31 січня 2023 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки

 Ольга Саліпа “Зламані речі”. Авторка каже, що це своєрідний терапевтичний роман, який дарує надію. У книзі розповідається про Регіну, яка виросла у дитячому будинку. Не потрібна нікому, зайва в цьому світі, вона пізнала чимало поневірянь. У Марії завжди є дорогі іграшки, а багатий тато постійно виконує її забаганки. Але на п’ятнадцятий день народження дівчини трапляється жахлива трагедія. Батьки Марії гинуть в автомобільній аварії. Тоді дівчинка опиняється в дитячому будинку і знайомиться з Регіною. Тепер їх поєднає горе і дівчата стануть справжніми подругами. Згодом їм обом доведеться пізнати біль зради. Обидві виборюватимуть своє право на любов і щастя. Але одна з них буде вирішувати, чи заслуговує на щастя інша.  У книзі є усе: біль, сльози, відчай, втрати, зрада, самотність, війна, Майдан, віра, молитва,  любов, дружба та спокій. Не хотілося, щоб ця історія закінчувалася. Це одна з небагатьох книг, яку потрібно перечитувати не один раз. Рекомендуємо!!!  
#сучаснаукраїнськапроза #книжкові_новинки  #укрсучліт 
#бібліотека_радить #увага_новинки #читаюукраїнською #люблючитати #ольгасаліпа #зламаніречі 

30 січня 2023 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

“Дерево роду” — пригодницько - історичний роман, що  став першою частиною сімейної саги “Дикі паростки” української авторки Ольги Саліпи. Події в цій книзі відбуваються на землі, де народилася авторка, – в містечку Гусятин і розпочинаються в кінці XIХ століття. Двоє братів, Богдан та Іван, колись захопилися однією жінкою - повією Магдою. Минули роки. І вже Іванові сини, Петро й Семен, спалахують таємною жагою до однієї дівчини Сабіни.
Час великих історичних зламів і громадянських війн. На полі битви проливається українська кров у бою під Крутами. Петро стає до лав Галицької армії. Семен страждає від мук нерозділеного кохання та ненависті до власного брата, поки не зіштовхується з колишньою коханкою батька - тією самою фатальною блудницею Магдою. У серці спалахує заборонена пристрасть. За спинами братів чатують НКВДисти та зрадники, країна здригається від зламних подій. Крізь тонкий серпанок прорвуться темні гріхи батьків і синів - помилки, які спокутувати дітям дітей. Історія, що почалася з ненависті, триватиме ще не одне покоління.
#сучаснаукраїнськапроза #книжкові_новинки #бібліотека_радить #увага_новинка  #читаюукраїнською #люблючитати #ольгасаліпа #деревороду #укрсучліт

24 січня 2023 р.

Увага! Новинки.

 Книжковий фонд нашої бібліотеки знову поповнився новими україномовними книгами 📗📘📕, придбаними за рахунок благодійних читацьких внесків. Цього разу увазі наших читачів пропонуємо українських авторів 🇺🇦, таких як Роман Данилюк, Оксана Луцишина, Василь Махно, Ольга Саліпа, Анастасія Нікуліна та Олег Бакулін, для шанувальників зарубіжних детективів та трилерів 👀  — Райлі Сайгер, Катріона Ворд, Жан Крістоф Гранже, Роберт Бриндза. А це до вашої уваги найпопулярніша книга 🔥  американської письменниці молодіжної літератури, любовних романів та психологічних трилерів Коллін Гувер “Веріті”.
Бібліотека дякує читачам за підтримку, за можливість придбати нові книги і запрошує любителів читання до нас по новинки 📚. Вам буде що вибрати.😉
❗️НАГАДУЄМО: ми з вдячністю приймаємо нові україномовні книги, а також фінансову допомогу для поповнення книжкового фонду сучасною літературою.

16 січня 2023 р.

