30 травня 2024 р.

Це цікаво! Із фонду нашої бібліотеки.

 Хочете почитати щось легке, літнє та пригодницьке? Тоді для вас книги Едрієнни Янг "Поміж злодіїв" і "Однойменні". У цій розкішній дилогії авторка вдало поєднує пригодницькі мотиви й несподівані повороти сюжету, створюючи хиткий світ, у якому небезпека чатує на кожному кроці, а ще тут - пірати, кохання, сильна героїня та трохи сімейної драми. 
Головна героїня рудоволоса Фейбл. Мати дівчини загинула під час страшного шторму, а батько покинув її саму виживати на злодійському острові. Усі роки дівчина мріяла лише про одне - повернутися до батька і робила для цього все, що було в її силах. Фейбл пірнала в море, добувала коштовні камені та продавала їх щоб зібрати монети та оплатити за своє перевезення на кораблі, а ще просто намагалася вижити. Коли все летить шкереберть дівчина звертається за допомогою до молодого торговця Веста... Шлях додому для Фейбл буде важким і тернистим, а довгоочікувана зустріч з батьком, зовсім не такою про яку вона мріяла.
Книга наповнена неймовірною атмосферою, морськими пригодами, різкими поворотами сюжету, а також ніжним почуттям - коханням!
Рекомендуємо!

29 травня 2024 р.

День пам'яті Омеляна Пріцака.

 29 травня день пам'яті Омеляна Пріцака(1919-2006) - видатного вченого ХХ століття, професора Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновника і першого директора Українського наукового інституту Гарвардського університету та Інституту сходознавства імені А. Ю. Кримського,  одного із співзасновників Міжнародної асоціації україністів, Організатора української науки в світі. 
Пропонуємо вашій увазі книгу "Омелян Пріцак: повернення до України". У виданні зібрано інтерв’ю і дописи видатного вченого оприлюднені у ЗМІ від часу його повернення до України на початку 1990-х.  Щирі розповіді О. Пріцака про себе, своє формування як особистості й науковця, складні життєві виклики, наукові здобутки і плани, зокрема в незалежній Україні, а також автобіографічні нариси та фотографії висвітлюють неординарний образ інтелектуала і трудівника, із невичерпною енергією та безмежною посвятою науці другої половини ХХ століття.
Завдячуючи Благодійному Фонду Бібліотечна Країна книга є у фонді нашої бібліотеки.

Цитата дня.

28 травня 2024 р.

Цитата дня.

Вітаємо!


 
Вітаємо краєзнавців Звенигородщини, усіх, хто закоханий у край, де народився чи живе, вивчає його історію, культуру, звичаї та традиції,  досліджує їх та  популяризує.

27 травня 2024 р.

"Я кожен свій роман пережив". Роман Іваничук.

27 травня патріарху української історичної романістики, письменнику, громадському діячу, одному з організаторів Товариства української мови імені Т.Шевченка, Народного Руху України, Шевченківському лауреату, Герою України Роману Іваничуку виповнилося б 95 років. Це – визначна постать сучасного українського літературного олімпу. Впродовж майже півстоліття творчої діяльності письменника вийшло близько шістдесяти книг, читаючи які можна мандрувати часом і простором, відкриваючи для себе незвідані сторінки української історії. Він прожив довго - 87 років, і написав багато: новел, повістей: "Місто", "Сьоме небо", "На перевалі", "Зупинись, подорожній!"… Але найбільшу популярність Роман Іваничук здобув, як історичний романіст. Його романи "Мальви", "Черлене вино", "Манускрипт з вулиці Руської", "Вода з каменю", "Четвертий вимір", "Шрами на скалі", "Журавлиний крик", "Бо війна війною", "Орда" — це різні часи, різні географічні терени, різні жанрові підвиди історичного роману, але найголовніше, що там — це любов до рідної землі й народу як смислу існування людини. 
Постать Романа Іваничука в українській літературі надзвичайно вагома. Він належить до тих письменників, які змінили духовну атмосферу в Україні.
Запрошуємо любителів української літератури до нашої бібліотеки познайомитися чи перечитати твори Романа Іваничука. Нам є що вам запропонувати.

 

Цитата дня.

24 травня 2024 р.

День слов’янської писемності й культури.

Щороку 24 травня ми вшановуємо пам'ять рівноапостольних Кирила і Мефодія та відзначаємо День слов’янської писемності й культури. Цей день нагадує нам про важливість збереження та розвитку рідної мови, культури та духовності. Він підкреслює роль писемності у формуванні національної свідомості та культурної ідентичності. Це свято спонукає нас до вивчення історії, мови та традицій нашого народу, а також до збереження та розвитку цих цінностей для майбутніх поколінь. Святкування цього дня нагадує нам про те, що мова і культура є фундаментом національної ідентичності. Вони об'єднують нас, допомагають зберегти наші традиції та цінності. Зараз Україна проживає найважчий етап у своїй сучасній історії – війну з росією. За свою свободу українці борються щодня на різних фронтах. Не виключенням є і мова, адже  мова – це зброя, це ідентифікатор нації, і зараз ніхто з цим вже не сперечається, адже нація живе доти, доки живе її мова, тож давайте щодня плекати та поважати наш скарб – нашу мову.  

23 травня 2024 р.

Хаб цифрової освіти запрошує!

Хаб цифрової освіти, що діє при Звенигородській публічній бібліотеці - це місце, де кожен охочий може безкоштовно отримати доступ до сайту "Дія.Цифрова освіта" та пройти навчання з цифрової грамотності.
Запрошуємо та чекаємо!  
Підвищуємо цифрову грамотність разом! 

День Героїв.

Сьогодні відзначають День Героїв. Це щорічне свято в Україні на честь українських вояків – борців за волю України. Цього дня Україна вшановує пам’ять всіх героїв, які відстоювали її суверенітет і незалежність і просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу. Це горде і одночасно сумне свято – багато українських героїв віддали життя заради своєї країни. День Героїв – це день пам’яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських вояків – борців за волю України та є символом незборимості української нації.
Сьогодні цей день присвячений кожному, хто боронить рідну землю від російських окупантів, які зазіхнули на незалежність України. Нехай на нашій землі, освяченій кров’ю Героїв, якнайшвидше запанує мир і злагода. Зичимо добра й злагоди кожній родині, а нашій державі – ПЕРЕМОГИ, процвітання, сили й слави!

22 травня 2024 р.

Цитата дня.

День Шерлока Голмса.

Кожного року 22 травня відзначається День Шерлока Голмса. В цей день в 1859 народився відомий письменник, сер Артур Конан Дойл, який подарував світу образ одного з найзнаменитіших детективів. Загалом 56 розповідей та 4 повісті зображують нам життя Голмса та його вірного друга й помічника – доктора Джона Ватсона. Твори про детектива набули статусу класики детективного жанру. Прототипом Шерлока Голмса став талановитий хірург на ім’я Джозеф Белл: він неймовірно швидко й точно ставив діагнози, а також дізнавався про рід занять та минуле пацієнтів. Образ Голмса потрапив у книгу рекордів Гіннесса як герой з найбільшою кількістю екранізацій. Цікаво, що самому Конан Дойлу персонаж скоро набрид, автор не відчував такої шаленої прихильності до власного героя, котру відчували більшість людей.
В цей день запрошуємо до нашої бібліотеки, щоб приєднатися до цього свята та насолодитися атмосферою детективів, поринути у світ таємниць і розслідувань разом з героями Конан Дойля.

21 травня 2024 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

Ірина Пустиннікова “Пінзель. Фантазії на тему біографії”

Книга присвячена загадковому і надзвичайно талановитому українському скульптору XVIII століття Йоганну Георгу Пінзелю, який жив і творив на Покутті, Поділлі та Галичині. Біографічні відомості про майстра майже відсутні. Його етнічне походження, місце й час народження, а також обставини смерті, наразі невідомі. В середині 40-х років XVIII століття він з’явився при дворі магната Миколи Базилія Потоцького, який став його головним патроном і замовником. Сьогодні Пінзеля називають українським Мікеланджело, адже кожен, хто бачить твори митця, не залишається байдужим - настільки велика майстерність, емоційність, динамічність і краса його скульптур.
Авторці книги треба було вирішити складну задачу – написати книгу про митця, відомостей про якого дуже мало. Майже кожна глава "Фантазії на тему біографії" розкриває працю майстра над тим чи іншім замовленням, читач має можливість зазирнути у майстерню скульптора та познайомитися на сторінках книги з канівським старостою Миколою Базилієм Потоцьким, архітектором Бернардом Меретином, а головне – відчути голос самого Йоганна Георга Пінзеля. Найбільш романтичний читач зверне увагу на самий початок книги, де Пінзель, який тільки в'їжджає до Галичини, запитує: "А чи є у вас тут єдинороги?" Єдиноріг – міфічна істота, символ доброчесності, а в алхімії він символізує трансмутацію і духовну еволюцію. Мимоволі виникає асоціація з самим Пінзелем – його твори випромінюють напруженість та інтенсивність духовного життя, а скупі біографічні відомості свідчать про доброчесність та порядність. 

20 травня 2024 р.

Дякуємо за книги.

 Дякуємо Благодійному фонду "Бібліотечна країна" та співзасновниці цього фонду Тамарі Сухенко за книги 📚📚📚для нашої бібліотеки.


Гостини до Агатангела Кримського.

 17 травня у Звенигородці відбувся захід "Гостини до Агатангела Кримського". Метою заходу було зібрати коло зацікавлених осіб та осмислити роль спадщини видатного вченого  під час війни. Обговорювали роль А.Кримського у творенні Академії наук, перспективи створення музею у Звенигородці в будинку Кримського,  надихнути на нові співробітництва та проекти  спрямовані на нові дослідження  спадщини Агатангела Кримського, розвиток на Звенигородщині туристичних  маршрутів, пов’язаних з Кримським та його родиною,  розширити знання  про нього серед ширшого кола українців. Працівники Звенигородської публічної бібліотеки також взяли участь у цьому заході підготувавши книжкову виставку "Агатангел Кримський - феномен у світовій та українській культурі" та інформаційні стенди про Юхима Кримського. Дякуємо організаторам за запрошення до участі у заході, а Благодійному Фонду "Бібліотечна Країна" - за подаровані книги.



16 травня 2024 р.

Онлайн навчання для бібліотекарів.

Сьогодні працівники Звенигородської публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського долучилися до онлайн-семінару з підвищення кваліфікації бібліотечних працівників публічних бібліотек області, що працюють з юнацтвом, на тему: "Специфіка бібліотечної роботи з юнацтвом в умовах воєнного стану". Дякуємо колегам за цікаву та змістовну інформацію. Особлива подяка Назарію Вівчарику за практичні поради та знайомство з творчістю.

Вітаємо!

"Дивно, але теперішня велика війна триває ще й заради того, щоби існувала українська література, щоби десь поруч звично звучала українська у всіх своїх канцеляризмах, суржиках і діалектах, щоби ні в кого не з'явилося шансу на створення нового міністерства деукраїнізації.", - Тарас Прохасько.
Сьогодні відомому українському письменнику, автору книг для дорослих і дітей, публіцисту, мислителю, лауреату численних літературних премій, Шевченківському лауреату Тарасу Прохаську виповнюється 56 років.
Многая літа, пане Тарасе! 

Вітаємо!

 Не забувайте про своє коріння! 🇺🇦💛💙

Пам'ятаємо!

 18 травня Україна вшановує пам'ять жертв геноциду кримських татар.Таку етнічну чистку СРСР реалізував за наказом Йосипа Сталіна. Загалом із рідної землі у віддалені райони Радянського Союзу було депортовано 191 тисячу кримських татар (за іншими даними – 423 тисячі). Під час примусового виселення та протягом декількох років після нього загинули приблизно 46,2% кримських татар. У результаті депортації у кримських татар було вилучено понад 80 тисяч будинків, понад 34 тисяч присадибних ділянок, 360 тисяч гектарів землі, всі запаси продовольства та усе інше майно.Формальною підставою департації стали обвинувачення кримських татар у масовому дезертирстві та колабораціонізмі, що геть не відповідало дійсності – понад 17 тисяч кримських татар служили в Червоної армії з перших днів війни. Третину учасників партизанського руху, що розгорнувся на півострові, також складали кримські татари.
 Дізнатись більше про депортацію кримських татар, а також про історію та культуру корінного народу Криму допоможуть книги з фонду нашої бібліотеки:


15 травня 2024 р.

До Міжнародного дня сім'ї.

 Затяті книголюби бажають читати не про одного головного героя, їм цілу родину подавай, щоб багато героїв та подій, і написано гарною мовою та із захоплюючим сюжетом. Якщо ви любите смакувати історіями про життя, то одного життя може бути недостатньо. Сімейні саги відправляють нас у неквапливу та насичену подорож в історію життя кількох поколінь однієї родини на фоні зміни епох та ідеалів. До Міжнародного дня сім'ї ми підготували добірку кращих сімейних саг:

14 травня 2024 р.

Нескорені. Непереможні. 110 ОМБр.

Сьогодні фотовиставку “Нескорені. Непереможні. 110 ОМБр” відвідали підопічні Звенигородського будинку-інтернату для інвалідів та престарілих. Присутні з цікавістю слухали розповіді про бійців 110 окремої механізованої бригади ім.генерала - хорунжого Марка Безручка та невигадані історії захисників про те, якою ціною дається незалежність. Разом згадували  події 24 лютого 2022 року, які змінили багато чого у житті кожного з нас, зокрема, навчили нас прилаштуватися до нової реальності, реальності війни. Наше повсякдення життя тісно пов'язане з війною і зараз ми проходимо довгий шлях і працюємо над тим, як осмислити все те, що з нами відбувається. А бійці 110 знову на бойових позиціях після двох місяців відновлення.









Василь Стефаник – майстер української новели.

 14 травня виповнюється 153 роки від дня народження Василя Стефаника - видатного українського письменника-новеліста, громадсь-кого діяча, політика (1871-1936).  Його новели належить до вершин красного письменства і найкращих зразків європейського експресіонізму. Він не любив порожніх слів, порожніх сюжетів і порожніх людей. Його лаконічна проза – наче запечена кров. Кожне Стефаникове слово вагоме, живе, сповнене буття, великого болю і великої ніжности. У Стефаникову прозу або закохуєшся одразу – вона полонить тебе назавжди, або залишаєшся до неї байдужим – вона не розкривається, залишаючись складною і незрозумілою. Недарма Стефаник – майстер “різьбленого як камінь” слова, був одним із улюблених прозаїків іншого великого Василя – Стуса.

13 травня 2024 р.

Цитата дня.

Панас Мирний.

 "Ні, не хочу тієї слави, їй-Богу, не хочу. Вся моя слава - Україна, якби я їй добра хоч на мачинку зробив, то б мені й була слава, я більшої й не хочу."  
13 травня виповнюється 175 років від дня народження Панаса Мирного (1849-1920), українського письменника-реаліста, творця новаторських соціальних романів і повістей із життя народу. У своїх творах він закликав до боротьби за свободу і рівноправність жінок, виступав проти заборони вшанування пам’яті Тараса Шевченка та вів громадську діяльність під власним іменем, довго не розкриваючи свого літературного псевдоніма. Панас Мирний був одним з найбільш плідних українських письменників свого часу. З-під його руки вийшло 718 оригінальних та перекладних поезій, 9 драм, 69 великих та малих прозових творів, 40 прозових уривків без назв — усього понад тисячу творів. На жаль, левова частка його творчого доробку залишилася в рукописах. Письменник підтримував тісні зв'язки з Михайлом Коцюбинським, Лесею Українкою, Михайлом Старицьким, Миколою Лисенком та іншими. Він був членом нелегальної організації "Унія" у Полтаві. Вона поширювала заборонену українську літературу. Крім того, співпрацював із журналом "Рідний край", який 1905 року почали видавати у Полтаві. Жовтневий переворот і більшовицьку революцію не сприйняв. Однак через хвороби, фінансову скруту і потребу утримувати сім’ю, після зайняття Полтави більшовиками змушений був працювати в Полтавському губернському фінвідділі.
Помер 28 січня 1920-го у Полтаві. В будинку, де проживав письменник, створено меморіальний музей.

10 травня 2024 р.

Вітаємо!

Сьогодні святкує день народження український поет, редактор, видавець, справжній чарівник, лауреат Шевченківської премії, мрійник і головний абабагаламаг України — Іван Малкович. Його вірші – добрі і світлі, родом з дитинства.  Уже багато років ми насолоджуємося якісними, гарними українськими книгами видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”, яке люблять дорослі і діти.  Видавництво Івана Малковича стало брендом в Україні та за кордоном. У книзі із знаком “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” нас завжди чекають якісний текст та ілюстрації.
Вітаємо Івана Антоновича! Пишаємося неймовірним українцем💛💙.

7 травня 2024 р.

А ви знали?

А ви знали, що найбільш популярні видання українських авторів на Goodreads – це книжки Максима Кідрука, Тамари Горіха Зерня, Анастасії Левкової, Ілларіона Павлюка та Андрія Сем’янкова. 7 з 25 найпопулярніших - написані Максом Кідруком. Три романи Ілларіона Павлюка увійшли до 10 найбільш читаних книжок, роман “Я бачу, вас цікавить пітьма” має найбільше оцінок.
Завітайте до нашої бібліотеки, у нас є книги цих авторів і не тільки. Можливо, це саме ті книги, які додадуть нових вражень вашим вечорам.


5 травня 2024 р.

Вітаємо!

 Шановні колеги, друзі, відвідувачі нашої бібліотеки!
 Щиро вітаємо вас з святом Великодня і від душі бажаємо миру, злагоди і найскорішої перемоги Україні!  Зберігайте в своєму серці вогник любові, надії і віри, який завжди буде вести до щастя. 
Світле свято Великдень — день, коли, здавалося б, неможливе може стати дійсністю, тому не втрачайте віру. Зі святом!

3 травня 2024 р.

Цитата дня.

 

А ви знали?

 А ви знали, що 3 травня щорічно відзначається День словотворця (Wordsmith Day) або День майстрів слова. Майстри слів — це ті, хто створюють слова у такий спосіб, щоб резонувати з читачами та залишати незабутнє враження. Це свято письменників, поетів, журналістів, сценаритсів, блогерів, лекторів тощо. Від книг і статей до діалогів у фільмах, сила ретельно продуманих слів має потенціал, щоб надихати, спонукати, змінювати нас та світ, в цілому. Ця подія про магію слів і людей, які з ними працюють.

1 травня 2024 р.

Нескорені. Непереможні. 110 ОМБр.

Війна - це найстрашніше, що придумало людство. Вона завжди приходить непрошеною. Заходить не стукаючи. Забирає не питаючи. За собою залишає сльози і смерть. У неї свій рахунок, своя безжалісна арифметика. Війна невблаганна. Саме про сьогоднішню війну росії з Україною говорили на заході присвяченому 110 окремій механізованій бригаді ім.генерала - хорунжого Марка Безручка. Присутні, а це педагоги - організатори та вчителі предмету “Захист України” шкіл Звенигородської громади, переглянули фотовиставку “Нескорені. Непереможні. 110 ОМБр” та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.