Pages

Користувачам

Наше відео

5 лютого 2025 р.

Наші вітання.

 Талановитого поета, давнього друга бібліотеки, добру, шановану людину – Василя Васильовича Стрижиуса щиро вітаємо з 75 – річчям. Бажаємо Вам, шановний Василю Васильовичу, міцного здоров’я, благополуччя, творчої наснаги та  блискучих ідей. Нехай життєлюбство та оптимізм ніколи Вас не покидають. Залишайся такою ж глибокою, різнобічною та успішною людиною.

Увага, оголошення!

 ‼️Нагадуємо, що з 6 лютого двічі на місяць у нашій бібліотеці відбуватимуться зустрічі з психологами 🔥 Поспішайте, перша зустріч вже завтра об 11:00 ‼️ 
Буде цікаво 🔥

3 лютого 2025 р.

Майстер психологічної прози. Валер'ян Підмогильний.

 02.02.1901 – у с. Писарівка на Катеринославщині (нині Дніпропетровська область) народився Валер’ян Підмогильний, один з найвизначніших письменників «розстріляного відродження», творець справжньої психологічно-екзистенційної прози, неперевершений перекладач французької літератури. 1934 заарештований за звинуваченням у тероризмі, на слідстві рішуче не визнав себе винним. 1935 р. Валер’ян Підмогильний був засуджений за приналежність до “групи письменників-націоналістів із терористичними настроями у ставленні до вождів партії” до 10 років ув’язнення. Пізніше особлива трійка УНКВС винесла новий вирок – розстріл. Розстріляний разом з великою групою українських культурних діячів на відзначення 20-літнього ювілею Жовтневого перевороту в урочищі Сандармох в Карелії 1937. Його твори на 55 років потрапили під негласну заборону. 

30 січня 2025 р.

Нові, цікаві зустрічі у бібліотеці.

 ‼️ Увага ‼️  З лютого місяця у бібліотеці організовуємо зустрічі з професійними психологами ❗️  Пишіть 📝 у коментарях хто бажає доєднатися та теми, які  хотіли бобговорити. Не пропустить таку чудову можливість❗️Зустріч абсолютно безкоштовна ❗️ Приєднуйтесь❗️ Буде цікаво, корисно та душевно. 🥰🔥


29 січня 2025 р.

Пам'яті тридцяти.


На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…
На Аскольдовій могилі
Український цвіт! —
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.
На кого посміла знятись
Зрадника рука? —
Квитне сонце, грає вітер
І Дніпро-ріка…
На кого завзявся Каїн?
Боже, покарай! —
Понад все вони любили
Свій коханий край.
Вмерли в Новім Заповіті
З славою святих. —
На Аскольдовій могилі
Поховали їх.
Павло ТИЧИНА

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

29 січня Україна вшановує пам'ять Героїв бою під Крутами. Це одна з легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.Бій відбувся 107 років тому між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів від Києва під час наступу на Київ військ більшовицької росії. Українські захисники - уродженці різних куточків України - на чолі з сотником Аверкієм Гончаренком провели героїчний бій проти російсько-більшовицької армії Михайла Муравйова. Бійці відчайдушно стримували більшовицький наступ біля залізничної станції, внаслідок чого більшовицькі війська втратили боєздатність на декілька днів, що дало час українській делегації укласти Берестейський договір. 
Пропонуємо вашій увазі книгу із фонду нашої бібліотеки:
 “Крути. Січень. 1918 року.” : док., матеріали, дослідж., кіносценарій / Іст.-культурол. т-во "Герої Крут"; упоряд. Я. Гаврилюк ; [редкол.: С. І. Білокінь (голова) та ін.]. – Київ: Просвіта, 2008. – 839, XLVIII c. : іл. До книги увійшли невідомі і маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади учас­ників бою під Крутами 29 січня 1918 року. Зміст архівних матеріалів підсилюють статті і виступи С. Єфремова, Д. Дорошенка, М. Грушевського, Є. Маланюка, Людмили Старицької-Черняхівської та інших видатних особистостей доби Української революції 1917-1921 рр. Збірник упорядковано у хронологічному порядку, починаючи з кінця 1917 р. по 2008 р. Завершує видання кіносценарій "Крути".

28 січня 2025 р.

З пам'яттю про незабутнє.

 28 січня – одна із найбільш значущих дат в історії нашого міста. Адже саме цього дня далекого 1944 року наше місто було звільнене від нацистських загарбників. Це особливий і пам'ятний день для звенигородчан, він навіки вписаний у літопис Звенигородщини. До цієї дати працівники публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського провели історичний екскурс для старшокласників Звенигородського ліцею №2. На захід був запрошений Почесний ветеран України Уманець Петро Гаврилович, який розповів про Корсунь-Шевченківську битву - одну з найбільших баталій Другої світової війни, а через свою масштабність і значимість названу Українським Сталінградом. Детально зупинився на подіях, що передували визволенню нашого міста, адже фашистська ніч розвіялася лише коли 20-й гвардійський танковий корпус під командуванням генерал-лейтенанта І.Г. Лазарєва досяг Звенигородки.  
Сьогодні минає 81 річниця з дня визволення нашого міста і як не сумно це визнавати, але нині Україна знову воює за своє визволення від нацизму, цього разу – російського. І Звенигородщина теж у бойовому строю.
"Світла пам’ять полеглим Героям Другої світової та нинішньої війни! Україні – Перемоги та процвітання!" - такими словами завершила захід завідувачка відділу обслуговування бібліотеки Ольга Гаркавенко.
Діти щиро дякували Петру Гавриловичу за цікаву розповідь.








