Pages

Користувачам

Наше відео

31 липня 2024 р.

Микола Холодний: постать протиріччя.

 31 липня 1939 року народився класик "захалявної літератури" Холодний Микола Костьович. У 60—70-ті роки минулого століття, на які припадає пік розквіту творчості поета, він вирізнявся серед колег по перу бунтарством, оригінальністю і несхожістю ні на кого більше. Шкода, але для багатьох і сьогодні творчість Миколи Холодного — біла пляма. Його надзвичайно строката творчість усе ще не осмислена і не вписана у відповідний літературний контекст. Його вірші майже не друкувалися в Україні, зате виходили в Парижі, Торонто, Римі. Після виходу за кордоном збірки "Крик з могили" (1969) із критикою національної політики КПРС поет змушений був покинути Київ. Саме ця збірка стала головною причиною арешту в 1972-му за антирадянську пропаганду. Звільнений після публікації в "Літературній Україні" покаянного листа, перебував під наглядом КГБ. Часто звільнявся з роботи за політичними мотивами. Із 1976-го мешкав у місті Остер на Чернігівщині. У 1984 році звертався з проханням про політичний притулок до Рональда Рейгана. Микола Холодний - член Національної спілки письменників України (1993), Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих (2002). Учасник "Помаранчевої революції" 2004-го. 
Микола Холодний помер навесні 2006 року. Точна дата його смерті не відома — кажуть, тіло його знайшли через якийсь час після загибелі… Похований 15 березня 2006-го в Острі.

А ви знали?

    А ви знали, що сьогодні день народження Гаррі Потера. Це харизматична постать романів Джоан Роулінг та кінострічок, знятих за цими романами. Малолітній маг з непростою долею здобув цілу спільноту відданих прихильників, і це не лише дитяча аудиторія — чимало дорослих захоплюються нібито дитячою казкою з рисами фентезі, пригодницького роману, детектива й трилера, яка насправді являє собою щось набагато більше. Хлопчик-чарівник  — досить незвичайний літературний герой, який має свій день народження. Згідно з сюжетом, він з’явився на світ 31 липня 1980 року, тож його фанати заснували особливе свято — День народження Гаррі Поттера і щороку відзначають його 31 липня.В один день з маленьким чарівником народилася й сама майбутня письменниця, але сталося це в 1965 році у британському місті Йейт.
Як відсвяткувати цей день?  Найочевидніше, що слід зробити — це взяти до рук улюблений роман про Гаррі Поттера і перечитати його знову, а може, порадити прочитати дітям, які тільки починають цікавитися книгами, адже Гаррі Поттер — гідний персонаж для того, щоб розпочати приємне знайомство зі світом літератури.



30 липня 2024 р.

Поетичні рядки.

... Збирає вже Липень пожитки в торбину,
Сумує за днями, що швидко пройшли.
Роздав щедро всім він солодку малину,
Собі залишив терпкий запах смоли.
             Оксана Козак

А ви знали?

 А ви знали, що 30 липня кожного року відзначається нетипове та маловідоме свято – День книги в м’якій обкладинці. Книга у м’якій обкладинці з’явилася  завдяки… залізниці. В першій половині ХХ ст. залізниця була основним способом подорожування на великі відстані. А що ще робити в потязі, окрім смакувати чаєм та спостерігати за пейзажами, що пропливають за вікном? Правильно – читати. Хоча книги і були прекрасним способом провести час, вони були доволі дорогими, досить великими і важкими, що робило їх не дуже зручними для перевезення й читання в обмеженому просторі. Ось так і вийшло, що перші книжки в м’якій обкладинці були розраховані на пасажирів залізниць.
День книг у м’якій обкладинці почали відзначати в Англії ще у 1935 році. Ідея випуску таких книжок кишенькового формату народилася у Аллена Лейна і зробила революцію у видавничій справі, забезпечивши масові тиражі як популярних, так і класичних творів.
До речі, у нашій бібліотеці є багато цікавих книжок із різними обкладинками. Вони чекають на зустріч з вами!

29 липня 2024 р.

Вітаємо!

