26 грудня 2024 р.

25 грудня 2024 р.

Вітаємо!

 Різдво - улюблене зимове свято багатьох українців.  Очікування першої зірки, що сповістила про народження Божого Сина, перетворюється в очікування дива і казкових перетворень. У цей чудовий день всі віруючі моляться Богу про заповітні бажання, оскільки вірять, що він обов'язково прислухається до молитов. А у всіх українців зараз спільне бажання — ПЕРЕМОГА! Тож бажаємо нам усім Перемоги, миру та процвітання нашій країні.

24 грудня 2024 р.

Поетичні рядки.

 Забутої молитви торжество...
Іди лісами, доріздвяна прозо...
Заносиш в хату дідуха з морозу,
Впускаєш в душу Бога і Різдво...
Ну скільки вже за часом навздогін?
У кого більше зловленого вітру?
Береш в коліна писану макітру,
І йде по колу древній макогін...
Двигтить макітри нещербата креш...
Ще дід навчив: то вліво, а то вправо -
Аж так, аби заплутався Диявол,
Що і для чого у макітрі треш...
Земної Діви неземне Дитя
Ось-ось і знов народиться в яскині
Колядка завтра і молитва нині.
Й на всі часи язичницька кутя...
Де ж три Царі? В різдвяній гіркоті
Лиш чорні зерна, в молоко розтерті,
Ти чуєш, Христе, затхлий подих смерті?
А нас, рішучих, бачиш при куті?
Звізда Твоя засвітить із пітьми.
Помолимось.Чи зможем відмолити?
Ми будем жити, Христе, будем жити.
Бо хто заколядує, як не ми?...
Богдан Томенчук
Малюнок Олега Шупляка

23 грудня 2024 р.

Ранок у бібліотеці.

 Ранок у бібліотеці починається не з кави ☕, а з ...руханки😊

20 грудня 2024 р.

Поетичні рядки.


 Вже небо не біжить тим синьо-білим бігом
В своєму зорехмарному ряду.
Завіяло, заговорило снігом
У полі, попід садом і в саду.
Погасло небо, і землі не чути.
Сплять босі села в хаті на печі.
І сняться їм борщі та калачі,
Та день будущний, миром не забутий.
Лиш царство заяче гасає і живе,
Бринить деінде безголовий сонях,
І скирта-дума у сніги пливе,
Пливе стара, позаторішня соня…
Микола Вінграновський

А ви знали?

  А ви знали, що читання робить погляд гострішим. Ви будете краще розуміти і бачити навколишній світ і людей, а найголовніше, самого себе.

17 грудня 2024 р.

Вітаємо!

 Лауреатом літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського за 2024 рік став письменник Андрій Любка. Лауреата обирали з-поміж трьох кандидатів: до фіналу цьогорічного конкурсу також потрапили Олександр Михед та Ярина Чорногуз. 
"Премія Конрада для мене – це і відзнака за вже зроблене, і аванс, щоб підтримати в складний період, коли я більше волонтер, ніж письменник. Почесно бути в добірному гроні фіналістів, дякую Ярині Чорногуз і Сашкові Михеду, в яких я вірив більше, ніж у себе", – відреагував на перемогу Любка. 
Лауреат Премії Конрада 2024 отримує 5000 євро та піврічну стипендію Gaude Polonia. Втім, Любка заявив, що ці кошти використає на придбання автомобіля для Збройних сил України.

Цитата дня.

 

16 грудня 2024 р.

13 грудня 2024 р.

Микола Хвильовий.

