
10 (22) квітня виповнюється 130 років від дня народження Лева Юстимовича (Левка Устимовича) Биковського (1895–1992), українського бібліографа, книгознавця, бібліотекознавця, геополітика, історика, журналіста, мемуариста.
Лев Биковський — непересічна особистість, інженер-економіст за освітою, він став відомим журналістом і вченим — книгознавцем, бібліотекознавцем, теоретиком та істориком української культури, книжкової культури зокрема. Він один з корифеїв бібліотечної справи.
Лев Биковський, як чимало представників тогочасної української інтелігенції, вимушений був емігрувати з України у 1921 році і продовжував роботу поза межами Батьківщини. Він жив і працював у Польші, Чехословаччині, Німеччині, США. В еміграції він виробив і втілив у життя план розбудови бібліотеки Української господарчої академії в Подєбрадах, створив студентський бібліографічний гурток, видавав збірник «Книгознавство», серію «Бібліотека українського бібліографічного мікроба». П’ятнадцять років віддав Варшавській публічній бібліотеці, в якій очолював провідні відділи, а протягом 1942-1944 рр. саму книгозбірню. У Сполучених Штатах Америки, де він жив протягом 1948-1992 рр., очолював Книгознавчу секцію Української вільної академії наук у Нью-Йорку, у 1954-1963 рр. працював у Денверській публічній бібліотеці та Денверській групі УВАН.
Незважаючи на життя за межами Батьківщини, Лев Биковський завжди був активним діячем та популяризатором української книги і культури.
За словами однодумця і соратника професора Олександра Оглоблина, Лев Биковський виніс на чужину три коштовні речі – три скарби, які він зберіг на все своє життя. Це любов до українського друку; ідея українського простору, що для нього був скрізь, де тільки билося українське серце й лунало українське слово; третій – найдорожчий скарб — його щире українське серце, що горить невгасимим вогнем любові й відданості своїй вічній Батьківщині – Україні.
Наша бібліотека має чимало газетних та журнальних публікацій, спогадів про нашого славетного земляка. Тож хто цікавиться історичною спадщиною рідного краю запрошуємо до Звенигородської публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського.