Pages

Користувачам

Наше відео

16 квітня 2025 р.

Бібліотека рекомендує.

 Кейтлін Аліфіренка. Мартін Ганда, Ліз Велч "Я завжди писатиму у відповідь. Як один лист змінив двоє життів".
Роман заснований на реальних подіях, на історії дружби американської дівчинки та африканського хлопчика. Дуже повчальна та душевна історія про дружбу, добро, людські взаємовідносини.  Все почалося у далекому 1997 році, коли вчителька із США задала нетипове домашнє завдання: написати лист комусь із іншої країни. Більшість обрали Європу, а Кейтлін написала до екзотичної африканської країні, про яку дівчина геть нічого не знала. Її лист одержав Мартін із Зімбабве. Підлітки шість років листувалися через океан. Підтримуючи одне одного в біді та в радості, вони стали найкращими друзями. У книжці Кейтлін і Мартін діляться спогадами про спільне дорослішання й про те, як цей досвід змінив їхні життя. " Я завжди писатиму у відповідь" - це історія про великий світ і несподівано справжні стосунки. В назві зазначено, що один лист змінив двоє життів, але насправді це не так. Це книга про те, як одне листування вплинуло на життя багатьох людей. А ще ця книжка може хоч трохи змінити і  ваше життя. 
Тож рекомендуємо для читання.😉📖

Увага!

Увага
 Шановні  учасники психологічних тренінгів, повідомляємо, що зустріч з психологами, запланована на 17 квітня переноситься.
 Слідкуйте за нашими анонсами❗
 

14 квітня 2025 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

 Книга «Ніби ми злодії» — це гостросюжетний трилер американської письменниці М. Л. Ріо з вайбом «темної академії». Це історія згуртованої групи семи схиблених на ліриці Шекспіра акторів, які віддають перевагу компанії один одного над іншими. Але з часом щось темне та зловісне сіє серед них ненависть. Дружба, що раніше здавалася прекрасною, стає чимось збоченим, чимось, чого варто остерігатися. Якоїсь миті всі зв'язки у цієї компанії плутаються, і вже невідомо хто ворог, хто друг, а хто коханець. Неминуче стається вбивство...
Це одна з найкращих книг цього жанру! Тут є і таємниці, і розслідування вбивства, і любовна лінія. Авторка приділяє велику увагу деталям, що допомагає краще зануритися у сюжет та відчути себе одним із персонажів. Як і прийнято для «темної академії», у центрі сюжету  закрита школа для багатіїв, група друзів, яка нагадує культ чи таємне товариство, та неочікуване вбивство найкрутішого хлопця академії. Студенти майже поклоняються Шекспіру, розмовляють репликами з його п’єс та врешті-решт перетворюють своє життя на трагедію. 
Рекомендуємо для усіх фанатів темної та готичної прози. 


11 квітня 2025 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

Надія Гуменюк «Твоя навіки…»
 «Твоя навіки…» - це зворушлива історія кохання, оповита випробуваннями, війною, розлукою та невблаганними поворотами долі. В основі роману лежать справжні щоденники та спогади Михайла Чигрина, українського політичного діяча, що був змушений покинути рідну землю через переслідування і пройти складний шлях від тюремних стін до далекої Австралії.
Ліда та Михайло з дитинства були нерозлучними, проте їхнє життя змінилося через політичні репресії. Попри постійну небезпеку, Михайло зміг зберегти єдину цінність - листи від Ліди та подарований нею золотий перстень, які стали його оберегом у найтяжчі моменти. У цих листах - не лише слова любові, а й свідчення болючого розриву між двома світами: радянськими таборами й вільним світом.
Історичний роман Надії Гуменюк «Твоя навіки…» - це сильна та багатогранна історія про кохання, про відданість та силу людського духу, написана на тлі драматичних подій, які формували долю нашої країни. Радимо зануритися в цей твір шанувальникам жанру й поціновувачам сюжетів з реальним історичним підґрунтям.
«Твоя навіки» - це роман про пам’ять. Пам’ять про людей, які жили у непростий час, пам’ять про їхні мрії, прогнення, біль і радість. Надія Гуменюк вкотре довела, що історія складається не лише з дат і подій, а й з голосівтих, хто вірив, чекав, любив.
Ця книга  про рід, про час і про Україну. 
Читати обовʼязково!

10 квітня 2025 р.

А ви знали?