13 грудня народився Микола Хвильовий - один із найвизначніших українських письменників ХХ століття. Хвильовий - лідер покоління, яке згодом назвуть "Розстріляним Відродженням". Хвильовий умів давати не тільки новий стиль, а й нові сенси українській літературі. А його самогубство 1933-го року стане кінцем цілого покоління.
13 було улюбленим числом Миколи Хвильового, 13 грудня він народився, 13 травня добровільно пішов із життя. Миколу Хвильового (справжнє прізвище Фітільов) називають останнім романтиком української літератури. Від самого дитинства він страждав через свій бентежний характер, але нічого не міг із цим зробити. Його двічі виключали з гімназії, пізніше, мандруючи Донбасом та півднем України, Микола Хвильовий працював різноробочим, але ніде довго не затримувався. Із початком першої світової війни Микола Хвильовий добровольцем пішов на фронт, пройшов скрізь жахи війни та після Жовтневого перевороту взяв активну участь у становленні радянської влади на Слобожанщині. Підтримував і впроваджував у життя політику українізації. Став автором гасла "Геть від Москви!", за що жорстоко поплатився. Почалося публічне цькування, засудження його творчості. Після мандрівки Полтавщиною 1933, Микола Хвильовий повернувся морально зламаний. Він став свідком страшного геноциду українського народу, Голодомору, влаштованого радянською владою, яку Хвильовий так палко підтримував. На фоні цього страшного злочину та масових репресій, 13 травня Микола Хвильовий покінчив життя самогубством.

11 грудня 2024 р.

Свято у бібліотеці.

Сьогодні у нашій бібліотеці знову гамірно 🎆🔥 . На зустріч з Святим Миколаєм 🎅 завітали учні 11 класу Звенигородського ліцею №1.  Діти з задоволенням брали участь у різноманітних конкурсах, вікторинах,  квестах та різноманітних розвагах. 🎈🔥
Було цікаво, весело та пізнавально.🎉 














Бібліотека рекомендує.

10 грудня 2024 р.

А ви знали?

 А ви знали, що існує доволі кумедна, але реалістична фобія книголюбів — абібліофобія! Це  страх порожньої книжкової полиці, тобто  страх того, що у вас не залишиться, що почитати. А щоб не залишитися без книг — приходьте в Звенигородську публічну бібліотеку ім.Ю.С.Кримського за порцією якісних книжкових смаколиків. Ми врятуємо вас від абібліофобії!

9 грудня 2024 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

 Представляємо вашій увазі  нову збірку поезій Олекси Озірного "Тернова гілка". Дякуємо Олексі Антоновичу за подаровану книгу. І запрошуємо вас, шановні читачі,  поринути "в поетичний світ, світ засторог, тривог і любові".

А ви знали?

А ви знали, що існує бібліофобія. Це рідкісний страх книг і читання. Хтось може боятися історії самої книги, хтось боїться  тримати книгу в руках, а хтось - навіть перебувати в бібліотеці. Люди, які страждають на бібліофобію, уникають усіх книг – підручників, романів, оповідань, статей тощо. Вони просто відмовляються читати. Коли цим людям доводиться читати книгу, вони стикаються з низкою труднощів. Симптоми цієї фобії включають тремтіння, підвищену пітливість чи навіть плач. 

6 грудня 2024 р.

День Святого Миколая у бібліотеці.

День Святого Миколая – особливе свято. Всі його чекають з нетерпінням, щоб попросити здійснення своїх найзаповітніших мрій, бо кожен знає, що він за свого життя був добродієм для християн, отож і сьогодні він може подати нам руку в біді, або в радощах. З особливим нетерпінням чекають на цей день діти, бо для них, насамперед – це свято веселощів та подарунків. Тож саме в день Святого Миколая працівники нашої бібліотеки підготували  свято для здобувачів освіти Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів. На них чекали веселі розваги, цікаві квести, різноманітні конкурси, фотозони, солодощі і, звичайно, зустріч з Святим Миколаєм.














З Днем Збройних Сил України!

 Наші захисники —  приклад незламності, самовідданості та віри в країну.
Це справжня армія нескорених!
Завдяки їм вистоїмо й переможемо!
Низький уклін героям!
Вічна пам’ять загиблим…
Віримо в ЗСУ!
Слава Україні!

А ви знали?

А ви знали, що є окремий термін для позначення запаху книг — бібліосмія. 🤔😲
Це реальний термін, що позначає ефект того, як запах книги діє на людину, яка читає.👨‍🦰👱‍♀️📖  Деякі люди вважають його важливою частиною читання, якої геть позбавлені електронні книги.📱  Рей Бредбері був упевнений, що “ в електронних книг немає майбутнього, тому що це не книги. Вони пахнуть як згоріле паливо “. Багато хто вважає, що чим старіша книга, тим краще вона пахне, але для поціновувачів бібліосмії кожна книга має свій запах.📗💥
А ще книжкові запахи  є модним трендом у косметичній індустрії.🔥Створені парфуми  “Паперова пристрасть” з ароматом свіжовидрукованих сторінок та  “В бібліотеці” з ароматом дерев’яних полиць та книг. 👍📚

5 грудня 2024 р.

З Днем волонтера.

 Дякуємо всім, хто щоденно дарує своє тепло, час та сили для допомоги іншим.
 Дякуємо за ваше велике серце.💛💙💛💙
 Ви - янголи - охоронці. 💛💙

Психологічний тренінг у бібліотеці.

 У Звенигородській публічній бібліотеці ім.Ю.С.Кримського  відбувся черговий психологічний тренінг.  Психологи Центру життєстійкості Анна Качапкіна та Тетяна Мірошник розповідали  про психологічну стійкість та підтримку ментального здоров’я, радили як пережити "емоційну бурю" та перенаправити свою увагу на навколишній світ, як "зістрибнути з гачка" негативних думок та емоцій, надавали  практичні поради учасникам. Тренінг був цікавий та корисний, дякуємо психологам за приділений час та бажання допомогти.

4 грудня 2024 р.

Переможці листопада.

 Листопад залишився позаду. Наступив грудень - і ми підводимо підсумки промоакції "Найактивніший читач місяця".🔥🔥 Переможцями листопада стали  Віра Дмитрівна Шульц  та читачки юнацької кафедри Ірина Снігур і Єлизавета Павленко .🎉🎉
Вітаємо вас і дякуємо, дорогі наші читачки,😍😍 за цікавість до книжок,📚💜 за любов до читання💚📖. Ми цінуємо вас! Ви найкращі!😍😍


Бібліотека рекомендує.

3 грудня 2024 р.

Григорію Сковороді - 302.

 Сьогодні відзначаємо 302-річницю з дня народження Григорія Сковороди — українського філософа, поета, педагога та композитора, справжнього символу нашої культурної спадщини.
Його ідеї про самопізнання й самовизначення залишаються актуальними й сьогодні, особливо в час, коли росія намагється знищити українську культуру та привласнити наших видатних діячів.

Цитата дня.

Вітаємо!

3 грудня свій день народження святкує Андрій Любка — відомий український прозаїк, поет, перекладач, есеїст, лауреат численних літературних премій. 
Від початку повномасштабного вторгнення рашистів Андрій Любка став волонтером, організовує збір на автомобілі для ЗСУ і доправляє їх з однодумцями до наших захисників. "Будь-який чоловік в Україні, який має хоча б грам сумління, має допомагати фронту зараз. У будь-який доступний йому спосіб. Бо хлопці там на фронті зараз захищають не себе - вони захищають всіх нас. Те, щоб вони вижили і могли далі це робити - наш спільний інтерес, і якщо ти не на фронті безпосередньо, то мусиш щось робити для фронту тут, вдома. Тому мій головний кайф - що я роблю потрібну справу і не протираю штани. Мій план - підтримувати армію, допоки є сили і є змога. Скільки треба, стільки й будемо працювати, кожен на своєму місці. " , - сказав Андрій Любка в одному з інтерв'ю.
Многая літа Вам, пане Андрію! Творчих звершень, всіляких перемог, а найбільше — якнайшвидшої Перемоги України. 

2 грудня 2024 р.

Вітаємо!

 Сьогодні, 2 грудня, виповнюється 43 роки Артемові Чапаю (Антонові Водяному) - українському письменнику, перекладачу, репортеру, захиснику України. Книги Артема Чапая розрізняються великим розмаїттям жанрів та тематики. Це і художні твори, і філософські роздуми, і література "життєвих порад". Їх об’єднує вміння зацікавити читача з перших рядків, охопити його уяву оригінальним сюжетом. Відчувається життєвий досвід автора, бажання поділитися особистими міркуваннями. Його книги входять до найпрестижніших літературних рейтингів, їх перекладають та читають люди у різних країнах світу. Він - один з найвідоміших українських авторів за кордоном. Втім, через повномасштабний напад рф на Україну письменник вирішив взяти до рук зброю та стати на захист своєї країни.

Вітаємо пана Артема з днем народження та бажаємо йому цікавих творчих задумів, чудових рядків, незгасимого вогню таланту і саме головне для нас усіх - ПЕРЕМОГИ. Дякуємо за творчість і за захист.