіла ластівочка" Ірен Роздобудько про Миколу Леонтовича. Ця книга є фонді нашої бібліотеки. Приходьте,  читайте, робіть свої неупереджені висновки.

Національний тиждень читання. День 2.

❤️Художня література: детектив / пригоди / бойовик / вестерн             
❤️Нехудожня література: нон-фікшн: тревелоги, подорожні нотатки
🧐❓А ви щось читали з цих книг?)
#ЗачитанеДоДірок  #тижденьчитання

А ви знали?

 А ви знали, що головним убором Українських Січових Стрільців та Української Галицької армії, пізніше Карпатської Січі та УПА була мазепи́нка. Характерною ознакою є клиноподібний розріз спереду і така форма не була новим винаходом, дещо подібне відомо ще з Речі Посполитої XVII століття. Однак, січовикам потрібно було щось своє. 1916 року Левко Лепкий розробив новий головний убір для УСС, який був затверджений Одностроєвою комісією. Спереду на головному уборі була кокарда, на якій зображені два леви на скелі й напис "УСС. 1914". 20 квітня 2015 року Міноборони затвердило мазепинку, як польовий кашкет Збройних сил України.
#А_ви_знали

12 грудня 2022 р.

Гюстав Флобер.

 12  грудня 1821 року народився Гюстав Флобер (Gustave Flaubert), французький письменник-романіст, класик світової літератури, невтомний мандрівник та альтруїст. Яскравий представник реалізму та романтизму у літературній галузі. Товаришував із провідними французькими літераторами, серед яких були Еміль Золя, брати Едмон, Жуль де Гонкур, Альфонс Доде та Віктор Гюго. Опікувався журналістською та письменницькою кар’єрою Гі де Мопассана. Був невтомним працеголіком, який повсякчас вдосконалював свій письменницький стиль, створюючи вишукану "матерію" слова. Справжнє визнання письменник здобув з моменту виходу роману "Пані Боварі" (1857). Наступні романи Флобера "Саламбо" (1862) та автобіографічний твір "Виховання почуттів", опублікований у 1869 році, популяризували творчість письменника далеко за межі Франції. 

Національний тиждень читання. День 1.

Друзі, упродовж Національного тижня читання ми щодня будемо публікувати підбірку  книжок, які користуються найбільшою популярністю серед читачів нашої бібліотеки.
💖  Художня література: любовний роман / мелодрама / сімейна сага 
💖  Нехудожня література: мемуари / біографії / автобіографії
❓😉 А ви щось читали з цих книг?)
#ЗачитанеДоДірок і #тижденьчитання 

Долучайтеся до Національного тижня читання!

Запрошуємо всіх охочих долучитися до Національного тижня читання — як особисто, так і від імені організації. 
❗Як взяти участь в Національному тижні читання?
 ✅ділитися своїми найбільш улюбленими книжками від українських або іноземних авторів, виданих українською мовою з хештегами #ЗачитанеДоДірок і #тижденьчитання 
✅розповідати про найбільш важливі для вас і для українського суспільства книги цього воєнного року з хештегами #КнигаНаВійні і #тижденьчитання
✅поширювати добірки книжок, які стали особливо важливими для вас або вашої організації протягом війни 2022 року або популярними у сфері вашої діяльності з хештегами: #КнигаНаВійні і #тижденьчитання
😉Подаруймо один одному можливість знайти нові книжкові скарби📚 до зимових свят!
#тижденьчитання #ЗачитанеДоДірок #КнигаНаВійні

Національний тиждень читання.


З 12 до 19 грудня Український інститут книги проводить  Національний тиждень читання. Мета тижня - привернути увагу до українських книжок, наявних у бібліотечних фондах України, популяризувати читання як життєву практику серед українців та посприяти розвитку популярної літератури українською мовою. Протягом Національного тижня читання  планується публікувати і поширювати інформацію про найбільш популярні книжки в українських книгозбірнях у 7 жанрах популярної художньої літератури та в 7 жанрах популярної літератури нон-фікшн - по парі добірок на кожен день тижня. Сформований перелік  свідчитиме про вподобання українських читачів по всій території України. Звенигородська ПБ ім.Ю.С.Кримського також долучилася до формування  переліку найбільш популярних книжок, виданих українською мовою, серед читачів наших бібліотек.  Слідкуйте за нашими публікаціями, і ви дізнаєтесь, що люблять читати читачі нашої бібліотеки.
#ЗачитанеДоДірок  #тижденьчитання 


9 грудня 2022 р.

8 грудня 2022 р.

А ви знали ?

А ви знали, що 8 грудня відзначається День мандрівника у часі. Ідея такого подорожування здавна бентежила розум людей, бо хто ж з нас не хотів часом змінити щось у минулому чи подивитись, як там виглядає життя у майбутньому? Але у таких привабливих мандрівках криється велика небезпека, тому що ніхто не може впевнено сказати, чи впливає зміна минулого на події у майбутньому і як   безпечно повернутися з того ж майбутнього. Ми  пропонуємо вам книжкові подорожі, для цього  зібрали строкату колекцію книжок про мандри у часі без простих та однозначних сюжетів. #А_ви_знали

Книги від автора.

