29 грудня 2023 р.

Вітаємо!

   До Нового року залишилося зовсім мало часу. І хоча вже другий рік поспіль ми  будемо відзначати новорічні свята в умовах повномасштабної війни і планування навіть сімейного вечора в таких обставинах – це задача з зірочкою, все ж мільйони родин зберуться за святковим столом та загадають те саме бажання, про здійснення якого мріє  кожен українець — це здобута ПЕРЕМОГА. Тож в переддень Нового року бажаємо нам усім НАЙШВИДШОЇ ПЕРЕМОГИ. Нехай прийдешній рік принесе нам мир, благополуччя, віру у щасливе майбутнє нашої країни.  Новий рік — це завжди сподівання на краще. Бажаємо, щоб вони справдилися.🎄🎅🎆🎉

28 грудня 2023 р.

Новорічний настрій у бібліотеці.

    Що таке новорічний настрій? У дорослих і дітей відповіді можуть бути різними. Але для багатьох — це прикрашена ялинка. Тож працівники публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського також долучились до створення новорічного настрою у своїх користувачів. Сподіваємось, що наша святкова ялинка  подарує радісне хвилювання напередодні новорічних свят.

27 грудня 2023 р.

26 грудня 2023 р.

Дякуємо.

 

  Напередодні новорічних свят наша бібліотека вкотре отримала подарунок від Олени Дрозд. Пані Олена не вперше опікується нашою бібліотекою. Завдячуючи їй наш книжковий фонд  поповнився не одним десятком сучасних україномовних книг📚. Ми надзвичайно вдячні пані Олені за таку увагу до бібліотеки та наших читачів.💛💙

25 грудня 2023 р.

Вітаємо!

 Різдво - улюблене зимове свято багатьох українців.  Очікування першої зірки, що сповістила про народження Божого Сина, перетворюється в очікування дива і казкових перетворень.У цей чудовий день всі віруючі моляться Богу про заповітні бажання, оскільки вірять, що він обов'язково прислухається до молитов. А у всіх українців зараз спільне бажання — ПЕРЕМОГА! Тож бажаємо нам усім Перемоги, миру та процвітання нашій країні.

22 грудня 2023 р.

А ви знали?

    А ви знали, що 22 грудня 1882 року винайшли ялинкову гірлянду. Автор одного з головних атрибутів новорічних свят — Едвард Джонсон. Він був помічником американського винахідника Томаса Едісона. Його ноу-хау складалося з 80 різнокольорових лампочок. До того яскраве мерехтіння створювали за допомогою звичайних воскових свічок. Нині новорічними гірляндами прикрашають не тільки ялинки, а й сквери, парки, магазини й будинки.

Марко Вовчок. До 190 річчя від дня народження.

    22 грудня виповнюється 190 років з дня народження Марії Олександрівни Вілінської  (літературний псевдонім — Марко Вовчок) – української письменниці та перекладачки. Це була неординарна особистість, єдина жінка-письменниця наприкінці 50-х років ХІХ століття в українській літературі. Її твори відрізняються особливим мінорним настроєм та головними темами є трагізм життя селянства за часів кріпаччини. Творчий доробок письменниці значний. Він налічує три збірки оповідань українською і російською мовами — "Народні оповідання", понад десять повістей, кілька казок. До першої збірки "Народні оповідання", яку письменниця почала писати у Немирові 1856 році, а закінчила вже наступного року у Петербурзі, увійшло одинадцять оповідань, якими вона справила велике враження на літературно-громадську думку. Найвищого мистецького рівня досягла Марко Вовчок у зображенні трагічної долі жінки-кріпачки. Цей образ є провідним у більшості творів письменниці, зокрема в оповіданнях "Козачка", "Ледащиця", "Одарка", "Игрушечка" та повісті "Інститутка". Вона знала близько 10 іноземних мов, серед яких французька, англійська, польська, чеська, німецька, українська (рідною для неї була російська) та інші. Майже 40 років була постійним співробітником журналу "Magasin d`Education et de Recreation", у якому друкувався Жуль Верн. Її "Народні оповідання" принесли їй славу в Європі. Твори Марка Вовчка за життя були перекладені багатьма європейськими мовами, а французька редакція повісті "Маруся" отримала нагороду Французької Академії і стала класичним твором французької дитячої літератури, витримавши майже двадцять видань.

21 грудня 2023 р.

А ви знали?

   А ви знали, що сьогодні, 21 грудня, свій День народження святкує цікава та корисна розвага — кросворд (у перекладі з англійської це слово означає "перетин слів"). Є кілька версій того, де і коли вони були винайдені. На звання батьківщини кросвордів претендують  Італія, Великобританія,  США та Південно-Африканська Республіка.  І все ж творцем першого кросворду вважають журналіста Артура Уїнна, який емігрував до Нью-Йорка з Ліверпуля. Він уклав літери в клітини, розмістивши їх у смужки і назвав нову головоломку "cross-word puzzle". Автор відіслав свій кросворд з 32 слів в газету "Нью-Йорк уорлд", де його надрукували 21 грудня 1913 року. З того часу дату 21 грудня вважають Днем народження кросворду. Розгадування кросвордів  приносить неабияку користь. По-перше, розвиває інтелектульно, по-друге, допомагає перевірити свої знання, розширити кругозір, тренує пам'ять та логічне мислення. Та й, просто, це цікаве проведення дозвілля.

День ліхтарика.

 21 грудня – найкоротший день у році, тож не випадково, що саме цього дня у світі відзначають День ліхтарика🔦. Перший переносний ліхтар вигадав та розробив Девід Майзелл у 1898 році, який разом із своїм приятелем Конрадом Х’юбертом створили компанію з розробки та продажу електричних ліхтарів  “Ever Ready”. Святкувати сьогодні цей день можна по-різному. Наприклад, зібратися компанією друзів і з ліхтариками прогулятися в нічному лісі. Запросити друзів додому, заварити теплий чай з смаколиками, запалити ліхтарики і провести час за теплою бесідою. А ще... пам'ятаєте, як в дитинстві, коли батьки заставляли лягати спати, а тобі хочеться ще трошечки почитати? Тоді береш ліхтарик🔦, ховаєшся під ковдрою та з цікавезною книжкою 📘📗📙занурюєшся у світ пригод!  

20 грудня 2023 р.

19 грудня 2023 р.

Життя - як смолоскип. До дня народження В.М.Чорновола

 Сьогодні у Звенигородському будинку — інтернаті для інвалідів та престарілих відбувся захід присвячений дню народження славного сина України,  публіциста, політика, дисидента, політичного в’язня комуністичного режиму, політичного та державного діяча В’ячеслава Чорновола. Захід відбувся за участі бібліотекаря будинку — інтернату Оксани Олексієнко, завідувачки відділом обслуговування публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського Ольги Гаркавенко та місцевого поета, колишнього директора музею — садиби Героя України В.М.Чорновола Василя Стрижиуса. Присутні познайомилися з цікавими  фактами  з життя видатного українця та слухали патріотичні вірші Василя Стрижиуса.



Цитата дня.

Марія Матіос.

  Сьогодні свій день народження святкує Марія Матіос, українська письменниця та політична діячка. Марія Матіос - авторка гарантованих бестселерів: кожна книжка із її іменем розходиться значними накладами, що би то не було — художня проза, лірична збірка, мемуари, кулінарні рецепти, брошура патріотичної тематики.  На сторінках своїх книг вона переповідає події рідного краю, її слова гострі як лезо. Сюжети творів поглинають з першої сторінки. Бо у центрі кожного – трагічна людська доля, таврована кривавою історією України. Її твори, що завоювали десятки премій, називають найкращими за часів незалежності. У 2005 році вона стала лауреаткою Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка за роман “Солодка Даруся”.
Завітавши до нашої бібліотеки, ви зможете ознайомитися з творчим доробком відомої письменниці України. У бібліотечному фонді є практично всі твори, які вона  написала: “Солодка Даруся”, “Жіночий аркан”,  “Приватний щоденник”,  “Армагедон уже відбувся”, “Кулінарні фіглі”, “Майже ніколи не навпаки”, “Мами” , та інші. Її твори відзеркалюють сьогодення, вражають своєю чуттєвістю опису і нікого не залишають байдужим. 

18 грудня 2023 р.

Цитата дня.

Юрій Косач.

Сьогодні,18 грудня, виповнюється 115 років від дня народження Юрія Косача - онука Олени Пчілки, небожа Лесі Українки (1908-1990). Бути письменником в такій родині непросто. І все ж Юрій Косач став поетом, прозаїком, драматургом, журналістом, есеїстом, редактором. А наприкінці життя він почав ще й малювати. Він присвятив своїй бабусі повість "Глухівська пані", а його тітка стала прототипом одного з персонажів "родинної саги" Косачів "Сузір’я Лебедя". Юрій Косач - автор понад 30 книжок прози, поезії. Написав понад 2 тис нарисів, есеїв, статей і памфлетів українською, англійською, німецькою, польською мовами. 
"Багато можна про Косача писати, але краще візьміть і почитайте його книжку. А прочитавши, поставите собі закономірне питання: може, варто казати, що це не Косач - родич Українки й Пчілки, а Українка й Пчілка - родички неперевершеного Косача?.", - написав кілька років тому письменник і волонтер Андрій Любка.

15 грудня 2023 р.

Польська книжкова полиця.

 Шановні користувачі нашої бібліотеки у нас ви можете ознайомитись з виданнями польських авторів в українському перекладі📚📚. Запрошуємо обрати для читання кращі зразки польської літератури українською мовою! 📚📚📚                    

Цитата дня.

 "Знаю безмір слів, більше, ніж треба. Перебраних-пересіяних-перемацаних-пересмакованих. Огром слів. Ціла гора звуків. І раптом із цього громаддя висотуються лише два, ні – чотири короткі і тихі слова:
"Бережи себе".
"Ти теж".
І нестримні потоки звуків завмирають. І грандіозна гора лексикопеї опадає і розсипається на пісок непотрібних літер.
Перед лицем смертоносного світу бережімо в собі слова Життя."
Мирослав Дочинець. Щоденник "Епіграфи ранків. Епілоги вечорів"

14 грудня 2023 р.

День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС .

 14 грудня – день, коли ми вшановуємо героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Насамперед, це день мужніх та самовідданих людей, які прийняли доленосний виклик — захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС енергоблоку. Ця катастрофа вважається наймасштабнішою та найвідомішою серед подібних техногенних аварій у світі. Вона  навчила ставитися з пересторогою до "мирного атому" — виявилося, що він може бути дуже небезпечним.  Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.
Пропонуємо вам добірку книг, які по різному розкривають страшну екологічну катастрофу.

13 грудня 2023 р.

День пам'яті Василя Симоненка.

  Сьогодні день пам'яті Василя Симоненка. 13  грудня 1963 року обірвалося життя Василя Симоненка – українського поета - "шістдесятника" й журналіста. Смерть Симоненка у 28-річному віці стала надзвичайно трагічною подією в культурі української нації. Бо якби доля відвела поету більше років, можливо, українці мали б ще одного письменника такого масштабу як Тарас Шевченко. Ми пам’ятаємо його як незламного борця і правдолюба. Для багатьох він був і залишається прикладом для наслідування, кумиром і символом протидії тоталітаризму.

Микола Хвильовий. 130 років від дня народження.

 13 грудня виповнюється 130 років від дня народження Миколи Хвильового (справжнє прізвище Фітільов) – українського прозаїка, поета, публіциста, політичного діяча, одного з найвідоміших представників Розстріляного відродження, ідейного натхненника гасла «Геть від Москви!».
13 було улюбленим числом Миколи Хвильового, 13 грудня він народився, 13 травня добровільно пішов із життя. Миколу Хвильового (справжнє прізвище Фітільов) називають останнім романтиком української літератури. Від самого дитинства він страждав через свій бентежний характер, але нічого не міг із цим зробити. Його двічі виключали з гімназії, пізніше, мандруючи Донбасом та півднем України, Микола Хвильовий працював різноробочим, але ніде довго не затримувався. Із початком першої світової війни Микола Хвильовий добровольцем пішов на фронт, пройшов скрізь жахи війни та після Жовтневого перевороту взяв активну участь у становленні радянської влади на Слобожанщині. Підтримував і впроваджував у життя політику українізації. Став автором гасла "Геть від Москви!", за що жорстоко поплатився. Почалося публічне цькування, засудження його творчості. Після мандрівки Полтавщиною 1933, Микола Хвильовий повернувся морально зламаний. Він став свідком страшного геноциду українського народу, Голодомору, влаштованого радянською владою, яку Хвильовий так палко підтримував. На фоні цього страшного злочину та масових репресій, 13 травня Микола Хвильовий покінчив життя самогубством.

12 грудня 2023 р.

Цитата дня.

А ви знали?

   А ви знали, що 12 грудня 1674 року у Києво-Печерській друкарні вийшов "Синопсис" (грец. "огляд") – перший нарис історії України, що протягом майже двох століть слугував як підручник. Нині майже забута, але така потрібна українцям книга. Більшість істориків сходяться на думці, що його автором був архимандрит Києво-Печерської лаври Інокентій Гізель. "Синопсис" замислювався як своєрідна історична енциклопедія, а не хроніка або літопис. Автор систематизував і коротко виклав різні події та історичні концепції, версії, не виказуючи свого до них ставлення.У 1678 р. і в 1680 р. "Синопсис" перевидали і додали події вже XVII століття. У цілому ж книга перевидавалася близько 30 разів і була переведена на грецьку, латинську і румунську мови. А до середини XIX в. "Синопсис" використовувався у всіх навчальних закладах як підручник з історії України. 

11 грудня 2023 р.

А ви знали?

А ви знали, що  11 грудня, в день народження аргентинського співака Карлоса Гарделя і композитора Хуліо де Каро, відзначають Міжнародний день танго. Сьогодні танго є одним із найпопулярніших танців у світі. У 2009 році ЮНЕСКО визнало танго нематеріальним спадком усього людства.
Дотик та погляд народжують пристрасть. Коли двоє зливаються в одне ціле – народжується танго. Танець, в якому партнери не просто майстерно виконують рухи, а розповідають цілу історію. Танго тримає глядачів в напрузі від найпершої секунди і до останньої. Недарма кажуть, що танго є танцем закоханих, адже танцівники здатні сказати тільки одним поглядом більше, ніж словами.



І знов з’єднались в одну оману, —
О дивне танго, — і сум, і пристрасть;
Пливу на хвилях твого туману,
Згубила керму, спалила пристань.
І б’ється серце, і гнеться тіло
В твоїм повільнім і п’янім вирі;
Блакитне сонце мені світило,
А буде чорне, а може й сіре!
Олена ТЕЛІГА 

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

   Дмитро Кешеля  “Доживемо до зеленої травички” . Новий роман автора продовжує галерею  колоритних характерів та образів, якими населені його “Родаки”. Ми знову зустрічаємося з маленьким шибайголовою Митриком, його бабою Фіскарошкою, дідом Соломоном та іншими родаками . Всі вони і далі творять закарпатську швейкіаду, у якій надзвичайно тонко переплелися народний гумор, сатира, комедія, фантасмагорія із високою поезією, глибокою філософією і людською драмою. Роман “Доживемо до зеленої травички” за задумом автора, має вкотре нагадати нам, читачам, що тільки на вірі , надії, любові, а, головне, людяності тримається  світ. Спробуйте  зануритися і ви в той дивний, веселий і цікавий світ, який дарує читачам Дмитро Кешеля. Після цього витакож закохаєтеся в Закарпаття! 
Дякуємо Олені Дрозд за можливість мати цю книгу у фонді нашої бібліотеки (та ще й з автографом Д.Кешелі). Олено, ви надзвичайна. Ще раз дякуємо за увагу до нашої бібліотеки.

8 грудня 2023 р.

Поетичні рядки.


Коли ні згадок, ні вина.
Коли причина - й та причинна,
Люблю, щоб кава заварна
І щоб мовчанка нерозчинна.
А ти як хочеш, так відчуй 
Цю тишу в помислах і смислах
І світлих домислів фен-шуй,
І післясмаку згірклий присмак,...
І половинь не половинь -
Все схоже на чужу виставу,
Що старший гріх - то довша тінь.
Я мелю зорі.Будеш каву?..
Богдан Томенчук

 

Флешмоб: "Кожен українець - амбасадор Національного тижня читання".


 Будьмо своїми! Читаймо разом! 
#тижденьчитання2023 #бутисвої

7 грудня 2023 р.

А ви знали?

   А ви знали, що назва “тернової” хустки походить від імені французького підприємця Гійома Луї Терно (1763–1833). Саме він запровадив виробництво тонкої тканини з вовни, додаючи до неї козячий пух.  Тому назва не має нічого спільного з рослиною “терен”, хоч і побутує думка, що “терновою” хустку називали тому, що тканину настоювали на тернових кісточках, щоб не боліла голова, або фарбували в темно-синій колір, як терен. Насправді терновими називали всі хустки з фабричної тонкої тканини. Малюнок наносився на тканину за допомогою вибійки. Вибійчані хустки імітували набагато дорожчі перські, індійські шалі, виготовлені вручну за допомогою багатоколірного жакардового ткання або вишиття. Тернова хустка була не дешевою. Відомо, в кінці XIX століття на західних теренах України, що входили до складу Польщі, вартість хустки рівнялась оплаті 10 робочих днів сільського жителя. 

