Pages

Користувачам

Наше відео

31 березня 2025 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

 Роман Горак "Кров на чорній ріллі". Есе-біографія Василя Стефаника.
Його називали Володарем дум селянських, Мужицьким Бетховеном, а він вважав себе Великим страдником. Над ним висіло прокляття за сподіяний предками злочин — знав, що має спокутувати його. Від того все навколо було чорним, як мужицьке поле. Чув себе листком берези, котрого пірвав вітер, забрав від мами. Постійно мучив його неспокій. Ніде не знаходив пристановища. Вчився на лікаря, але не став ним. Був послом до віденського парламенту, але нічого суттєвого зробити не зміг. Жив у боргах. Соромився своєї бідності. Боліли йому людські страждання. Натягував від того струни душі своєї і виливав свій біль на папері. Постійно сумнівався, чи його письмо буде зрозумілим. Франко вважав його своїм наслідником у літературі, критикував тих, хто хотів спримітизувати написане ним. Таким постає Василь Стефаник в есе-біографії Романа Горака «Кров на чорній ріллі».

27 березня 2025 р.

Поетичні рядки.

 Гострi очi розкритi в морок,
Б'є годинник: чотири, п'ять…
Моє серце в гарячих зморах,
Я й сьогоднi не можу спать.
Але завтра спокiйно встану,
Так, як завжди, без жодних змiн,
I в життя, як в безжурний танок,
Увiйду до нiчних годин.
Придушу свiй невпинний спогад.
Буду радiсть давати й смiх.
Тiльки тим дана перемога,
Хто й у болi смiятись змiг!
#ОленаТеліга

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

 Богдан Червак «Олена Теліга (Життя видатних українців)»  
Це захоплива біографічна розповідь про життя і творчість однієї з найяскравіших постатей української літератури та національно-визвольного руху XX століття - Олени Теліги. Автор, дослідник життя й творчості поетеси, пропонує читачеві всебічний портрет жінки, яка присвятила своє життя боротьбі за незалежність України. У книжці приділено увагу взаєминам Олени Теліги з визначними постатями вітчизняної історії, зокрема Дмитром Донцовим, Олегом Ольжичем, Миколою Сціборським. Окремий розділ присвячено літературно-мистецькому контексту, який спричинився до появи такого феномену в українській літературі як «Празька школа українських поетів»,  де творчість поетки посідає особливе місце. Публікуються також її маловідомі твори. Низка документів воєнної доби, зокрема з німецьких архівів, дають змогу відтворити атмосферу навколо героїні. Непростим було повернення Олени Теліги в незалежну Україну — про драматичний перебіг тих подій також ідеться у виданні. Видання стане в пригоді широкому колу читачів, які бажають краще зрозуміти сучасну Україну через призму її історичного минулого, відкрити для себе цікавинки з життя Олени Теліги.
Це видання підготовлено за сприяння ДУ "Український інститут книги" за кошти державного бюджету України та призначене для поповнення бібліотечних фондів.


26 березня 2025 р.

Іван Франко, що ми про нього знаємо .

 На черговій зустрічі завідувачки відділом обслуговування Звенигородської публічної бібліотеки Ольги Гаркавенко з підопічними Звенигородського будинку-інтернату для інвалідів та престарілих говорили про найвидатнішого та найвеличнішого поета України Івана Франка. За 40 років активного творчого життя він створив понад 5000 окремих творів, видаючи приблизно 5–6 книжок щороку. Разом із рідною знав 20 мов. Був шаленим колекціонером книг: упродовж життя зібрав бібліотеку з приблизно 12 000 томів.  А ще Іван Франко – автор неперевершеної по ліризму і проникливості поезії. Його збірка «Зів’яле листя» розпочинається одним із шедеврів ліричної драми – віршом «Тричі мені являлася любов...», який сповнений таїни, котру ми намагаємося розгадати до сьогодні. Захід пройшов у теплій, дружній обстановці. Присутні із задоволенням слухали вірші та цікаві факти з життя великого Каменяра.

25 березня 2025 р.

Нові надходження.

Книжкові фонди бібліотек Звенигородської громади поповнилися новими виданнями.
Щиро дякуємо голові Звенигородської міської ради Саєнку Олександру Яковичу, начальнику відділу культури, молоді  спорту та туризму Письменній Юлії Станіславівні та всьому депутатському корпусу за сприяння у виділенні коштів на придбання нових книг. На виділені  кошти ми закупили популярні україномовні книги українських і зарубіжних авторів. 📚📚📚
Тож приходьте до наших бібліотек по новинки. 📙📘
На фото тільки частина нових книг. Решта ще в дорозі. 😉

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

Надійка Гербіш "Дім, який ти любила, мамо".
Ця історія побудована на реальних розповідях людей, які довірили свої спогади письменниці. Історія наповнена любов'ю, щемкістю, болем та надією. У книзі письменниця розповідає історію родини зі східної Галичини. Зокрема, про дитинство й дорослішання Насті та її брата Миколи. Настя тужить за матір'ю, їй важко прийняти нову татову дружину Юстину у домі, який так колись любила її мама. Микола виростає та стає повстанцем УПА. Саме пам’ять про лагідність матері й історії, які вона розповідала перед сном, зігрівають його в нічному лісі й допомагають не зневіритися. Він закохується у дівчину, яку звати як і матір, й, ризикуючи власним життям, намагається врятувати її від енкаведистів. Згодом доля Миколи переплітається з долею отця Миколи Конрада. Як йдеться в анотації книги, долі воїна Миколи Венгера та отця Миколи Конрада переплітаються й витворюють спільне полотно драматичних подій, у яких багато українців можуть упізнати історії своїх родин. Кожна з них – правдива та звірена авторці близькими людьми головних героїв.
Такі книжки потрібно читати нам, українцям. Бо вони про нас, про нашу історію. Такі книжки формують нашу ідентичність.
Це видання підготовлено за сприяння державної установи "Український інститут книги" за кошти  державного бюджету України та призначене для поповнення бібліотечних фондів.

А ви знали?

А ви знали, що 25 березня – особливий день для всіх прихильників творчості Джона Рональда Руела Толкіна? 
Це День читання Толкіна. Він започаткований Толкінським товариством 2003 року, щоб вшанувати літературну спадщину письменника. Дата 25 березня обрана товариством не просто так, а є датою падіння Володаря Перснів (Саурона) і падіння Барад-дуру (хто читав, той розуміє). Ця подія символізує перемогу світла над темрявою, мужність і силу духу.
Як відзначити День читання Толкіна? Завітайте до Звенигородської публічної бібліотеки ім. Ю.С.Кримського, щоб познайомитися чи перечитати твори Джона Рональда. Нам є що вам запропонувати.
Сподіваємося, що читання збадьорить тих, хто піддався сумнівам та розпачу в наш нелегкий час, і розважить тих, у кого все гаразд.
 

24 березня 2025 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

Степан Процюк. "Пан. Роман про Євгена Чикаленка"
 «Легко любити Україну до глибини душі. А ви полюбіть її до глибини власної кишені», – ці слова Євгена Чикаленка стали чи не найцитованішими в час російсько-української війни. Вони спонукають громадян до жертовності й водночас засвідчують повагу сучасних українців до цієї неординарної постаті в нашій історії.
Хто ж він – цей сподвижник, чия діяльність і через століття відгукується вдячністю в серцях земляків? Про це й розмірковує у своєму новому романі Степан Процюк. Автор прагне не лише занурити читачів у багатогранний світ свого героя, а й показати передусім людину – Євгена Чикаленка.
«Пан. Роман про Євгена Чикаленка» Степана Процюка побудований на фактах із життя Євгена Чикаленка від народження до смерті. Але цей твір не тільки про його родину та родинні драми, цей твір про тогочасний український рух і його учасників.  Сподіваємося, що книга дасть читачеві широку картину громадського та особистого життя не лише Чикаленка, але і життя тогочасної України.
Цю книгу наша бібліотека отримала завдячуючи культурно-мистецькому проєкту від Український інститут книги.

22 березня 2025 р.

Поетичні рядки.


 Пароль - весна. Я вже не тямлю як,
Коли і де його передали,
Та він на язику такий на смак,
Як крапля черешневої смоли.
Пароль - весна. Кричу тобі: весна!
Вздовж неба зацвітає верболіз,
І світ нові вбирає імена,
І я люблю. Люблю її до сліз.
@Мар'яна Савка
 #ТижденьПоезії2025

21 березня 2025 р.

