5 лютого 2025 р.

Наші вітання.

 Талановитого поета, давнього друга бібліотеки, добру, шановану людину – Василя Васильовича Стрижиуса щиро вітаємо з 75 – річчям. Бажаємо Вам, шановний Василю Васильовичу, міцного здоров’я, благополуччя, творчої наснаги та  блискучих ідей. Нехай життєлюбство та оптимізм ніколи Вас не покидають. Залишайся такою ж глибокою, різнобічною та успішною людиною.

Бібліотека рекомендує.

Увага, оголошення!

 ‼️Нагадуємо, що з 6 лютого двічі на місяць у нашій бібліотеці відбуватимуться зустрічі з психологами 🔥 Поспішайте, перша зустріч вже завтра об 11:00 ‼️ 
Буде цікаво 🔥

3 лютого 2025 р.

Цитата дня.

Майстер психологічної прози. Валер'ян Підмогильний.

 02.02.1901 – у с. Писарівка на Катеринославщині (нині Дніпропетровська область) народився Валер’ян Підмогильний, один з найвизначніших письменників «розстріляного відродження», творець справжньої психологічно-екзистенційної прози, неперевершений перекладач французької літератури. 1934 заарештований за звинуваченням у тероризмі, на слідстві рішуче не визнав себе винним. 1935 р. Валер’ян Підмогильний був засуджений за приналежність до “групи письменників-націоналістів із терористичними настроями у ставленні до вождів партії” до 10 років ув’язнення. Пізніше особлива трійка УНКВС винесла новий вирок – розстріл. Розстріляний разом з великою групою українських культурних діячів на відзначення 20-літнього ювілею Жовтневого перевороту в урочищі Сандармох в Карелії 1937. Його твори на 55 років потрапили під негласну заборону. 

30 січня 2025 р.

Нові, цікаві зустрічі у бібліотеці.

 ‼️ Увага ‼️  З лютого місяця у бібліотеці організовуємо зустрічі з професійними психологами ❗️  Пишіть 📝 у коментарях хто бажає доєднатися та теми, які  хотіли бобговорити. Не пропустить таку чудову можливість❗️Зустріч абсолютно безкоштовна ❗️ Приєднуйтесь❗️ Буде цікаво, корисно та душевно. 🥰🔥


29 січня 2025 р.

Пам'яті тридцяти.


На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…
На Аскольдовій могилі
Український цвіт! —
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.
На кого посміла знятись
Зрадника рука? —
Квитне сонце, грає вітер
І Дніпро-ріка…
На кого завзявся Каїн?
Боже, покарай! —
Понад все вони любили
Свій коханий край.
Вмерли в Новім Заповіті
З славою святих. —
На Аскольдовій могилі
Поховали їх.
Павло ТИЧИНА

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

29 січня Україна вшановує пам'ять Героїв бою під Крутами. Це одна з легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.Бій відбувся 107 років тому між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів від Києва під час наступу на Київ військ більшовицької росії. Українські захисники - уродженці різних куточків України - на чолі з сотником Аверкієм Гончаренком провели героїчний бій проти російсько-більшовицької армії Михайла Муравйова. Бійці відчайдушно стримували більшовицький наступ біля залізничної станції, внаслідок чого більшовицькі війська втратили боєздатність на декілька днів, що дало час українській делегації укласти Берестейський договір. 
Пропонуємо вашій увазі книгу із фонду нашої бібліотеки:
 “Крути. Січень. 1918 року.” : док., матеріали, дослідж., кіносценарій / Іст.-культурол. т-во "Герої Крут"; упоряд. Я. Гаврилюк ; [редкол.: С. І. Білокінь (голова) та ін.]. – Київ: Просвіта, 2008. – 839, XLVIII c. : іл. До книги увійшли невідомі і маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади учас­ників бою під Крутами 29 січня 1918 року. Зміст архівних матеріалів підсилюють статті і виступи С. Єфремова, Д. Дорошенка, М. Грушевського, Є. Маланюка, Людмили Старицької-Черняхівської та інших видатних особистостей доби Української революції 1917-1921 рр. Збірник упорядковано у хронологічному порядку, починаючи з кінця 1917 р. по 2008 р. Завершує видання кіносценарій "Крути".

28 січня 2025 р.

З пам'яттю про незабутнє.

 28 січня – одна із найбільш значущих дат в історії нашого міста. Адже саме цього дня далекого 1944 року наше місто було звільнене від нацистських загарбників. Це особливий і пам'ятний день для звенигородчан, він навіки вписаний у літопис Звенигородщини. До цієї дати працівники публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського провели історичний екскурс для старшокласників Звенигородського ліцею №2. На захід був запрошений Почесний ветеран України Уманець Петро Гаврилович, який розповів про Корсунь-Шевченківську битву - одну з найбільших баталій Другої світової війни, а через свою масштабність і значимість названу Українським Сталінградом. Детально зупинився на подіях, що передували визволенню нашого міста, адже фашистська ніч розвіялася лише коли 20-й гвардійський танковий корпус під командуванням генерал-лейтенанта І.Г. Лазарєва досяг Звенигородки.  
Сьогодні минає 81 річниця з дня визволення нашого міста і як не сумно це визнавати, але нині Україна знову воює за своє визволення від нацизму, цього разу – російського. І Звенигородщина теж у бойовому строю.
"Світла пам’ять полеглим Героям Другої світової та нинішньої війни! Україні – Перемоги та процвітання!" - такими словами завершила захід завідувачка відділу обслуговування бібліотеки Ольга Гаркавенко.
Діти щиро дякували Петру Гавриловичу за цікаву розповідь.








Цитата дня.