 Ніна Фіалко отримала  від міжнародного літературного конкурсу "Коронація Слова" почесне звання “Золота письменниця України”. 👑🏆🔥💥
Ніна Іванівна - відома українська письменниця, член Національної Спілки Письменників України.  На сторінках своїх романів вона розповідає про людей, які живуть серед нас та щодня вирішують ті ж самі проблеми.  А найчастіше вона пише про людей, яким довелося виїхати на заробітки в іншу країну і про те, які труднощі доводиться долати їм та їхнім сім'ям.  Ніна Фіалко вкладає глибокий філософський зміст у свої романи, намагаючись привернути увагу до проблем заробітчан та змушуючи задуматись про всі сторони життя у чужій країні. Її твори користуються великою популярністю серед читачів нашої бібліотеки.   
Читацька спільнота Звенигородщини щиро  вітає Ніну Іванівну з отриманням високої нагороди .🌹🌹🌹😍💝💖

А ви знали?

 А ви знали, що основою пісні "Барабан", яка вийшла в межах авторського культурного проєкту "Твої вірші, мої ноти" Артема Пивоварова, який прагне популяризувати українську літературу та її яскравих представників, є вірш   представника "Розстріляного Відродження" Ґео Шкурупія "Барабан печалі".
Ґео Шкурупій – український поет-футурист, один з лідерів літературного авангарду 1920-х років в Україні. У 19-річному віці він видав першу збірку віршів, а поезія "Барабан печалі" - шедевр української лірики ХХ століття. Збірка "Барабан" була гучною, запам'ятовувалась, подобалась молоді та дратувала владу. Коли Ґео виступав, прихильники під сценою вигукували: "Ґео, бий у барабан!". 
3 грудня 1934 року, на третій день після вбивства в Ленінграді Сергія Кірова, Гео Шкурупія був заарештований. А 25 листопада 1937 року “особлива трійка” переглянула його справу і винесла засудження до смертної кари. Гео Шкурупія було розстріляно 8 грудня біля Ленінграда, але місце його загибелі досі залишається невідомим. На той час королю футуропрерій було 34 роки.

Пам'ятаємо. Не пробачимо.

У ніч з 28 на 29 липня 2022 року у виправній колонії в Оленівці на Донеччині стався вибух. Цей теракт рф забрав життя щонайменше 53 українських захисників. Були поранені понад 130 українських воїнів.
В Оленівці окупанти тримали беззбройних та знесилених оборонців з "Азовсталі", які 86 днів майже без їжі, зброї, медикаментів та променів світла боронили Маріуполь. Росія вчинила черговий злочин в порушення всіх домовленостей і конвенцій. За даними слідства, вибух в Оленівці був спричинений застосуванням реактивного термобаричного гранатомета.
Розповсюджуйте інформацію про цю трагедію, світ має знати, а ми – памʼятати про Оленівку.  Чим більше людей дізнається про злочин окупантів, тим менше шансів у рф уникнути покарання. Розказуйте про Оленівку. Приєднуйтесь до вшанування пам'яті жертв теракту.

26 липня 2024 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

Блейк Крауч “Повернення”
 Це один із тих романів , який не дозволить вам відкласти книгу, ви будете гортати розділ за розділом, допоки не дочитаєте книгу до кінця.
Кожен розділ закінчується на найцікавішому , історія не дає видихнути, події відбуваються дуже стрімко. Головний герой книги Баррі стає свідком як дівчина закінчила життя самогубством, та перед цим вона розповіла йому що хвора на СХП( синдром хибної памʼяті) – це такий синдром, що змушує людину згадати події які з нею ніколи не відбулися , життя якого у них не було . З часом людина не може відрізнити, що реальність , а що хибний спогад , та сходить з розуму або закінчує життя самогубством. Подейкують що це навіть передається… Одного дня Баррі починає відчувати прояви СХП в себе…
Інша героїня роману -  Гелена. Вона дуже любить свою маму хвору на Альцгеймера , та дуже хоче їй допомогти фіксувати спогади . З цього моменту і починається найцікавіше. Бо вона створила крісло , яке повертає людей в минуле… 
Що буде далі? Далі буде просто треш. Їм доведеться рятувати цей світ, адже тільки вони здатні все змінити…  

25 липня 2024 р.

Вічна пам'ять Герою.

  Важка непоправна втрата…  Виконуючи військовий обов’язок в бою за Україну, її свободу та незалежність загинув наш колега, Хоренко Станіслав Дмитрович. Світлий спомин про загиблого Героя стане сильнішим за смерть і назавжди залишиться у пам’яті рідних, колег, друзів, бойових побратимів, усіх, хто знав його, любив і шанував.

24 липня 2024 р.

А ви знали?

 А ви знали, що 24 липня відзначається Міжнародний день турботи про себе. Цей день покликаний нагадати нам про важливість самоповаги, піклування про своє здоров'я та добробут, а символізм цифр 24/7 означає, що дбати про себе варто 24 години на добу 7 днів на тиждень.  Любов до себе — це те, що допомагає нам підтримувати внутрішній ресурс завжди й, зокрема, у такі складні часи як зараз. В цей день кожному з нас доречно почати вчитися мистецтву турботи про себе, якщо раніше ми цього не робили або робили недостатньо. Тим більше, що починати можна з найпростіших і відомих, але часто знехтуваних правил. Прості задоволення, такі як спокійна музика🎶, чашка трав’яного чаю 🍵, приємна книжка📚 здатні відволікати від повсякденної метушні та знижувати рівень стресу.
Завітайте до нашої бібліотеки, ми допоможемо вам підібрати потрібну книгу 📗📘📙

Брати Капранови.

 24 липня 57 років тому народилися відомі українські письменники, популяризатори української книжки, історії і культури, видавці, публіцисти, актори, громадські діячі, барди, захисники України брати Дмитро Капранов (1967-2024) і Віталій Капранов. Брати-близнюки популяризують українську книжку, історію та культуру. Вони є авторами 10 прозових книжок, 3-х науково-популярних та 2-х публіцистичних. Кожна їхня книга – це бестселер і жодна з книжок не схожа на іншу. Завдяки їхнім книжкам, навіть малеча цікавиться історією та літературною спадщиною України.
Многая літа Віталію Капранову!
Світла пам'ять Дмитру Капранову.

Увага! Новинки.

 

Звенигородська публічна бібліотека ім.Ю.С.Кримського щиро дякує БО "Благодійний фонд Дениса Парамонова" за подаровані книги. У книзі "Григорій Квітка-Основ'яненко: від Основи до Харкова" користувачі бібліотеки зможуть познайомитися з найповнішою на сьогодні генеалогією родини Квіток, біографією одного з засновників української літератури Г.Ф. Квітки-Основ'яненка та історією родового гнізда - села Основи. А фотоальбом "Дорогами Сковороди. Слобідська Україна" дасть змогу помилуватися чудовою і неповторною Харківщиною, яка була, є і буде завжди українською. 

23 липня 2024 р.

Хаб цифрової освіти.

 Незважаючи на масову популярність смартфонів📱, серед мобільних користувачів все ще є особистості, які зовсім недавно вперше взяли в руки розумний девайс📱. Саме таким початківцем став Караван Ігор, який звернувся до нашого хабу за допомогою у користуванні новеньким телефоном📱. Ми запропонували Ігорю Олексійовичу передивитися освітній серіал "Смарфон для батьків" на платформі "Дія" та допомогли розібратися з налаштуваннями смартфону📱📲.

Нові надходження.

Звенигородська публічна бібліотека ім. Ю.С.Кримського отримала 25 примірників унікальних дослідницьких книг про Голокост на території України та Європи від Babyn Yar Holocaust Memorial Center (Благодійної організації «Благодійний Фонд «Меморіал Голокосту «Бабин Яр»). Отримані книги із серії «Родинна пам’ять. Фотоархіви єврейських сімей в Україні», свідчення, архівні матеріали, спогади очевидців трагедії розкривають маловідомі факти про Голокост, розповідають про долю українського єврейства в часи Другої світової війни, історії про тих, хто був на межі життя та смерті в концтаборах, про тих, хто зміг утекти з них, і про тих, хто боровся проти нацистського режиму зсередини. 
Подаровані книги, безсумнівно, стануть в нагоді всім, хто цікавиться історією та допоможуть усвідомити трагічність тих страшних подій.

22 липня 2024 р.

Увага! Новинки.

 Книжковий фонд Звенигородської публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського поповнився 16 примірниками цінних видань, переданих Інститутом історії України НАН України.
Подаровані книги з історії, культури, політології, спогади та роздуми відомих постатей дозволять користувачам бібліотеки ще глибше зрозуміти події минулого та сучасності нашої держави, позбавлять міфів та стереотипів, що існували у виданнях радянської доби.
Запрошуємо шанувальників історії до знайомства з новими надходженнями.

Трагедія в Оленівці.

У ніч з 28 по 29 липня 2022 року російськими окупаційними військами було здійснено теракт на території колишньої Волноваської виправної колонії №120 поруч з смт Оленівка Донецької області, під час якого загинули військовополонені – захисники «Азовсталі». Втратили життя понад 53 полонених, близько 130 було поранено.
З серпня 2014 року установа перебуває в тимчасовій окупації та не працює. З 24 лютого 2022 року Збройні сили РФ на її базі створили фільтраційну в’язницю.
З 22 по 29 липня у Звенигородській публічній бібліотеці ім.Ю.С.Кримського проходить тиждень пам’яті жертв трагедії в Оленівці. Пропонуємо завітати до бібліотеки, щоб ознайомитися з документальними матеріалами та переглянути фільм — свідчення “БАРАК 200. ЖИВІ. СВІДЧЕННЯ ВЦІЛІЛИХ АЗОВЦІВ, ЩО ВИЖИЛИ ПІСЛЯ ТЕРАКТУ В ОЛЕНІВЦІ”.
Посилання на фільм:
https://m.youtube.com/watch?v=DDC6bGfscBU&t=7s&pp=ygUO0LHQsNGA0LDQuiAyMDA%3D 

11 липня 2024 р.

Сумуємо... Пам'ятаємо...

Колектив публічної бібліотеки ім. Ю.С.Кримського сумує з приводу смерті незмінного читача №1 та великого друга бібліотеки Станіслава Станіславовича Лячинського. Світлі спогади про людину, яка  гідно прожила життя, залишивши по собі плоди своїх справ,  завжди будуть сильнішими за смерть. 
Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким та друзям.
Поділяємо ваше горе, сумуємо разом з вами.
Вічна і світла пам'ять... 

1 липня 2024 р.

Хаб цифрової освіти у бібліотеці.

У Хабі, що діє при Звенигородській публічній бібліотеці ім.Ю.С.Кримського навчають і консультують з питань цифрової грамотності. Усі охочі можуть здобути навички користування смартфоном, комп’ютером, інтернетом та основними онлайн-сервісами, дізнатися свій рівень цифрової освіти та отримати консультації як його підвищити. Заняття проводять координатори Хабів цифрової освіти, які брали участь у тижневих спеціалізованих тренінгах від регіонального тренінгового центру для бібліотекарів. 
Діяльність Хабів цифрової освіти на базі бібліотек підсилюється проєктом «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти», що впроваджується в усіх областях України. Його реалізує ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія», що імплементують за фінансування Швеції, та у співпраці із Міністерством цифрової трансформації. Проєкт покликаний допомогти фахівцям бібліотек створити Хаб цифрової освіти або удосконалити діяльність вже існуючого. 
Мінцифра за підтримки UNDP в Україні та Швеції також розробили онлайн-курс «Базові цифрові навички для людей елегантного віку» для платформи “Дія.Освіта”. Він спеціально створений для людей старшого віку, які не дуже впевнено користуються цифровими інструментами, та допоможе їм навчитися користуватися смартфоном та електронними послугами у найрозповсюдженіших життєвих ситуаціях.
Отож, якщо бажаєте отримати консультації та покращити свої навики у користуванні 📱смартфоном, 💻комп’ютером, 🌐️інтернетом, приходьте до нас, ми допоможемо.😊