Творча зустріч з Людмилою Солончук.

 В межах Національного тижня читання поезії у нашій бібліотеці відбулася творча зустріч з відомою поетесою, нашою землячкою Людмилою Солончук. Людмила Леонідівна член Національної спілки письменників України, делегат 5-го з’їзду письменників України, керівник Звенигородського районного літературно-мистецького об’єднання «Звенигора», лауреатка кількох Всеукраїнських літературних премій. Людмила Солончук – всебічно обдарована особистість. Вона – авторка слів і музики низки пісень. Під час заходу поетеса розповіла про свою життя, свої погляди та переконання, представляла свої збірки, розповідаючи історії їх написання, читала вірші і на прохання слухачів - виконала кілька власних пісень. Насолодитися її поезією та спілкуванням прийшли здобувачі освіти Звенигородського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів, Звенигородського ліцею #1 та члени клубу "Берегиня". Голова міської ветеранської організації Алла Мартиненко, дякуючи Людмилі Леонідівні за зустріч, наголосила на важливість зв'язку між поколіннями, про те як важливо знайомити наших дітей з культурою, звичаями і традиціями родини та рідного краю, побажала їй творчого натхнення, невпинного руху вперед, успіхів та здійснення мрій.












Національний тиждень читання поезії.

 #ТижденьПоезії2025
Вірш Юрія Іздрика "Замовляння" читає Юлія Троян.

Вітаємо з Всесвітнім днем поезії.




















Коли поезія торкається душі,
Біжать рядки, мов весняні струмочки.
Переплітаються слова й емоції в вірші,
Неначе квіти запашні в віночки.
Коли поезія торкається душі,
Вона, душа, неначе молодіє.
Щось згадує з прекрасних літ своїх,
Живе сьогоднішнім і про майбутнє мріє.
Коли поезія торкається душі,
То світ навколо тебе затихає.
Без крил несе уява у політ
І спину почуттям в ту мить немає.
Ольга Паньо 

20 березня 2025 р.

Зустріч з психологами.

На сьогоднішній зустрічі з психологами Центру життєстійкості Звенигородської ТГ Анною Качапкіною та Тетяною Мірошник продовжили говорити про встановлення особистих та емоційних кордонів та намагалися розібратись, що входить у власні кордони особистості, якими вони бувають та як їх вибудовувати не порушуючи моральних прав іншої людини. 
Дякуємо психологам за цінні поради та практичні заняття.












А ви знали?

 А ви знали інтригуючу історію Стівена Блюмберга,  відомого також як “Книжковий бандит”? Надзвичайна любов до книг привела Блюмберга до того, що він зібрав понад 23 600 книг з 327 бібліотек і музеїв у 45 штатах, двох провінціях Канади та окрузі Колумбія, загальною вартістю 5,3 мільйона доларів. Його арешт 20 березня 1990 року поклав початок тому, що ми тепер визнаємо як День бібліоманії. Цей день вшановує бібліофілів у всьому світі і нагадує нам про тонку межу між здоровою пристрастю до читання і нав’язливою потребою збирати та колекціонувати книги. 
А ще цей день чудова нагода  поділитися своєю любов’ю до книг з іншими - подарувати книги місцевій бібліотеці, або ж просто порекомендувати свої улюблені книги друзям.

Національний тиждень читання поезії.

 #ТижденьПоезії2025
Вірш Василя Ломпаса читає Світлана Іванченко


Запрошуємо на зустріч!

 Запрошуємо  на зустріч з відомою  поетесою та надзвичайно цікавою особистістю 
ЛЮДМИЛОЮ СОЛОНЧУК.
Чекаємо любителів поетичного слова, та сподіваємося, що  ця зустріч стане для вас незабутньою!

19 березня 2025 р.

Зустріч з Олексієм Озірним.