 А ви знали, що сьогодні відзначають Міжнародний день спеціальних бібліотек. Це професійне свято фахівців, які присвячують себе не просто роботі з книжками, а глибокому аналізу, систематизації та наданню спеціалізованої інформації. Цей день — нагода наголосити на важливості інформаційної грамотності, відповідального поводження з даними та ролі бібліотекарів у сучасному світі. Міжнародний день спеціальних бібліотек — це також привід замислитися над тим, як ми, як суспільство, споживаємо інформацію. Чи перевіряємо джерела, чи вміємо аналізувати? За кожною якісною відповіддю стоїть фахівець, який зробив усе, щоб ця відповідь була достовірною.

Дослідник української книжкової культури. ( до 130-річчя від дня народження Лева Биковського)

10 (22) квітня виповнюється 130 років від дня народження Лева Юстимовича (Левка Устимовича) Биковського (1895–1992), українського бібліографа, книгознавця, бібліотекознавця, геополітика, історика, журналіста, мемуариста.
Лев Биковський — непересічна особистість, інженер-економіст за освітою, він став відомим журналістом і вченим — книгознавцем, бібліотекознавцем, теоретиком та істориком української культури, книжкової культури зокрема. Він один з корифеїв бібліотечної справи.
    Лев Биковський, як чимало представників тогочасної української інтелігенції, вимушений був емігрувати з України у 1921 році і продовжував роботу поза межами Батьківщини. Він жив і працював у Польші, Чехословаччині, Німеччині, США. В еміграції він виробив і втілив у життя план розбудови бібліотеки Української господарчої академії в Подєбрадах, створив студентський бібліографічний гурток, видавав збірник «Книгознавство», серію «Бібліотека українського бібліографічного мікроба». П’ятнадцять років віддав Варшавській публічній бібліотеці, в якій очолював провідні відділи, а протягом 1942-1944 рр. саму книгозбірню. У Сполучених Штатах Америки, де він жив протягом 1948-1992 рр., очолював Книгознавчу секцію Української вільної академії наук у Нью-Йорку, у 1954-1963 рр. працював у Денверській публічній бібліотеці та Денверській групі УВАН.
    Незважаючи на життя за межами Батьківщини, Лев Биковський завжди був активним діячем та популяризатором української книги і культури.
    За словами однодумця і соратника професора Олександра Оглоблина, Лев Биковський виніс на чужину три коштовні речі – три скарби, які він зберіг на все своє життя. Це любов до українського друку; ідея українського простору, що для нього був скрізь, де тільки билося українське серце й лунало українське слово; третій – найдорожчий скарб — його щире українське серце, що горить невгасимим вогнем любові й відданості своїй вічній Батьківщині – Україні.
  Наша бібліотека має чимало газетних та журнальних публікацій, спогадів про нашого славетного земляка. Тож хто цікавиться  історичною спадщиною рідного краю запрошуємо до Звенигородської публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського.





9 квітня 2025 р.

7 квітня 2025 р.

Нові книжкові надходження.

Сьогодні доотримали книги закуплені за рахунок місцевого бюджету. 🔥📚 Тож через декілька днів, після бібліотечної обробки,  книги 📘📗📕 вже будуть у відділі обслуговування Звенигородська публічна бібліотека імені Кримського та у БФ нашої громади.  І ви, шановні читачі, 😍 зможете насолодитися книжковими новинками.  📖 💥

Василь Голобородько.

 7 квітня виповнюється 80 років яскравому  поету-шістдесятнику Василю Голобородьку. Він один з найпомітніших поетів-новаторів в українській літературі другої половини ХХ ст. Його твори перекладені десятками мов і увійшли до закордонних антологій. Лауреат Шевченківської премії, премій імені Пантелеймона Куліша, Василя Симоненка та Миколи Трублаїні. Вірші Василя Голобородька вражають неочікуваним змістом, своєрідною художньою формою, близькою до білого вірша. Поет створив власний ритм та власні влучні неологізми. В своїй творчості Голобородько звертається до історії свого народу, до свого коріння, до внутрішнього світу людини. А ще Василь Голобородько понад двадцять років працює над вивченням казок. Проте розпочалася робота над українським фольклором ще у 14 років. А останні роки збирав всі висловлювання у фольклорі – назви, прикмети, прислів'я. Крім того, автор впевнений, що більшість казок світових беруть початок саме з українського фольклору.

4 квітня 2025 р.