Публічна бібліотека ім.Ю.С.Кримського отримала в дарунок книги від Михайла Наєнка, професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка, почесного професора Черкаського університету імені Богдана Хмельницького, відомого українського філолога, літературознавця, члена Спілки письменників та Спілки журналістів України, Заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка та Української міжнародної премії імені Григорія Сковороди .
Дякуємо Михайлу Кузьмовичу  за подаровані книги, які стануть важливою частинкою фонду нашої бібліотеки і обов'язково знайдуть свого читача.

7 грудня 2022 р.

Це цікаво! Із фонду нашої бібліотеки.

 Сьогодні, 7 грудня, виповнюється 122 роки від дня народження Катерини Білокур - геніальної українки, самобутньої художниці аж ніяк не "наївноого" мистецтва (1900-1961). Фантастичний світ її картин заворожує. Сьогодні її ім'я входить до переліку найвідоміших жінок України. Величезний внесок у справу збереження, дослідження та популяризації творчості Катерини Білокур зробив відомий український мистецтвознавець, дослідник біографій видатних діячів української культури Микола Кагарлицький. Саме завдяки йому світ заново відкрив для себе не лише геніальну художницю Катерину Білокур, а й занурився у світ її епістолярної спадщини, не менш талановитої, ніж живопис. Документальна оповідь у листах художниці, розвідках Миколи Кагарлицького  "Катерина Білокур. Я буду художником" є у фонді нашої бібліотеки. Приходьте, читайте, знайомтесь з життям народної художниці, геніальної особистості Катерини Білокур. 
Ознайомитися з творчістю мисткині, з усіма її роботами, які зберігаються в Україні, - в Музеї садибі К. Білокур у с. Богданівка, Яготинській картинній галереї, Державному музеї українського народного декоративного мистецтва, Полтавському художньому музеї та інш. ви зможете перегорнувши сторінки фотокниги  "Катерина Білокур".

Важливо!

 І хто б там що, кому не говорив, і згине зло і правда переможе 💪🏻🇺🇦

6 грудня 2022 р.

Бібліотека рекомендує.

📗Марія Матіос "Букова земля"
Пронизлива, глибока і зухвала сага завдовжки у 225 років, пропущена через перехресні історії п'яти родин різного суспільного рівня і статусу, а також історичних персонажів, так чи інакше пов'язаних з Буковиною. Землероби, скотарі, воїни, посли і міністри постають повноправними творцями не лише приватної, а й загальноєвропейської історії. Недаремно авторка означила жанр свого твору як роман-панорама. Географія його подій простягається від крихітного буковинського хутора Сірук — до Відня, Берліна, Бухареста, Москви і Берна. А обрамленням цього класичного роману виступає особливий сюжет зі Станиці Луганської літа 2014 року. Це справжня, невигадана, жива історія рідного краю. Історія неймовірних людей. Історія, яку потрібно знати і пам’ятати. Історія, яка не може залишити нікого байдужим, тому що вона — наша спільна.
📘Софія Андрухович "Амадока"
Складний багатогранний роман, який переплітає історії Другої світової війни і АТО та море таємниць, які непросто розгадати. Понівечений до невпізнаваности в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману "Амадока" тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яти: чоловік не пам’ятає ні свого імени, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомости, зшивати докупи спільну історію.  
📙Тамара Горіха Зерня "Доця"
Події роману розгортаються навесні-влітку 2014 року у Донецьку. Донбас - це точка обнуління, місце сили, де прозвучали найважливіші запитання. Як це — в один момент втратити звичне життя і не знати, що буде далі? Як це — коли немає звідки чекати підтримки? Не знати, хто із знайомих допоможе, а хто підставить? Не відчувати себе в безпеці у своєму будинку, на своїй вулиці, в своїй країні?  Героїня роману втратила родину, дім, роботу, ілюзії - і  зібрала уламки життя заново, віднайшла новий смисл і нову опору. Крок за кроком читач спостерігає процес трансформації, переродження гречкосія у воїна. Ця книга назавжди змінила того, хто її написав, і змінить кожного, хто її прочитає. 
📗Василь Шкляр "Чорний ворон. Залишенець" 
Історичний роман , який відтворює одну із сторінок української історії — боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках. Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб убити у пам'яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. На їхньому бойовому чорному прапорі напис: "Воля України або смерть". Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони — залишенці — обрали собі смерть. 
📘Вахтанг Кіпіані "Справа Василя Стуса"
Неможливо не захоплюватися силою слова, чіткістю позиції, неймовірною любов'ю до Батьківщини та рідних... Страшно, що така видатна людина жила в такий непростий час... Незважаючи ні на що, Василь Стус не підкорювався системі, залишався вірним своїм переконанням і повинен запам'ятатися українському народу своєю незламністю. 
📙Сергій Жадан "Інтернат"
Війна завжди приходить несподівано. Ти  чуєш звук пострілів та бачиш вогонь у вікні, і звичний хід днів безповоротно рушиться. Тепер настав час боротися за власне виживання та вирішити, за якими барикадами доведеться опинитися. Глибокий та захопливий роман, який відбив бачення автора життя в зоні АТО, його драму, проблеми вибору та самоідентичності, національної психології та патріотизму, радикальних поглядів та ліберальної байдужості. Події роману відбуваються на Донбасі протягом трьох зимових днів 2015 року. Тридцятип'ятирічний вчитель української мови на ім'я Паша вирушає до міста (прототипом вірогідно є Дебальцеве), щоб забрати звідти свого племінника, який живе в інтернаті. Час для здійснення такої мандрівки, однак, не зовсім підхожий, адже українська армія саме покидає місто, яке оточують сепаратисти...