Сьогодні у Звенигородській публічній бібліотеці ім.Ю.С.Кримського відбулася творча зустріч з поета, члена Національної спілки письменників України, лауреата обласної літературно-публіцистичної премії «Берег надії» ім.В.Симоненка Олексія Озірного із старшокласниками місцевих ліцеїв та любителями поетичного слова старшого покоління. Ведуча заходу Оксана Лещенко познайомила присутніх з життєвим та творчим шляхом поета. Заступник міського голови Ольга Вельган відзначила, що Олексій Озірний –поет, який гідно представляє Шевченків край, адже головний лейтмотив  його поезії – це ствердження України й українців як народу з оригінальним світосприйманням, баченням та відчуттям.  На заході Олексій Антонович  розповів присутнім цікаві факти своєї біографії, історію написання творів, пошук музи . Поет ділився спогадами про те, як взявся за перо, що дає йому натхнення писати вірші сьогодні. Учасники зустрічі з захопленням слухали вірші з нової поетичної збірки "Тернова гілка", спілкувалися з поетом, відбувся діалог, під час якого присутні мали змогу поставити запитання і отримати вичерпну відповідь. 
Захід пройшов у дружній, душевній, теплій атмосфері та залишив багато приємних вражень.

















З днем народження, пані Ліно.

 Сьогодні свій день народження святкує легендарна українка -  Ліна Костенко!

Найщиріші вітання Вам, пані Ліно. Ваша наснага до життя, палка любов до України та щирість почуттів завжди будуть для усіх нас зразком справжнього патріотизму та сили духу! Многая Вам літа, здоров'я міцного, як кожне ваше слово, Божої вам ласки і опіки. Пишаємось Вами і як Митцем, і як Людиною! Дякуємо за Вашу творчість! 

18 березня 2025 р.

Поетичні рядки.

 Ще трохи, трохи — й зацвітуть морелі,
і облетять, як сон кореневищ.
Війна малює кров’ю акварелі.
Її палітра — попіл пожарищ.

Її пейзаж — руйновище кварталів.
Порожніх вулиць вицвіла пастель.
Хіба що десь крізь стогін з-під завалів
якийсь тюльпанчик раптом проросте.

#ТижденьПоезії2025 #ЛінаКостенко


Зустріч з психологами.

ПАМ'ЯТАЄТЕ ?
20 березня об 11:00 зустріч з психологами
 Центру життєстійкості  Звенигородської ТГ.
 Приходьте! Такі зустрічі так необхідні сьогодні!

17 березня 2025 р.

Презентація книги Олекси Озірного.

 Не пропустіть! 19 березня у Звенигородській публічній біліотеці ім.Ю.С.Кримського
 відбудеться презентація книги Олекси Озірного  "Тернова гілка".

Національний тиждень читання поезії.

 З 17 по 23 березня Український інститут книги вдруге організовує Національний тиждень читання поезії. Цьогорічна тема — «Пісня тисячі голосів», а гаслом стали слова Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся».  
Приєднуйтесь до нашого поетичного марафону! 
Звенигородська публічна бібліотека ім.Ю.С.Кримського запрошує всіх охочих долучитися до Національний тиждень читання поезії.  
📌Що потрібно зробити?  
* Оберіть вірш, який вам подобається – сучасний чи класичний, власний чи чужий. Це може бути твір про війну, пам’ять, силу слова.  
* Запишіть відео із вашим прочитанням.  
* Використовуйте хештег #ТижденьПоезії2025.  
* Позначайте нашу бібліотеку в дописі.  
Поезія має силу пам’ятати, нагадувати та об’єднувати.
  Читаймо, слухаймо, відчуваймо! 📖🎙

Завітайте до нашого Хабу.

 Якщо у вас виникло питання, як безпечно користуватися інтернетом і отримати користь від сучасних технологій - звертайтеся до нашого Хабу цифрової освіти. От і пані Ольга завітала до нас переглянути  освітні серіали для людей елегантного віку, щоб навчитися самостійно шукати та перевіряти інформацію в мережі, замовляти ліки додому онлайн, поповнювати рахунок на телефоні, оформлювати пенсії та субсидії.

14 березня 2025 р.

А ви знали?

 А ви знали, що 12 березня 2018 року була випущена десятигривнева пам'ятна монета " День українського добровольця". Монета присвячена самовідданості, мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України - учасникам добровольчих формувань, які стали гордістю українського народу. Окрім написів, на монеті зображений державний герб, карта, мечі та чарівний птах Фенікс.