Марина Гримич

4 квітня день народження Марини Гримич - відомої української письменниці, науковиці, видавчині, лауреатки Всеукраїнського літературного конкурсу "Коронація слова", засновниці і директорки видавництва "Дуліби", а ще продюсерки літературного проєкту Люба Клименко. Марина Гримич довгий час займалася виключно наукою – в різних галузях (фольклористика, методика викладання української мови як іноземної, етнологія, історія, антропологія). Її перу належить кілька авторських монографій, а також вона є керівницею, упорядницею та науковою редакторкою великих проєктів, колективних наукових монографій та наукових збірників. В художній літературі – з початку 2000-х, працює як у белетристиці, так і в серйозній інтелектуальній романістиці. Марина Гримич – яскрава й талановита письменниця: її роман “Клавка”,  швидко став бестселером. Не менш цікавими  є її твори “Юра” та “Лара”, які написані на засадах  сиквелу, тобто зі збереженням провідних персонажів, але переміщенням їх в інший час, в інші соціальні ролі. Книги Марини Гримич вражають своєю історичною достовірністю і витонченою українською мовою.
У фонді нашої бібліотеки чимало книг Марини Гримич. Приходьте. Вибирайте. Читайте. Отримуйте задоволення.

3 квітня 2025 р.

Психологічний тренінг "Знайомся. Твоя Внутрішня дитина."

 Сьогодні у нашій бібліотеці відбулася чергова зустріч з психологами Центру життєстійкості Звенигородської ТГ Анною Качапкіною та Тетяною Мірошник. Як завжди, зустріч була цікава та корисна, а темою заняття було: "Знайомся. Твоя Внутрішня дитина." У психології "Внутрішня дитина" – це такий стан, коли ви дозволяєте собі знову опинитися в  дитинстві. І саме Внутрішня дитина дає вам можливість усвідомити свою життєву історію, через своє минуле зрозуміти сьогодення, побачити справжні мотиви багатьох вчинків і дій, позбутися вантажу образ, пробачити. І здобути внутрішню свободу. 
Дякуємо психологам за цінні поради і до наступної  зустрічі.







2 квітня 2025 р.

Як зацікавити дитину читанням .

Поради, як зацікавити дитину читанням 📖:
🔹 Читайте разом вголос – це створює сімейні традиції 📚
🔹 Обирайте книги з яскравими ілюстраціями 🎨
🔹 Обговорюйте прочитане – нехай дитина переповідає 📖
🔹 Дозвольте дитині обирати книжки самостійно 😊
🔹 Завітайте до Звенигородської публічної бібліотека імені Кримського  або до Звенигородської Бібліотека Для Дітей   –  це справжні скарбниці знань! 🏛
 Саме в нас дитина може знайти свою першу улюблену книжку, а потім іще десятки інших, які зроблять її життя цікавішим і мудрішим. 

Міжнародний день дитячої книги.

 2 квітня – особливий день для всіх, хто любить казки та пригоди! У цей день народився Ганс Крістіан Андерсен, а світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. Це чудова можливість нагадати, що книга – це не просто сторінки, а цілий світ знань і фантазій!

1 квітня 2025 р.

Запрошуємо на зустріч з психологами.

 НАГАДУЄМО! 
3 квітня чергова зустріч з психологами  Центру життєстійкості Звенигородської ТГ.
Якщо ви відчуваєте, що потребуєте підтримки, долучайтеся.

А ви знали?

 А ви знали, що 1 квітня відзначають День смішного читання. Головне завдання цього дня – показати дітям, що читання може бути цікавим і приємним заняттям, яке принесе їм радість і, можливо, спонукатиме читати щодня. Завітайте до нашої бібліотеки, ми допоможемо знайти книги, що дарують сміх і радість. Читайте та смійтеся самі та разом з дітьми, на здоровʼя та для теплих спогадів.

А ви знали?

А ви знали, що сьогодні відзначають День їстівної книги. І це не першоквітневий жарт… Ця подія об’єднує видавців, письменників, ілюстраторів, бібліотекарів і всіх любителів книг, які збираються, щоб оцінити їх «поживну цінність». Учасники створюють «їстівні книги», які виставляють, фотографують, обговорюють, а потім – з’їдають в той же день. Шанувальники книг об’єднуються, щоб насолодитися одночасно мистецтвом книжкової справи і майстерністю кулінарів. Нагороди традиційно присуджують в таких категоріях як «найбільш креативна», «найменш їстівна», «найкращий смак», «найсмачніша на вигляд», «найкращий роман», «найкраща дитяча книга» та інш.