14 січня 2025 р.

Євген Гуцало.

 “Найгірше, що може бути з людиною, — це коли вона втрачає себе.”      
Сьогодні, 14 січня, виповнюється 88 років від дня народження  Євгена Пилиповича Гуцала, українського письменника, поета, публіциста, журналіста, майстра художньої прози, зокрема новел та повістей, громадського діяча, автора численних творів про людську природу, сільське життя та боротьбу за незалежність України. Євген Гуцала став знаковою фігурою української літератури ХХ століття завдяки своєму чуттєвому і глибокому зображенню реалій українського села та дослідженню моральних аспектів життя людини.
З творами цього чудового майстра слова ви можете познайомитися, відвідавши нашу бібліотеку. Приходьте, у нас є що вам запропонувати.

Посміхніться )

13 січня 2025 р.

А ви знали?

 А ви знали, що 13 січня відзначається особливий день - День здійснення мрії. Найбільша мрія українців — це перемога України і мир. Хай ця заповітна й особиста, водночас, колективна мрія здійсниться якомога скоріше! Робімо усе для її здійснення ! Від здійснення цієї мрії залежить здійснення багатьох інших наших мрій. 💛💙💛💙💛💙

9 січня 2025 р.

А ви знали ?

   А ви знали, що одне аргентинське видавництво випускає книги, які просто змусять читати. Родзинка цих книг в тому, що вони надруковані зникаючими чорнилами, і продаються в спеціальних пластикових герметичних пакетах. І коли відкриваєш цю книгу, то чорнила починають взаємодію з повітрям і через 2 місяці зникають, залишається просто чистих аркуш паперу, тому відкладати читання цієї книги не найкраща ідея.  

8 січня 2025 р.

Бібліотека рекомендує.

 

Поетичні рядки.


Люди - прекрасні.
Земля - мов казка.
Кращого сонця ніде нема.
Загруз я по серце
У землю в'язко.
Вона мене цупко трима.
І хочеться
Бути дужим,
І хочеться так любить,
Щоб навіть каміння байдуже
Захотіло ожити
І жить!
Воскресайте, камінні душі,
Розчиняйте серця і чоло,
Щоб не сказали
Про вас грядущі:
- Їх на землі не було...
@Василь Симоненко

Василь Симоненко.

 8 січня 1935 року народився Василь Симоненко — український поет і яскравий представник шістдесятників, якого називали "поетом без каменю за душею". Про Симоненка говорять, що його біографію треба вивчати як частину історії України."Найбільше люблю землю, людей, поезію і село Біївці, де мама подарувала мені життя" - так писав про себе Василь Симоненко, якому судилося прожити всього 28 років, видати за життя єдину поетичну збірку і — бути безкінечно цитованим уже поколінням своїх умовних правнуків.
До 90-річчя від дня народження Василя Симоненка бібліотеки Звенигородської громади долучилися до відеофлешмобу "90 поезій до 90-річного ювілею Василя Симоненка", який організовала Черкаська бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка.

7 січня 2025 р.

Пам'ятаймо!

 7 січня рік тому на Харківщині загинув Максим "Далі" Кривцов - український поет, фотограф, громадський діяч, доброволець (1990-2024). Автор поетичної збірки "Вірші з бійниці", яку розкупили за один день після звістки про його загибель. Вона була визнана однією з найкращих українських книжок 2023 року за версією українського ПЕН.
  Книга "Вірші з бійниці" Максима Кривцова є у фонді нашої бібліотеки. Тож приходьте, беріть книгу і читайте. Читайте і пам’ятайте. "Далі" вже немає з нами, але він живе в нашій пам’яті через ці плівкові фотографії, вірші та щоденникові записи.

90 поезій до 90-річного ювілею Василя Симоненка.

