Pages

Користувачам

Наше відео

16 квітня 2025 р.

Бібліотека рекомендує.

 Кейтлін Аліфіренка. Мартін Ганда, Ліз Велч "Я завжди писатиму у відповідь. Як один лист змінив двоє життів".
Роман заснований на реальних подіях, на історії дружби американської дівчинки та африканського хлопчика. Дуже повчальна та душевна історія про дружбу, добро, людські взаємовідносини.  Все почалося у далекому 1997 році, коли вчителька із США задала нетипове домашнє завдання: написати лист комусь із іншої країни. Більшість обрали Європу, а Кейтлін написала до екзотичної африканської країні, про яку дівчина геть нічого не знала. Її лист одержав Мартін із Зімбабве. Підлітки шість років листувалися через океан. Підтримуючи одне одного в біді та в радості, вони стали найкращими друзями. У книжці Кейтлін і Мартін діляться спогадами про спільне дорослішання й про те, як цей досвід змінив їхні життя. " Я завжди писатиму у відповідь" - це історія про великий світ і несподівано справжні стосунки. В назві зазначено, що один лист змінив двоє життів, але насправді це не так. Це книга про те, як одне листування вплинуло на життя багатьох людей. А ще ця книжка може хоч трохи змінити і  ваше життя. 
Тож рекомендуємо для читання.😉📖

Увага!

Увага
 Шановні  учасники психологічних тренінгів, повідомляємо, що зустріч з психологами, запланована на 17 квітня переноситься.
 Слідкуйте за нашими анонсами❗
 

14 квітня 2025 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

 Книга «Ніби ми злодії» — це гостросюжетний трилер американської письменниці М. Л. Ріо з вайбом «темної академії». Це історія згуртованої групи семи схиблених на ліриці Шекспіра акторів, які віддають перевагу компанії один одного над іншими. Але з часом щось темне та зловісне сіє серед них ненависть. Дружба, що раніше здавалася прекрасною, стає чимось збоченим, чимось, чого варто остерігатися. Якоїсь миті всі зв'язки у цієї компанії плутаються, і вже невідомо хто ворог, хто друг, а хто коханець. Неминуче стається вбивство...
Це одна з найкращих книг цього жанру! Тут є і таємниці, і розслідування вбивства, і любовна лінія. Авторка приділяє велику увагу деталям, що допомагає краще зануритися у сюжет та відчути себе одним із персонажів. Як і прийнято для «темної академії», у центрі сюжету  закрита школа для багатіїв, група друзів, яка нагадує культ чи таємне товариство, та неочікуване вбивство найкрутішого хлопця академії. Студенти майже поклоняються Шекспіру, розмовляють репликами з його п’єс та врешті-решт перетворюють своє життя на трагедію. 
Рекомендуємо для усіх фанатів темної та готичної прози. 


11 квітня 2025 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

Надія Гуменюк «Твоя навіки…»
 «Твоя навіки…» - це зворушлива історія кохання, оповита випробуваннями, війною, розлукою та невблаганними поворотами долі. В основі роману лежать справжні щоденники та спогади Михайла Чигрина, українського політичного діяча, що був змушений покинути рідну землю через переслідування і пройти складний шлях від тюремних стін до далекої Австралії.
Ліда та Михайло з дитинства були нерозлучними, проте їхнє життя змінилося через політичні репресії. Попри постійну небезпеку, Михайло зміг зберегти єдину цінність - листи від Ліди та подарований нею золотий перстень, які стали його оберегом у найтяжчі моменти. У цих листах - не лише слова любові, а й свідчення болючого розриву між двома світами: радянськими таборами й вільним світом.
Історичний роман Надії Гуменюк «Твоя навіки…» - це сильна та багатогранна історія про кохання, про відданість та силу людського духу, написана на тлі драматичних подій, які формували долю нашої країни. Радимо зануритися в цей твір шанувальникам жанру й поціновувачам сюжетів з реальним історичним підґрунтям.
«Твоя навіки» - це роман про пам’ять. Пам’ять про людей, які жили у непростий час, пам’ять про їхні мрії, прогнення, біль і радість. Надія Гуменюк вкотре довела, що історія складається не лише з дат і подій, а й з голосівтих, хто вірив, чекав, любив.
Ця книга  про рід, про час і про Україну. 
Читати обовʼязково!

10 квітня 2025 р.

А ви знали?

 А ви знали, що сьогодні відзначають Міжнародний день спеціальних бібліотек. Це професійне свято фахівців, які присвячують себе не просто роботі з книжками, а глибокому аналізу, систематизації та наданню спеціалізованої інформації. Цей день — нагода наголосити на важливості інформаційної грамотності, відповідального поводження з даними та ролі бібліотекарів у сучасному світі. Міжнародний день спеціальних бібліотек — це також привід замислитися над тим, як ми, як суспільство, споживаємо інформацію. Чи перевіряємо джерела, чи вміємо аналізувати? За кожною якісною відповіддю стоїть фахівець, який зробив усе, щоб ця відповідь була достовірною.

Дослідник української книжкової культури. ( до 130-річчя від дня народження Лева Биковського)

10 (22) квітня виповнюється 130 років від дня народження Лева Юстимовича (Левка Устимовича) Биковського (1895–1992), українського бібліографа, книгознавця, бібліотекознавця, геополітика, історика, журналіста, мемуариста.
Лев Биковський — непересічна особистість, інженер-економіст за освітою, він став відомим журналістом і вченим — книгознавцем, бібліотекознавцем, теоретиком та істориком української культури, книжкової культури зокрема. Він один з корифеїв бібліотечної справи.
    Лев Биковський, як чимало представників тогочасної української інтелігенції, вимушений був емігрувати з України у 1921 році і продовжував роботу поза межами Батьківщини. Він жив і працював у Польші, Чехословаччині, Німеччині, США. В еміграції він виробив і втілив у життя план розбудови бібліотеки Української господарчої академії в Подєбрадах, створив студентський бібліографічний гурток, видавав збірник «Книгознавство», серію «Бібліотека українського бібліографічного мікроба». П’ятнадцять років віддав Варшавській публічній бібліотеці, в якій очолював провідні відділи, а протягом 1942-1944 рр. саму книгозбірню. У Сполучених Штатах Америки, де він жив протягом 1948-1992 рр., очолював Книгознавчу секцію Української вільної академії наук у Нью-Йорку, у 1954-1963 рр. працював у Денверській публічній бібліотеці та Денверській групі УВАН.
    Незважаючи на життя за межами Батьківщини, Лев Биковський завжди був активним діячем та популяризатором української книги і культури.
    За словами однодумця і соратника професора Олександра Оглоблина, Лев Биковський виніс на чужину три коштовні речі – три скарби, які він зберіг на все своє життя. Це любов до українського друку; ідея українського простору, що для нього був скрізь, де тільки билося українське серце й лунало українське слово; третій – найдорожчий скарб — його щире українське серце, що горить невгасимим вогнем любові й відданості своїй вічній Батьківщині – Україні.
  Наша бібліотека має чимало газетних та журнальних публікацій, спогадів про нашого славетного земляка. Тож хто цікавиться  історичною спадщиною рідного краю запрошуємо до Звенигородської публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського.





9 квітня 2025 р.

7 квітня 2025 р.

Нові книжкові надходження.

Сьогодні доотримали книги закуплені за рахунок місцевого бюджету. 🔥📚 Тож через декілька днів, після бібліотечної обробки,  книги 📘📗📕 вже будуть у відділі обслуговування Звенигородська публічна бібліотека імені Кримського та у БФ нашої громади.  І ви, шановні читачі, 😍 зможете насолодитися книжковими новинками.  📖 💥

Василь Голобородько.

 7 квітня виповнюється 80 років яскравому  поету-шістдесятнику Василю Голобородьку. Він один з найпомітніших поетів-новаторів в українській літературі другої половини ХХ ст. Його твори перекладені десятками мов і увійшли до закордонних антологій. Лауреат Шевченківської премії, премій імені Пантелеймона Куліша, Василя Симоненка та Миколи Трублаїні. Вірші Василя Голобородька вражають неочікуваним змістом, своєрідною художньою формою, близькою до білого вірша. Поет створив власний ритм та власні влучні неологізми. В своїй творчості Голобородько звертається до історії свого народу, до свого коріння, до внутрішнього світу людини. А ще Василь Голобородько понад двадцять років працює над вивченням казок. Проте розпочалася робота над українським фольклором ще у 14 років. А останні роки збирав всі висловлювання у фольклорі – назви, прикмети, прислів'я. Крім того, автор впевнений, що більшість казок світових беруть початок саме з українського фольклору.

4 квітня 2025 р.

Марина Гримич

4 квітня день народження Марини Гримич - відомої української письменниці, науковиці, видавчині, лауреатки Всеукраїнського літературного конкурсу "Коронація слова", засновниці і директорки видавництва "Дуліби", а ще продюсерки літературного проєкту Люба Клименко. Марина Гримич довгий час займалася виключно наукою – в різних галузях (фольклористика, методика викладання української мови як іноземної, етнологія, історія, антропологія). Її перу належить кілька авторських монографій, а також вона є керівницею, упорядницею та науковою редакторкою великих проєктів, колективних наукових монографій та наукових збірників. В художній літературі – з початку 2000-х, працює як у белетристиці, так і в серйозній інтелектуальній романістиці. Марина Гримич – яскрава й талановита письменниця: її роман “Клавка”,  швидко став бестселером. Не менш цікавими  є її твори “Юра” та “Лара”, які написані на засадах  сиквелу, тобто зі збереженням провідних персонажів, але переміщенням їх в інший час, в інші соціальні ролі. Книги Марини Гримич вражають своєю історичною достовірністю і витонченою українською мовою.
У фонді нашої бібліотеки чимало книг Марини Гримич. Приходьте. Вибирайте. Читайте. Отримуйте задоволення.

3 квітня 2025 р.

Психологічний тренінг "Знайомся. Твоя Внутрішня дитина."

 Сьогодні у нашій бібліотеці відбулася чергова зустріч з психологами Центру життєстійкості Звенигородської ТГ Анною Качапкіною та Тетяною Мірошник. Як завжди, зустріч була цікава та корисна, а темою заняття було: "Знайомся. Твоя Внутрішня дитина." У психології "Внутрішня дитина" – це такий стан, коли ви дозволяєте собі знову опинитися в  дитинстві. І саме Внутрішня дитина дає вам можливість усвідомити свою життєву історію, через своє минуле зрозуміти сьогодення, побачити справжні мотиви багатьох вчинків і дій, позбутися вантажу образ, пробачити. І здобути внутрішню свободу. 
Дякуємо психологам за цінні поради і до наступної  зустрічі.







2 квітня 2025 р.

Як зацікавити дитину читанням .

Поради, як зацікавити дитину читанням 📖:
🔹 Читайте разом вголос – це створює сімейні традиції 📚
🔹 Обирайте книги з яскравими ілюстраціями 🎨
🔹 Обговорюйте прочитане – нехай дитина переповідає 📖
🔹 Дозвольте дитині обирати книжки самостійно 😊
🔹 Завітайте до Звенигородської публічної бібліотека імені Кримського  або до Звенигородської Бібліотека Для Дітей   –  це справжні скарбниці знань! 🏛
 Саме в нас дитина може знайти свою першу улюблену книжку, а потім іще десятки інших, які зроблять її життя цікавішим і мудрішим. 

Міжнародний день дитячої книги.

 2 квітня – особливий день для всіх, хто любить казки та пригоди! У цей день народився Ганс Крістіан Андерсен, а світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. Це чудова можливість нагадати, що книга – це не просто сторінки, а цілий світ знань і фантазій!

1 квітня 2025 р.

Запрошуємо на зустріч з психологами.

 НАГАДУЄМО! 
3 квітня чергова зустріч з психологами  Центру життєстійкості Звенигородської ТГ.
Якщо ви відчуваєте, що потребуєте підтримки, долучайтеся.

А ви знали?

 А ви знали, що 1 квітня відзначають День смішного читання. Головне завдання цього дня – показати дітям, що читання може бути цікавим і приємним заняттям, яке принесе їм радість і, можливо, спонукатиме читати щодня. Завітайте до нашої бібліотеки, ми допоможемо знайти книги, що дарують сміх і радість. Читайте та смійтеся самі та разом з дітьми, на здоровʼя та для теплих спогадів.

А ви знали?

А ви знали, що сьогодні відзначають День їстівної книги. І це не першоквітневий жарт… Ця подія об’єднує видавців, письменників, ілюстраторів, бібліотекарів і всіх любителів книг, які збираються, щоб оцінити їх «поживну цінність». Учасники створюють «їстівні книги», які виставляють, фотографують, обговорюють, а потім – з’їдають в той же день. Шанувальники книг об’єднуються, щоб насолодитися одночасно мистецтвом книжкової справи і майстерністю кулінарів. Нагороди традиційно присуджують в таких категоріях як «найбільш креативна», «найменш їстівна», «найкращий смак», «найсмачніша на вигляд», «найкращий роман», «найкраща дитяча книга» та інш.
 

31 березня 2025 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

 Роман Горак "Кров на чорній ріллі". Есе-біографія Василя Стефаника.
Його називали Володарем дум селянських, Мужицьким Бетховеном, а він вважав себе Великим страдником. Над ним висіло прокляття за сподіяний предками злочин — знав, що має спокутувати його. Від того все навколо було чорним, як мужицьке поле. Чув себе листком берези, котрого пірвав вітер, забрав від мами. Постійно мучив його неспокій. Ніде не знаходив пристановища. Вчився на лікаря, але не став ним. Був послом до віденського парламенту, але нічого суттєвого зробити не зміг. Жив у боргах. Соромився своєї бідності. Боліли йому людські страждання. Натягував від того струни душі своєї і виливав свій біль на папері. Постійно сумнівався, чи його письмо буде зрозумілим. Франко вважав його своїм наслідником у літературі, критикував тих, хто хотів спримітизувати написане ним. Таким постає Василь Стефаник в есе-біографії Романа Горака «Кров на чорній ріллі».

27 березня 2025 р.

Поетичні рядки.

 Гострi очi розкритi в морок,
Б'є годинник: чотири, п'ять…
Моє серце в гарячих зморах,
Я й сьогоднi не можу спать.
Але завтра спокiйно встану,
Так, як завжди, без жодних змiн,
I в життя, як в безжурний танок,
Увiйду до нiчних годин.
Придушу свiй невпинний спогад.
Буду радiсть давати й смiх.
Тiльки тим дана перемога,
Хто й у болi смiятись змiг!
#ОленаТеліга

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

 Богдан Червак «Олена Теліга (Життя видатних українців)»  
Це захоплива біографічна розповідь про життя і творчість однієї з найяскравіших постатей української літератури та національно-визвольного руху XX століття - Олени Теліги. Автор, дослідник життя й творчості поетеси, пропонує читачеві всебічний портрет жінки, яка присвятила своє життя боротьбі за незалежність України. У книжці приділено увагу взаєминам Олени Теліги з визначними постатями вітчизняної історії, зокрема Дмитром Донцовим, Олегом Ольжичем, Миколою Сціборським. Окремий розділ присвячено літературно-мистецькому контексту, який спричинився до появи такого феномену в українській літературі як «Празька школа українських поетів»,  де творчість поетки посідає особливе місце. Публікуються також її маловідомі твори. Низка документів воєнної доби, зокрема з німецьких архівів, дають змогу відтворити атмосферу навколо героїні. Непростим було повернення Олени Теліги в незалежну Україну — про драматичний перебіг тих подій також ідеться у виданні. Видання стане в пригоді широкому колу читачів, які бажають краще зрозуміти сучасну Україну через призму її історичного минулого, відкрити для себе цікавинки з життя Олени Теліги.
Це видання підготовлено за сприяння ДУ "Український інститут книги" за кошти державного бюджету України та призначене для поповнення бібліотечних фондів.


26 березня 2025 р.

Іван Франко, що ми про нього знаємо .

 На черговій зустрічі завідувачки відділом обслуговування Звенигородської публічної бібліотеки Ольги Гаркавенко з підопічними Звенигородського будинку-інтернату для інвалідів та престарілих говорили про найвидатнішого та найвеличнішого поета України Івана Франка. За 40 років активного творчого життя він створив понад 5000 окремих творів, видаючи приблизно 5–6 книжок щороку. Разом із рідною знав 20 мов. Був шаленим колекціонером книг: упродовж життя зібрав бібліотеку з приблизно 12 000 томів.  А ще Іван Франко – автор неперевершеної по ліризму і проникливості поезії. Його збірка «Зів’яле листя» розпочинається одним із шедеврів ліричної драми – віршом «Тричі мені являлася любов...», який сповнений таїни, котру ми намагаємося розгадати до сьогодні. Захід пройшов у теплій, дружній обстановці. Присутні із задоволенням слухали вірші та цікаві факти з життя великого Каменяра.

25 березня 2025 р.

Нові надходження.

Книжкові фонди бібліотек Звенигородської громади поповнилися новими виданнями.
Щиро дякуємо голові Звенигородської міської ради Саєнку Олександру Яковичу, начальнику відділу культури, молоді  спорту та туризму Письменній Юлії Станіславівні та всьому депутатському корпусу за сприяння у виділенні коштів на придбання нових книг. На виділені  кошти ми закупили популярні україномовні книги українських і зарубіжних авторів. 📚📚📚
Тож приходьте до наших бібліотек по новинки. 📙📘
На фото тільки частина нових книг. Решта ще в дорозі. 😉

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

Надійка Гербіш "Дім, який ти любила, мамо".
Ця історія побудована на реальних розповідях людей, які довірили свої спогади письменниці. Історія наповнена любов'ю, щемкістю, болем та надією. У книзі письменниця розповідає історію родини зі східної Галичини. Зокрема, про дитинство й дорослішання Насті та її брата Миколи. Настя тужить за матір'ю, їй важко прийняти нову татову дружину Юстину у домі, який так колись любила її мама. Микола виростає та стає повстанцем УПА. Саме пам’ять про лагідність матері й історії, які вона розповідала перед сном, зігрівають його в нічному лісі й допомагають не зневіритися. Він закохується у дівчину, яку звати як і матір, й, ризикуючи власним життям, намагається врятувати її від енкаведистів. Згодом доля Миколи переплітається з долею отця Миколи Конрада. Як йдеться в анотації книги, долі воїна Миколи Венгера та отця Миколи Конрада переплітаються й витворюють спільне полотно драматичних подій, у яких багато українців можуть упізнати історії своїх родин. Кожна з них – правдива та звірена авторці близькими людьми головних героїв.
Такі книжки потрібно читати нам, українцям. Бо вони про нас, про нашу історію. Такі книжки формують нашу ідентичність.
Це видання підготовлено за сприяння державної установи "Український інститут книги" за кошти  державного бюджету України та призначене для поповнення бібліотечних фондів.

А ви знали?

А ви знали, що 25 березня – особливий день для всіх прихильників творчості Джона Рональда Руела Толкіна? 
Це День читання Толкіна. Він започаткований Толкінським товариством 2003 року, щоб вшанувати літературну спадщину письменника. Дата 25 березня обрана товариством не просто так, а є датою падіння Володаря Перснів (Саурона) і падіння Барад-дуру (хто читав, той розуміє). Ця подія символізує перемогу світла над темрявою, мужність і силу духу.
Як відзначити День читання Толкіна? Завітайте до Звенигородської публічної бібліотеки ім. Ю.С.Кримського, щоб познайомитися чи перечитати твори Джона Рональда. Нам є що вам запропонувати.
Сподіваємося, що читання збадьорить тих, хто піддався сумнівам та розпачу в наш нелегкий час, і розважить тих, у кого все гаразд.
 

24 березня 2025 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

Степан Процюк. "Пан. Роман про Євгена Чикаленка"
 «Легко любити Україну до глибини душі. А ви полюбіть її до глибини власної кишені», – ці слова Євгена Чикаленка стали чи не найцитованішими в час російсько-української війни. Вони спонукають громадян до жертовності й водночас засвідчують повагу сучасних українців до цієї неординарної постаті в нашій історії.
Хто ж він – цей сподвижник, чия діяльність і через століття відгукується вдячністю в серцях земляків? Про це й розмірковує у своєму новому романі Степан Процюк. Автор прагне не лише занурити читачів у багатогранний світ свого героя, а й показати передусім людину – Євгена Чикаленка.
«Пан. Роман про Євгена Чикаленка» Степана Процюка побудований на фактах із життя Євгена Чикаленка від народження до смерті. Але цей твір не тільки про його родину та родинні драми, цей твір про тогочасний український рух і його учасників.  Сподіваємося, що книга дасть читачеві широку картину громадського та особистого життя не лише Чикаленка, але і життя тогочасної України.
Цю книгу наша бібліотека отримала завдячуючи культурно-мистецькому проєкту від Український інститут книги.

22 березня 2025 р.

Поетичні рядки.


 Пароль - весна. Я вже не тямлю як,
Коли і де його передали,
Та він на язику такий на смак,
Як крапля черешневої смоли.
Пароль - весна. Кричу тобі: весна!
Вздовж неба зацвітає верболіз,
І світ нові вбирає імена,
І я люблю. Люблю її до сліз.
@Мар'яна Савка
 #ТижденьПоезії2025

21 березня 2025 р.

Творча зустріч з Людмилою Солончук.

 В межах Національного тижня читання поезії у нашій бібліотеці відбулася творча зустріч з відомою поетесою, нашою землячкою Людмилою Солончук. Людмила Леонідівна член Національної спілки письменників України, делегат 5-го з’їзду письменників України, керівник Звенигородського районного літературно-мистецького об’єднання «Звенигора», лауреатка кількох Всеукраїнських літературних премій. Людмила Солончук – всебічно обдарована особистість. Вона – авторка слів і музики низки пісень. Під час заходу поетеса розповіла про свою життя, свої погляди та переконання, представляла свої збірки, розповідаючи історії їх написання, читала вірші і на прохання слухачів - виконала кілька власних пісень. Насолодитися її поезією та спілкуванням прийшли здобувачі освіти Звенигородського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів, Звенигородського ліцею #1 та члени клубу "Берегиня". Голова міської ветеранської організації Алла Мартиненко, дякуючи Людмилі Леонідівні за зустріч, наголосила на важливість зв'язку між поколіннями, про те як важливо знайомити наших дітей з культурою, звичаями і традиціями родини та рідного краю, побажала їй творчого натхнення, невпинного руху вперед, успіхів та здійснення мрій.