З Днем української хустки.

7 грудня відзначають Всесвітній день української хустки - потужного оберега в усі часи та всіх поколінь. Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. Це невід’ємна частина української культурної спадщини. Споконвіку на українських землях хустка була не просто обов’язковим головним убором для заміжніх жінок, а й особливим сакральним предметом, реліквією, що передавалась із покоління в покоління.
В нашому роді, в нашім народі
Хустку, як символ всі бережуть.
В білих - дівчата веснами ходять,
В чорних - бабусі осені ждуть.
Все нам на долі збутися мусить!
Мрія - без края, світ - без кінця!
Ой, Україно, рідна матусю!
Як тобі хустка ця до лиця!
Ганна Чубач

Флешмоб: "Кожен українець - амбасадор Національного тижня читання".


  Будьмо своїми! Читаймо разом!
#тижденьчитання2023 #бутисвої

Право бути своїми: українська література — долаючи стериотипи.

   Звенигородська публічна бібліотека пропонує добірку книг сучасної української літератури. Сучасні українські книги дуже яскраві, самобутні і захоплюючі. Вітчизняна література пронизує нас до глибини душі, адже ніхто так добре не зрозуміє українця, як інший українець. Ми назвали цікаві українські книги, які потрібно прочитати кожному любителю якісної літератури.
Будьмо своїми! Читаймо разом!
#тижденьчитання2023 #бутисвоїми


6 грудня 2023 р.

Вітаємо!

 Сьогодні відзначається День святого Миколая - одне з найбільш улюблених свят в Україні. Це день, коли ми даруємо один одному радість, любов та увагу. Не забувайте про тих, хто сьогодні гостро потребує нашої допомоги й підтримки. Щиро бажаємо усім здоров'я, щастя, перемоги. Нехай святий Миколай приносить вам тільки найкращі подарунки - мир у душі, тепло у серці та любов у родині.

Сміливість бути своїми: читання, як спосіб покращення української мови.

    Годі вважати, що все “добре” тільки закордонне і відкладати українські книги. Співуча мова, якою вона була століття тому, звичаї, традиції, фольклор, пісні й побут — усе це спонукає любити Україну ще більше. Вивчати традиції й історію нашого народу найкраще з класичних книг української літератури. Пропонуємо вашій увазі книги з яких можна розпочати знайомство з українською класикою. Будьмо своїми! Читаймо разом!
#тижденьчитання2023 #бутисвоїми 

З Днем Збройних Сил України.


МИ ВОЇНИ. НЕ ЛЕДАРІ. НЕ ЛЕЖНІ.
І наше діло праведне й святе.
Бо хто за що, а ми за незалежність.
Отож нам так і важко через те.
#ЛінаКостенко 

5 грудня 2023 р.

Григір Тютюнник.

Міжнародний день волонтерів.

 5 грудня  відзначають Міжнародний день волонтерів — International Volunteer Day.  Цей день присвячений людям, які добровільно та безкорисливо допомагають тим, кому необхідна допомога. Сьогодні українські волонтери 💛💙 – це важлива частинка нашого народу, яка наближує нашу спільну перемогу, адже на їх плечах лежить неабияка допомога та відповідальність під час війни. Оцінити кількість громадян, залучених до волонтерства, неможливо — лік іде на десятки тисяч, а благодійні внески роблять мільйони українців. Саме завдяки такій єдності ми обов’язково переможе! 💪🇺🇦

Кожен українець - амбасадор Національного тижня читання.

 #тижденьчитання2023 #бутисвоїми #андрійкокотюха

Бути своїми.

 

4 грудня 2023 р.

Національний тиждень читання.

Національний тиждень читання.

Шановні читачі, запрошуємо вас доєднатися до Всеукраїнської акції “Національний тиждень читання”, яка триватиме з 4 до 10 грудня.
Подія має на меті укріплення зв’язку між поколіннями та демонстрацію сили єднання українців, згуртованих перед труднощами. Акція підкреслює важливість читання як доступної та корисної практики дозвілля, професійного розвитку і соціальної адаптації, а її підтримка буде сигналом солідарності представників книжкової індустрії України.
В  період з 4 до 10 грудня розміщуйте на своїх сторінках у будь-якій соціальній мережі допис / низку дописів про свої читацькі уподобання, наприклад, опублікуйте перелік важливих для вас книжок, чи історію про книгу, яка справила враження, чи міркування про важливість читання.
Не забудьте поставити тематичні хештеги #тижденьчитання2023 #бутисвоїми 

30 листопада 2023 р.

Акція "16 днів проти насильства".

    З 25 листопада по 10 грудня в Україні триває міжнародна акція "16 днів проти насильства".  Ця щорічна  кампанія починається 25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини. Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. У публічній бібліотеці ім.Ю.С.Кримського організований перегляд літератури, на якому представлені матеріали, що дають можливість відвідувачам дізнатися: що таке насильство, що робити у випадку насильства у сім'ї, куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства, та як зберегти себе від насильства. Пропонуємо ознайомитися з переглядом і отримати інформацію, як можна  захистити себе і куди, у разі потреби звернутися за допомогою. 

Цитата дня.


 

29 листопада 2023 р.

Григорій Косинка.

  29 листопада 124 роки тому на Київщині народився Григорій Косинка (Стрілець) - український письменник-новеліст, перекладач, козак Дніпровської повстанської дивізії отамана Зеленого. Косинку вважали найкращим українським прозаїком першої половини двадцятих років - поруч із Хвильовим і Підмогильним. Микола Хвильовий називав його "одним із наших найкращих майстрів слова". Максим Рильський зауважував: "…Косинчині оповідання мають велике пізнавальне значення. Але й інше: вони мають безперечну естетичну цінність, вони гарячі й трепетні, як те життя, по свіжих слідах якого вони писалися".
Наприкінці 1920-х років Григорій Косинка зазнав гонінь з боку тодішніх радянських ідеологів, його називають "буржуазним націоналістом", і вже на початку 1930-х років цензура заборонила розповсюджувати надруковану збірку "Серце". Офіційна радянська критика звинувачувала Косинку у сповідуванні "куркульської ідеології" та "націоналізмі". 4 листопада 1934 року Григорій Косинка був викрадений працівниками органів НКВС і ув’язнений. Він проходив по судовій справі разом з письменниками Антіном та Іваном Крушельницькими, Костем Буревієм, Олексою Влизьком, Дмитром Фальківським. Усіх їх звинувачували у підготовці до скоєння замаху на життя комуністичних керівників. Григорія Косинку розстріляли 15 грудня 1934 року. З тюрми, вже перед смертю Косинка писав до дружини Тамари Мороз (українська письменниця, літературознавець): "Пробач, що так багато горя приніс тобі за короткий вік. Прости, дорога дружино, а простивши – прощай. Не тужи, кажу: сльозами горя не залити. Побажаю тобі здоров’я. Побачення не проси, не треба! Передачу, коли буде можливість, передавай, але не часто. Оце, здається, все…"
Пропонуємо вашій увазі книгу із фонду нашої бібліотеки "Григорій Косинка". До книги увійшли дві автобіографії письменника (1923, 1925), незавершене і ненадруковане за життя оповідання «Фавст» (1923), спогади про Григорія Косинку його матері Наталії Стрілець та дружини Тамари Мороз-Стрілець, а також вибрані оперативні документи про стеження за молодим талановитим майстром слова, що розпочалося ще напочатку 1920-х років. Із донесень таємних агентів (сексотів) формувалася справа-формуляр, яка велася фактично до арешту Г. Косинки і його розстрілу у грудні 1934 року. 

Григорій Квітка - Основ'яненко.

 29 листопада виповнюється 245 років від дня народження Григорія Квітки - Основ’яненка, засновника нової української прози, драматурга, автора нев’янучої вистави "Сватання на Гончарівці".  Творча спадщина Квітки-Основ'яненка налічує близько 80 творів різних жанрів. Внесок Г. Квітки-Основ´яненка в літературний процес вагомий і різнобічний. Видатний прозаїк і драматург широко відкрив двері у велику літературу. Ним були закладені основи нової української прози, введені жанри повісті, оповідання, соціально-побутові комедії. Завдяки Квітці-Основ’яненку українська нація отримала повноцінну літературну прозу, що створила фундамент для класичної української літератури, на якому згодом виросли твори Тараса Шевченка, Івана Нечуя-Левицького, Марка Вовчка, Панаса Мирного, Лесі Українки, Івана Франка, Михайла Коцюбинського.