МАЛАНКА - ФЕСТ

 13 січня у в Звенигородському центрі культури і дозвілля ім. Т.Г. Шевченка відбувся благодійний захід на підтримку ЗСУ  МАЛАНКА - ФЕСТ. Працівники Звенигородська публічна бібліотека імені Кримського також долучилися до цього заходу — продавали 📕📗📘книги у букіністичній крамничні ( виручили 1700 грн.),  а ще  -  власноруч виготовлені смаколики: 🍊гарбузові цукати та 🍒🍎 фруктово — ягідну пастилу   (за які отримали 770 грн). Отримані кошти підуть на підтримку наших захисників.
Ми вдячні організаторам МАЛАНКА - ФЕСТу  за можливість долучитися до цього благодійного заходу. 
Об’єднуємо зусилля та згуртовуємось заради перемоги! 🇺🇦 🇺🇦 🇺🇦


12 січня 2023 р.

Важливо.


 #важливо #васильстус #cтус #цитативасилястуса

Марія Примаченко.

 12 січня 1909 року народилася Марія Овксентіївна Примаченко – українська народна художниця🎨, творчість якої прекрасне, дивовижне, утаємничене, і до кінця незбагнене явище, – більше століття привертає до себе увагу шанувальників мистецтва, дослідників, художників, культурологів, мистецтвознавців. У неї збереглося чудове дитяче вміння протягом усього життя сприймати його як казку. Вона жила, ніби у двох світах. Один - реальний, у якому жили всі, а другий належав лише їй. В її світі жили чудернацькі звірі, співали дивовижні птахи, літали риби і коні, паслися барвисті корови з людськими очима. Її "звірина серія" - явище унікальне, яке не має аналогів ні у вітчизняному, ні у світовому мистецтві. 
Жінка з нелегкою долею, малописьменна, була визнана зіркою першої величини у “Всесвітній енциклопедії наївного мистецтва”, виданій у Белграді у 1984 році. У 1937 році картини Марії Примаченко виставлялися в Парижі. Пабло Пікассо, видатний художник, відзначив, що якби Марія Примаченко проживала у Франції, то могла б стати значно відомішою, аніж він сам.
Малюнками Марії Примаченко японці ілюструють свої букварі. У 2020 р. українська анімаційна студія Ukranimaua показала першу серію мультсеріалу "Дивосвіт", знятого за мотивами творчості художниці Марії Примаченко. У минулому році світом мандрувала виставка "Український світ Марії Примаченко". З нею познайомились в багатьох країнах. 
У фонді нашої бібліотеки є 📚книги про художницю та кілька фотоальбомів з роботами майстрині. Приходьте, вибирайте, знайомтеся.😊
#МаріяПримаченко

11 січня 2023 р.

Дякуємо!

 Щороку 11 січня в світі відзначається приємне свято – Міжнародний день “Дякую”. Часто в поспіху ми забуваємо сказати це слово, а воно є надзвичайно потрібним. За допомогою “дякую” можна не лише висловити вдячність до всіх, хто робить наше життя кращим та щасливішим, всього одне щире “дякую” може змінити дуже багато – взаємини стають теплішими, а світ навкруги – добрішим. Тож коли, як не в цей день, від щирого серця подякувати  рідним, друзям, сусідам та колегам? І найбільша подяка, звичайно, нашим ЗСУ🇺🇦. Дякуємо вам, наші героїчні воїни, за вашу сміливість, відданість та силу 💛💙. Дякуємо вам за те, що ви боретесь за нас, за нашу свободу, за наше сьогодення та майбутнє. За те, що ви є для нас прикладом незламності та витримки💛💙. 

10 січня 2023 р.

А ви знали?

 
А ви знали, що сьогодні відзначають ще одне незвичайне свято - День подяки кімнатним рослинам 🌱🌿🌵🍀. Цей День дає офіційну можливість нагадати людям про переваги кімнатних рослин. Вони знаходяться з нами, як члени родини - 24 години 7 днів на тиждень, протягом багатьох років. Вони викликають у нас захоплення і замилування, дехто з кімнатними квітами навіть розмовляє, від чого і сама людина отримує емоційне розвантаження, та і квітка росте краще. Кімнатні рослини можна сміливо назвати мовчазними помічниками, вірними друзями та лікарями їхніх власників. Вони, безумовно, приносять користь господарям квартир та поглинають негативну ауру, виділяють флюїди радості та щастя. Тож не забудьте сьогодні привітати свої кімнатні рослини із святом. Вони хоч і не чують вас, та все зрозуміють!😊
Наша бібліотека має широкий вибір книг📗📘📙, які познайомлять вас із тонкощами догляду за рослинами, дадуть відповіді на питання не тільки “що саме і скільки кому з них давати”, а й на глибші: “навіщо” і “чому”. А також порадить, як вибрати рослини, найпридатніші для умов вашої квартири чи ваших життєвих обставин.

А ви знали?

 А ви знали, що 10 січня  відзначають День своєрідних людей. В честь унікальності, незвичайності, дивацтва і химерності людини. Саме люди, яких називають "своєрідними", "несхожими", "дивними" або "ненормальними", завжди приводять світ у рух, тому що вони живуть нестандартно. “Дивні” люди кидають виклик існуючому стану речей і категорично спростовують уявлення про те, що незвичайне – це погано. Нам здається, що День своєрідних людей – це чудова нагода для них проявити себе. Щоб підтримайте їх. ми пропонуємо вашій увазі підбірку книг  саме про таких людей!
#а_ви_знали

9 січня 2023 р.

Поетичні рядки.

І перший сніг, і плавний супокій.
Цвіте різдвяник — в домі тихе свято.
Так мало нам потрібно й так багато —
всього в нас є на вуличці вузькій.
Тут на снігу з’являються сліди
колишніх свят, і голоси минулі
уґвинчуються в стіни, ніби кулі,
і кличуть нас до себе назавжди.
Ті погуки — блаженні й больові.
Щось вічне зацвітає у крові
і стугонить навально, мов кіннота.
Сліди згорають легко, мов папір,
коли нагряне день, але повір,
що ми без них — немов свіча без ґнота.
 #ЮрійАндрухович 

Важливо!

А ви знали?

А ви знали, що 9 січня 99 років тому в Тбілісі народився Сергій Параджанов - геніальний вірменський і український кінорежисер, сценарист, художник (1924-1990). Він жив у радянську епоху, але ніколи їй не належав за своїми переконаннями. Його називали генієм митці кіно зі світовими іменами. Сам про себе казав, що він "вірменин, який народився у Тбілісі і сидів у російській в’язниці за український націоналізм". Міжнародне визнання прийшло до нього після екранізації в 1964 повісті Михайла Коцюбинського "Тіні забутих предків". Фільм здобув 39 нагород і 24 Гран-прі міжнародних фестивалів, увійшовши за кількістю нагород до Книги рекордів Гіннесса. Режисер-вірменин створив кінематографічний пам`ятник гуцульській культурі. За півроку до смерті, 27 лютого 1990 р., Сергію Параджанову було присвоєно звання народного артиста Української РСР, а в 1991 р. - Національну премію України імені Тараса Шевченка як режисеру-постановнику фільму "Тіні забутих предків" майже тридцятирічної давнини.

6 січня 2023 р.

Ліричний Сосюра та революційний Стус: поезія, яка болить і зараз.

#письменники_ювіляри #володимирсосюра #васильстус

5 січня 2023 р.

А ви знали?

А ви знали, що сьогодні відзначають День короткого оповідання📚. Якщо великі літературні форми вас відлякують, а то й ризикують зовсім відбити бажання провести вечір у товаристві книжки📘, на допомогу приходять збірки оповідань. Адже, щоб винести щось для себе з 📙книги чи навіть змінити своє життя й думки, не обов’язково читати кілограмові томи. Іноді навіть одне коротке оповідання чи притча  обпікають розум і перелаштовують його. А в сучасному швидкому темпі життя така подача цінується ще більше. Запрошуємо до нашої бібліотеки, у нас великий вибір збірок оповідань📚 класиків та сучасних авторів. Приходьте, вибирайте, читайте та отримуйте задоволення.😊
#а_ви_знали

Вітаємо!