Слава ЗСУ!

МИ ВОЇНИ. НЕ ЛЕДАРІ. НЕ ЛЕЖНІ.
І наше діло праведне й святе.
Бо хто за що, а ми за незалежність.
Отож нам так і важко через те.
Ліна Костенко 


#славаЗСУ #славаукраїні #героямслава #УкраїнаПереможе #всебудеукраїна 💪💛💙🇺🇦🇺🇦🇺🇦

Вітаємо!

 6 грудня Україна святкує День Збройних Сил. Цього року дуже важливо подякувати тим, хто щодня захищає нашу рідну землю від ворогів. Шановні воїни, захисники України бажаємо вам козацької мужності, дідівської гідності, батьківської мудрості, могутньої сили волі та віри у власні сили.  Слава ЗСУ! Слава Україні! Героям слава! Все буде Україна!💪💛💙🇺🇦🇺🇦🇺🇦

5 грудня 2022 р.

Важливо!

 І хто б там що, кому не говорив, і згине зло і правда переможе 💪🏻🇺🇦

Міжнародний день волонтерів.

 5 грудня  відзначають Міжнародний день волонтерів — International Volunteer Day.  Цей день присвячений людям, які добровільно та безкорисливо допомагають тим, кому необхідна допомога. Сьогодні українські волонтери 💛💙 – це важлива частинка нашого народу, яка наближує нашу спільну перемогу, адже на їх плечах лежить неабияка допомога та відповідальність під час війни. Потужним поштовхом для волонтерства в Україні стали Революція Гідності та війна на Донбасі. Тисячі українців без жодного примусу допомагали Майдану продуктами, теплими речами, наметами, грошима. Згодом були налагоджені постачання ЗСУ та добровольчих підрозділів, що виконували завдання у зоні АТО, оскільки на той момент забезпечення з боку держави залишало бажати кращого. Волонтери збирали гроші та доправляли військовим майже все необхідне — від продуктів харчування, пального, транспорту, медикаментів та одягу до бронежилетів, тепловізорів, безпілотників та спецтехніки. Також волонтери займалися пошуком, ексгумацією та вивезенням тіл військових, загиблих на Донбасі. Після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року стихійно організувався потужний волонтерський рух допомоги українським військовим та цивільним, що страждали від війни. Оцінити кількість громадян, залучених до волонтерства, неможливо — лік іде на десятки тисяч, а благодійні внески роблять мільйони українців. Саме завдяки такій єдності ми обов’язково переможе! 💪🇺🇦

3 грудня 2022 р.

До міжнародного дня людей з інвалідністю.

Щорічно 3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Відзначення цієї дати – це привід задуматись над проблемами, з якими щоденно стикаються люди з інвалідністю, посилити увагу до захисту їх гідності, прав і благополуччя. Вони не вимагають до себе жалю, тому що, як ніхто давно усвідомили що це шлях в нікуди. Вони пристосовуються як можуть з усіх своїх сил.  І для їх виживання не потрібно щось особливе, лише елементарне - можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе звичайними людьми. 3 грудня ветеранська організація міста спільно з працівниками ПБ ім.Ю.С.Кримського та волонтерами провели зустріч з ветеранами-працівниками УТОСу та мешканцями міста з обмеженими можливостями. Вела зібрання Лариса Різник. Зі словами подяки за силу волі, жагу до життя звернулася до присутніх голова міської ветеранської організації Алла Мартиненко. Протягом зустрічі волонтери з ансамблю "Журавка" Любов Павлова, Тетяна Проценко та Олена Дерега виконували українські народні пісні, читали вірші. Дмитро Савицький зігрівав душі присутніх грою на гітарі. Зустріч пройшла в теплій атмосфері, присутні отримали задоволення від душевного спілкування та приємного чаювання зі смачними тістечками.