Шановні колеги, бібліотекарі Звенигородської громади, друзі, любителі поетичного слова!Запрошуємо вас доєднатися до відеофлешмобу "90 поезій до 90-річного ювілею Василя Симоненка", який організовує Черкаська бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка.
Василь Симоненко — один із найяскравіших представників шістдесятників. Його твори вплинули на формування патріотичної свідомості українців, а рядки з віршів стали символами боротьби за незалежність.
Як долучитися до флешмобу:
- Оберіть улюблений вірш Василя Симоненка;
- Зніміть відео, декламуючи його;
- Опублікуйте відео в соціальних мережах з хештегом #ФлешмобВасильСимоненко90;
- Надішліть на електронну адресу oub_symonenko@ukr.net (відео будуть розміщені на YouTube Бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка).
Тривалість: 01 січня – 31 березня 2025 року.
Долучайтеся до ініціативи, щоб разом показати, настільки актуальною та натхненною є поезія Василя Симоненка і сьогодні!
Симоненко — це голос української душі, який завжди звучатиме актуально.

6 січня 2025 р.

Поетичні рядки.


Васильки у полі, васильки у полі,
і у тебе, мила, васильки з-під вій,
і гаї синіють ген на видноколі,
і синіє щасті у душі моїй.
Одсіяють роки, мов хмарки над нами,
і ось так же в полі будуть двоє йти,
але нас не буде. Може, ми квітками,
може, васильками станем — я і ти.
Так же буде поле, як тепер, синіти,
і хмарки летіти в невідомий час,
і другий, далекий, сповнений привіту,
з рідними очима порівняє нас.
@Володимир Сосюра 


Володимир Сосюра.

Романтичний голос Донеччини, пейзажист, співець кохання, блискучий імпровізатор — і в той самий час партійний письменник, кавалер двох орденів Леніна і лауреат Сталінської премії. Боєць Армії УНР під проводом Петлюри, а згодом — військовий Червоній армії. Усе це про Володимира Сосюру, українського радянського письменника, який народився 6 січня 1898 р. у м. Дебальцеве на Луганщині і пройшов крізь усі катаклізми ХХ століття — творче буяння 1917 і українізацію 1920-х років, репресії 1930-х років, Другу світову і недовгий час відлиги 1950–1960-х. “Талановитий і свіжий, інколи курйозний, завжди експансивний і щирий, Володимир Сосюра належить до поетів, за якими ходить популярність, яких знає, визнає й вітає “масовий”, “широкий” читач”, – писав Микола Зеров. 

Поетичні рядки.


Ярій, душе. Ярій, а не ридай.
У білій стужі сонце України.
А ти шукай — червону тінь калини
на чорних водах — тінь її шукай,
де жменька нас. Малесенька шопта
лише для молитов і сподівання.
Усім нам смерть судилася зарання,
бо калинова кров — така ж крута,
вона така ж терпка, як в наших жилах.
У сивій завірюсі голосінь
ці грона болю, що падуть в глибінь,
безсмертною бідою окошились.
@Василь Стус
@Олег Шупляк

Василь Стус.

 Сьогодні, 6 січня, Василеві Стусу могло би виповнитися 87 років. Важливо розуміти, що якби не російсько-радянський терор,він міг би бути нашим сучасником, але не дожив усього кілька років до здобуття Україною незалежності. Стус був поетом рідкісного таланту, який обрав долю борця. Із 47-ми років життя 13  провів у радянських слідчих ізоляторах, карцерах, камерах-одиночках, мордовських таборах, на Колимі, на каторжній роботі в шахті. Його позбавляли побачень з рідними, вилучали вірші, листи й рукописи, знущалися фізично й намагалися знищити морально. “То був чоловік, який говорив і писав за будь-яких обставин ясно, як перед Богом, і платив за це життям”, – писав про нього Євген Сверстюк - Тому значення Василя Стуса більше, аніж талановитого поета, публіциста, перекладача й літературознавця. Він був і залишається “голосом сумління у світі розхитаних і розмитих понять честі, правди, порядності”.