Сьогодні свій день святкує Тамара Горіха Зерня, українська письменниця, лауреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка 2022 року. Справжнє ім’я – Тамара Дуда.  Більше двадцяти років займається перекладами економічних текстів з англійської. Успішна дебютантка у сучасній українській ветеранській прозі. Тамара також відома своєю волонтерською діяльністю під час російсько-української війни. Українська письменниця підкорила серця читачів не тільки на Батьківщині, а й далеко за її межами. Дебютна книга “Доця”  - це один із кращих сучасних художніх творів про війну на Донбасі. Головна героїня живе у Донецьку, реалізовує себе в улюбленій справі. Але починається війна, і світ навколо змінюється… змінюється і вона. З успішної бізнес леді перетворюється на волонтерку, активістку, підпільницю, яка допомагає українській армії. “Доця” отримала премію ВВС “Книга року”, відзнаку Львівського книжкового форуму, першу премію Черкаського книжкового форуму, спеціальну премію від критиків “ЛітАкценту”, опинилася серед фіналістів Всеукраїнського рейтингу “Книга року” та увійшла до фінального списку творів, які претендують на екранізацію. Після “Доці”  вийшла книга “Принцип втручання”. Вона більш літературна, це детектив. І одночасно не - детектив. Це драма і комедія, смішна до сліз і зворушлива до ненависті історія. Це книга, на якій можна ворожити. Або різко закрити і кинути в обличчя ворогу, хай навіть твій ворог тимчасово дивиться на тебе із дзеркала. Ця книга теж про сучасну Україну і про наше життя.                                       
Обидві книги авторки є у фонді нашої бібліотеки. Приходьте. Читайте. Буде цікаво.


4 січня 2023 р.

А ви знали?

А ви знали, що 4 січня відзначають день народження відомого на весь світ Луї Брайля та його унікального винаходу — універсального крапкового шрифту Брайля для незрячих. Багато років поспіль придуманий ним шрифт дає можливість людям з порушеннями зору читати, вчитися та працювати. Луї Брайль втратив зір у віці трьох років, однак саме він став автором унікальної системи читання для незрячих і слабозорих людей. Спочатку винахідник використовував техніку нанесення рельєфних написів штрихами. Шрифт, що складається з шестикрапки, зручний у застосуванні, став найбільш універсальним методом читання для сліпих людей у всьому світі. Пізніше автор винайшов прилад для письма за своєю методикою, який використовують і зараз. Наразі абетка Брайля є корисною для понад 2,2 мільярдам людей. За даними ВООЗ, саме стільки у світі налічується незрячих чи людей з порушенням зору. 
#А_ви_знали

3 січня 2023 р.

Дякуємо за книгу.

Наша бібліотека отримала в подарунок від команди Acer в Україні 📘книгу “Ukraїner. Країна зсередини 2”. Це 📘книга за мотивами другого кола експедиції Україною🇺🇦, яка тривала протягом 2019-2021 років, і є продовженням книги 📘"Ukraїner. Країна зсередини", що стала найбільш продаваною на IX Міжнародному фестивалі “Книжковий Арсенал”.  Об’їхати усі регіони України🇺🇦 один раз виявилося замало, аби пізнати її. Тож протягом 2019-2021 років команда Acer проїхала друге експедиційне коло та привезли ще більше розповідей про нашу неймовірну країну та її мешканців. Як і всі матеріали Ukraїner — це історії реальних людей та місць, якими вони опікуються, із діалогами та без режисури. Мандруючи країною Acer зафіксувала її як для кожного українця, так і для всього світу. А з початком розв’язаної Росією загарбницької війни, у цієї книги з’явилась ще одна важлива мета: показати Україну💛💙 такою, якою вона була до 24 лютого, зберегти її в пам’яті, щоби після перемоги відбудувати та зробити ще кращою💛💙.
Наша бібліотека потрапила до 200 кращих бібліотек країни, які отримали цю книгу. Дякуємо команді  Acer в Україні за книгу та оцінку нашої роботи.

2 січня 2023 р.

Поезія народжена війною.

 Вірш "Низький уклін тобі солдате" читає автор Василь Стрижиус.
#Поезія_народжена_війною