27 січня 2025 р.

Книги про Голокост: пам’ять крізь покоління.

 27 січня — Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.Голокост — це велика трагедія людства, про яку не можна забувати. Завдяки закарбуванню у мистецтві, зокрема в літературі,пам’ять про жахливу історію живе далі. Твори про Голокост продовжують з’являтися: часом це нові сюжети, а часом — переосмислення старих. Ці книги  дають можливість зрозуміти і переосмислити найтрагічніші сторінки історії людства. Пропонуємо вашій увазі підбірку книг, які допоможуть вам не лише дізнатися більше, а й передати ці знання наступним поколінням. 
Читайте, пізнавайте, пам’ятайте.

Світла пам'ять.

 Бібліотечний колектив Звенигородщини  глибоко сумує з приводу втрати колеги, передчасної смерті Клименко Ніни Анатоліївни. Завжди привітна, усміхнена, чуйна та щира.  Такою вона назавжди залишиться у нашій пам’яті.
Висловлюємо щирі співчуття і поділяємо біль втрати з рідними та близькими Ніни Анатоліївни.
Нехай добра і світла пам’ять про неї назавжди залишиться в наших серцях.
Світла пам'ять!

24 січня 2025 р.

Краєзнавчий квест "Слідами генія: Таємниці життя Агатангела Кримського".

У січні ми відзначаємо дві дати пов’язані з іменем Агатангела Кримського. Це 15 січня — день народження великого вченого і 25  - день його смерті. Саме цим датам був присвячений захід, який підготували працівники Звенигородської публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського для джурів куреня імені Агатангела Кримського, який створений на базі Звенигородського опорного ЗЗСО імені  Тараса  Шевченка. Це був надзвичайно цікавий і захоплюючий краєзнавчий квест “Слідами генія: Таємниці життя Агатангела Кримського”.
На початку заходу Ольга Гаркавенко познайомила присутніх з життям і діяльністю Агатангела Юхимовича саме у Звенигородці від  дитячих до останніх років його життя. Адже до Звенигородки вчений часто навідувався, у батьковій друкарні вийшло багато його книг. Всі наукові праці останнього десятиріччя свого життя він пише на Звенигородщині. Часто бував на березі річки Гнилий Тікич, ходив на полювання в Хлипнівський ліс. У незвичайному за архітектурним рішенням Будинку з вежею, черпав натхнення для творчих задумів, набирався сили духу під час все частіших політичних переслідувань. А у липні 1941 року, з цього звенигородського будинку, під виглядом евакуації Академії наук, немічного, напівсліпого академіка вивозять для подальшої евакуації вглиб країни. 
А потім відбувся квест, який провела Юлія Бондаренко. Діти з задоволенням відповідали на запитання, розгадували головоломки, розшифровували цікаві тексти, розшукували різноманітні підказки у книжковому фонді, пили запашний чай зі смаколиками. 





















23 січня 2025 р.

Психологічний тренінг "Простір доброти та вдячності".

 Сьогодні у публічній бібліотеці ім.Ю.С.Кримського відбувся черговий  тренінг за участю психологинь Центру життєстійкості Звенигородської ТГ Анни Качапкіної та Тетяни Мірошник. Учасники заходу розглянули теоретичні принципи та практичні рекомендації, що дозволяють працювати з негативними думками та почуттями. Вчилися створювати простір доброти та вдячності, щоб діяти згідно власних цінностей.Такі тренінги - унікальна можливість для всіх, хто відчуває потребу в емоційній підтримці, спілкуванні та розумінні. Вони допомогають відновити ментальне здоров’я та зробити впевнені кроки до щасливого майбутнього.
Дякуємо Анні Качапкіній та Тетяні Мірошник за змістовне та інформаційне заняття.




День Соборності України.

22 січня в Україні відзначається День Соборності. Цього дня 1919 року Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна республіка підписали Акт Злуки про об’єднання в одну державу. Злука задекларувала об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців. Ця подія стала знаковою для українського державотворення. Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це не тільки важлива суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок берегти світлу пам'ять про незліченні жертви, покладанні українським народом на вівтар незалежності, соборності держави.
До цієї дати працівники публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського підготували книжково — ілюстративну вистаку “Соборна і вічно жива Україна” та провели  історичний екскурс для здобувачів освіти Звенигородського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів.